Barajul pentru liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
19-05-2014, 12:09, (Ultima modificare: 17-06-2014, 20:44 de Kidu.)
#1
Barajul pentru liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
Suntem aproape siguri de prezenta UTA-ei la barajul de promovare in C, asa ca nu e deplasat sa deschidem de pe acum topicul.

In ziarul Aradul am vazut o stire conform careia se va juca totusi in trei, iar perioada va fi in jurul datelor 19-22 iunie.
Răspunde
19-05-2014, 12:49,
#2
RE: Barajul pentru promovarea in Liga a III a
Presupun ca vom juca si pe teren neutru.
Răspunde
19-05-2014, 17:27,
#3
RE: Barajul pentru promovarea in Liga a III-a
Totusi, chiar nu se stie cum se va juca? Baraj in 2, in 3? Daca e in 2, pe regulamente scrie clar, un singur meci, teren neutru, prelungiri, penaltiuri (in caz de egalitate). Dar ma intreb cum se departajeaza in cazul barajului in 3. Nu gasesc niciunde informatii (poate exista, dar nu le gasesc eu)...
Semper Fidelis
Răspunde
19-05-2014, 18:15,
#4
RE: Barajul pentru promovarea in Liga a III-a
Nu exista precedent, nu exista reguli clare, nu exista nici o informatie privind barajul in 3. Toata lumea spera sa se schimbe in traditionalul baraj in 2, dar......
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
19-05-2014, 18:29,
#5
RE: Barajul pentru promovarea in Liga a III-a
Logica nu lasa prea multe variante. Se joaca doua meciuri la distanta de 2-3 zile iar apoi se face socoteala daca mai are rost si meciul trei (daca primele doua meciuri sunt castigate de aceeasi echipa nu mai are rost ultimul meci). Se face un clasament in 3 unde semnele de intrebare ar fi in privinta criteriului de departajare: golaveraj sau meci direct.

Pe de alta parte tot logica spune ca am putea ajunge la situatii de egalitate perfecta. De exemplu toate meciurile se termina 1-1 sau fiecare dintre echipe castiga un meci cu 1-0 si pierd un meci cu acelasi scor. In astfel de cazuri naiba stie ce criterii se vor mai lua in calcul. Cred ca doar rejucarea intregului turneu va fi solutia.
Răspunde
19-05-2014, 21:28,
#6
RE: Barajul pentru promovarea in Liga a III-a
Nu ma pricep, insa in urma cu ceva ani a fost un caz asemenator, Forex, Unirea Urziceni si Bihor, aveau baraj pentru Liga 1.Dupa o scurta cautare am gasit ceva criterii de departajare de la acel baraj.Mai exact:

Criterii de departajare

Va promova în Divizia A echipa care va acumula cel mai mare număr de puncte. În cazul în care două sau cele trei echipe se vor afla la egalitate de puncte, criteriile de departajare sînt rezultatul direct, golaverajul mai bun, numărul mai mare de goluri marcate. În cazul în care este egalitate între primele două echipe se va juca un nou meci de baraj, în care vor exista prelungiri şi lovituri de departajare în caz de egalitate, iar dacă egalitatea este perfectă între cele trei echipe se va organiza un nou turneu.
Răspunde
28-05-2014, 12:02,
#7
RE: Barajul pentru promovarea in Liga a III-a
Interesant: in ultimii ani echipele din Arad au avut la baraj adversari din toate judetele vecine: 2013: Ineu - FC Kinder Oradea, 2012: Pancota - CS Vulcan, 2011: Vladimirescu - CS Performanta Alba Iulia, 2010: Curtici - Caransebes, 2009: Timis-Arad (nu sunt date echipele). Inca e suspans pentru anul acesta, dar mai multe sanse avem sa picam cu echipe din BH, AB, HD, poate chiar CJ, SJ, SM.
Răspunde
28-05-2014, 16:50, (Ultima modificare: 28-05-2014, 16:51 de Beldea.)
#8
RE: Barajul pentru promovarea in Liga a III-a
De menţionat că la acest turneu se va juca după sistemul fiecare cu fiecare. La începutul acestei săptămâni, Federaţia Română de Fotbal a decis ca acest turneu să se joace în zilele 19, 21, 23 iunie 2014. Transmiterea echipei participante la baraj se va face până la data de 9 iunie. Barajul de promovare va opune trei echipe din judeţe limitrofe, meciurile urmând să se dispute pe teren neutru.
Cand se trage la sorti cu ce judete jucam si unde??
Răspunde
28-05-2014, 18:27,
#9
Re: Barajul pentru promovarea in Liga a III-a
Pai e sigur ca se joaca in 3?

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
Semper Fidelis
Răspunde
28-05-2014, 23:35,
#10
RE: Barajul pentru promovarea in Liga a III-a
pe toate site-urile asa apare
Răspunde
29-05-2014, 15:36,
#11
RE: Barajul pentru promovarea in Liga a III-a
UTA BD joacă barajul pentru promovare în data de 21 iunie! Un singur adversar!

Comitetul Executiv al FRF s-a întrunit astăzi, 29 mai, la Casa Fotbalului, și a hotărât formula de disputare a barajelor pentru promovarea în Liga a 3-a.

Deși la începutul campionatului s-a decis ca barajul să se dispute în trei echipe, cu meciuri fiecare cu fiecare pe teren neutru, astăzi, Comitetul Executiv a decis ca barajul să se dispute între două echipe, la data de 21 iunie, ora 18, pe teren neutru.

UTA BD, campioana Ligii a 4-a arădene în acest sezon, urmează să își afle adversarul în zilele care urmează.

„Cred că este mai bine că se joacă doar un meci de baraj. oricum ar fi fost, obiectivul este același, dar era mai dificil să avem două meciuri, după două săptămâni de pauză (n.r. UTA BD joacă finala Cupei României – faza județeană, în data de 7 iunie), mai ales că va fi foarte cald în acea perioadă. Va trebui să ne gândim bine cum ne vom pregăti în cele două săptămâni. Probabil vom susține și unul sau două jocuri școală. Repet, obiectivul este unul singur: promovarea!”, spunea Roland Nagy, antrenorul Bătrânei Doamne.

(www.specialarad.ro)
Răspunde
02-06-2014, 13:08,
#12
RE: Barajul pentru promovarea in Liga a III-a
Adversar dificil pentru Retezatul. Haţeganii dau peste UTA BD la baraj

După ce a aflat că va avea de înfruntat doar un singur adversar, pentru a promova în eşalonul al treilea, şi nu doi cum se stabilise iniţial, formaţia antrenată de Flaviu Itul a făcut astăzi cunoştinţă şi cu echipa cu care se va duela la mijlocul lunii iunie. "Zimbrii" dau peste câştigătoarea Ligii a IV-a Arad, UTA Bătrâna Doamnă, unul din cei mai dificili adversari din această zonă!
Partida va avea loc, sâmbătă, 21 iunie, la Lugoj!
Foarte probabil, şi pe "Michael Klein" va avea loc un meci care va stabili o altă componentă a Ligii a III-a din sezonul următor, la Hunedoara urmând să se dueleze CS Ghiroda (sau ASU Poli Timişoara) şi Recolta Berzovia (Caraş).
Reacţiile după tragerea la sorţi a Comisiei de Competiţii din cadrul FRF, precum şi o prezentare a viitorului adversar al haţeganilor, în ediţia de mâine a cotidianului nostru.

http://glasul-hd.ro/Adversar-dificil-pen...19557.html
Răspunde
02-06-2014, 13:29,
#13
RE: Barajul pentru promovarea in Liga a III-a
http://newstop.ro/uta-intalneste-la-bara...tul-hateg/
Răspunde
02-06-2014, 13:53,
#14
RE: Barajul pentru promovarea in liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
http://retezatulhateg.ro/clasament.html

Un adversar dintre cele puternice. Au castigat seria fara probleme din cate vad pe clasament. In plus, jucam in judetul TM si lugojenii vor avea ocazia sa se remarce pentru ca le vine UTA acasa. Sa fie mana lui Chivo oare?
Răspunde
02-06-2014, 14:05,
#15
RE: Barajul pentru promovarea in liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
Teoretic nu ar trebui sa ne facem probleme. Noi ne vedem de ale noastre...indiferent de adversar.
Răspunde
02-06-2014, 14:13, (Ultima modificare: 02-06-2014, 14:14 de Kidu.)
#16
RE: Barajul pentru promovarea in liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
Eu nu am emotii si nici nu imi fac in cap tot felul de conspiratii.
Ne-am inhamat la o treaba, stim foarte bine ce avem de facut, ne stim obiectivele, ne stim adversarul din timp asa ca Roli si baietii au toate conditiile sa pregateasca meciul. Avem o singura optiune: VICTORIA!
Răspunde
02-06-2014, 14:34,
#17
RE: Barajul pentru promovarea in liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
E dubios ca in Romania ! Maine e "tragerea la sorti" si aia din Hd anunta deja de azi rezultatul si stadionul care ar fi de dinainte stabilit . Sper sa nu fie stabilita si castigatoarea tot de dinainte Sad(( Maine se trage la sorti , cum m... ma-sii anunta aia ca ei stiu deja ca joaca cu noi si ca jucam in timis ,de parca se stia de nu stiu cand . Fain fotbal , ce sa zic. Totul transparent si corect Sad
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
02-06-2014, 14:38, (Ultima modificare: 02-06-2014, 14:40 de I 929.)
#18
RE: Barajul pentru promovarea in liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
Am cautat si eu pe siteul FRF, pe liga 2 si nu am vazut niciunde nimic despre tragerea la sorti. Intr-adevar e curios, sa vedem ce vor scrie si cei de la sportarad. In stirea celor din Hunedoara se spune si de meciul TM-CS la Hunedoara.
Răspunde
02-06-2014, 14:54, (Ultima modificare: 02-06-2014, 15:00 de dedei.)
#19
RE: Barajul pentru promovarea in liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
Aduceti-va aminte cum se stia dinainte cu cine vom juca in Cupa Romaniei, desi extragerea urma sa fie peste 2 zile... Asta-i Romania!
Asteptam si sursa oficiala, iar apoi putem incepe sa promovam meciul.
Răspunde
02-06-2014, 16:58,
#20
RE: Barajul pentru promovarea in liga a III-a: UTA - Retezatul Hateg (21.06.2014, Lugoj)
Posibil sa fie doar un zvon. Vedem maine.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)