Stadionul "Francisc Neumann"
25-04-2014, 10:37,
#41
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
in iunie incep demolarile...CU UTA PANA LA MOARTE
Răspunde
26-04-2014, 9:19,
#42
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
(24-04-2014, 18:49)Redpunk_one a scris: Darius ce rost au toate intepaturile astea ? Cum zicea si Kidu crezi ca avem vreo informatie noua si o "ascundem" de lume ? Din cate stim si noi au fost discutii privind organizarea de santier insa vad ca nimic "spectaculos" nu se intampla. O sa incercam sa mai facem niste interpelari pe tema asta la primarie la departamentul patrimoniu la d-l ignat si daca nu vom obtine vreun raspuns o sa incercam sa fortam public un raspuns in scris. Mai multe nu stiu ce am putea face legat de tema asta.

Multumesc.Cred ca se putea raspunde de la inceput asa.Forta UTA!
Răspunde
14-05-2014, 21:59,
#43
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
Cum isi permit micsa si cu barbu sa cheme politia sa dea lumea afara de pe stadion, sa incerce sa ii faca dosar penal lui Marcu pentru ca a indraznit sa incerce sa faca dus la vestiare, cand ala ii cu nervii intinsi la maxim neplatit de 8 luni cu copil nou nascut bolnav caruia nu ii poate cumpara scutece daramite medici si consultatii. Si pentru ca l-au provocat si a clacat omul si a dat un picior in usa vestiarului au chemat politia si au dat repede interviu la ziar ca e huligan. Cred sincer pe zi ce trece ca am gresit . Dupa ce am retras sigla si culorile trebuia sa ii dam afara cu forta de pe stadion pe gunoaiele astea. Primaria e clar ca joaca murdar si ii lasa pana isi rup gatul singuri fiindca nu vor sa piarda nici un vot, tipic pentru gunoiul de falca, insa poate si noi am gresit lasandu-i sa se creada stapani in Arad si pe stadionul UTA-ei. Cum sa te comporti ca un stapan tu micsa,barbu,martipan pe stadionul UTA-ei, pe stadionul NOSTRU, in orasul NOSTRU ?

http://sportarad.ro/marcu-a-spart-geamul...ent-104270
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
14-05-2014, 22:07, (Ultima modificare: 14-05-2014, 22:08 de maryan.)
#44
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
Astia nu au ce sa mai caute in Arad!atat timp cat nu plăteşti niste oameni(care din asta trăiesc) aproape 1 an de zile cum ai tupeu sa faci asemenea lucruri?cum?ce dracu de tupeu au astia?pana unde vor merge cu nesimţirea lor?
Răspunde
15-05-2014, 0:19,
#45
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
Daca Marcu ar fi baiat destept ar putea sa le transmita lui Micsa sa-i traga din salariu cheltuielile aferente inlocuirii geamului Wink
Răspunde
16-05-2014, 17:06,
#46
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
Maine micsa si barbu vor sa forteze intrarea pe stadion chiar si fara plata chiriei. Au fost azi la falca , iar acesta asa cum face intotdeauna jucand la doua capete i-a ajutat binenteles si le-a promis ca ii lasa daca platesc 2500 de lei pentru meciul de maine dar nici pe aia se pare ca nu ii au. barbu s-a pus sa sune parintii copiilor sa plateasca ei acesti bani, insa nu au avut noroc sa mai pacaleasca pe careva. Asa ca maine o noua umilinta pentru numele UTA-ei din pacate cu juniori folositi sa intre cu forta pe stadionul UTA-ei. Eu zic ca totul trebuie sa se termine acum. Destul ! Am spus ca nu ne mai intereseaza ce se intampla la Sa insa e vorba de numele UTA-ei, de stadionul UTA-ei , e vorba de Arad si de batjocorirea a tuturor celor care tin la cele de mai sus. Nu vreau sa facem o prostie si sa reactionam impulsiv, insa eu unul simt ca nu mai suport sa mai citesc sau sa mai aud de inca o stire precum cele din ultimele 3 luni in care apare din pacate si numele UTA legat de SA-ul lui martipan, gio, micsa sau barbu.

http://sportarad.ro/o-traim-si-pe-asta-u...sc-neuman/

http://sportarad.ro/suporter-club-uta-ma...sc-neuman/
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
16-05-2014, 17:27, (Ultima modificare: 16-05-2014, 17:33 de I 929.)
#47
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
Cel mai bine ar fi ca maine sa nu se stranga jucatori de o echipa, daca oricum insusi antrenorul republicanilor spune ca nu-l intereseaza meciul. Ar fi cea mai eleganta solutie si ne-ar scuti si pe noi de o vizita la stadion. Practic noi pe acei juniori si pe parintii lor vrem sa-i castigam, ori daca ei vor sa joace meciul...chiar daca e impotriva interesului nostru direct, ar fi o greseala sa-i scoatem noi de pe teren. Deci ori nu le da voie primaria, pe care am somat-o deja azi, ori nu joaca ei de buna voie.

Eu nu cred ca Primaria va face ceva ca sa-i scoata cu forta pe argatii cocalarului din stadion. Va constata probabil incalcarea dispozitiilor si va de o amenda dupa meci poate cu ajutorul Politiei. N-o sa vina Ignat sa se pune in fata lui Micsa. Cred ca daca se vor strange 11 jucatori atunci meciul se va juca.
Răspunde
16-05-2014, 23:24,
#48
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
Ar trebui sa ne intalnim cu parintii copiilor, sa le explicam ca circul asta nu e in folosul nimanui si ca daca ei continua asa le vor face rau propriilor copii.
Răspunde
05-06-2014, 23:51,
#49
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
Acum ca, campionatul s-a terminat, nu ar trebui sa inceapa lucrarile la stadion?
Răspunde
06-06-2014, 0:02,
#50
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
Asteptam si noi sa vedem. Zicea Adi (un utist de la Veteranii ce este director la nu stiu ce regie din Arad) la turneu ca in 10 iunie ar fi termenul. Mai multe nu stiu sa iti zic.
Răspunde
12-06-2014, 16:12,
#51
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
(06-06-2014, 0:02)Kidu a scris: Asteptam si noi sa vedem. Zicea Adi (un utist de la Veteranii ce este director la nu stiu ce regie din Arad) la turneu ca in 10 iunie ar fi termenul. Mai multe nu stiu sa iti zic.

suntem in 12 iunie si nu sa inceput vre-o lucrare, ce asteapta Tehnodomus, septembrie cu ploi sa amane pe anul viitor?
Răspunde
12-06-2014, 18:40, (Ultima modificare: 12-06-2014, 21:44 de psv.)
#52
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
(12-06-2014, 16:12)heraclion a scris:
(06-06-2014, 0:02)Kidu a scris: Asteptam si noi sa vedem. Zicea Adi (un utist de la Veteranii ce este director la nu stiu ce regie din Arad) la turneu ca in 10 iunie ar fi termenul. Mai multe nu stiu sa iti zic.

suntem in 12 iunie si nu sa inceput vre-o lucrare, ce asteapta Tehnodomus, septembrie cu ploi sa amane pe anul viitor?

deja tinde sa devina o bataie de joc startul lucrarilor la stadion,initial s-a spus aprilie ,apoi mai ,acum iunie,ce naiba mai asteapta??sincer ma asteptam la o mediatizare mai puternica din partea mass media pe acest subiect....
Răspunde
12-06-2014, 21:14,
#53
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
Urmeaza .....
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
14-06-2014, 16:19,
#54
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
a fost campanie,urmeaza campanie; de unde bani si pentru stadion.hai sa-l mai credem odata ,ce ziceti??!!
Răspunde
18-06-2014, 13:40,
#55
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
http://www.aradon.ro/stadionul-precum-ec...na/1429704

Scris de Leo Sfara - Dacă Marțian a lăsat de izbeliște clubul UTA, lăsându-l în voia soartei, iată că și responsabilii de la stadionul „Francisc Neuman” nu se lasă mai prejos. De câteva săptămâni, chiar în fața arenei, într-o piață circulată foarte des, așadar, la vedere, au apărut buruienile.

Nu sunt mici și nici puține, căci ele acoperă toată partea din față a intrării la tribuna I sau oficială. Pa margini, lucrurile au scăpat de sub control, buruienile fiind până la genunchi și nimeni nu se sesizează. Poate că primarul Falcă știe mai bine la cine trebuie să sune, pentru ca fațada unui stadion istoric să nu fie – precum acum – ÎN PARAGINĂ! Că arată foarte rău, iar când ne gândim că autoritățile locale administrează stadionul…"

Nu inteleg de ce nu s-a putut pune o intrebare la Primarie referitoare la stadion, la inceputul lucrarilor avand in vedere ca e vara, ca s-a promis, ca-s balarii etc. Asa e usor sa constati ca stadionul e lasat de izbeliste.

Pe de alta parte paralela asta intre stadion si echipa lasata in paragina e usor defazata fata de realitatea zilei, cand suntem la trei zile de barajul pe care UTA il va juca la Lugoj. Spre deosebire de stadion, UTA exista si are prespective frumoase de a merge mai departe. Mai repede ar fi mers un articol de genul: "daca promoveaza UTA cat va trebui sa joace pe Motorul pentru ca lucrarile la stadionul Neumann n-au inceput inca?"

Dar pe de alta parte am constatat in ultimele zile pe aradon ca din nou UTA e "UTA BD" , in timp ce in ziarul Aradului UTA e cumva aruncata la capitolul si altii. Banuiesc ca aceste atitudini se vor schimba cand vor vedea colegii jurnalisti ca UTA va duce la Lugoj cel putin 300 de persoane.
Răspunde
19-06-2014, 13:21,
#56
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
A inceput....doamne ajuta!

http://specialarad.ro/a-inceput-demolare...nului-uta/
Răspunde
19-06-2014, 13:30,
#57
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
Sa fie intr-un ceas bun!

Sper ca le-a spus cineva ca o parte din scaunele recuperate sa fie duse pe Motorul.
Răspunde
19-06-2014, 13:32,
#58
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
Asa am inteles si eu ca scaunele bune se vor recupera si se vor instala pe "Motorul" si pe alte terenuri din municipiu. De exemplu in Sanicolaul Mic sunt tot astfel de scaune.
Răspunde
19-06-2014, 16:02,
#59
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
Propun ca sambata cand ne intoarcem de la baraj sau inainte de a merge la baraj sa ne luam ramas bun de la vechiul stadion. Macar asa simbolic ca si gest pentru ca a fost locul unde am trait bucurii cat si neimpliniri deopotriva.
Răspunde
19-06-2014, 16:32,
#60
RE: Stadionul "Francisc Neumann"
Da, sambata inainte de a pleca cred ca ar fi mai bine pentru ca vom avea timp destul, va fi si lumina. Ar fi ok sa facem o poza mare de grup, eventual sa vorbim cu unul-doi colegi din presa ca sa ne ajute cu aparatele lor foto mai bune. Numai sa fie deschis accesul in stadion.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 6 Musafir(i)