Chestionar: Cu cine veti vota in turul II?
Victor Ponta
10.00%
4 10.00%
Klaus Iohannis
85.00%
34 85.00%
Nu votez / Invalidez votul
5.00%
2 5.00%
Total 40 voturi 100%
* Aţi votat pentru acest element. [Arată rezultate]

Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
05-11-2014, 16:43, (Ultima modificare: 05-11-2014, 16:53 de Redpunk_one.)
#21
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
Calm Kidule ca nu rezolvi nimic cu astfel de atitudini. Si daca iti arata Luci ca a votat ii dai si lui o flegma ? Sau altora din peluza sau oameni care iti sunt prieteni sau rude ? Noi cei care dorim sa nu fie pontanacul presedinte trebuie sa ne facem datoria si sa convingem oamenii din jurul nostru sa iasa la vot si sa inteleaga argumentele ca exista riscul unor 5 ani destul de grei pt Romania ....dar trebuie sa intelegi si tu Kidule ca nu iti vei pierde locul de munca , familia iti va fi tot acolo, UTA trebuie sa promoveze in continuare, berea e buna tot daca o bei rece .

Daca e sa o luam foarte rece , nu cred ca ni se va permite ca tara sa o luam pe aratura indiferent cine va fi presedinte in conditiile in care ungaria, bulgaria, moldova, ucraina sunt tari instabile momentan si sub influenta ruseasca sau in razboi cu aceasta.

Desigur altfel ar fi statutul nostru cu un presedinte decent, agreat in UE si SUA , care sa propage un mesaj de bun simt si coerenta in exterior dar si in interior.

Eu inca sper ca DACA ne vom mobiliza mai bine , noi cei care gandim la fel Iohannis are sanse.


ps. sa nu uitam ca viitorul presedinte va prinde in mandatul sau si presedentia UE detinuta de Romania in 2019 !!!

ps2. despre premeditarea ambasadelor intr-o scrisoare trimisa de o aradeanca aflata la studii in Paris si care a descris ziua votului vazuta prin ochii ei :

http://www.gandul.info/stiri/este-scanda...a-13489276


ps3. ca tot vorbeam de falca&blaga (care imi inspira si mie greata dar viata e un sir intreg de compromisuri din pacate) numai oameni unul si unul in corabia pontanacului Smile)) vadim,udmr,domnu' dan si inca vreo doi fripturisti "fosti pnlisti" meniti pentru momirea fraierilor . pe langa mazare, vanghelie,dragnea,oprisan, nastase,iliescu, mitrea,zgonea,sova,corlateanu,sarbu,oprea,pandele,voiculescu,etc,etc s-au adunat intr-o corabie cum zice si articolul toti greii . daca ii mai pui si pe base,udrea,boc&co care asteapta ca neamtul sa isi rupa gatul sa isi poata lua partidul inapoi avem o imagine care ne duce cu gandul mai degraba la o bomba atomica decat la o stampila de vot data celeilalte tabere . Dar si "glontul" asta e mai bun decat nimic

http://www.gandul.info/politica/corabia-...i-13493950
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
05-11-2014, 17:29, (Ultima modificare: 05-11-2014, 17:30 de I 929.)
#22
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
Ceea ce cred că a observat Miki e că din doi candidaţi, doar unuia i se impută calitatea celor care-l susţin de parcă în cazul celuilalt nu s-ar găsi destule schelete în dulap.

Treaba cu PSD şi Rusia cred că am mai scris-o pe topicul închis. Deocamdată Ungaria e cea mai filorusă ţară din sud-estul Europei şi ea e condusă de dreapta populară. Mai mult, forţa politică nr. 2 de la ei e de extremă dreaptă. Şi mai mult, Germania şi Rusia sunt cointeresate să-şi păstreze un anumit parteneriat strategic.

Tăriceanu i-a ţinut piept lui Băsescu, nu va asculta orbeşte de PSD. Cred că prin anunţul de ieri Ponta a făcut un pas şi către electoratul marginal al lui Iohannis pe când acesta din urmă continuă să se adreseze şi mai sârgunicios doar electoratului său dur. Vadim şi Dan Diaconescu au obţinut împreună vreo 7% însă din fericire ambii sunt doar o formă. Nu mai au fond, nu mai au partide, nu mai au structuri. Sunt doar doi bufoni populari, din fericire doar bufoni. Cred că toată lumea se aştepta la anunţurile făcute de aceştia. Faptul că Hunor nu a zis nimic de Vadim demonstrează faptul că voturile bufonilor sunt cele mai uşor de obţinut în turul doi: electorate extrem de fidele şi nimic în schimb, poate maxim promisiunile de a-i băga pe ambii în Parlament în 2016. Trebuia să fie prost Ponta să se delimiteze brutal de cei doi. Ei vor fi uitaţi în curând, însă electoratul lor trebuie reprezentat. Wink Dincolo, la dreapta, e plin de "personalităţi" care nu încap în aceeaşi teacă. Toţi se cred deştepţi, toţi vor să conducă şi să pună condiţii şi niciunuia nu-i convine când vine buldogul şi le zice "bă, degeaba steţi voi deştepţi că depindeţi de ăia cărora dacă le-ar pune Falcă ceva cântec mai elevat decât vântul bate, apa trece, pietrele rămân, l-ar lua la palme". De aia era nervos Blaga, că doar PSD-ul şi PDL-ul şi-au scos "morţii" la vot. Dacă Iohannis câştigă 60% din voturi într-o comună, iar Ponta acelaşi procent în altă comună, în ambele locuri s-a votat atât din convingere, cât şi pentru că aşa a zis primarul sau au fost aplicate alte "tehnici" specifice.

Eu nu cred că-s în pericol dacă mă întâlnesc cu Kidu, doar ştie cu cine votez, însă poate cip_leo ar trebui să-şi instaleze preventiv nişte ştergătoare la ochelari. (glumă) Shy
05-11-2014, 18:04,
#23
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
Mda... Presedintele are printre atributii sa bage pe x sau y la puscarie.
05-11-2014, 19:27,
#24
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
Miki, la alegerile prezidentiale alegi persoana, nu partidul. Azi poate fi prieten cu falca, maine poate sa zica "Adio PDL" pe sistem basescu.
Vlad, Miki s-a referit la faptul ca spera ca Iohannis sa fie corect si sa nu se implice in justitie, sa nu isi foloseasca puterea pe care o are pentru a influenta si a pune presiune.
05-11-2014, 19:54,
#25
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
Bineinteles ca nu el, direct. Dar sa nu obstructioneze justitia sa-si faca datoria, si cei care pana acum ne-au ras in nas, sa plateasca.
Aleg persoana, Dedei, am incredere in el. Doar ca sper sa nu pateasca ce a patit Constantinescu. Sa nu se adevereasca zvonurile psd-iste si sa fie o simpla marioneta (asta sincer, nu cred ca e). Si fara "ajutor" din exterior, nu cred ca vom reusi sa scapam de capuse, de oricare culoare politica.
Semper Fidelis
05-11-2014, 21:00, (Ultima modificare: 05-11-2014, 21:37 de Kidu.)
#26
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
(05-11-2014, 16:43)Redpunk_one a scris: Calm Kidule ca nu rezolvi nimic cu astfel de atitudini. Si daca iti arata Luci ca a votat ii dai si lui o flegma ? Sau altora din peluza sau oameni care iti sunt prieteni sau rude ? Noi cei care dorim sa nu fie pontanacul presedinte trebuie sa ne facem datoria si sa convingem oamenii din jurul nostru sa iasa la vot si sa inteleaga argumentele ca exista riscul unor 5 ani destul de grei pt Romania ....dar trebuie sa intelegi si tu Kidule ca nu iti vei pierde locul de munca , familia iti va fi tot acolo, UTA trebuie sa promoveze in continuare, berea e buna tot daca o bei rece .

Am spus clar ca frustrarea mea se indreapta impotriva celor prea comozi sau ignoranti care vor veni sa se planga dupa aia.
Referitor la Luci am spus in pagina precedenta ca ii respect optiunea chiar daca il voteaza pe Ponta. Nu sunt de acord cu el, nu ma conving argumentele lui dar ii respect votul.

Poate nu imi pierd locul de munca, nu acum insa nici nu imi convine sa vina jegul asta si sa imi traga un impozit de 30% de exemplu ca asa considera el ca trebuie sa platim cei ce depasim un anumit prag salarial.
Pana una alta tot ce am realizat am realizat prin munca si prin forte proprii, nu m-a bagat nimeni, nu m-a avansat nimeni fara sa merit, stiu cat am tras pentru un loc de munca decent si din cauza asta nu accept un cacat incompetent si demagog ca presedinte.

Mi-e suficient sa ma uit ce se intampla la unguri, ce derapaj periculos a facut Orban asa ca un PSD cu putere deplina imi da frisoane pentru ca inainte sa te ajute UE, SUA trebuie sa te ajuti tu singur, sa arati ca vrei sa fii ajutat iar de lucrul asta nu sunt prea convins cu Ponta presedinte.

Citat:Monica Macovei: Am depus plangere penala impotriva lui Victor Ponta, Corlatean si Stanoevici pentru impiedicarea romanilor din strainatate sa voteze / Il voi sustine pe Klaus Iohannis daca respecta principiile statului de drept

Candidatul independent la prezidentiale Monica Macovei a anuntat, miercuri, intr-o conferinta de presa sustinuta la sediul de campanie, ca a depus plangeri penale la Parchet, atat in nume propriu, cat si in numele cetatenilor, impotriva premierului Victor Ponta, a ministrului de Externe Titus Corlatean si a ministrului pentru romanii de pretutindeni, Bogdan Stanoevici, dar si impotriva presedintilor sectiilor de votare din strainatate care au impiedicat dreptul la vot al romanilor. Monica Macovei ii acuza pe premier si pe cei doi ministri ai cabinetului sau de incalcarea a trei articole din Codul penal: impiedicarea dreptului la vot, abuz in serviciu si neglijenta in serviciu.

Sursa: http://www.hotnews.ro/stiri-politic-1847...-presa.htm

Scrisoarea trimisa catre Klaus Iohannis:
http://media.hotnews.ro/media_server1/do...hannis.pdf
06-11-2014, 10:24,
#27
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
extrem de alambicat mesajul lui macovei Smile
am sa ies si e la vot nu fiindca asa simt ci din niste motive mult mai practice: m-a rugat Utzu si inca doi prieteni care locuiesc in Franta si nu pot vota din motive obiective sa votez "pentru" ei.
am fost cumparat cu cazare gratuita in Sao Paolo si in Franta Smile
ati vazut ca daca negociezi bine obtii ceea ce iti doresti? mi-ar fi placut ca si ofertele politice sa fie la fel de convingatoare. din pacate sunt zero barat. in afara ultimului blogar- grobaru, groparu parca nimeni nu ofera motivele de a-l vota pe iohannis.
nah...bafta in continuare
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
06-11-2014, 11:11, (Ultima modificare: 06-11-2014, 11:12 de Kidu.)
#28
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
Hai n-o da la intors si recunoaste ca te-a pus pe ganduri "promisiunea" mea. Smile

P.S. Utu, ai o bere! Smile
06-11-2014, 11:37, (Ultima modificare: 06-11-2014, 12:06 de Redpunk_one.)
#29
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
Bine cip!!!

http://www.gandul.info/puterea-gandului/...a-13491082


Am fost ieri să îl văd pe Victor Ponta. La Guvern, acolo unde strada e departe şi puterea, pulverizată în aer, se trage involuntar pe nări. L-am văzut aşezat la masa masivă, cu două şiruri de holograme gata să treacă drept miniştri în lateral. Am fost ieri să-l văd pe Victor Ponta ca să aflu cum se vede el însuşi. Iar Victor Ponta mi-a arătat: se vede deja preşedinte.

"Nu mai lăsăm guvernului viitor - din care, sigur, dumneavoastră veţi face parte - datorii de plătit", anunţă emfatic din primele trei fraze. În vorbele lui goale, dar studiate, rostite apăsat, nimicuri ambalate în schimbări esenţiale se amestecă de-a valma. Dar Ponta merge pe nerăsuflate mai departe. Până la Cotroceni, unde se vede instalat deja. "Seara, chiar dacă sunt ales preşedinte, dacă este vreun român care rămâne şi nu poate să voteze, plecaţi toţi din funcţii, da?". Furia mimată se uită însă uşor. "Vom lucra împreună din diverse poziţii publice pe care le vom ocupa. Astăzi o să discutăm în coaliţie şi persoana sau persoanele pe care le vom susţine pentru funcţia de prim-ministru, deci cu care veţi lucra dumneavoastră în mod direct, nu sunt surprize foarte mari", mai spune uitându-se în gol ca în oglindă, în timp ce Liviu Dragnea învârte în mandibulă o gumă.

De ce e Victor Ponta sigur? Răspusul l-am găsit in exit-poll-ul IRES, cel mai fidel din ziua turului întâi. Imaginea votanţilor lui Ponta e oarecum atipică pentru partidului lui, aşa cum îl ştiam. PSD nu a scos în primul tur votanţii de peste 65 de ani pe care îl aducea altădată uşor cu maşina primarului luându-i de la poartă şi însoţindu-i pânâ în cabină, să fie sigur că au votat "corect". Din acest electorat fidel nu a venit deocamdată la vot decât 44%. N-au ajuns nici cei cu şcoală puţină, rezultatele incluzându-i pe doar 34% din ei. Victor Ponta nu a ieşit pe primul loc cu voturile pensionarilor, ci mai ales cu cele ale celor de 35-49 de ani. N-a ieşit, cum strigă furibund nerăbdătorii, ales de oameni fără şcoală, ci de votanţi cu diplomă de bac.

Victor Ponta a plătit luni la rând cu sute de mii de euro strategi străini şi sociologi români ca să nu mai repete nici greşelile lui Geoană, nici pe cele ale lui Năstase. Au descompus abil, în fâşii, fiecare Românie şi i-au dat, cu bani guvernamentali, iluzia a ce voia să primească. N-a împărţit stupid, ca Năstase, numai pomeni şi foi translucide de asfalt, ci a mimat convingător "Prima maşină", "Prima amnistie", Prima rată", "Prima absorbţie", "Prima pensie mărită stând pe loc", "Primul microbuz pentru toţi". Cine stă să vadă câte din aceste minuni ale guvernării Ponta sunt doar pe hârtie sau au garat la PSD? Nu-i timp, în pauza de breaking news intră însuşi premierul să mai mărească în eter ceva.

Fript de două ori în 10 ani, bolnav de putere, PSD a adus în acest fel, calculat şi rece, nu atât votanţii săi în primul tur, cât figuri noi de televotanţi. Pe ai săi i-a picurat cu pipeta, atât cât 40%, prag psihologic ratat acum şase luni, sa fie atins. A strâns, fără noimă, în corturi, aşa-zise semnături de susţinere mult după oficializarea candidaturii, punând trecătorii, cu nume şi număr de telefon, să completeze, la pachet, sondaje. A mers pe firul lor, în primul rând, acolo unde nu se vota Ponta. Victor Ponta e, acum, sigur pentru că nu mai are nevoie decât de 1.300.000 de voturi, iar armele PSD-iste - sacoşa, cuponul, autobuzul -, "un pachet de acţiuni eficiente" cum le-a spus Dragnea, n-au fost încă scoase din teacă.

Există însă un loc în care n-a ajuns Victor Ponta. Generaţia 18-34, generaţia cu cheia de gât e, azi, dacă vrea să fie, cheia.

Cei care NU votează Ponta sunt oamenii tineri care n-au făcut încă 35 de ani. Mai degrabă femei decât bărbaţi. Sunt tinerele mame care şi-au dus copiii în sling acum un an să oprească împreună forajul la Pungeşti şi săpăturile la Roşia Montană. Sunt femeile de carieră care, prinse între 14 ore la birou şi vinovăţia de a-şi ordona viaţa prin "call", n-au timp - de scandaluri, de voturi, de melci. Sunt mamele prea ocupate să îşi ferească, rând pe rând, copiii - de boli, de frica de nenorociri moştenită, de şcoli care îi descompun. Sunt doar prea ocupate cât să mai şi voteze.

Cei care NU votează Ponta sunt tinerii plecaţi sau tinerii rămaşi, dar care se gândesc, măcar o dată pe zi, să fugă departe. Cu multe facutăţi sau cu puţine clase, o iau egali, umili, de la zero, ca şi cum s-ar naşte din nou, uitând viaţa de dinainte în care s-au irosit. Sunt însă prea departe şi votul le e astăzi refuzat.

Cei care NU votează Ponta suntem noi. Singurii imprevizibili şi printre puţinii care mai cred în ceva. De ce să plecăm noi din România şi nu ei? De ce nu i-am bate?

Noi, generaţia cu cheia de gât, suntem azi peste 5,2 milioane în România şi departe. Jumătate şi-au arătat deja vocea. Mulţi dintre cei care au făcut-o, au votat Monica Macovei. Ei pot înţelege că e absurd să încerci să schimbi lumea doar până la genunchi şi trebuie să meargă mai departe. Alţii, mai ales cei din sud, au ştampilat Elena Udrea. Indiferent de opţiunea favoritei lor, nici ei n-ar trebui să stea deoparte.

Cealaltă jumătate e însă a celor tăcuţi. Îi cunoaşteţi? Coborâţi de pe Facebook, acolo unde lumea-i îngustă, vorbiţi-le direct. Convingeţi-vă, voi cei care v-aţi făcut dăunăzi auziţi, un singur prieten să iasă, pe 16, la vot. Numai multiplicaţi, lipsiţi de fire politice, cei altădată cu cheia de gât putem visa să spargem maşinăria calculată de partid care ne strânge, minuţios şi rece, grumazul.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
06-11-2014, 13:09,
#30
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
Touching. Blush

Deci să măreşti veniturile unor categorii de bugetari precum medicii rezidenţi sau profesorii, ori să implementezi un program gen "prima maşină" nu e ok pentru că ar fi "pomeni electorale". Ar trebui chiar să le mai taie din venituri, ca să fie cei cu "cheia în gât" mulţumiţi.

@Cipri, înţeleg că vei vota de trei ori? Big Grin Sună-l pe Falcă, te ajută el să faceţi aşa cum trebuie.
06-11-2014, 15:02,
#31
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
o data votez. imi ajunge . pentru multi ani.
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
06-11-2014, 16:51,
#32
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
Houston, we have a problem!

Citat:Macovei: Il votez pe domnul Iohannis

Klaus Iohannis a declarat joi, intr-o conferinta de presa, ca s-a bucurat sa afle de sustinerea Monicai Macovei si a declarat ca toate elementele prin care Macovei ii conditioneaza sprijinul se regasesc si in programul sau prezidential, afirmand ca poate sa confirme acest lucru si intr-un document semnat.

"Am luat act, recunosc, cu bucurie, de afirmatiile doamnei Monica Macovei prin care spune ca doreste sa ma sprijine in situatia in care eu imi asum o serie de puncte. Foarte bine, sunt bucuros sa reafirm ca toate aceste lucruri se gasesc in programul meu prezidential si unele dintre ele au fost reafirmate chiar astazi de mine: independenta justitiei, statul de drept, faptul ca nu voi gratia corupti. Cred ca prin asta am dat un raspuns rezonabil doamnei Macovei. Pot sa reconfirm, cu mare placere, aceste lucruri si intr-un document scris. Sunt aceleasi lucruri pe care mi le doresc si eu pentru Romania, pentru o societate dreapta", a spus Iohannis la Cluj-Napoca.

UPDATE Monica Macovei a reactionat prompt la raspunsul lui Klaus Iohannis privind cerintele sale si anuntat ca il va vota in turul al doilea.

"Ma bucur ca domnul Iohannis a declarat ca accepta Acordul pentru salvarea statului de drept si a democratiei in Romania pe care i l-am propus ieri. Astept cu interes si semnatura domnului Iohannis pe cele 10 principii si proiecte pe care oamenii, prin votul lor, mi le-au cerut sa le promovez si sa le sustin. Eu il voi vota pe domnul Iohannis. Marele pericol pentru Romania, in acest moment, este Victor Ponta."

Monica Macovei i-a trimis miercuri o scrisoare lui Klaus Iohannis cu "cerintele minimale pentru statul de drept din Romania."

Principalele cerinte ale Monicai Macovei adresate lui Klaus Iohannis in scrisoare sunt pastrarea directiei Romaniei catre vest, in principal pastrarea parteneriatului strategic cu SUA si NATO, sa nu promulge legea gratierii si amnistiei si sa declanseze un referendum national pentru eliminarea imunitatii parlamentarilor.

Monica Macovei ii mai cere lui Iohannis, in scrisoare, sa isi ia angajamentul de a respecta independenta justitiei si de a face tot ce ii sta in putinta pentru recuperarea prejudiciilor din marile dosare de coruptie si evaziune fiscala, dar si sa respinga proiectele de tip Rosia Montana.

SURSA: http://www.hotnews.ro/stiri-politic-1847...semnat.htm

Citat:Kelemen Hunor (UDMR): Recomandam alegatorilor nostri sa voteze in turul doi conform propriilor convingeri

Consiliul Permenent al UDMR a decis, joi, sa lase la latitudinea electoratului sau pe cine sa voteze in al doilea tur al alegerilor prezidentiale, a anuntat presedintele Uniunii, Kelemen Hunor.

"S-a decis, cu marea majoritate a voturilor - a existat o abtinere si un vot impotriva -, sa recomandam alegatorilor nostri sa voteze conform propriilor convingeri. Suntem convinsi ca avem un electorat matur si stie sa faca diferenta", a declarat Kelemen Hunor.

Liderii UDMR s-au intrunit joi, la Cluj-Napoca, pentru a discuta carui candidat ii vor acorda sprijinul in turul al doilea al alegerilor prezidentiale.

Intr-o conferinta de presa sustinuta la finalul reuniunii, Kelemen Hunor a enumerat ca printre argumentele care au stat la baza acestei decizii a fost aceea ca majoritatea reprezentatilor conducerii Uniunii nu ar fi dorit sustinerea candidatului ACL, Klaus Iohannis, intrucat nu s-a aratat dispus sa discute cu UDMR, transmite Agerpres.

Kelemen Hunor a spus ca Victor Ponta a fost un partener de incredere, dar si ca UDMR nu se poate afla de aceeasi parte cu liderul PRM, Corneliu Vadim Tudor.

SURSA: http://www.hotnews.ro/stiri-politic-1847...ingeri.htm
06-11-2014, 17:05, (Ultima modificare: 06-11-2014, 17:06 de tobo`.)
#33
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
WC tudor si-a facut treaba, s-a aliat cu cine trebuie Big Grin
06-11-2014, 17:24,
#34
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
În 2004 s-a aliat cu Băsescu.
06-11-2014, 22:33,
#35
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
Era de asteptat. Udmr a jucat intotdeauna la ambele capete si in afara episodului USL INTOTDEAUNA au fost la putere si in guvern. NU e o surpriza. Liderii udmr ar fi anuntat cu gura pana la urechi ca merg cu ponta dar semnalele sunt ca vor fi lasati in ofside pt prima data de votantii lor care inclina spre Iohannis. Cum ar fi aratat ca udmr sa zica, mergem cu ponta iar votul in harghita, covasna si mures sa fie pro Iohannis ? S-ar fi zdruncinat toata temelia si teoria conform careia ungurii voteaza cum le zice udmr. Asa o sa incerce underground sa scoata ungurimea pro ponta si sa spere ca nu se fac de ras in fata lui ponta. Iar in cazul in care pierd sa schimbe tabara imediat si sa spuna ca asa au vrut ei de fapt sa iasa. Smile))

Cum ziceam , tipic pt udmr.

Se echilibreaza incet incet lupta.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
06-11-2014, 22:44, (Ultima modificare: 06-11-2014, 22:53 de Xtreme.)
#36
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
(06-11-2014, 17:24)I 929 a scris: În 2004 s-a aliat cu Băsescu.

apropo de aliati, no comment:
https://www.youtube.com/watch?v=LuhGQfu6X5w

un mascarici Ponta asta...
cine se aseamana, se aduna Shy

scurt si la obiect, sinteza candidatului Ponta:
https://www.youtube.com/watch?v=973j2pOWzc8
06-11-2014, 22:57,
#37
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
http://m.gandul.info/stiri/romanii-vor-s...a-13496771

Care-i aradeanul din articol? Ha? Ia ziceti ???
06-11-2014, 23:07, (Ultima modificare: 06-11-2014, 23:07 de Vlad.)
#38
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
Proca.am ghicit?
06-11-2014, 23:31,
#39
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
Nah vezi ma proca...nu-s singurul Smile)))
06-11-2014, 23:36, (Ultima modificare: 06-11-2014, 23:44 de Redpunk_one.)
#40
RE: Alegeri prezidentiale 2014 - turul II
E vorba de un "organizator" din 2012 care si acum a vrut sa faca miting inainte de turul 2. Din cate tin eu minte erau aia cu starea natiunii si cu florea si nebunul de ieran (primii doi sunt la tariceanu in partid impreuna cu ponta deci nu se potrivesc). Astia erau cu legaturi la presa si trimiteau filmari si articole cu protestele la Arad . Oricum mersi ca v-ati gandit la mine. Smile

ps. Despre asta e vorba , de asta avem intr-adevar nevoie :

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-1848...inisme.htm

Uitati-va in jur, avem minciuna, coruptie, avem sefi de guvern care ne spun ca negrul e alb (...) In plina campanie premierul trimite corpul de control in primaria contra-candidatului. Nu seamana un pic cu vremea de dinainte de revolutie, cand comunistii ne spunea ca ei detin adevarul si ca viitorul e de aur?", s-a intrebat el.

"Avem nevoie de o etapa de vindecare, suntem tot timpul in criza, avem tendinta sa vorbim prea tare, ne agitam inutil. Trebuie a devenim normali, asezati, sa ne vedem de treaba fiecare, si prin asta sa avem stabilitate, democratie, justitie independenta, sa castigam mai bine. Sa fim mai asezati, fara atata galagie si scandal inutil dar sa rezolvam problemele, pentru numele lui Dumnezeu", a pledat acesta.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)