Stiri despre suporteri
06-10-2018, 20:39, (Ultima modificare: 06-10-2018, 20:42 de Kidu.)
#61
RE: Stiri despre suporteri
Citat:Bannere capturate la pauză

Coadă a mai avut un şut periculos, pe care portarul Popa a reuşit să-l respingă. După ce alb-violeţii au dominat startul de joc, constănţenii au mai echilibrat balanţa jocului. Un balon trimis din careu a căzut dincolo de linia porţii gazdelor. Centralul partidei, după ce iniţial validase golul, a revenit asupra deciziei pentru un fault al lui Jallow, în atac. Farul a mai avut ocazii prin Jallow, care a fost blocat însă de Murariu, iar Sabangeanu a avut un şut ce nu a prins poarta.
La pauză, deoarece nu se afla niciun steward la gardurile dintre sectoare, un grup de fani timişoreni a putut să le deschidă şi să ajungă nestingheriţi la peluza oaspeţilor. Acolo, au capturat bannerul celor şase fani de la Farul.
Gardurile dintre sectoare au mai rămas nepăzite şi la meciul cu UTA din urmă cu un an, deşi nu este regulamentar. Atunci a ieşit urât, cu o bătaie generală între suporteri, pe coronamentul stadionului.

Sursa: http://liga2.prosport.ro/seria-1/campion...e-17546643

Aceeasi cheie ca la meciul cu noi, acum insa le-a mers.
Si cand stau si ma gandesc ca atunci cand toata lumea ne acuza si ne arata cu degetul, degeaba le spuneam multora ca daca n-am fi fost aia cativa "huligani" i-ar fi sodomizat movii in grup.
Nu trag mare speranta sa fi inteles multi ce s-a intamplat acolo insa am o palida consolare ca cei ce ne-am luat interdictie si stam sa vedem UTA pe Digisport n-am facut-o in zadar.
Răspunde
06-10-2018, 20:58, (Ultima modificare: 06-10-2018, 23:49 de Adrian07. Motivul editării: Edit )
#62
RE: Stiri despre suporteri
E clar ca sunt mana in mana cu paza de la stadion, cele 6-10 persoane, n aveau ce sa faca!!!
Se pare ca pana la urma stewarzii au si facut asa zisa captura...urat!
Răspunde
07-10-2018, 2:45,
#63
RE: Stiri despre suporteri
Kidu-le, cat mai aveti interdictie ? Raspuns si pe privat daca nu se poate public Smile
Răspunde
07-10-2018, 14:36, (Ultima modificare: 07-10-2018, 14:38 de Kidu.)
#64
RE: Stiri despre suporteri
Nu e niciun secret, pana in 29 octombrie in cazul meu insa si ceilalti tot cam asa. Depinde de data in care si-au ridicat PV-ul de la posta.

Nu sunt mana in mana, sunt de la ei din peluza cei ce imbraca vestele alea pentru a nu mai plati atat de mult la firma de paza insa asta e o mare marlanie. Ai pretentia sa fii inteles ca ti-e greu, ca nu sunt bani, ca iti ajuti clubul prin munca voluntara dar tu pe de alta parte nu ai nicio responsabilitate fata de ceea ce ar trebui sa faci ca steward.
Cu ce esti mai presus fata de aia ce intrau peste arbitri sau adversari in ligile satesti?

Mare smecherie, au intrat peste 6 oameni cu care nu aveau nicio rivalitate si care au venit taman din celalalt capat de tara.
Răspunde
06-08-2020, 18:45,
#65
RE: Stiri despre suporteri
Cel mai important lucru acum ar fi ca suporterii sa fie lasati pe stadioane, fie si in numar redus, sa zicem 40-50% din capacitatea stadioanelor. Altfel, va fi un sezon de Liga 1 (si 2) de mizerie. Sper ca grupurile de suporteri din tara sa puna presiune pe guvernanti in privinta asta.
Răspunde
09-08-2020, 16:50, (Ultima modificare: 09-08-2020, 16:50 de Giuliano.)
#66
RE: Stiri despre suporteri
Cum să pui presiune pe guvernanți atâta timp cât în toate manifestările din afara stadioanelor suporterii n-au respectat distanțarea socială? nici la noi, nici la Craiova, Steaua, Dinamo, Rapid sau Ploiești. Cum poți să-i convingi pe ăia că o să stăm pe stadion la 5 scaune unul de celălalt în condițiile în care ne-am manifestat cum ne-am manifestat? Mai ales că vorbim despre cele mai obtuze și mai puțin deschise la compromisuri autorități din toată Europa! Din păcate, până când numărul de cazuri nu va reintra într-o scădere constantă timp de câteva săptămâni, nici nu cred că se poate pune problema de așa ceva. Bine-ar fi ca măcar pentru sportivi să schimbe protocolul ăsta idiot astfel încât dacă o echipă are cazuri de infectați, să-i izoleze și să poată juca mai departe cu cei negativi.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
09-08-2020, 19:54,
#67
RE: Stiri despre suporteri
Pai tocmai asta-i problema...lumea accepta prea usor minidictatura asta a lor pentru o problema mult prea exagerata, mult prea politizata, care are de-a face prea putin cu realitatea. Niste oi...
Răspunde
25-08-2020, 19:43,
#68
RE: Stiri despre suporteri
Si in supercupa Europei cu spectatori in tribuna...la vecinii nostri:

https://m.digisport.ro/fotbal/e-oficial-...ori-896207
Răspunde
25-08-2020, 20:05,
#69
RE: Stiri despre suporteri
Ha...ha... Dodgy Orban vrea niste oi usor de controlat! Nu suport PSD-ul, dar nici astia nu-s cu mult mai buni...de fapt stim noi dupa atatia ani de Falca !

"Reacția lui Ludovic Orban, după ce DSP Arad a anunțat că vrea să permită accesul a 500 de suporteri la meciurile UTA-ei

Prim-ministrul României, Ludovic Orban, a replicat după ce directorul DSP Arad, Horea Timiș, a dezvăluit că ia în calcul ca meciurile echipei UTA Arad să se dispute cu 500 de spectatori.


Orban le taie din start elanul arădenilor, care vor să joace cât mai repede cu spectatori pe noul stadion.
Ludovic Orban: ”Declarația a fost influențată de entuziasmul promovării”
„Cred că declarația directorului DSP a fost influențată de entuziasmul promovării echipei UTA. Este un punct de vedere exprimat de un director de DSP. O decizie în acest sens se ia după evaluările de risc epidemiologic și după posibilitatea efectivă de a reuși respectarea măsurilor de protecție sanitară”
Pericolul mare la meciurile cu public, primii care vin la stadion sunt cei din galerii. Sunt foarte greu de controlat. Galeriile trăiesc unii lângă alții. Ca să nu mai spun că mai şi cântă, scandează, n-o să stea cu măști pe figură. E foarte greu să asiguri respectarea regulilor în galerii. Riscul e foarte mare”, a spus Ludovic Orban, la Digi24.

Directorul DSP Arad anunță că pot fi 500 de fani pe stadion de la următorul meci
Întrebat dacă acest lucru s-ar putea realiza încă de la următorul meci, când UTA va primi vizita celor de la FC Voluntari, vineri, de la ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, directorul DSP Arad a răspuns:
"Da, 500 de persoane. După cum am spus, noi suntem de acord cu aceste evenimente și chiar le susținem.
Chiar dacă legislația de la București este foarte restrictivă, dacă noi respectăm toate aceste măsuri, și Aradul este unul dintre cele mai civilizate județe din România, trebuie să merge înainte, să avem manifestări sportive și culturale. Dacă respectăm regulile, nu trebuie să avem probleme", a spus Horea Timiș, la TV Arad."

https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/r...-ei-896050
Răspunde
13-03-2022, 10:14,
#70
RE: Stiri despre suporteri
Ma gândeam sa vin cu câteva sugestii pentru galerie. Oare ,,de la Dunăre la Sena “ nu poate fi înregistrată și pusă pe fundal mai încet pe boxele din stadion ca sa nu se mai creeze așa mare diferența intre ceea ce canta galeria și restul stadionului? Poate dacă se aude și pe boxele stadionului o sa se cânte aproximativ egal și nimeni nu o mai ia in fata sau mai in spate pentru ca așa cum e acum se aude tare rău ,am întârziat și la meciul asta 2 minute și am auzit imnul de afara și nu se intelegea nimic . A doua sugestie dacă se poate ca după îndemnul ,,tot stadionul “ sa se cânte ,,nu dam niciodată inapoi “ și toată lumea sa facă ,,coregrafia “ cred ca ar fi o super atmosfera ca tot stadionul sa cânte nu dam niciodată inapoi și sa facă cu mâinile iar apoi toată lumea sa sara in sus
Răspunde
13-03-2022, 13:01,
#71
RE: Stiri despre suporteri
Asta cu înregistrarea e o idee bună, o practică şi Liverpool pentru you'll never walk alone chiar dacă versurile sunt cunoscute de toţi fanii.
Răspunde
16-03-2022, 19:57,
#72
RE: Stiri despre suporteri
(13-03-2022, 10:14)sRg97 a scris: Ma gândeam sa vin cu câteva sugestii pentru galerie. Oare ,,de la Dunăre la Sena “ nu poate fi înregistrată și pusă pe fundal mai încet pe boxele din stadion ca sa nu se mai creeze așa mare diferența intre ceea ce canta galeria și restul stadionului? Poate dacă se aude și pe boxele stadionului o sa se cânte aproximativ egal și nimeni nu o mai ia in fata sau mai in spate pentru ca așa cum e acum se aude tare rău ,am întârziat și la meciul asta 2 minute și am auzit imnul de afara și nu se intelegea nimic  . A doua sugestie dacă se poate ca după îndemnul ,,tot stadionul “ sa se cânte ,,nu dam niciodată inapoi “ și toată lumea sa facă ,,coregrafia “ cred ca ar fi o super atmosfera ca tot stadionul sa cânte nu dam niciodată inapoi  și sa facă cu mâinile iar apoi toată lumea sa sara in sus

Sunt de acord cum ambele variante.Ar merita incercat idea cu difuzarea in boxe de la Dunare la Sena,de asemnea si coregrafia cu ''nu dam niciodata inapoi '' .Sa vezi si toata tribuna a 2 a ar fi extraordinar.Incercarea moarte nu are!
Răspunde
14-04-2022, 17:05,
#73
RE: Stiri despre suporteri
https://youtu.be/Jyx3pF1DYOQ

Am postat pentru a dovedii cât de rău se aude imnul cântat de noi la începutul meciului. Cu cât suntem mai mulți cu atat diferențele sunt mult mai mari intre suporterii din T1,T2 și peluze . Chiar nu se poate face nimic ? Exista o varianta ,,de la Dunăre la sena” cântată de filmaronica Arad dacă e pana acolo . Dar sunt convins ca se poate face o varianta mult mai buna care sa fie pe stadion in boxe . Variante sunt multe in care găsim imnul cântat pe fundal și suporterii peste (Liverpool,rapid,etc.)
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)