Etapa nr. 13: FC Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
22-11-2014, 21:11,
#21
RE: Etapa nr. 13: Corvinul Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
Felicitari UTA pentru reusita! Desi sunt Corvinist,UTA a jucat impecabil...felicitari inca odata!
Răspunde
22-11-2014, 23:13,
#22
RE: Etapa nr. 13: Corvinul Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
(22-11-2014, 23:08)Szombati Lorant -Stefan a scris: Felicitari celor doua galerii !!!
Răspunde
22-11-2014, 23:52,
#23
RE: Etapa nr. 13: Corvinul Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
Felicitari tuturor ce fac posibil asa ceva!!! Am fost sincer mandru ca am asistat la un asemenea moment, nu am cuvinte!!!! Niste oameni extraordinari , atat de la noi cat si de la ei!!! HAI UTA!
Răspunde
23-11-2014, 12:47, (Ultima modificare: 23-11-2014, 21:14 de Oli.)
#24
RE: Etapa nr. 13: Corvinul Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
Rezumatul meciului

Răspunde
24-11-2014, 10:25,
#25
RE: Etapa nr. 13: Corvinul Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
Şi rezumatul ăsta cred că arată problemele pe care le avem în apărare. Hunedorenii au avut destule ocazii, au fost lăsaţi să şuteze şi din păcate nu au lipsit nici greşelile mari. Mitrea de exemplu a greşit la ambele goluri, la cel de-al doilea chiar nepermis pentru un portar de talentul lui.
Răspunde
24-11-2014, 11:17,
#26
RE: Etapa nr. 13: Corvinul Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
Probabil nu degeaba a fost rezerva lui Bodea in turul asta de campionat. Oricum, asa cum Bodea a avut greselile lui si nu i-a sarit nimeni in cap, asa si lui Mitrea trebuie sa ii mai dam sanse sa prinda incredere in el.

In rest Luci are dreptate, din nou sincopele din aparare ne-au costat doua goluri. Am avut noroc ca baietii au reactionat la timp si nu s-au pierdut, am avut noroc si ca hunedorenii au practicat un joc deschis si nu s-au inchis in aparare pe doua linii.

In final i-as mentiona pe Sorin Stratila si pe Sorin Botis care au facut un meci foarte bun. Sper sa il pastram pe Stratila pana in vara.
Răspunde
24-11-2014, 11:45,
#27
RE: Etapa nr. 13: Corvinul Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
Din unele surse, Stratila a primit oferta de 10 000 €/luna. Nu stiu cat e adevar sau cat e exagerare, dar 80% pleaca in iarna. Ar fi pacat.
Răspunde
24-11-2014, 12:23, (Ultima modificare: 24-11-2014, 12:24 de I 929.)
#28
RE: Etapa nr. 13: Corvinul Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
Chiar dacă ar primi suma respectivă, nu ştiu dacă lui Strătilă i s-ar renta să rămână la noi. Suntem totuşi în liga a III a, ori el ar face faţă fără probleme la peste jumătate din echipele de Liga I. Dacă ne băteam la promovare din B în A nu cred că şi-ar fi pus problema să nu rămână la UTA, dar aşa nu ştiu dacă merită. Poate şi UTA ar fi mai câştigată dacă pentru 10 mii de euro s-ar aduce doi-trei jucători peste media echipei care să te ajute şi anul viitor în B. Nu ne trebuie neapărat jucători de Liga I ca Strătilă pentru promovare, avem nevoie de un lot echilibrat şi de ceva mai mult dinspre banca tehnică.

În cazul lui Mitrea poate a contat lipsa meciurilor oficiale. Oricum în retur nu mai trebuie să greşim atât în apărare. Suntem pe locul 2 la goluri marcate, însă la goluri primite suntem pe 5. Sebişul are doar 4 goluri primite, noi avem 11.
Răspunde
24-11-2014, 12:46,
#29
RE: Etapa nr. 13: Corvinul Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
Mitrea nu trebuie blamat pentru golurile primite , deoarece se vede lipsa meciurilor oficiale sa nu uitam ca a avut si cateva interventii foarte bune in care ne-a cam scos.Am avut si noroc intr-un fel ca ne-au cam intrat toate suturile iar hunedorenii au jucat asa deschis pentru ca din cate am aflat ar fi avut prima de 1000 de lei de la sebis nu stiu cat este de adevarat dar asa am auzit.Ar fi pacat sa il pierdem pe Stratila deoarece de cand a venit in fiecare meci are o realizare pasa de gol , penalty scos sau gol dar trebuie sa recunoastem ca un jucator de nivelul lui este greu de tinut , la fel ar fi mare pacat sa il pierdem pe Ousmane au auzit si baietii la gard ce a spus cu gura lui + altele. Daca se doreste cu adevarat promovare pe langa aducerea unor jucatori de valoare conducerea ar trebui sa rezolve pentru inceput restantele salariale pentru ca desi toata lumea spune ca ele nu exista nu este adevarat ele exista si cu jucatori nemultumiti este foarte greu sa promovam mai ales ca probabil unii sunt constienti ca de la anul nu o sa mai faca parte din lot , daca nu sunt motivati si financiar nu o sa traga la fel si ar fi multumiti ca ar avea un loc mai caldut unde sa joace.
Răspunde
24-11-2014, 13:14,
#30
RE: Etapa nr. 13: Corvinul Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
Ousmane are o problema de psihic (cum am inteles ca are si Mitrea). E vorba de ...femeie. Daca la Mitrea nu prea am inteles care e problema "din dragoste" la Ousmane e problema ca nevasta lui nu primeste viza sa plece din Senegal (sau ceva de genul) si daca nu vine din ianuarie a zis ca renunta la fotbal si se intoarce in Senegal (!!!).

Nu prea ai ce sa le faci unor indragostiti de genul asta. Eventual sa discuti cu ei si sa ii faci sa inteleaga ca isi fac lor rau daca gandesc asa. Mai mult.....

In rest pe Stratila sunt sanse sa il pastram , el vrea, insa sunt mici fiindca in 5 luni nu cred ca impresarul lui nu ii pune pe masa minim 2-3 oferte clare. La fel si Pit.

Noi avem nevoie de niste intariri medii de liga a II-a cu valoare pe postul respectiv.

Si in special trebuie sa ne consolidam pe partea financiara in pauza asta (lamurite anumite aspecte care nu au functionat cum trebuie in turul asta)!!!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
24-11-2014, 16:14,
#31
RE: Etapa nr. 13: Corvinul Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
(24-11-2014, 13:14)Redpunk_one a scris: Si in special trebuie sa ne consolidam pe partea financiara in pauza asta (lamurite anumite aspecte care nu au functionat cum trebuie in turul asta)!!!

Da, asta în primul rând. Din păcate cei din club sunt în cea mai grea situaţie pentru că nu vor să supere pe nimeni chiar dacă vor spune numai adevărul.

Dacă e adevărată faza cu banii de la Sebiş, oare nu am găsi un fotbalist de la Hunedoara care să declare chestia asta, chiar anonim? Sau mai bine tăcem că poate vom ajunge să facem la fel...
Răspunde
24-11-2014, 21:05,
#32
RE: Etapa nr. 13: Corvinul Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
Nu stiu in Romania (si nici peste hotare nu stiu exemple) cand ambele galerii au stat in aceeasi peluza la meciul direct , au facut o coregrafie comuna si au cantat impreuna pentru ambele echipe tot meciul. O deplasare frumoasa si o zi memorabila pt UTA , a 3-a in ultimele 12 luni care ajunge in media nationala (dar si peste hotare pe site-urile de profil). Daca in urma cu un an fostii jucatori urcau in tribune sa ne multumeasca in felul lor pentru sprijinul nostru intr-o perioada extrem de dificila la club, in vara am bifat o organizare si o prezenta foarte buna in barajul de la lugoj, iar acum acest meci cu prietenii din Hunedoara care cum ziceam cred ca e unicat in lumea ultra (cel putin in Romania).

Felicitari tuturor care au participat la acest moment si mii de multumiri prietenilor hunedoreni. Sper ca le vom putea intoarce ospitalitatea in meciul din retur la Arad.

http://www.ultras-tifo.net/photo-news/30...-2014.html

http://liga2.prosport.ro/liga-3/stiri/fr...a-13625228
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
24-11-2014, 23:08,
#33
RE: Etapa nr. 13: Corvinul Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
A fost o actiune asemanatoare in Serbia cand cei de la Spartak Subotica au stat impreuna cu prietenii lor de la Radnicki Nis

Răspunde
25-11-2014, 9:17,
#34
RE: Etapa nr. 13: Corvinul Hunedoara - UTA (22.11.2014, ora 14:00)
Chiar nu conteaza comparatiile astea pentru actiunea noastra alaturi de hunedoreni n-a fost facuta pentru poze sau comentarii pe net. N-a fost facuta sa ne facem publicitate ci pentru ca asa am simtit.
A fost prima deplasare facuta la Hunedoara in ultimii ani de cand s-a dezvoltat mai tare prietenia asta intre noi si ei si cine stie cand mai avem ocazia sa ne intalnim. Zic asta in speranta ca vom promova.
Ati vazut si voi ce ziceau ei de promovarea lor: au un buget limitat care nu le da prea multe sperante. Oamenii se bucura ca echipa se mentine, ca au o echipa bunicica la nivelul esalonului trei si ca poate intr-un viitor se vor schimba lucrurile si la ei insa pana atunci trebuiesc bani pe care in momentul actual nu prea au de unde sa ii scoata.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)