Etapa nr. 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
30-04-2015, 12:00, (Ultima modificare: 15-05-2015, 22:08 de Kidu.)
#1
Etapa nr. 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
[Imagine: motru1.jpg]

[Imagine: motru2.jpg]

În mod normal ar trebui să câștigăm lejer, dar...atenție la șuturile de la distanță!
Răspunde
30-04-2015, 15:42,
#2
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
UTA vrea să uite meciul de la Lugoj cu o victorie

S-a vorbit şi se va mai vorbi despre meciul UTA-ei de la Lugoj, iar azi, la întâlnirea cu presa, antrenorul Roland Nagy a adus vorba, invariabil, despre acel joc.

„Nimic nu-i jucat până nu se joacă”

Nagy a vorbit despre ce va fi, dar şi despre ce a fost. „Avem şansa să refacem ce am stricat printr-o victorie. A fost prima înfrângere din retur, am analizat ceea ce s-a întâmplat la Lugoj, dar e important că am rămas pe primul loc. Trebuie să câştigăm cu Motru şi să continuăm să fim primii. E drept, jucăm contra unei echipe care s-a reorganizat, are antrenor şi echipă nouă, faţă de ce a fost în tur. Nu are nimic de pierdut, va fi dificil. În cinci deplasări a pierdut doar un meci, cu gol marcat în patru dintre ele. Să nu uităm, au câştigat la Sebiş. Nu-i nimic jucat până se joacă” – a spus Nagy.

E presiunea prea mare?

Pe de altă parte, tehnicianul spune că ar putea fi o presiune suplimentară pe jucători, după ce au urcat pe primul loc. „Am ajuns poate neaşteptat de repede în frunte, iar acum nu ştiu ce să zic, să fie presiunea prea mare? La Lugoj, am făcut cea mai bună repriză secundă din acest an, cu ocazii monumentale, dar imprecizia la finalizare, lipsa de concentrare, au făcut să pierdem. La înfrângere se caută explicaţii la ratările imense, dar trebuie să vedem şi cum luăm golurile. E clar, suntem cu prima şansă, suntem la mâna noastră, cum se spune” – a mai declarat Nagy.

Botiş şi Copil, out!

La meciul cu Minerul Motru, UTA nu-i va putea folosi pe Botiş şi Copil, suspendaţi, iar tinerii Dobrean, Cotoc şi Suslak acuză accidentări după ce au evoluat la echipa a doua.

„Botiş este o mare pierdere, este antrenorul din teren, liantul dintre banca tehnică şi jucători. Ne va lipsi mult în acest meci” – a conchis Nagy

http://www.aradon.ro/uta-vrea-sa-uite-me...ie/1529982
Răspunde
02-05-2015, 10:41,
#3
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
Avem parte de o vreme urata. Sper ca terenul sa reziste cat de cat insa ploaia asta nu e aliatul nostru si ne va ingreuna meciul de astazi.
Răspunde
02-05-2015, 11:16,
#4
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
E obligatoriu sa câştigăm azi, chiar daca vom juca azi o combinaţie intre fotbal si ...polo Smile
Răspunde
02-05-2015, 11:57,
#5
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
Din păcate nici asistenţa nu va fi una grozavă, vom avea încă un meci decisiv. Revin la şuturile alea de la distanţă care pe un teren ud sunt chiar recomandate... Confused 

Sper să câştigăm, şi în tur după înfrângerea de la Giarmata am început să câştigăm constant.
Răspunde
02-05-2015, 13:25,
#6
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
Cine vine la meci?
Răspunde
02-05-2015, 20:20,
#7
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
Meci foarte slab astazi dar importante sunt cele 3 puncte mari castigate.Vreau sa subliniez un lucru foarte urat ce s-a intamplat la finalul partidei cand Pit a venit si a amenintat un spectator ca il prinde el si il rupe in bataie ca de ce a avut tupeul sa il injure in timpul meciului iar cand spectatorul a spus sa termine ca nu stie cu cine vorbeste ca poate il agata el de gard repede au venit 2 oameni de paza si l-au luat pe sus si l-au dus la jandarmi , iar unu dintre ei tot ii spunea sa mai taca odata ca nimeni nu a venit la el cu amenintari si sa se potoleasca ca tot meciul a injurat si jucatorii si pe asistent pe care l-a facut bozgor era foarte revoltat de acest lucru.
Răspunde
02-05-2015, 20:29, (Ultima modificare: 02-05-2015, 20:31 de psv.)
#8
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
jenant,penibil,...nu stiu cum am castigat meciul de astazi!jucand si prezentandu-ne asa, nu avem nici o sansa de promovare !
S-a vazut si astazi cat face Botis din echipa asta!Nagy total absent si lipsit de reactie la prestatia penibila de astazi!
Răspunde
02-05-2015, 20:48, (Ultima modificare: 02-05-2015, 20:55 de Kidu.)
#9
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
Am plecat un pachet de nervi de la meci insa cu toate astea as vrea sa ii remarc pe: Szekely (putem sa ii multumim ca avem trei puncte), Chindris (din nou un meci foarte bun, foarte combativ, multe mingi recuperate), Cipri Rus (imi pun sperante in el si imi place ca are evolutii bune si constante), Stratila (ca de obicei omul nostru de creatie), Voicu si chiar Tudor.
In rest au fost mediocrii spre slabi si din pacate din nou se vede ca apararea este sub valoarea echipei. Nu inteleg de ce nu i s-a dat o sansa lui Blanaru.

Referitor la Pit (regret incidentul, nu stiam): omul este un betiv terminat plin de ifose si indolenta. La faza premergatoare golului 3 al Motrului, Pit care intrase de 5 minute se repria la pas din atac in conditiile in care Motrul ataca si omul sau era liber pe o raza de 20 de metri. A iesit mingea in afara terenului si cand motrenii au repus-o in joc marcatorul golului a inscris de langa Pit care n-a schitat niciun gest.
M-a exasperat si i-am strigat: "bai Pit, nu se poate bai tata sa nu ai nicio reactie, nu se poate sa dormi asa la 5 minute dupa ce ai intrat". Nu stiu daca suporterul de care s-a legat o fi fost confundat cu mine, nu mi-a schitat niciun gest si a vazut clar ca eram in peluza insa chiar si asa gestul sau este mizerabil. Daca are nevoie de o discutie barbateasca ii stau la dispozitie.

Nu pot sa imi explic de ce Roli il mai tolereaza si il mai baga in lot? Nesimtitul asta trebuie trimis la echipa a II-a pana ii expira intelegerea cu UTA si apoi sa se duca cat vede cu ochii. Regret si mi-e rusine ca e aradean pentru ca uite sunt altii din alte locuri care munces, pun osul la bataie si duc greul.
Răspunde
02-05-2015, 22:01,
#10
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
Sigur incidente de acest gen nu ne fac cinste...însă cred ca si tensiunea e mare, la fel si dorinţa de promovare!trebuie strânse rândurile si atins obiectivul!
cu Pit e clar ca daca nu avea aceste probleme de comportament juca si acum la Viitorul ...din păcate e încă un exemplu ca talentul fără caracter = ZERO!
Răspunde
02-05-2015, 22:01,
#11
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
Subscriu la ce a scris Kidu despre joc şi echipă. Despre Piţ nu ştiu ce să zic pentru că în general cred că la echipă e nevoie de calm, de analiză cât se poate de rece şi profesionistă a greşelilor care ne aduc la exasperare în fiecare meci. Nu ştiu ce exact ce a făcut, am înţeles că a sărit la bătaie la un spectator de la tribuna I, e foarte grav, însă din punctul meu de vedere acum trebuie să ne concentrăm pe meciurile care urmează. Tribunele sunt aproape de teren, se cam aude tot ce comentăm, iar cineva ar trebui să le spună jucătorilor să nu ia în seamă tot ce zicem. Dacă cineva de la noi din peluză îi spune ceva lui Bodea, de exemplu, el să facă bine să nu răspundă, să pretindă că nu aude! La fotbal întodeauna se comentează, mai ales când sunt meciuri mai proaste. Concentrarea lor trebuie să fie pe meci, pe minge! Sper ca Roli şi Meszar să le zică ce trebuie jucătorilor în zilele ce urmează. 

Altfel a fost unul din cele mai ciudate meciuri din ultimii ani, şi nu mă refer la ceva necurat.  Nu se poate să ne dea Motru trei goluri acasă! Atmosfera a fost foarte anostă. Spectatori puţini din cauze de lene, 1 mai, ploaie. Poate ar trebui să ne facem şi nouă puţină autocritică pentru că nu sunt meciuri multe acasă, avem şanse mari de promovare şi nu ne cere nimeni să ne deplasăm pe la Turceni la sute de kilometri. Din păcate avem şi noi, spectatorii, problemele noastre de mentalitate. "Trebuie să dăm 6 goluri ca să câştigăm un meci", a zis Strătilă când a ieşit de pe teren pe lângă noi. A avut dreptate...Cu o astfel de apărare avem emoţii serioase la Turceni, echipă care a dat două goluri şi Sebişului. Nu vreau să disec acum mai mult meciul, poate mai la rece. 
Răspunde
03-05-2015, 0:17,
#12
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
E destul de clar ca Pit e un transfer nereusit (pe langa multe transferuri foarte bune). Eu am tot asteptat sa isi revina, credeam ca are nevoie de mai mult timp, fiindca valoare a avut...dar se pare ca s-a stins cu totul.
In legatura cu apararea, se pare ca o sa tremuram pana in ultima etapa pentru promovare.
Sper sa reusim sa-l aducem pe Alin Gligor la UTA (bineinteles, daca vrea si el).
Răspunde
03-05-2015, 12:35,
#13
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
Din ce am auzit prin tribune, jucatorii sunt neplatiti din luna decembrie. E adevarat?
Răspunde
03-05-2015, 13:36,
#14
RE: Etapa nr 22: UTA - Minerul Motru (02.05.2015, ora 18:00)
Au doua luni restanta insa s-a mai discutat asta si de ce mereu se iau banii cu 2 luni intarziere. In final se achita totul. Cui nu ii convine nu are decat sa isi gaseasca alt angajament pentru ca momentan astea sunt posibilitatile de la UTA.
Salariile depind de cum se scot banii din contabilitatea firmei Cotta si a celorlalte din grup. Nu sunt milioane de euro asa cum cred unii.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)