Echipamentul UTA-ei
10-07-2022, 1:01,
RE: Echipamentul UTA-ei
Își bat joc...
Răspunde
12-07-2022, 9:32,
RE: Echipamentul UTA-ei
Din informatiile mele vom avea echipamentul din urma cu doua sezoane Saller Celtic folosit in deplasare pe gri, asta va fi varianta pe rosu..deci adio echipament personalizat cum am avut in ultimele doua sezoane.Atentie , pret de catalog 15 euro, sunt curios care va fi pretul in magazin!
Răspunde
12-07-2022, 10:29,
RE: Echipamentul UTA-ei
Adica acesta.

[Imagine: sallerceltic20mez5ee.jpg]
- Pentru noi doar UTA contează !!! -
Răspunde
12-07-2022, 10:45,
RE: Echipamentul UTA-ei
(12-07-2022, 9:32)psv a scris: Din informatiile mele vom avea echipamentul din urma cu doua sezoane Saller Celtic  folosit in deplasare pe gri, asta va fi varianta pe rosu..deci adio echipament personalizat  cum am avut in ultimele doua sezoane.Atentie , pret de catalog 15 euro, sunt curios care va fi pretul in magazin!

Nu au fost chiar personalizate cele din ultimele 2 sezoane. Cel de anul trecut a fost folosit de Padeborn in 2018: https://www.footballkitarchive.com/sc-pa...-home-kit/, cei d ela Saller folosind acelasi model pentru noi 4 ani mai tarziu. Sunt oarecum sigur ca si modelul de acum 2 ani nu a fost neaparat ceva personalizat pt noi, ci un model deja existent al Saller.
Răspunde
12-07-2022, 11:23,
RE: Echipamentul UTA-ei
(12-07-2022, 10:45)mns a scris:
(12-07-2022, 9:32)psv a scris: Din informatiile mele vom avea echipamentul din urma cu doua sezoane Saller Celtic  folosit in deplasare pe gri, asta va fi varianta pe rosu..deci adio echipament personalizat  cum am avut in ultimele doua sezoane.Atentie , pret de catalog 15 euro, sunt curios care va fi pretul in magazin!

Nu au fost chiar personalizate cele din ultimele 2 sezoane. Cel de anul trecut a fost folosit de Padeborn in 2018: https://www.footballkitarchive.com/sc-pa...-home-kit/, cei d ela Saller folosind acelasi model pentru noi 4 ani mai tarziu. Sunt oarecum sigur ca si modelul de acum 2 ani nu a fost neaparat ceva personalizat pt noi, ci un model deja existent al Saller.

Hai sa spunem exclusivist pentru ca nu se gaseste in catalog si mai mult decat atat , cel din sezonul trecut avea chipul baronului pe guler in spate.
Oricum baietii din magazin fanshop UTA  spuneau ca paradoxal , echipamentele de catalog au o calitate mai buna decat cele exclusiviste.
Răspunde
12-07-2022, 22:59,
RE: Echipamentul UTA-ei
Oricum jenant sa ajungi cu 3 zile înainte de primul meci și sa nu iti prezinți echipamentul...!inca o mare bila neagra pt meszar și cei din jurul lui! Dacă se adeverește ce zice psv și jucam în varianta pe rosu de acum 2 ani...fara cuvinte
Răspunde
13-07-2022, 19:09,
RE: Echipamentul UTA-ei
(12-07-2022, 22:59)maryan a scris: Oricum jenant sa ajungi cu 3 zile înainte de primul meci și sa nu iti prezinți echipamentul...!inca o mare bila neagra pt meszar și cei din jurul lui! Dacă se adeverește ce zice psv și jucam în varianta pe rosu de acum 2 ani...fara cuvinte

Tocmai s-a confirmat ce spuneam legat de echipament !In puls echipamentul de rezerva ,pe albastru deschis este cel folosit de portari in sezonul 2020-2022.Si cel verde deschis care il au portarii pentru acest sezon a fost cel folosit deasemenea de portari in sezonul 2020-2021.O ciorba reincalzita ce mai...
Răspunde
13-07-2022, 19:25, (Ultima modificare: 13-07-2022, 19:30 de maryan.)
RE: Echipamentul UTA-ei
Trăiască meszar!!!
El e convins că ne-o tras-o și cu echipamentul! Marea majoritate a suporterilor își doresc echipament în dungi...dar ce mai contează suporterii la un club ce îl ai luat pe persoana fizica! Abonamentele sunt făcute...putem juca și în pijamale (roz)
Răspunde
14-07-2022, 9:08,
RE: Echipamentul UTA-ei
Impresia mea este ca ,echipamentul asta e cantecul de lebada pentru saller in raport cu UTA....nu s-au mai complicat si au luat ce mai aveau aia pe stoc..sfarsitul este aproape.
P.s. pentru cei care nu stiu ,grupul de investitori are pregatit un contract cu PUMA,pentru momentul in care vor intra in club!
Răspunde
14-07-2022, 14:59,
RE: Echipamentul UTA-ei
Si pe subiectul asta se vorbeste mult si toata lumea e experta in echipamente. Am scris si inainte, au mai scris si altii pe aici, cred ca si Kidu. Ceea ce primeste UTA de la Saller nu ar primi/cumpara niciodata de la un nici alt producator - gama complete de echipament si accesorii. Toata lumea viseaza aici la Adidas sau alte marci, dar am mai zis-o, in afara de FCSB si Farul (nu stiu daca la CFR s-a schimbat ceva), nici o echipa din Romania (vad ca se vorbeste de Puma - dar nici aici Craiova nu stiu sa aiba vreo legatura directa cu producatorul) nu are "sponsor tehnic". Toti au echipamentele prin reselleri si nimeni nu primeste, sau cumpara mai bine zis, altceva decat echipamente generice de catalog imprimate dupa de distribuitori.

Echipamentul actual nu e de acum 2 ani sau cati, e pur si simplu echipament din catalogul standard Saller, care spre deosebire de alti producatori, are cam aceleasi modele de ani buni. Un echipament personalizat (si noi nu am avut personalizat, ci doar echipamente cu modele folosite de Saller la altii in trecut) costa mai bine de dublu decat unul din catalogul standard. Prefer sa avem un "sponsor" sau producator care sa ofere servicii bune si complete, echipamente ok si noi, decat sa ajungem ca altii cu sponsorii arsi de soare dupa 10 etape, sponsori lipiti cu banda - dupa ce se termina contractul, sau culori sterse de prea multe spalari si refolosiri ale echipamentului.

Fotbalul romanesc e jos de tot, din cauza asta nu avem decat 2 echipe cu sponsori tehnici adevarati. Mai bine cu Saller care se mandreste cu tine si emblema ta pe site si in catalog, decat intermediari cu magazine in malluri ce iti dau echipamente Adidas purtate de Chelsea acum 2 ani, sau cele mai generice tricouri Nike posibile ca Rapid.
Răspunde
14-07-2022, 15:56, (Ultima modificare: 14-07-2022, 15:58 de UTAFan90.)
RE: Echipamentul UTA-ei
[Imagine: 18620222023.png]


Echipamente UTA Arad - 1946 - 2023 -
- Pentru noi doar UTA contează !!! -
Răspunde
14-07-2022, 18:49,
RE: Echipamentul UTA-ei
De departe ,echipamentul meu favorit este din sezonul 2006-2007,stil River Plate. Pe locul 2 ,din istoria recenta ,anul 2013-2014, cel cu banca feroviară iar locul 3 ,echipamentul de acasă de acum 2 ani ,20-21 … însă cam prea încărcat cu sponsori .
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)