Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
28-03-2015, 8:41,
#41
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
vreme nasoala,sper sa nu ne faca trenu'probleme ...din nou
Răspunde
28-03-2015, 10:43, (Ultima modificare: 28-03-2015, 10:43 de Redpunk_one.)
#42
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
AMR 5 ore!

Cu totiii la stadion !

HAIDE UTA , HAI ARADU' !!!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
28-03-2015, 11:06,
#43
Photo  RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
Comparând imaginea de la conferinţa noastră de presă cu cea pe care încerc s-o ataşez aici (sursa facebook, postată joi spre vineri la 5.35 am de un prieten al antrenorului de la Sebiş), cred că putem răsufla uşuraţi: în condiţii normale vom învinge.

   
Răspunde
28-03-2015, 11:48,
#44
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
Haideee !!

Răspunde
28-03-2015, 16:26,
#45
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
Din minutul 17 conducem cu 1-0. Szekely marcheaza in stilul lui Gary Lineker Big Grin din pasa lui Stratila!
Semper Fidelis
Răspunde
28-03-2015, 17:44, (Ultima modificare: 28-03-2015, 17:45 de adymax.)
#46
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
4-1

Bravo baieti!!! A fosr eliminare corecta la Sebis?
Răspunde
28-03-2015, 18:30,
#47
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
Conteaza?? Rezultatul e important! Bravo baietiiiiiiiii!!!
Răspunde
28-03-2015, 19:09,
#48
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
Impresia de meci echilibrat e dată de faptul că noi la 1-0 am redus puţin ritmul şi dintr-o bâlbâială a ajuns mingea la jucătorul Sebişului care a avut de executat un fel de penalty. E clar că cei de la Sebiş, dar şi unii din binevoitorii noştri de serviciu, vor sări să conteste arbitrajul deşi jucătorii de la Sebiş nu au făcut prea mare scandal  pe teren. Sigur că e frustrant să primeşti un 11 metri împotrivă în minutul 46, plus eliminare, însă asta nu înseamnă că nu am fi câştigat fără acel om în plus. S-a văzut valoarea lui Szekely, Strătilă, chiar şi Piţ, mă bucură realizarea lui Copil şi în general evoluţia tuturor jucătorilor. Avem drum liber spre B, să fim atenţi la meciurile grele ce urmează. De acum presiunea este pe Sebiş, posibil să iasă scandal la ei după rezultatul ăsta, dar noi trebuie să ne vedem de drum şi să câştigăm următoarele trei meciuri pe care le vom disputa împotriva unor echipe bunicele. Felicitări tuturor, de la echipă la suporteri, weekendul ăsta suntem fericiţi. Fotbalul arădean se scrie cu trei litere: UTA!
Răspunde
28-03-2015, 19:16,
#49
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
Pacat de Ousmane,chiar imi pare rau ca trece prin asemenea momnte.Sa nu uitam ca a marcat in tur 6 goluri si e si meritul lui ca suntem pe primul loc.
Răspunde
28-03-2015, 20:42,
#50
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
Szekely a fost eroul UTA-ei în derby. ”Împreună, nimeni nu ne stă în cale!”

Atacantul venit de la Timișoara și-a arătat astăzi valoarea și a fost unul din așii lui Roli Nagy. Szabi Szekely a fost autorul unui hattrick care-i conferă UTA-ei prima șansă la promovare.

”Am venit să ajut echipa să promoveze. Dacă e să marchez gol sau goluri, oricâte ar fi, sunt și mai bucuros. E meseria mea să marchez, pe atacant îl țin golurile. Sebișul e echipă bună, dar noi cred că azi am jucat foarte bine. În afară de goluri am mai avut câteva ocazii foarte bune, chiar îmi felicit toți colegii, au jucat excelent. Mă bucur și cred că vom câștiga și următoarele meciuri. Le vom trata la fel și vom bucura lumea asta minunată”, a spus Szekely, ajuns la cota de patru goluri în trei meciuri jucate în tricoul UTA-ei.

Vârful arădenilor a opinat că diferența nu s-a făcut neapărat pentru că Naționalul ar fi rămas în inferioritate numerică. ”Am mai spus, suntem o echipă prea bună pentru liga asta. După mine, suntem cea mai bună echipă, putem câștiga și în zece oameni un meci”.

Szekely s-a arătat încântat de atmosfera de la meci, una cum nu s-a mai văzut de foarte mult timp în Arad: ”Super, îmi era și mie dor să joc la o echipă cu o galerie. Din păcate, la Timișoara sau unde am jucat, nu prea am avut. E superb, le mulțumesc suporterilor, îi rog să fie tot timpul alături de noi. Împreună, nimeni nu ne stă în cale!”
http://sportarad.ro/szekely-a-fost-eroul...a-in-cale/
Răspunde
28-03-2015, 21:25,
#51
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
Un meci , o victorie ce ne face sa avem PROMOVAREA în mână!sper sa rămânem cu picioarele pe pământ si sa ne bucurăm si la sfârşit!azi am arătat ca avem valoare de liga 2!felicitări băieţilor si bravo celor din peluza au fost SUPERBI!
Răspunde
28-03-2015, 22:44,
#52
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
Salut domnilor! Nu stiti ce a facut UTA? Smile
Răspunde
28-03-2015, 23:10,
#53
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
Kidu..esti din Sebis?Smile))
Răspunde
29-03-2015, 2:40,
#54
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
Kidule,

Bine ai venit dar aici e UTA!
Răspunde
31-03-2015, 19:13,
#55
RE: Etapa nr. 17: UTA - Național Sebiș (28.03.2015, ora 15:00)
http://specialarad.ro/aradul-e-flamand-d...s-galerie/

[Imagine: IMG_8249-340x255.jpg]


Ce am învățat din derby-ul Ligii a 3-a dintre UTA și Sebiș? Cu ce am rămas după victoria Bătrânei Doamne? Unde dorim să ajungem? Sunt trei întrebări ale căror răspunsuri se pot zări deja, probabil în viitorul apropiat.

Am învățat că Aradul are foame de fotbal. De fotbal de calitate, de meciuri care contează. Atunci când suporterii Aradului au parte de așa ceva, atunci și emulația este asigurată. Am retrăit la meciul câștigat de UTA împotriva Sebișului momente pe care le-am văzut doar pe vechea arenă „Francisc Neumann”.

Cârcotașii pot spune că au fost doar 1.000 de fani. Nimic mai adevărat. Dar au fost atâția și pentru că meciul s-a jucat cu casa închisă din cauza capacității reduse a Arenei Motorul, dar și pentru că actuala UTA este doar în Liga a 3-a. Victoria Bătrânei Doamne poate fi semnalul renașterii fotbalului din Arad, unul care nu a murit, dar care a suferit mult în ultimii ani.

Am văzut în tribună fostele mari glorii ale echipei fanion, UTA. I-am văzut alături pe Domide, pe Axente, pe Igna, Sima sau Pojoni, Gaica sau Mutică… I-am văzut, de asemenea, pe Nicolae Grigorescu, pe fostul stelist Rică Neaga. Pe Mansour Gueye, fratele utistului Ousmane. Sunt nume importante în fotbalul autohton, toate adunate la meciul actualei echipe UTA, una care începe să scoată capul spre lumea bună a fotbalului. Iar când vechile glorii se alătură acestui proiect este un semn că viitorul este de partea noii echipe.

[Imagine: IMG_8246-700x466.jpg]

Am auzit după mult timp îndemnul galeriei: „tot stadionul! tot stadionul!” Iar cei prezenți au răspuns cu – celebrul pentru arădeni – „lo, lo, lo, lo, UTA!” Am auzit acest lucru pentru că cei din teren arătau că pot și mai ales că vor.

Filaret a vărsat sânge pentru victoria cu Sebișul, Botiș și-a dat și ultima fărâmă de energie, Chindriș a alergat cât altul în trei jocuri, iar Strătilă a arătat calitate – ceea ce demult nu am mai văzut la UTA, poate de pe vremea lui Mara. Strătilă s-a distrat cu toți adversarii săi, iar Szekely a arătat sânge rece în fața porții și a marcat de trei ori. Am văzut dorință la Mitruț Copil, fotbalistul care era comparat acum 10 ani cu Benzema sau Ozil. A marcat un gol superb și, mai mult, a arat terenul atât timp cât a jucat. Tinerii Hlistei și Burlă au demonstrat că pot avea un viitor luminos în acest sport, dovedind maturitate într-un joc în care altora de vârsta lor le tremurau genunchii. Voicu, Tudor și Piț au adus experiența, una atât de necesară unei echipe tinere cum este… Bătrâna Doamnă. În poartă, Mitrea a oferit siguranță.

Galeria a fost de nota 10. Au venit cu tot arsenalul întâlnit la marile galerii și au cântat cu toții înainte, în timpul și după joc! Spectacolul a fost total atunci când au fost aprinse fumigenele.

În doar doi ani, noua UTA este aproape de cea de-a doua promovare consecutivă. Arădenii care au îmbrățișat noul proiect au arătat că au răbdare, dar, mai mult, au arătat că sunt alături de club atât timp cât și clubul arată că dorește performanță. Pentru că locul fotbalului arădean este în Liga 1. Acolo se dorește să se ajungă!

Și totul pentru că „Fotbalul arădean se scrie în trei litere: UTA!”

Nu putem să nu scriem și despre Național Sebiș. O echipă bună, o echipă care și-a jucat șansele cu sportivitate, o echipă arădeană încurajată de un grup foarte frumos de fani. Dar sâmbătă a fost ziua alb-roșiilor…
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)