Etapa nr. 12: UTA - CS NMM Becicherecul Mic (15.11.2014, ora 14:00)
15-11-2014, 18:27,
#21
RE: Etapa nr. 12: UTA - CS NMM Becicherecul Mic (15.11.2014, ora 14:00)
(15-11-2014, 17:53)psv a scris: Este foarte clar ca trebuiesc intariri ,in special la mijlocul terenului.Sper sa nu facem gresala sa aducem in iarna eu stiu ce vedete rasuflate,sunt destui jucatori chiar si la nivelul ligii a treia peste ce avem noi astazi in lot.Chiar partenera noastra de astazi are doi jucatori la care ar trebui sa ne gandim si aici ma gandesc la Zoran Radu si Zurbagiu.

Perfect.Cel mai bine e sa duci cei mai bun de la contracandidate Smile
Răspunde
15-11-2014, 18:38,
#22
RE: Etapa nr. 12: UTA - CS NMM Becicherecul Mic (15.11.2014, ora 14:00)
Un lucru e clar. .. nu suntem peste media ligii a 3a, iar pentru a putea face fata în liga 2 ar fi trebui să câștigăm meciurile cu echipe ca nmm becicherecu si Sebiș de la 2 goluri în sus. Încă se poate reveni dar trebuiesc niște schmbari, la jucatori in special.
Răspunde
15-11-2014, 18:38,
#23
RE: Etapa nr. 12: UTA - CS NMM Becicherecul Mic (15.11.2014, ora 14:00)
De la Sebiş slabe şanse să putem duce jucători. Pe ăştia de la Becicherec i-am putea aduce mai repede pentru că nu-i văd în stare să ţină o echipă de liga a doua. Dacă ar vinde nişte jucători clubul lor şi-ar asigura supravieţuirea pentru câteva luni.
Răspunde
15-11-2014, 18:51, (Ultima modificare: 15-11-2014, 18:53 de Redpunk_one.)
#24
RE: Etapa nr. 12: UTA - CS NMM Becicherecul Mic (15.11.2014, ora 14:00)
Becicherecu la fel au facut si anul trecut. Au castigat tot pana aproape de final , mai apoi au vandut cei mai buni jucatori ai lor contracandidatei lor de anul trecut, caransebes , au pierdut in fata lor si meciul direct si promovarea , iar dupa promovarea acestora si antrenorul lor a plecat .... tot la caransebes. probabil la fel vor sa faca si anul asta, fiindca nu imi dau seama cum naiba vor sa mearga si astia in liga a II-a (cu ce bani si ce buget?) cand ei se lauda ca jumatate de echipa sunt amatori si joaca pe gratis.

Sebisul e alta macare de peste . Cu un primar care da (cum???) jumatate de milion de euro pe an in liga a III-a, cu salarii de 800-1000 de euro pe luna catre jucatori si cu meciuri "castigate" usor peste tot , e clar ca ei sunt singurii candidati seriosi la promovare anul asta.

Din pacate pentru noi , cred ca fara acele intariri in iarna ne amagim singuri ca reusim promovarea cu asa joc si asa jucatori Sad
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
15-11-2014, 19:19, (Ultima modificare: 15-11-2014, 19:21 de psv.)
#25
RE: Etapa nr. 12: UTA - CS NMM Becicherecul Mic (15.11.2014, ora 14:00)
Am spus de saptamana trecuta faptul ca acest tip de meciuri ne va oferi dimensiunea exacta a nivelului la care ne aflam ,din pacate ....Sunt clar jucatori care nu sunt de UTA si nici nu au fost vreodata ,dar inexplicabil se tot insista cu ei.Conducerea trebuie sa isi deschida orizonturile si cu parere de rau trebuie sa renunte la cei care nu sunt de pretentiile UTA-ei !
Este inadmisibil sa te tina in sah o echipa la care majoritatea jucatorilor au statut de amator!
Nu inteleg de ce s-a jucat iarasi cu mingi lungi cand s-a demonstat de atatea ori ca echipa a avut rezultate si consistenta in joc doar cand a pus mingea jos,dar......pana la urma cine sa construiasca, chindris si varga doi mijlocasi defensivi?!E principala zona unde trebuie urgent intariri in iarna!
Răspunde
15-11-2014, 19:54,
#26
RE: Etapa nr. 12: UTA - CS NMM Becicherecul Mic (15.11.2014, ora 14:00)
am asistat in premiera la un joc al noii echipe in liga a 3-a. parca am revazut meciurile din era catanzaritti. bubuiala pe varfuri, nici un fel de tactica, nici un dribling, niciun jucator care sa faca diferenta ( Stratila a scos penaltiul si atat). noroc cu dorinta de victorie si cu experienta lui Botis si eu zic in ciuda fantasmelor alora de spectatori din spatele meu, ca si arbitrul a ajutat eliminand la alibi un jucator advers si acordand penaltiul la fel acoperit de regulament.
numarul 10 de la oaspeti a fost doua clase peste orice jucator al UTA-ei. a facut harcea parcea apararea noastra, a avut singur mai multe faze de poarta decat toata echipa gazda, a inscris imparabil din lovitura libera cu dreptul dupa ce cu cateva minute inainte a sutat din alergare in cros cu stangul si dupa eliminarea lui Mihet a trecut fundas dreapta si nu a gresit nimic.
ala trebuia transferat la 5 minute dupa incheierea meciului si sechestrat in arad.
in rest, desi nu a jucat nabadan, jocul e la fel de trist ca pe vremea lui Smile
dar nah, am vazut un singur meci si poate nu e cel mai fericit moment
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
15-11-2014, 20:01,
#27
RE: Etapa nr. 12: UTA - CS NMM Becicherecul Mic (15.11.2014, ora 14:00)
decarul ala de care vorbesti tu se numeste zoran radu si ar trebui transferat maine!
Răspunde
15-11-2014, 20:24,
#28
RE: Etapa nr. 12: UTA - CS NMM Becicherecul Mic (15.11.2014, ora 14:00)
Pacat ca am pierdut, speram la o deplasare frumoasa la HUNEDOARA dar si asa sper sa nu ne descurajeze acest punct si sa mergem in numar mare.M-am uitat peste clasament, daca batem tot promovam dar cu conditia sa ne intarim serios iarna asta!!! HAI UTA!
Răspunde
15-11-2014, 20:26,
#29
RE: Etapa nr. 12: UTA - CS NMM Becicherecul Mic (15.11.2014, ora 14:00)
(15-11-2014, 20:01)psv a scris: decarul ala de care vorbesti tu se numeste zoran radu si ar trebui transferat maine!
Pai sper sa aiba ochi si oficialii nostrii sau macar sa citeasca ce comentam noi aici!!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)