Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18:00)
19-05-2015, 13:18, (Ultima modificare: 25-05-2015, 8:17 de Kidu.)
#1
Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18:00)
Drumul spre promovare ne poate aduce la destinația mult dorită vineri, la Becicherecu Mic, unde vom întâlni unul dintre cei mai puternici adversari din acest campionat. Suntem la un pas de o promovare meritată în liga a II a, care să încununeze un an plin de eforturi ale conducerii clubului, antrenorilor și jucătorilor. Blazonul UTA-ei obligă la părăsirea cât mai grabnică a ligii a III a și la ocuparea unei poziții de unde să putem bate în curând la porțile performanței adevărate. Considerând lămurite problemele apărute la finalul meciului cu CS Ineu, îi chemăm pe toți utiștii să fie alături de echipă în acest meci capital, desfășurat la o distanță relativ mică de Arad, pentru ca la final să ne bucurăm cu toții, împreună, de încă o promovare obținută pe un teren din județul vecin! Pentru noi doar UTA contează!


Întâlnirea suporterilor pentru deplasarea cu autocarul va avea loc vineri, 22 mai 2015, ora 16.00, pe platoul din fața stadionului Francisc Neuman (UTA). Înscrierile pentru deplasare se pot face la numerele de telefon: 0751-100794 sau 0740-147291, pe pagina de facebook a Suporter Club UTA sau la adresa de mail: suporterclubuta@yahoo.com. Costul deplasării: 10 lei.
Răspunde
19-05-2015, 16:28, (Ultima modificare: 19-05-2015, 17:00 de Oli.)
#2
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
Cu totii la Becicherecu Mic !!

[Imagine: GoRDjD2.jpg]

[Imagine: U8slaJt.png]

[Imagine: mqSiBW5.png]

[Imagine: 00DzMNN.png]
Răspunde
20-05-2015, 18:35,
#3
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
Am o presimtire buna despre meciul asta...
Sper sa gaseasca Roly strategia potrivita, fiindca presiunea e enorma pe echipa adversa, iar noi putem face un joc de aparare si sa-i lovim pe contraatac. Sper sa avem lucididatea sa ne aparam calm. In meciul asta chiar nu ma intereseaza spectacolul. Vreau doar punctul ala care asigura promovarea !
Sper ca vineri toti utistii din lumea asta sa ne bucuram cum nu ne-am mai bucurat de mult...!!! 
Răspunde
20-05-2015, 21:13,
#4
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
decarul Radu mai e la ei? ca daca e, nu-i bash bine Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
22-05-2015, 10:45,
#5
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
Meciul care poate rezolva totul pentru UTA. „Să venim cu promovarea în brațe!”

Utiștii s-au regrupat din mers după neașteptatul seism de la sfârșitul ultimului meci. Timpul a zburat repede și, vineri, de la ora 18,00 arădenii sunt gata de meciul ce poate încheia conturile lor cu Liga a III-a.

Un singur punct le e necesar arădenilor ca să-și asigure promovarea în liga secundă. Antrenorul Roland Nagy spune însă că nu pleacă în minte cu gândul la un egal. „Cu punctul suntem promovați, dar nu gândim că nu avem nevoie de victorie. Avem un adversar puternic în față, cred că deținem prima șansă, Sperăm să venim bucuroși acasă, cu promovarea în brațe”, e mesajul tehnicianului roș-albilor.

Absențele sunt știute, Voicu nu mai face parte din lot, iar Bodea și Hlistei au fost trimiși la echipa secundă. Nagy are varianta Mitrea – Ad. Popa, Botiș, Filaret, Burlă – Strătilă, Chindriș, Tudor, Piț – Szekely, Ousmane.

Dincolo, Sorin Bălu a lăsat impresia că tabăra sa ar fi mulțumită să se ridice la nivelul pretențiilor, dar e de așteptat ca UTA să aibă viață foarte grea în localitatea din județul Timiș. ”Să câștigăm noi și să promoveze ei”, a conchis tehnicianul, revenit la echipa de la care plecase pentru a pregăti Caransebeșul în liga secundă, timp de jumătate de an.

„Băieții cu pizza” ar putea începe cu: Filip – Ștefanovici, Telescu, Toma, Todorov – Radu, Luță, Todorov, Negruț – Steop, Balaure.

Arbitri: Denis Haidiner (Hunedoara) – Cristian Petrean, Alin Saraol (ambii Deva). Observatori FRF: Ovidiu Bocai (Aiud), Dumitru Paraschiv (Drobeta Tr. Severin).
http://sportarad.ro/meciul-care-poate-re...-in-brate/
Răspunde
22-05-2015, 17:58,
#6
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
Formații oficiale:

Becicherecu Mic: Andrei – Toma, Pelescu, Todorov, Hecsko, Radu, Luță, Ștefanovici, Balaure, Negruț, Steop.

UTA: Mitrea – Ad. Popa, Botiș, Filaret, Burlă – Strătilă, Chindriș, Tudor, Piț – Gueye, Szekely.


Livetext
Răspunde
22-05-2015, 19:56,
#7
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
Am PROMOVAT!
BRAVO BĂIEŢI!SA INCEAPĂ FIESTA!
Răspunde
22-05-2015, 20:00,
#8
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
FELICITARI ECHIPEI PENTRU PROMOVARE!!!!!
Răspunde
22-05-2015, 20:31,
#9
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
FELICITARI !!! Bucurie mare !
Răspunde
22-05-2015, 22:07,
#10
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
Felicitari tuturor jucatarilor si suporterilor care au incurajat echipa neconditionat! A fost un sezon greu, dar, imreuna obiectivul a fost atins. Doar UTA conteaza!
Răspunde
22-05-2015, 22:45,
#11
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
Un nou succes, o noua promovare, dar o bucurie moderata, incomparabila cu cea de la baraj. A fost un drum greu, cu bune si rele, cu succese si dezamagiri. Pana la urma am ajuns unde ne-am dorit si de acum inainte trebuie sa avem rabdare, sa construim sanatos, sa acceptam infrangerile si sa ne bucuram ca avem unde merge weekend de weekend.
Ramane sa sarbatorim cu adevarat la meciul de sambata cu prietenii de la Corvinul.
Răspunde
22-05-2015, 23:09,
#12
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
Bravooo UTA ARAD!!!!!
Un singur jucator era trist si abatut in timpul meciului si la final.Cred ca ar fi indicat sa stergem cu buretele cele intamplate si sa nu uitam ca si Adrian Voicu a ajutat echipa sa promoveze.In aceste momente ar fi frumos sa uitam lucrurile mai putin bune din acest campionat si sa realizam ca doar impreuna in marea familie UTA ARAD putem sa ajungem unde ne dorim cu totii.Capul sus,Adi!!!HAI UTA ARAD!!!
Răspunde
23-05-2015, 0:44,
#13
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
Felicitări jucătorilor şi conducătorilor. Ce a fost mai greu a trecut, de acum încolo ne vom putea bucura sincer de orice punct câştigat în liga a doua. Posibil să începem liga a doua cu un lot mai slab valoric decât cel de azi, trebuie să avem răbdare cu jucătorii, mai ales cu cei tineri, şi să nu pretindem imposibilul imediat. Din punct de vedere sportiv am revenit de unde am plecat acum doi ani, din punct de vedere managerial, cu toate lipsurile încă existente, suntem cu mult peste. E timpul să răsuflăm uşuraţi şi să ne bucurăm!
Răspunde
23-05-2015, 4:48,
#14
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
Vreau sa felicit in primul rand SCU si toti cei care au stat pe barricade cand nu mai era nici o speranta in echipa lui Martipan si Gio. Ati avut puterea sa luati o decizie grea dar care astazi se dovesteste ca a fost cea mai potrvita a momentului. Fara voi astazi UTA nu mai exista! Va multimim!

Felicitari echipei,conducerii si suporterilor pentru promovare si un sezon cu obectivul realizat!! De acum incepe greul!
Răspunde
23-05-2015, 12:20,
#15
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
promovarea trebuie apreciata si cei care au contribuit la ea merita felicitari. in primul rand Meszar si apoi echipa si antrenorii. desi nu pare o mare realizare sa promovezi din C in B mai ales in conditiiile romanesti de performanta si mentalitate, nu ar trebui uitat ca echipa a venit dintr-un esalon inferior; asadar, felicitari! sincere. despre entuziasm nu cred ca ar trebui sa fie vorba ci doar de bucuria scaparii din al treilea esalon. nu ca celelate ar fi mai bune dar e clar ca nivelul e totusi altul; despre jitza si ceilalti care ne-au adus in situatia rebranduirii si tararii prin mocirla judeteana si regionala, cu alta ocazie.
PS. momentul ar fi fost entuziasmant, pentru mine, daca in loc de celebra retrogradare transformata in promovare, am fi ajuns sa promovam din C in B , atunci, fara seria de smecherii ce a condus in cele din urma la situatia de acum. asta e. asa cum se stie, viata merge mai departe si cu toate ca inca noul proiect nu imi creaza nici emotii si nici alte sentimente, promovarea echipei e esentiala pentru viitor si pentru renasterea spiritului.
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
23-05-2015, 17:53,
#16
RE: Etapa nr. 25: NMM Becicherecu Mic - UTA (22.05.2015, ora 18.00)
Si eu in primul rand, as vrea sa ii multumesc lui Meszar pentru modul cum a manageriat clubul in acesti doi ani ,consider ca este principalul artizan al acestor doi ani minunati cu doua promovari succesive!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)