Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
22-06-2014, 20:47,
#41
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
Ce prostie am facut. Acum realizez la Belgia - Rusia mi-am dat singur cu tesla in c****. In loc de 1-0 am tastat 12-0. Asta e, greseala mea, ramane ce am tastat.
Răspunde
23-06-2014, 10:23, (Ultima modificare: 23-06-2014, 13:48 de Miki.)
#42
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
[Imagine: Screenshot_85.png]
Semper Fidelis
Răspunde
24-06-2014, 1:30, (Ultima modificare: 24-06-2014, 1:35 de |R|O|B|I|.)
#43
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
[Imagine: lalal.jpg]

redzone: Ti-am anulat primele doua pronosticuri, deoarece nu au fost postate cu cel putin o ora inaintea inceperii meciurilor.

Citat:REGULAMENT
Fiecare user are dreptul de participare la concurs. Se va da pronostic cu scor exact (ex.: Brazilia - Croația 4:0). Nu se vor lua în calcul pronosticurile 1x2. Ultima modificare acceptată a mesajului cu pronosticul este cu o oră înaintea începerii primului meci. Rezultatele finale sunt considerate rezultatele înregistrate dupa 90 de minute de joc (la fazele superioare, unde pot interveni prelungiri și lovituri de departajare).
Răspunde
24-06-2014, 22:07, (Ultima modificare: 24-06-2014, 22:17 de White Shadow.)
#44
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
eu am ratat concursul si mai particip doar asa sa vad cate puncte fac

Nu stiu cum o sa faceti in ulltimile runde dar am o propunere prin care sa evitati eventualele discutii care apar in caz ca x de pe primul loc asteapta pronosticurile lui y de pe locul 2 pentru ca dupa aia sa puna aceleasi pronosticuri.

In ultimile runde puteti sa trimiteti pronosticurile printr'un PM la un moderator sau la un user mai activ care nu mai are sanse sa prinda primul loc si dupa ce le primeste pe toate acel user o sa le posteze pe thread. Doar in ultimile runde si doar persoanele care mai au sanse matematice sa castige concursul.

Asta pentru a evita eventuale discutii pentru ca stiti ca la multe concursuri de genul apar tot felul de discutii.

Eu nu am urmarit discutiile legate de concurs si poate v'ati gandit la ceva de genul si atunci ideea mea cade din start.
Răspunde
24-06-2014, 23:03,
#45
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
E o idee, sa vedem ce reactii starneste si daca lumea e deacord, o aplicam.
Semper Fidelis
Răspunde
24-06-2014, 23:08,
#46
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
Nu ne-am gandit la asta. Ar asigura lipsa comentariilor legate de ce ziceai tu, dar cred ca ar genera altele legate de postari dupa o anumita ora, useri care ar uita sa trimita mesajul, cine vor fi "moderatorii" care vor sta online toata ziua sa posteze mesajele celor care le trimit pm ?
Eu zic ca e ok asa cum este. Nu exista nici o regula care sa te oblige sa postezi cu o zi inainte de meci sau cu 1 minut inainte de ora limita.

Cu alte cuvinte discutiile apar din cauza oamenilor si nu a regulilor.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
25-06-2014, 0:56,
#47
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
Desi ideea este buna, nu vom schimba regulile jocului in timpul acestuia. In fond se vede daca cineva abuzeaza de aceasta scapare.
Răspunde
25-06-2014, 1:01,
#48
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
[Imagine: lallalala.jpg]
Răspunde
25-06-2014, 10:00,
#49
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
Am reusit performanta absoluta ieri sa nu iau nici un punct din 4 partide Smile)) .

Ma bucur insa ca englezii, la cat de cacacios au jucat ieri, nu au reusit sa castige cu Costa Rica , ma bucur ca Uruguay s-a calificat si la fel si Grecia. Au fost echipele care trebuiau sa castige si au luptat asa cum au stiut fiecare pana in ultimul minut sa se califice. Frumos Campionat Mondial , pacat insa ca se insista total aiurea pe arbitri bananieri care strica meciurile cu decizii aberante de cele mai multe ori.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
25-06-2014, 10:04,
#50
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
Grecia? Grecia trebuia sa castige? Ivorienii meritau calificarea si pacat ca arbitrul ala miop a inventat un penalty. E cea mai mare gafa de pana acum a Mondialului.
Răspunde
25-06-2014, 14:14,
#51
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
Pai grecii trebuiau sa castige ca sa se califice. Tu vorbesti daca meritau "moral" ? Eu zic ca pana si moral da, au avut 2 bari (sau 3 nu mai tin minte) si au luptat pana la ultima faza.....si au si reusit sa castige.

Eu chiar am spus ca ivorienii vor castiga lejer, tinand cont ca grecii trebuiau sa atace (si nu se pricep sa atace deloc) si sa castige obligatoriu si ca ivorienii ii vor prinde pe contraatac, dar....
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
25-06-2014, 15:47,
#52
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
La italieni s-a vazut cel mai clar ca nu stiu sa atace... pur si simplu nu stiau ce sa faca si ii dadeau mingea lui Pirlo...
Semper Fidelis
Răspunde
25-06-2014, 23:13,
#53
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
Deşi nu urmăresc foarte atent campionatele străine, cred că italienii şi englezii nu mai au pe cine să ducă la naţionalele lor. Cine vine după Pirlo, De Rossi, Lampard, Gerard? Cele două echipe cred că au nevoie de jucători exponenţiali, de superstaruri dar nu în genul lui Balotelli. Cam prin aceeaşi fază trec şi olandezii cu Robben, van Persie, Kuyt şi Sjneider, însă ei au în spate jucători de valoare şi perspectivă clară.
Răspunde
25-06-2014, 23:44,
#54
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
Olanda : Van Der Vaart , Huntelaar, Memphis, Daley Blind si nici Van Persie nu sunt batrani deloc
Anglia : Wilshire , Milner, Sturridge si Welbeck sunt la primul mondial din cate stiu eu
Italia : Motta, Veratti , Balotelli si Imobile mai au ani buni in fata , insa Italia mereu a avut o echipa cu o medie de varsta mai ridicata.

In schimb Germania si Franta mi se par ca stau cel mai bine la capitolul tineri ca sa nu mai vorbesc de Belgia cu o generatie fantastica. Cel mai tare a iesit in evidenta insa echipa Spaniei, care trebuie sa schimbe generatia fantastica de la Barcelona. A castigat tot ce s-a putut dar si-a cam terminat bateriile.

Despre echipele latino-americane nu stiu daca sunt echipe bune cu adevarat, sau doar conjuctura si clima asezonate cu fusul orar sa isi fi spus cuvantul la perfomantele lor de anul asta.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
26-06-2014, 0:59,
#55
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
[Imagine: ggggg.jpg]
Răspunde
27-06-2014, 1:09, (Ultima modificare: 27-06-2014, 1:22 de Miki.)
#56
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
[Imagine: Screenshot_96.png]


Daca apar greseli, va rog sa imi scrieti pe PM si sa ma scuzati de pe acum.
Semper Fidelis
Răspunde
27-06-2014, 1:12,
#57
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
Se dau puncte si pentru scor corect? Offf ce rau imi pare ca am ratat concursul.
Răspunde
27-06-2014, 1:28,
#58
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
Oricum nu aveai sanse sa castigi Big Grin
Semper Fidelis
Răspunde
27-06-2014, 1:48,
#59
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
Poate nu ca a fost imprevizibil rau de tot acest campionat... nu prea le'am nimerit nici la pariuri da o sa vezi ca te ajung in clasament...obiectivul meu principal Smile)
Răspunde
27-06-2014, 13:37,
#60
RE: Concurs de pronosticuri CM Brazilia 2014 (discutii)
La faza de calificari (optimi, sferturi, semifinale, finala mica, finala mare) am putea da un punct bonus pt cine merge mai departe. In felul asta poti pune egal si merge mai departe X si castigi si punctul bonus. Nu e o modificare in timpul concursului parerea mea fiindca nu am avut etapa eliminatorie pana acum, dar daca vi se pare prea complicat ramane asa. E doar o idee.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)