Etapa nr. 21: Vulturii Lugoj - UTA (24.04.2015, ora 17:00)
24-04-2015, 22:10, (Ultima modificare: 24-04-2015, 22:19 de Redpunk_one.)
#21
RE: Etapa nr. 21: Vulturii Lugoj - UTA (24.04.2015, ora 17:00)
Am jucat catastrofal vreo 60 de minute si am fortat ca disperatii in ultimele 30 ! Si atunci ratezi si singuri cu poarta goala din 2 metri (Szekely si Copil) , dai pe langa minge de fiecare data cand e langa tine in careu (Ousmane) sau esti pur si simplu absent total in meci (Hlistei, Pit) . Daca mai vorbim si de gafele in lant ale lui Botis si Voicu avem o imagine cam cati din echipa noastra au fost slabi azi. Cu Stratila magnific si cu o repriza slaba si a doua buna la Chindris nu poti face nimic mai mult.

Roly nu stiu ce ar mai putea face in astea 5 meciuri ca sa nu scapam promovarea. Demisia e exclusa daca nu vrem sa repetam greselile sebisului cu distrugerea sanselor de promovare. Poate ar trebui sa ii excluda din lot pe Ousmane si Pit ca sa dea un semnal de alarma si sa joace cu Copil sau Tudor la mijloc de acum (sau chiar cu Dobrean langa Chindris intr-un sistem 3-5-2 decat falimentarul deja 4-4-2) . Si sa il aduca pe Adrian Petre in atac decat pe plictisitul asta de Ousmane.

Oricum urmeaza 3 meciuri accesibile cu Motru acasa, cu Turceni in deplasare (care totusi au batut Giarmata ceea ce noi nu am fost in stare) si cu Ineu acasa. Daca insa nu face ceva drastic Roly sa schimbe ceva in atitudinea echipei sau in strategia noastra se pare ca va trebui sa tremuram pana la sfarsit.

ps. arbitrii se pare ca sunt la fel ca si adversarii nostri. motivati contra noastra pana la capat.
ps2. am vazut impotriva noastra mai multe suturi in vinclu de la 25-30 de metri decat am vazut in tot sezonul de champions league. ori joaca Roly cu doi inchizatori in fata fundasilor centrali, care sa inchida mai bine culoarele din preajma careului nostru , ori schimba ceva in cuplul Botis - Filaret care se pare ca nu este capabil sa se apere pozitional la astfel de faze.

ps3.Totusi cum zicea cineva in peluza azi "cu astia am ajuns pe locul intai, tot astia trebuie sa ne scoata si acum in ultimele 5 meciuri"....deci sa le dam credit cat timp inca suntem in grafic. O schimbare radicala de jucatori si antrenori cu 5 etape inainte de final nu mi se pare o solutie rezonabila ci una de tip "feies-sebis"
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
24-04-2015, 22:48,
#22
RE: Etapa nr. 21: Vulturii Lugoj - UTA (24.04.2015, ora 17:00)
Nu se pune problema demisiei lui Roli insa poate nu ar strica sa ii retrogradeze pe cativa jucatori la echipa a II-a.
Am uitat sa il mentionez pe Mitrea care a scos mai multe mingi insa aia unu la unu cu atacantul lugojean a fost cea mai notabila. Nu cred ca i se pot imputa lui golurile, nici macar cel de-al doilea.
Răspunde
25-04-2015, 0:50,
#23
RE: Etapa nr. 21: Vulturii Lugoj - UTA (24.04.2015, ora 17:00)
Jucatori ca jucatori, dar eu nu inteleg sincer ce filosofie de joc are Roly, intotdeuna l-am aparat si apreciat dar efectiv de la inceputul sezonului in marea majoritate a meciurilor parca pasam in gol. Pe langa ca apararea a fost tot sezonul cum a fost, echipa niciodata nu mi-a dat siguranta aia ca dam cel putin 2 goluri, adica nu avem forta ofensiva, parca ne bazam doar si doar pe sclipiri individuale. Ori joci ofensiv gen Grigoras chiar si cu riscul de a avea surprize in aparare sau joci defensiv ca ionut popa, chiar daca ai 2 ocazii pe meci dar macar nu esti nevoit sa faci infart la fiecare faza a adversarilor dar noi parca nu facem nici o faza cum trebuie. Inteleg ca turul a fost cum a fost, dar ma asteptam totusi ca in retur sa promovam ca o echipa mai mare, nu sa ne chinuim 90 min sa dam un gol. Sper ca se vor mobiliza.
Răspunde
25-04-2015, 1:06,
#24
RE: Etapa nr. 21: Vulturii Lugoj - UTA (24.04.2015, ora 17:00)
Trebuia sa fortam la 1-1 imediat... In sfarsit, vreau sa felicit baietii care au facut deplasarea... Suntem la.mana noastra dar baietii trebuie montati in special pentru jocurile din deplasare. Promovam!
Răspunde
25-04-2015, 21:32,
#25
RE: Etapa nr. 21: Vulturii Lugoj - UTA (24.04.2015, ora 17:00)
Roli are partea sa de vina insa ocazii au fost destule, doar nu era s-o bage in poarta tot el?
Răspunde
26-04-2015, 14:32, (Ultima modificare: 26-04-2015, 14:34 de Oli.)
#26
RE: Etapa nr. 21: Vulturii Lugoj - UTA (24.04.2015, ora 17:00)
Faza e ca toata lumea din club a crezut ca suntem deja promovati,inclusiv Meszar la acea emisiune de la TV Arad a zis "suntem deja promovati in liga 2", iata ca intalnim niste dificultati. Nu stiu unde e problema, poate la antrenor ca nu foloseste alta asezare sau la unii dintre jucatori care nu au atitudine potrivita...
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)