Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
18-04-2014, 23:10,
#21
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
Aqua Vest sunt o bine legata si cu experienta in fotbalul judetean. S-au tinut ei cat s-au tinut insa in repriza a II-a, Roli a schimbat tactica si s-a simtit.
Mai mult de atat am avut destule ocazii si in prima repriza.
Răspunde
18-04-2014, 23:11,
#22
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
Sincer si fara suparare, dar UTA joaca rau.Nu inteleg ce se intampla, in prima parte a campionatului au jucat infinit mai bine, jucatorii se gaseau mai bine pe teren, nu inteleg ce s-a intamplat.Nu am vazut meciul de la Pecica si pot sa spun ca in afara de Pecica, Chisineu si Gloria, celelalte echipe sunt penibile, cel putin.Astazi, numarul 11 de la Aqua a fost de tot rasul si nu pot sa inteleg cand joci impotriva acestor echipe si cand tu ai jucatori ca Botis, Varga, Nadaban, Hlistei, Rus, Magulean, Capata, etc te astepti la ceva mai mult decat goluri, pe langa asta nu cred ca are rost sa vorbesc de portarul celor de la Aqua.Jucatorii sunt nervosi, se cearta intre ei, se injura chiar, se supara cand nu primesc pase, nu inteleg de unde atitudinea asta!? in fine...nu ma intelegeti gresit, am fost de la inceput pro acestui drum luat de SCU, chiar daca in unele momente am fost mai sceptic, cu toate astea nu imi place noua lor atitudine si nu imi place deloc.
Răspunde
18-04-2014, 23:20,
#23
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
Sper sa scoata un egal cu Pecica!!!
Răspunde
18-04-2014, 23:24,
#24
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
DaniJ90, cand esti in laturi risti sa te manance porcii. Degeaba avem jucatori cu potential daca adversarii sunt cum sunt. Nu putem
vedea un fotbal "a la Barcelona" pentru ca nu ai cu cine sa joci. De asta trebuie sa scapam cat mai repede de judet.
Pur si simplu imi dau seama ca aici nu poti progresa sau progresul facut se face foarte greu. Zic asta pentru ca-mi dau seama cat de naivi am fost cand credeam ca poti juca fotbal si creste copii aradeni.

Atentie insa, asta nu inseamna ca regret decizia aleasa sau calea urmata. Din contra pe zi ce trece imi dau seama ca asta era singura solutie ca UTA sa existe si pe viitor, asta si nu liga a VI-a cum credeau unii fantezisti care comentau din fotoliu.
Daca aici este cum este, imaginati-va ce ar fi insemnat liga a VI-a pe la Covasant, Cherelus sau Sintea Mare pe niste terenuri fara iarba si pline de musuroaie.
Intamplarea face ca aveam bunicii la Covasant (Dumnezeu sa ii ierte!) si stiu ce fotbal e in Promotie. E durere! Nici nu va puteti imagina. Cred ca nu gresesc cand spun ca diferenta dintre liga a IV-a si liga a VI-a este ca intre Champions League si Liga I. Asta asa ca sa va faceti o idee.
Răspunde
18-04-2014, 23:32, (Ultima modificare: 18-04-2014, 23:33 de DaniJ90.)
#25
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
Asta asa e, ai dreptate.Decizia este clar cea corecta, fara discutie.Doar ca as prefera o alta atitudine in joc, nu stiu, parca in tur era mai spectaculos, cu siguranta e si o anumita nervozitate dupa egalul de la Pecica, dar totusi.....eu am incredere si cred ca vom promova, nu vreau sa cred ca nu o sa fie asa si sunt aproapre sigur ca Pecica se va incurca undeva.

Stiu cum e in Liga 6, am jucat pe acolo...
Răspunde
19-04-2014, 7:12,
#26
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
Poate ca sant emotionati fiindca joaca cu spectatori. Pana acum nu au avut spectatori si acum au ditamai galeria (singura din toata liga 4). Sant sigur ca si asta e un factor pentru unii jucatori, dar trebuie sa se obisnuiasca sa joace si cu public si sub presiune.
Răspunde
19-04-2014, 9:43,
#27
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
In tur au jucat relaxati , fara spectatori, fara presiune, erau UTA II si nici nu prea apareau in ziare,etc. Acum sunt cu doua puncte in urma locului I , au suporteri in tribune care ii aplauda si pot sa ii ia si la suturi in caz ca rateaza, antrenorii pun presiune pe ei fiindca au facut egal la pecica, ziarele scriu zi de zi de ei, unii ii ataca si pe ei ca si pe noi , sunt UTA acum si ochii sunt pe ei, echipele adverse se mobilizeaza si se apara pe 2 linii, nervozitatea e la ea acasa . Mai adauga faptul ca cei batrani ii cearta si ei pe cei tineri cand gresesc si le cer sa nu doarma in ghete, iar copii sunt fara experienta mai sus de D sau C si ai imaginea completa.

Nu prea ai cum sa joci spectaculos ca in tur acum cu atata presiune pe umerii lor. Important e sa castigi fiecare meci si barajul si sa iesi din judet chiar si cu jocul asta chinuit si crispat.

Poate am pus si noi presiune pe ei in plus insa UTA nu poate sa mai stea inca un an in D si trebuie ca si ei sa inteleaga asta foarte clar.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
19-04-2014, 10:52,
#28
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
Pretentiile sunt destul de mari in randurile suporterilor, inclusiv in ceea ce ma priveste, pentru ca e greu sa treci de la Liga a II a la a IV a si sa vezi ca aici, o echipa sustinuta de autoritati si oameni de afaceri, nu reuseste sa promoveze fara emotii. De aceea jocul din prima repriza nu a fost o reclama prea buna in obiectivul de a aduce oameni la stadion. Dar oricum atragerea oamenilor la stadion este, acum, un obiectiv secundar pentru ca cel principal e cat se poate de clar, promovarea!
Răspunde
19-04-2014, 11:40,
#29
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
Avem o apărare excelenta , un mijloc format din cativa jucători cu experienta ,dar din pacate in atac înafara de Magulean, nu avem pe nimeni.
Răspunde
19-04-2014, 11:55,
#30
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
(19-04-2014, 11:40)Marius19 a scris: Avem o apărare excelenta , un mijloc format din cativa jucători cu experienta ,dar din pacate in atac înafara de Magulean, nu avem pe nimeni.
si eu am aceasi parere,suferim enorm in atac,dar imi dau seama de asemnea ca este foarte greu sa convingi jucatori de valoare sa vina in liga a patra,inca un motiv in plus ca trebuie sa promovam neaparat sezonul asta!
p.s.oare voiculet pe unde mai eSmile))??
Răspunde
19-04-2014, 12:46, (Ultima modificare: 19-04-2014, 12:47 de Oli.)
#31
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
Voiculet a fost in Ungaria la Bekescsaba anul trecut, acum nu stiu unde e Smile
Răspunde
19-04-2014, 13:17, (Ultima modificare: 19-04-2014, 13:19 de I 929.)
#32
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
Suferim in atac pentru ca nu avem un atacant cu valoare peste Liga a IV a si personalitate care sa-si asume mai multe chestii si sa aduca acel plus in meciurile echilibrate sau in care colegii sai nu sunt inspirati. Cu cele 5 de ieri avem marcate 117 goluri, primite doar 8. E frustrant sa bati fara drept de apel peste jumate din echipe si sa ai meciuri cand nu reusesti sa dai gol din n ocazii. Aici e problema si explicatia locului 2.
Răspunde
19-04-2014, 13:36, (Ultima modificare: 19-04-2014, 13:38 de Redpunk_one.)
#33
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
Sa fim seriosi Capata a jucat in B si in C, Pavel in B si C, Magulean e golgheter in D de 2-3 ani la rand. Cipri Rus, Bulza si Leucuta sunt peste nivelul D si tineri. Pentru div D, chiar si pentru C sunt suficienti si se vede asta din golaveraj. Trebuie niste mijlocasi de creatie care sa ii puna in valoare , eu zic ca aici stam noi prost. Nadaban si Varga sunt prea batrani ca sa mai poate fi ofensivi. Copil si Hlistei joaca pe varfuri de frica accidentarilor (ambii au suferit de tineri accidentari grave si se pare ca au ramas afectati psihic). Avramutiu, Stanoaia si Cl Popa sunt tehnici si mai pot creste, dar sunt inca prea necopti si nu trag de ei cum trebuie la antrenamente.

Lotul ca numar si valoare este unul mediocru de B, bun de C si la nivelul div D este cu doua clase peste adversari. In D insa e mult mai greu decat in C sau B si nu datorita valorii adversarilor cat mai ales din alti factori (terenuri proaste, joc extrem de dur, aparari pe 2-3 linii cu majoritatea echipelor, arbitraj lejer fata de duritatile "gazdelor",ambitii de judet,etc,etc) , au spus-o foarte multi oameni de fotbal si o simtim si pe pielea noastra. Sper sa iesim din judet inca din vara asta si sunt sigur ca in C , chiar si cu acelasi lot, o sa ne descurcam mult mai bine decat in D.

ps. despre liga V si VI e aberant sa discutam.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
19-04-2014, 13:56,
#34
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
ai spus bine dani ,atat capata cat si pavel "au jucat" in B si C ,...si cam atat ,pavel parerea mea a si ajuns la o varsta la care nu mai are motivatia necesara iar capata,e ....acelasi,iti dau dreptate privinda faptul ca este mult mai greu sa joci in D decat in C(din punct de vedere al dezvoltarii unei idei de joc),dar totusi sper ca nu ne facem sperante ca,cu lotul actual vom putea promova din C in B(in cazul in care totusi promovam anul asta).
Răspunde
22-04-2014, 11:27,
#35
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
cand e urmatorul meci vineri sau sambata?!!!
Răspunde
22-04-2014, 11:29,
#36
RE: Etapa nr. 23: UTA - Aqua Vest (18.04.2014, ora 18:00)
In mod normal sambata de la ora 17:00 la Taut.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)