Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
16-05-2015, 23:11,
#21
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Sunt regretabile aceste incidente!poate daca aveam o mâna de fier la echipa (şi aici ma refer la
antrenor) nu se ajungea aici!
din păcate evenimentele astea pateaza promovarea asta SUPERBĂ!însă ...din păcate (la cum evoluează lucrurile )greul abia acum începe!
Răspunde
16-05-2015, 23:25,
#22
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
stau la 3 scaune de Zeno Moldovan..indiferent daca are dreptate sau nu,nu e deloc normal sa sara gardul si sa il jnjure la greu pe un spectator...nu e normal sa vina bodea si si sa il injure si sa il ameninte ca ii sparge ochelarii cand il prinde prin oras..nu e normal sa vina tudor sa vorbeasca la fel ca si voicu,tudor..nu e normal sa strige hlistei sa stam acasa daca nu ne convine...nu e e normal sa vad oameni pe care ii cunosc de 25 ani din tribune,albi la fata si sa spuna ca nu mai vin la meciuri si ca nu au vazut asa ceva in viata lor la UTA...daca nu fac fata la presiunea a a 700 spectatori ,ce vor face la20.000?..vorbim de UTA ARAD sau de taut,zabrani?????
Răspunde
16-05-2015, 23:31,
#23
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Intr-adevar, indiferent ca s-a injurat sau nu, nu ai voie ca jucator sa faci asa ceva si aici sunt de acord cu kidu, pentru ca jucatorii intotdeuna au fost injurati(nu de catre suporteri) si intotdeuna au mai existat nervi dar asa ceva nu am vazut. Eu nu cred ca asta tine de amatorism sau altceva ci doar de caracterul fiecaruia pentru ca esti pe primul loc, ai castigat cu 1-0, STII ca echipa nu joaca nimic dar tot tu esti ala frustrat si faci pe victima, trist.
Răspunde
16-05-2015, 23:37,
#24
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Ce facem acuma? Ne certam intre noi pentru Voicu, Bodea si Hlistei? Sa vad unde or sa joace astia dupa ce pleaca de la UTA... Raman doar oamenii cu bun simt, care simt ceva pentru noi...pentru ARAD!
Răspunde
17-05-2015, 1:06,
#25
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
(16-05-2015, 23:37)Adrian07 a scris: Ce facem acuma? Ne certam intre noi pentru Voicu, Bodea si Hlistei?   Sa vad unde or sa joace astia dupa ce pleaca de la UTA... Raman doar oamenii cu bun simt, care simt ceva pentru noi...pentru ARAD!

Corect ! Jucatorii, indiferent cat de buni sant, nu stau mai mult de cateva sezoane la o echipa, in schimb suporterii stau o viata ! Nu cred ca sant solutii bune astea cu a nu mai veni la meciuri...sant luate la cald...E clar ca dupa mult-sperata promovare vor avea loc niste schimbari in cadrul echipei. Sa mai asteptam putin si sa ne bucuram de promovare, dupa aia putem face planuri.
Răspunde
17-05-2015, 8:44,
#26
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
În primul rând jucătorii trebuie sa înţeleagă cel mai IMPORTANT aspect si anume ca joacă pt UTA!
apoi sa existe un moment de confruntare intre jucători mediat de Grădinaru, cu concluzia clară ca aceste evenimente sa nu se mai întâmple!apoi sa ne bucurăm saptamana viitoare de o PROMOVARE SUPERBĂ!
Răspunde
17-05-2015, 9:11,
#27
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
maryane, asai ca ai vrea sa iti promita ca nu mai fac?
Ce naiba, suntem la gradinita?
Răspunde
17-05-2015, 9:48,
#28
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
(17-05-2015, 1:06)RedNeck a scris:
(16-05-2015, 23:37)Adrian07 a scris: Ce facem acuma? Ne certam intre noi pentru Voicu, Bodea si Hlistei?   Sa vad unde or sa joace astia dupa ce pleaca de la UTA... Raman doar oamenii cu bun simt, care simt ceva pentru noi...pentru ARAD!

Corect ! Jucatorii, indiferent cat de buni sant, nu stau mai mult de cateva sezoane la o echipa, in schimb suporterii stau o viata ! Nu cred ca sant solutii bune astea cu a nu mai veni la meciuri...sant luate la cald...E clar ca dupa mult-sperata promovare vor avea loc niste schimbari in cadrul echipei. Sa mai asteptam putin si sa ne bucuram de promovare, dupa aia putem face planuri.

De acord
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
17-05-2015, 10:00, (Ultima modificare: 17-05-2015, 10:24 de psv.)
#29
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Parca era vorba ca unul din principiile dupa care se face selectia la UTA este caracterul?!Din pacate conducerea este lipsita de reactie iar mesajele frumoase spuse de atatea ori sunt doar vorbe in vant....iar astfel de iesiri par sa scoata in evidenta slabiciunile conducatorilor incepand de la Meszar si pana la Nagy!Oare Voicu,Bodea ,Hlistei,Tudor(care e la UTA de 6 luni si are deja gura mare!!!),sunt constienti ca echipa asta traieste in mare parte din contribuitia cetatenilor Aradului???
Parte din ei au fost ieri prezenti la meci iar tu ce faci?? ,sari sa ii agresezi ,pentru ce??
Răspunde
17-05-2015, 10:15,
#30
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Asta-i problema... impotriva lor , a celor care si-o iau in cap. Nu e o salutie sa ne indepartam noi suporterii de UTA sau sa ne certam iintre noi. Noi astia din peluza am ,,crescut* sa zic asa impreuna, weekend de weekend la meciuri, multi suntem prieteni de mici. Cine nu ne respecta , cine nu respecta platitorul de bilet, cine joaca doar sa-si ia banii, NU MERSI, asa gandesc euu, asa vreau UTA de acum incolo.
Răspunde
17-05-2015, 10:38,
#31
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Kidule nu e vorba de grădiniţă , însă eu cred ca o discuţie civilizată bazată pe reamintirea principiilor si obiectivelor acestui club e binevenită!apoi cei ce au greşit sa plătească iar...acest incident sa fie ...ultimul de acest gen!
Răspunde
17-05-2015, 11:06, (Ultima modificare: 17-05-2015, 11:34 de Kidu.)
#32
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Discutie civilizata cu unul care sare cu crampoanele in tribuna peste spectatori? Scuza-ma ca iti spun dar esti naiv rau de tot si ceea ce propui tu denota o atitudine paguboasa, exact genul de atitudine pe care acesti nesimti au speculat-o si o vor specula ori de cate ori vor avea ocazia. Au facut-o etapa trecuta acasa,au facut-o acum, ce te face sa crezi ca nu o vor face si pe viitor? In mintea lor cred ca au dreptate, chipurile am promovat si orice altceva trebuie sa treaca pe locul doi, orice iesire trebuie scuzata. Asta era parerea lui Hlistei aseara dupa ce am discutat cu el pe FB. Omul n-a inteles nimic si nu are niciun regret. Sunt tentat sa cred ca nici restul pentru ca si-au luat-o in cap si nu de acum.
Colac peste pupaza Roli nu are nicio reactie,sau ma rog: "sa fie bine ca sa nu fie rau". Si el poarta o mare parte de vina pentru ca alt antrenor nu ar fi permis astfel de gesturi, ii simtea demult inca de la antrenamente.

In afara de ancheta interna si sanctiunile decise ulterior de conducere eu unul nu astept nimic altceva.

Personal as taia in carne vie si i-as da afara pe Voicu si pe Bodea iar pe Hlistei l-as trimite la echipa a II-a pana la finalul campionatului sa isi bage mintile in cap dar asta e doar parerea mea. Daca se considera prea bun sau prea vedeta pentru UTA, sa isi caute alt angajament daca nu ii convine.
Răspunde
17-05-2015, 11:29,
#33
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Kidule eu ma opresc aici ...cei ce conduc clubul sa hotărască, în asa fel incat aceste incidente ruşinoase sa nu se mai repete!
Răspunde
17-05-2015, 13:29,
#34
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Eu unul sunt scarbit de gestul lor si nu o sa calc pe stadion la meciul promovarii; pe de alta parte astept un comunicat SCU , ca doar e asociatia suporterilor!
Răspunde
17-05-2015, 14:03,
#35
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Nu stiu in ce masura mai ajuta dar Bodea i-a cerut scuze doctorului Moldovan si acesta i le-a acceptat insa i-a spus ca isi mentine decizia si nu mai vine la UTA.
Mi-a cerut scuze si mie desi nu imi datora nicio scuza. Chiar imi pare rau pentru el.
Răspunde
17-05-2015, 15:09,
#36
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
La finalul meciului de ieri am asistat uluiţi la un incident care sperăm să nu se mai repete pe stadionul unde joacă Bătrâna Doamnă a fotbalului românesc.  Poziţia  Suporter Club UTA este următoarea:



1.       Indiferent de context şi greutăţi, gestul unor jucători de a-i lua la rost pe spectatori şi, mai ales, de a sări gardul la aceştia pentru o iminentă răfuială fizică, este unul foarte grav.  Suporterii care au fost „apostrofaţi” de jucători sunt prezenţi la meciurile echipei de zeci de ani, au văzut  pe viu sute de meciuri ale UTA-ei, au văzut la lucru alte sute de fotbalişti care au îmbrăcat de-a lungul anilor tricoul  alb-roşu al Bătrânei Doamne. Din această cauză, respectul cuvenit pentru aceşti suporteri din partea jucătorilor este de la sine înţeles, indiferent de reacţiile pe care le au la meci sau în mediul online. Dacă nişte comentarii a doi-trei-cinci suporteri au fost de natură să provoace astfel de reacţii, ce se va întâmpla atunci când la meciuri vor asista mii de  utişti? Apostrofări dinspre tribune au fost tot timpul, la fel şi aplauze. UTA a jucat, a câştigat şi a pierdut în faţa a peste 10.000 de suporteri!  Publicul arădean este unul educat, atât ca atitudine  cât şi în privinţa cunoştinţelor despre fotbal.  Dacă suporteri cu zeci de ani petrecuţi pe stadionul UTA-ei văd că o anumită greşeală se perpetuează aproape în fiecare meci, şi o spun răspicat, asta nu înseamnă că au „ceva personal” cu cineva. Răbdarea poate a ajuns la anumite limite în ceea ce ne priveşte, însă condiţii grele putem invoca şi noi dacă ne gândim numai la istoria ultimilor cinci ani, care au avut darul de a „îmbătrâni” prematur mulţi utişti! Cu toţii vrem binele echipei, dar în acelaşi timp pretindem de la jucătorii UTA-ei să fie profesionişti, să fie concentraţi exclusiv la joc şi la propriile lor prestaţii, nu la comentariile tribunei sau de pe forumuri.  Fiind un vechi jucător al UTA-ei, care a avut privilegiul de a juca în faţa a mii de utişti, îi cerem antrenorului Roland Nagy să le explice jucătorilor aceste lucruri. Am văzut reacţia oficială a lui Claudiu Drăgan referitoare la analiza celor întâmplate,  domnul Alexandru Meszar a fost martor al evenimentelor, deci suntem convişi că se vor lua măsurile potrivite pe care noi le vom accepta, indiferent care vor fi ele.
2.       Chiar dacă a fost evident ce s-a întâmplat la tribuna I după fluierul final al arbitrului, peluza a aplaudat echipa la final pentru victorie. Noi vom susţine echipa în ultimele meciuri deoarece obiectivul promovării în liga a doua este important nu atât pentru performanţa în sine, cât pentru viitorul clubului UTA. Aşteptăm un rezultat pozitiv la Becicherecu Mic pentru un deznodământ fericit al unui an greu şi pentru a demonstra tututor, inclusiv nouă înşine, că promovarea este deplin meritată. Îi felicităm pe jucători şi antrenori pentru parcursul de până acum şi le mulţumim pentru toate eforturile, însă atitudini ca cele de ieri nu pot fi tolerate, credem că şi ei înţeleg acest lucru. 
Răspunde
18-05-2015, 0:12, (Ultima modificare: 18-05-2015, 0:13 de REDSHARK.)
#37
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Pt mine acest comportament este intolerabil, in sec 2 ar trebui zburati afara... cu asa indivizi nu ai cum sa continui sa construesti ceva durabil sanatos si transmiti mai departe ceea ce ar trebui sa fie spiritul UTA-ei !
Răspunde
18-05-2015, 17:57, (Ultima modificare: 18-05-2015, 17:59 de adymax.)
#38
RE: Etapa nr. 24: UTA - CS Ineu (16.05.2015, ora 18:00)
Comunicat UTA Arad
18/05/2015
in DIN CLUB, STIRI

Urmare a incidentelor regretabile petrecute în data de 16 mai 2015, la finalul meciului dintre echipele UTA şi Ineu, Clubul UTA Arad îşi cere scuze oficial tuturor spectatorilor care au avut neplăceri sau au fost agresaţi verbal de unii jucători (membri…) ai echipei.
Clubul şi echipa UTA se delimitează ferm de comportamentul nedemn de care au dat dovadă jucătorii Voicu Adrian, Bodea Roberto şi Hlistei Cătălin. Considerăm că manifestările lor au fost reprobabile şi au jignit valorile sportului, tradiţiile clubului UTA şi spiritul Aradului.

Ca urmare s-au dispus următoarele sancţiuni disciplinare:

Faţă de jucătorul Voicu Adrian – desfacerea imediată a contractului de jucător şi amendă financiară, conform ROI

Faţă de jucătorul Bodea Roberto – trimiterea pe termen nedeterminat la echipa a doua şi amendă financiară, conform ROI

Faţă de jucătorul Hlistei Cătălin – trimiterea pe termen nedeterminat la echipa a doua şi amendă financiară, conform ROI

Vă asigurăm că vom trata cu aceeaşi exigenţă şi fermitate toate situaţiile care pot afecta negativ imaginea clubului. Nici un jucător nu este mai presus de echipă şi nu vom tolera nici un fel de abateri de la normele de conduită sportivă.

http://www.uta-arad.ro/2015/05/18/comunicat-uta-arad/
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)