UTA in Cupa României 2014-2015
26-06-2014, 10:29,
#1
UTA in Cupa României 2014-2015
UTA in Cupa României 2014-2015
Răspunde
26-06-2014, 13:33,
#2
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Reaiu ultima mea postare de pe topicul vechi:

Am văzut că pe 28 iunie va avea loc Adunarea Generală a F.R.F. în care se va stabili componenţa seriilor,numărul echipelor şi sistemul de joc pentru Liga a III a. Până la începutul campionatului însă cel mai probabil vom avea de jucat în Cupa României. De pe siteul FRF nu îmi dau seama dacă vom juca în Cupă ca urmare a promovării sau a Câştigării Cupei judeţene. Cred că mai degrabă e vorba de ultima variantă, participarea fiind admisă în funcţie de rezultatele din sezonul trecut.
Cert e că anul trecut s-a jucat primul meci de cupă la mijlocul lunii iulie. Gloria (câştigătoarea Cupei) a jucat atunci pe 19 iulie 2013 cu Vladimirescu (echipă care a retrogradat din C la finalul ediţiei 2012-2013 şi nu s-a mai înscris în D ediţia 2013-2014). Anul ăsta nu avem echipă de C retrogradată sau măcar în play-out, aşa că e posibil să jucăm cu vecini de judeţ...Big GrinBig GrinBig Grin Da, eu zic că e posibil să jucăm cu ASU pentru că nici ei nu au echipă de C care să fi retrogradat... Deci dacă nu vor chema în Cupă vicecampioanele judeţelor unde campioana a promovat în C (ca la noi), atunci Aradul şi Timişul NU vor avea alte reprezentante în această fază. Vedeţi eventual ce înţelegeţi şi voi din tabelul de mai jos (faza I a cupei ediţia 2013-2014), unde am văzut că acolo unde s-a putut au fost împerecheate echipe din acelaşi judeţ

http://frfotbal.ro/index.php?competition...pa_id=8888

Ar trebui să avansăm cât mai mult în cupă din motive clare pentru toată lumea. De abia din etapele IV şi V vor intra în joc echipele de Liga a II a.

Later edit: Uitându-mă din nou pe tabelul de mai sus am văzut că pe coloana din stânga nu apar echipe din acelaşi judeţ şi atunci presupun că alea sunt toate câştigătoarele cupelor, fiind împerecheate cu echipe de C. Asta însă nu exclude, zic eu, posibilitatea unui meci cu ASU Poli TM în faza a doua, care anul trecut s-a ţinut pe 30 iulie. Totul depinde de momentul când vor intra în competiţie echipele arădene şi timişene de divizia C. Sau mă rog, totul depinde de cum decide Federaţia...
Răspunde
09-07-2014, 20:28,
#3
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Din câte am înţeles, chiar miercurea ce vine (de azi într-o săptămână adică) avem primul meci de Cupă. Încă nu s-au tras la sorţi meciurile...

Cred că vom juca acasă, pe Motorul încă în alb-albastru. Smile
Răspunde
09-07-2014, 21:27,
#4
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Noi pe foaie suntem outsideri pentru ca venim din ligile inferioare de aceea toate meciurile le jucam pe teren propriu!
Răspunde
10-07-2014, 17:22,
#5
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
http://sportarad.ro/intre-amicale-si-cup...ionatului/

Echipa fanion a Aradului a demarat pregătirile pentru noul sezon al Ligii a 3-a. Antrenamentele se desfășoară pe terenul II al bazei sportive „Motorul”, urmând ca partidele de verificare, dar și cele din Cupa României, să se dispute, în majoritatea lor, pe arena din Sînicolaul Mic.

Dar iată programul partidelor până la prima etapă de campionat, de pe 31 august:

12 iulie (Chișineu Criș): Triunghiular cu Crișul Chișineu Criș și Păulișana Păuliș

16 iulie: Primul tur al Cupei României

19 iulie (Șiria): UTA – Național Sebiș

23 iulie(Arad): UTA – Ripensia Timișoara

27 iulie (Caransebeș): FC Caransebeș – UTA

30 iulie (Arad): Turul II al Cupei României ?

31 iulie – 11 august (Mallnitz – Austria): Cantonament, prevăzut și cu două amicale împotriva a două divizionare trei austriece

13 august (Arad): Turul III al Cupei României ?

16 august (Sînmartin – județul Bihor): CS Sînmartin – UTA

20 august (Arad): UTA – Millenium Giarmata

24 august (Arad): Turul IV al Cupei României ?
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
10-07-2014, 22:09, (Ultima modificare: 10-07-2014, 22:15 de I 929.)
#6
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
"Miercuri, UTA susține primul meci oficial al verii, în Cupa României, la Sânicolaul Mic. Adversarul nu se cunoaște încă."


Sursa: http://specialarad.ro/uta-s-a-reunit-bat...-jucatori/

Dacă e adevărat, cred că ar trebui să vorbim la club să nu jucăm acolo pentru că e prea departe, mai ales într-o zi lucrătoare. Nu e o distanţă exorbitantă de la staţia de tramvai Aradul Nou, dar pentru unii poate mai în vârstă ar fi o problemă şi în plus e neplăcut să treci pasarela aia peste liniile de tren. Pe lângă toate astea, cei mai comozi vor zice că n-au chef să meargă până acolo...
De ce nu s-ar putea juca pe Motorul? Cred că şi Bujacul ar fi o variantă mai bună decât Sânicolau, măcar pentru cei din Vlaicu - şi acel teren fiind destul de departe de tramvai. Sau de ce nu, pe Telecom?

Later edit: Acum am văzut că şi cei de la sportarad scriu de terenul din Sânicolau. Chiar dacă oferă condiţii poate mai bune, pentru meciurile oficiale tot cred că nu e prea potrivit.
Răspunde
10-07-2014, 22:22,
#7
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
La Motorul se lucreaza in urmatoarea luna Luci, nu ?
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
10-07-2014, 22:48,
#8
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Nu cred că au atâtea de făcut încât să nu se poată juca un meci de fotbal în condiţii cât de cât bune. Am înţeles că vestiarele sunt ok. Pentru Sânicolau va trebui să punem autobuz...Eu mă duc şi acolo, m-aş duce şi dacă nu aş avea maşină, însă parcă văd că mulţi nu-şi vor învinge lenea sau bariera "mentală" de a merge până în capătul capătului Aradului.
Răspunde
10-07-2014, 22:58,
#9
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Cum sa nu fie de lucru , daca trebuie demontate si montate scaunele pe toata arena ? Vestiarele trebuie la fel modificate, trebuie vopsita arena si mai sunt si multe alte modificari care trebuiesc facute. Nu e nici o catastrofa sa jucam 2-3 meciuri la Sannicolau Mic.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
11-07-2014, 15:20, (Ultima modificare: 11-07-2014, 15:20 de |R|O|B|I|.)
#10
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
UTA şi-a aflat adversarul din Cupă

UTA Bătrâna Doamnă va întâlni Muncitorul Reşiţa, în prima etapă din Cupa României la fotbal, potrivit împerecherii stabilite astăzi de FRF. Acest prim meci oficial al grupării proaspăt promovate în liga a treia va avea loc miercuri, 16 iulie, cu formaţia arădeană în calitate de gazdă.

Până atunci, trupa antrenată de Roland Nagy (foto) va juca mâine într-un triunghiular la Chişineu Criş, cu echipa locală Crişul şi cu Păulişana Păuliş. Cele două grupării din liga a IV-a vor susţine primul meci, cu începere de la ora 10,00. Arădenii vor face primul cantonament în Austria, cu începere din 31 iulie.

http://radiotimisoara.ro/2014/07/11/uta-...-din-cupa/
Răspunde
11-07-2014, 15:44, (Ultima modificare: 11-07-2014, 15:44 de I 929.)
#11
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Reşiţa a terminat campionatul trecut pe primul loc în play out, la 6 puncte distanţă de următoarea clasată. Probabil e o echipă de valoarea Ineului. Fără să văd întreaga listă de jocuri (mă întreb de unde au aflat cei de la radio tm adversarul UTA-ei şi de cel al lui Poli n-au scris încă nimic) bănuiesc că în această fază au intrat doar echipele care au jucat în play-outul Diviziei C.

Înapoi la treabă cu noi! Big Grin
Răspunde
11-07-2014, 15:45,
#12
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Au terminat anul trecut pe primul loc in play-out in liga a III-a pe zona lor. Vom avea masura lotului nostru contra unei echipe cu experienta de liga a III-a , la fel ca echipele pe care din 31 august va trebui sa le batem ca sa promovam inca de anul asta.

Oricum total aiurea organizata FRF-ul in continuare. Afli cu 5 zile inainte cu cine joci, inca nu se stiu echipele din liga a II-a si a III-a si nici seriile din fiecare liga, cate si cum vor fi impartite,etc,etc. Haos total.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
14-07-2014, 11:51, (Ultima modificare: 14-07-2014, 11:53 de Oli.)
#13
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
UTA își începe aventura în Cupa României contra celor de Muncitorul Reșița: „Stăm bine numeric și valoric”

La ora de începere a meciului contând pentru turul întâi al Cupei României, echipa fanion a Aradului nu va avea la activ o săptămână întreagă de pregătire. Arădenii s-au întors la treabă joi dimineață, iar miercuri seară (ora 18), pe terenul din Sînicolaul Mic, joacă contra celor de Muncitorul Reșița.

Bănățenii au terminat play-outul seriei a IV-a a Ligii a 3-a pe primul loc și formează o echipă destul de incomodă ce poate pune probleme unei echipe ce se reobișnuiește cu efortul. Totuși, Roland Nagy e încrezător în șansele de calificare ale elevilor săi și are și argumente pentru asta. „Nu știu exact când s-au reunit reșițenii, dar nu cred că au multe zile de pregătire în fața noastră. Pentru noi oricum vacanța a fost scurtă și asta pentru că barajul s-a jucat destul de târziu, nu puteam să anticipăm reunirea. Dar, nu ne facem mari probleme, căci stăm bine numeric și valoric, iar motivația va exista și ea atîta timp cât va exista miza unei competiții oficiale pe care vrem s-o onorăm conform numelui pe care îl purtăm. Poate spun lucruri mari la această dată, dar obiectivul nostru în Cupă este aducerea unei prim divizionare la Arad”, a punctat tehnicianul „alb-roșiilor”.

Într-adevăr, chiar dacă nu va apuca să-i legitimeze pe fotbaliștii noi sosiți la echipă, ca și Chindriș, Lazea, Miron sau Condrea, UTA poate alinia o formație competitivă contra Muncitorului.
http://sportarad.ro/uta-isi-incepe-avent...i-valoric/
Răspunde
14-07-2014, 12:14,
#14
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Ora oficială de începere a meciurilor, conform FRF, este 17.30. Nu cred că e sigură ora 18.
Răspunde
14-07-2014, 14:21,
#15
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Miercuri ne vedem la primul meci oficial al UTA-ei din noul sezon!


UTA va juca primul meci oficial al sezonului în Cupa României, împotriva echipei Muncitorul Reşiţa. Este un prim pas al UTA-ei către performanţa adevărată, obiectivul pe care ni-l dorim cu toţii fiind accederea în fazele superioare ale competiţiei. UTA va da piept cu un adversar de la mijlocul clasamentului Ligii a III a, la puţine zile după reunirea lotului. Din aceste cauze meciul va fi unul dificil, aportul suporterilor pentru obţinerea victoriei fiind esenţial, aşa cum s-a dovedit a fi şi cu ocazia barajului pentru promovarea în Liga a III a. Îi chemăm astfel pe toţi utiştii la meci, miercuri de la ora 17.30, pe stadionul din cartierul Sânicolau Mic.

Având în vedere faptul că stadioanele Francisc Neuman şi Motorul trec prin diferite faze de modernizare/renovare, clubul UTA a fost nevoit să aleagă terenul din Sânicolau Mic pentru desfăşurarea acestui meci. Ţinând cont de distanţa mare dintre centrul oraşului şi cartierul Sânicolau Mic, precum şi de absenţa unor mijloace de transport public adecvate care să asigure legătura cu zona, clubul UTA împreună cu Suporter Club UTA pun la dispoziţia utiştilor în mod gratuit un autobuz care va pleca din faţa stadionului Francisc Neuman la ora 17.00.

Pentru noi doar UTA contează!
Răspunde
14-07-2014, 16:20, (Ultima modificare: 14-07-2014, 16:21 de adymax.)
#16
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
(14-07-2014, 14:21)I 929 a scris: Miercuri ne vedem la primul meci oficial al UTA-ei din noul sezon!


UTA va juca primul meci oficial al sezonului în Cupa României, împotriva echipei Muncitorul Reşiţa. Este un prim pas al UTA-ei către performanţa adevărată, obiectivul pe care ni-l dorim cu toţii fiind accederea în fazele superioare ale competiţiei. UTA va da piept cu un adversar de la mijlocul clasamentului Ligii a III a, la puţine zile după reunirea lotului. Din aceste cauze meciul va fi unul dificil, aportul suporterilor pentru obţinerea victoriei fiind esenţial, aşa cum s-a dovedit a fi şi cu ocazia barajului pentru promovarea în Liga a III a. Îi chemăm astfel pe toţi utiştii la meci, miercuri de la ora 17.30, pe stadionul din cartierul Sânicolau Mic.

Având în vedere faptul că stadioanele Francisc Neuman şi Motorul trec prin diferite faze de modernizare/renovare, clubul UTA a fost nevoit să aleagă terenul din Sânicolau Mic pentru desfăşurarea acestui meci. Ţinând cont de distanţa mare dintre centrul oraşului şi cartierul Sânicolau Mic, precum şi de absenţa unor mijloace de transport public adecvate care să asigure legătura cu zona, clubul UTA împreună cu Suporter Club UTA pun la dispoziţia utiştilor în mod gratuit un autobuz care va pleca din faţa stadionului Francisc Neuman la ora 17.00.

Pentru noi doar UTA contează!


Autobuzul nu face opriri? Daca locuiesti in centru sau Piata Romana megi pana in in zona UTA sa iei autobuzul? Nu e mai indicat ca CTP sa ofere o cursa speciala si sa opreasca in statiile de autobuz? Nu vreau sa fiu carcotas sau gica contra dar asa ar fi normal si stiu ca nu e meci asa important dar e meci oficial..
Răspunde
14-07-2014, 16:36,
#17
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
E prea complicat cu o mie de opriri pentru câteva persoane. Dacă ar fi fost în Sânicolau un stadion de vreo 2000 de oameni sau dacă ar fi fost cine ştie ce miză ca să te aştepţi la vreo câteva sute care să vină cu autobuzul, atunci se puteau face trasee mai complexe. E mai bine să vină toată lumea stadion şi să nu ne mai încurcăm cu opriri pe traseu. Ideea cu busul vine în întâmpinarea celor care ar vrea să vină la meci dar nu au cu ce. În loc să "purceadă" la un drum de aproape o oră (tramvai până la Gara Ar. Nou plus mersul pe jos), au o alternativă directă, fiind mai uşor să ajungi la UTA decât la capătul oraşului. Dacă vom duce 10 oameni cu busul ăsta, eu aş fi mulţumit.
Răspunde
14-07-2014, 16:40,
#18
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Pai daca se faceau 10 opriri sa zic nu adunai mai multi oameni? Mai erau prin statii care vedeau busul si sunt sigur ca se urcau si ei sa vada un meci.
Răspunde
14-07-2014, 17:06,
#19
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Nu puteam să garantăm pentru respectarea sută la sută a programului plus că puteau ieşi discuţii dacă cineva nu-şi potrivea ceasul şi ajungea în staţie mai târziu. Mai avem până la nivelul unor curse regulate către stadion, aşa cum se întâmplă la marile cluburi din vest. Timpul e scurt, e zi lucrătoare, nu puteam să-i luăm pe toţi de unde stau ca să-i ducem la meci.
Răspunde
14-07-2014, 18:10,
#20
RE: UTA in Cupa României 2014-2015
Hai sa fim un pic realisti. Cine vrea sa beneficieze de transport gratuit, vine la stadion si gata. Nu are sens sa ne complicam inutil si nici sa abuzam de un serviciu oferit gratuit.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)