Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
27-04-2014, 1:01,
#21
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
(27-04-2014, 0:17)micalaceanul a scris: Spunea cineva bine in drum spre Arad ca o sa fie editorial numai pentru ca s-a rupt gardul...

http://specialarad.ro/galeria-echipei-ut...ografiile/

http://sportarad.ro/s-a-rupt-gardul-arenei-din-taut/

Ce pretentii sa ai de la Lucian? El stie doar sa comenteze ca tin eu Steaua.Vad ca de la "ruperea" gardului au pus poza imediat, dar la live text nu au fost in stare.Penibili.
Cat despre meci, se pare ca tot mai greu e, se simte foarte tare presiunea, trebuie neaparat ca Pecica sa piarda.
Răspunde
27-04-2014, 4:23,
#22
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
(27-04-2014, 0:56)cristians a scris: Mai bine sa o lasam mai usor cu meci disputat,chiar nu mai are rost sa provocam alte discutii...o lasam asa...ingropataSad((

Adica? Ce sa lasam asa ingropat? Fii mai explicit ca nu inteleg ce vrei sa zici.

@DaniJ90, nu-i chiar asa. Sportarad au fost printre putinii din ultmul an care au relatat obiectiv si realist situatia de la UTA. Nu i-a interesat can-can-ul ca pe altii.
Răspunde
27-04-2014, 4:57,
#23
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
Ce exact a facut Rivis Jr?
Răspunde
27-04-2014, 5:21,
#24
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
Dupa ce a dat golul egalarii, a tasnit in directia noastra afisand gesturi provocatoare ducandu-si mainile la urechi ca nu ne aude. Atat am apucat eu sa vad.
Răspunde
27-04-2014, 12:12,
#25
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
Sper sa nu mai stam un an in liga 4 si cind te gindesti ca unii vroiau sa o luam din liga 6
Ave UTA, morituri te salutant !
Răspunde
27-04-2014, 13:02,
#26
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
Asa si??? Da, unii vroiau liga 6, pentru ca era solutia morala, dar cand si-au dat seama ca e imposibil au renuntat la idee si sunt alaturi de voi, nu vad nimic rau in asta.

In loc sa ne bucuram de victorie ne enervam pe presarii astia de carton si continuam cu intepaturile...
Răspunde
27-04-2014, 14:26,
#27
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
De aici in jos vorbiti doar de meciul Soimii Taut - UTA. Orice mesaj in afara subiectului il voi sterge fara explicatii.
Semper Fidelis
Răspunde
27-04-2014, 16:38,
#28
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
2 pagini de dezbateri daca sportarad e site ok sau nu si daca danij e utist sau nu ? Eu zic sa incetati aici. Meci frumos , atmosfera ok, pacat de faza cu gardul insa pe viitor trebuie sa ne asteptam si la reactii dinastea tampite din partea unor tarani precum rivis jr. In rest echipa lor buna, solida chiar in aparare, cu un portar bun, ai nostri se apara bine, paseaza frumos insa in preajma careului advers se precipita si nu reusesc sa fie periculosi decat pe final cand adversarii cad fizic. Daca adversarii sunt la fel de bine pregatiti fizic atunci UTA are probleme vezi meciurile cu Gloria sau Pecica. Ar trebui sa li se dea credit si unor mijlocasi de creatie in detrimentul unui Varga din pacate tot mai depasit sau unui Nadaban care ieri chiar m-a contrazis si a facut un joc bunicel , plus golul din lovitura libera perfect executata.

Imi place insa cel mai mult de pecicanii care ne acuza de blat cu toti pe care ii batem dar omit sa vada ca nu au primit rosu acasa cu noi din doua faze clare ca lumina zilei sau ca au primit un 11 m in min 1 ieri cu Santana la un hent contestat de oaspeti. Daca mai punem in calcul si faptul ca se pare ca coras si tie vor sa bage echipa de juniori cu ei saptamana viitoare ca cica si-au luat bani de la pecica si nu vor sa ii imparta cu jucatorii lor mi se face de-a dreptul greata de "fotbalul" asta. Daca UTA si Meszar vroiau sa isi aranjeze meciuri nu pierdea puncte cu Mailat sau Curtici unde jumatate din echipele adverse lucreaza sau sunt jucatori ai lui Atletico. Dar vorba aia "hotul striga hotii" si daca striga destul de tare unii mai pun si botul.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
27-04-2014, 17:00,
#29
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
Clar ca meciul cu Gloria e "aranjat" , o sa merg special la acest meci sa vad cum joaca.Eu nu il inteleg pe Nagy de ce nu incepe cu Leucuta din primul minut!? Oricum, e greu sa joci 3-4 meciuri in care dai de la 5 goluri in sus si apoi mai vine cate o echipa din asta mai bine pregatita fizic si iti face probleme, asta e in L4, 4-5 echipe care joaca pe bune, restul amatori.In L3 situatia se schimba, trebuie sa trateze fiecare meci la fel de concentrati.
Răspunde
29-04-2014, 10:45, (Ultima modificare: 29-04-2014, 10:46 de Kidu.)
#30
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
Citat:Riviș jr: „Galeria m-a înjurat tot meciul! La gol le-am făcut semn că nu îi mai aud!”

Răzvan Riviș a fost unul dintre personajele principale ale partidei pe care UTA Bătrâna Doamnă a câștigat-o sâmbătă pe terenul echipei din Tauț. Fost jucător la Poli Timișoara, la Jiul Petroșani sau Sebiș, dar și golgeter al naționalei de juniori, Riviș și-a demonstrat, sâmbătă, în multe rânduri talentul care l-a făcut să joace la aceste echipe.

Practic, cel mai încins moment a fost cel din minutul 74, atunci când Riviș a marcat un gol extraordinar cu un șut de la peste 25 de metri. Bucuros pentru reușita sa, acesta a plecat „glonț” spre galeria utistă, manifestându-se – din punctul de vedere al celor din galerie – cel puțin indecent.

MINI-INTERVIU

- De ce ai ales acel mod de a te manifesta după ce ai marcat?

- Încă de când m-au văzut pe teren, o parte dintre cei din galerie m-au înjurat și îmi tot reproșau trecutul meu la Poli Timișoara. Este ciudat că au făcut acest lucru, pentru că atunci când au am jucat câteva meciuri de pregătire pentru UTA nu mi s-a întâmplat. Am jucat. țin minte, și la Mako un amical, au fost cam 40 de arădeni și toți m-au încurajat.

- Deci nu era un conflict mai vechi care s-a reaprins acum…

- Nuuu… Nici vorbă. Eu pe foarte mulți dintre băieții care m-au înjurat nici nu îi cunosc. Îi cunosc doar pe băieții mai vechi din galerie, dar sunt acum mulți pe care nu îi știam nici din vedere. Acei băieți m-au tot înjurat și pe timpul meciului. Nici nu eram așa de supărat dacă mă înjurau doar pe mine, dar se refereau și la mama și la familia mamei mele… Asta a fost reacția mea după gol… M-am bucurat, am alergat spre ei, mi-am pus mîine la urechi și am spus că nu îi mai aud. Nu i-am înjurat, nu le-am făcut niciun semn obscen, dar nu e normal ca ei să vină până la Tauț și să mă înjure tot meciul pentru că nu le-am făcut nimic. Doar am încercat să îmi fac datoria pe teren.

- Ai vorbit cu cineva după meci?

- Am înțeles că ei au continuat să mă înjure. Nu știu, eu eram plecat la vestiare. Acolo am vorbit cu Roland Nagy și i-am spus că poate am exagerat, dar nu era normal să se comporte și ei așa cu mine. Eu nu i-am înjurat în timpul meciului, nu am răspuns provocărilor lor, am așteptat să arăt pe teren că pot face multe, iar când am reușit le-am arătat că nu îi mai aud.

„Știu că pot mult mai mult”

În altă ordine de idei, Răzvan a vorbit și despre panta descendentă pe care a luat-o cariera sa. Cândva a fost cel mai bun junior al țării, iar acum evoluează pentru obscura Șoimii Tauț. „Sunt conștient că la nivel fotbalistic sunt foarte jos. Altul ar putea să spună multe, să caute vinovați, dar sincer cel mai vinovat sunt eu. Eu am greșit vizavi de mine de multe ori, de alegerile pe care le-am făcut în trecut și așa mai departe. Sunt conștient că pot mai mult și sper ca din vară să revin la un nivel mai înalt pentri că dacă sunt pregătit, odihnit și o pot face în condiții bune cu un colectiv bun, mai am multe de spus în fotbal”.

Și-a copiat tatăl la 25 de ani distanță!

Răzvan Riviș a fost copia fidelă a tatălui său din urmă cu un sfert de veac. El a reușit un gol superb în poarta echipei UTA și a egalat scorul la 1, într-un moment în care arădenii sunt în lupta pentru promovare (de data aceasta în Liga a 3-a). Acum 25 de ani, Claudiu Riviș, actualmente antrenor la Tauț, evolua pentru Strungul Arad împotriva celor de la UTA. Echipa sa era condusă cu 0-1 pe teren propriu și acesta a trimis un șut perfect de la 30 de metri care s-a oprit în vinclul porții lui Sinescu. S-a făcut 1-1, iar UTA avea să câștige cu 2-1 printr-un gol marcat în ultimele minute. Și la Tauț UTA a fost cea care a câștigat, de această dată cu 3-1.

Lucian Dănilă, 28 aprilie 2014, 5:41 PM

SURSA

Nu stiu cine mananca rahat aici: Rivis jr. sau papagalul ala de Danila insa e clar ca cineva minte. Nu m-a mira ca Danila sa fi scris din burta sau pe baza a ce a auzit de la altii.
Oricum, te ia greata cand vezi ce caractere au unii.
Răspunde
29-04-2014, 11:27,
#31
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
Danila nu e cel mai profi ziarist insa astea sunt minciunile lui Rivis. Eu zic sa il lasam in pace subiectul ca nu are sens sa ii facem reclama lui rivis si nici sa mai prelungim "scandalul"
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
29-04-2014, 12:32,
#32
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
Acuma daca zic, sper sa nu incepeti iar cu mine.Danila e cel mai mare cancan-ist din Arad si da, el scrie din auzite, la fel ca si Zarandan.Plus de asta, a plecat de la Arq si acum a prins momentul cu incidentul asta sa isi promoveze noul site.In alta ordine de idei, baiatul asta de la Taut cred ca are ceva probleme la cap, serios acum, zici ca e Ronaldinho venit in Liga 4, el nu se gandeste ca e penibil, nu a auzit nimeni de el.
Răspunde
29-04-2014, 12:36,
#33
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
Si eu sunt de aceeasi parere. Lucian Danila e doar un mapet de care facea toata lumea misto si asta nu de acum ci de ani buni. In sfarsit, aici nu discutam despre el si nu inteleg de ce s-a axat atat de tare pe incidentul asta in loc sa bage si alte informatii legate de la meci. De fapt de ce? ... raspunsul l-ai dat chiar tu.
Răspunde
29-04-2014, 13:31,
#34
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
Gloria cu Pecica se joaca de la ora 18:00, iar UTA cu Semlac de la ora 20:00, bine ca nu au fost puse de la aceeasi ora.Eu oricum ma duc la Gloria cu Pecica si stau pana la final, apoi vin la UTA, sper sa aibe ceva demnitate cei de la Gloria.
Răspunde
29-04-2014, 14:01,
#35
RE: Etapa nr. 24: Soimii Taut - UTA (26.04.2014, ora 17:00)
Am incercat sa il programam sambata insa au refuzat semlecani din motive de "program de 1 mai, etc". Macar de la 8 ca sa putem si noi sa mergem la meci in micalaca Smile
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)