Echipa NATIONALA
08-09-2020, 12:01,
RE: Echipa NATIONALA
Intr-adevar, ieri au jucat bine insa in continuare suntem slabuti in aparare si adversarul intalnit ieri a fost unul modest. Mi-e groaza de ce o sa faca Haaland cu apararea noastra cand vom juca cu Norvegia.

Accept si sunt resemnat ca nationala de astazi nu mai este nationala copilariei mele insa singurul lucru ce-l astept de la Radoi este sa aduca la lot jucatorii cei mai in forma, sa nu se lase influentat de interesele care graviteaza in jurul nationalei. Stiu, ii cer mult insa e primul pas spre normalitate.
Răspunde
08-09-2020, 13:38,
RE: Echipa NATIONALA
Faptul că l-a lăsat pe Dennis în afara lotului în ciuda faptul cu Becali e disperat să îl vândă și de asemenea în ciuda faptului că e unul dintre copiii lui de la tineret spune ceva. La fel și faptul că după meciul slab făcut împotriva Irlandei de Nord n-a ezitat să îl lase pe bancă pe Ianis (despre care spunea „este decarul meu„) este cred iar un argument în favoarea integrității lui. Deocamdată din punctul meu de vedere doar Rădoi are un cec în alb la națională, restul, jucătorii, mai au de tras pentru anii de mediocritate combinată cu fudulie țâfnoasă (vezi ieșirile repetate ale lui Tătărușanu sau Maxim). Nu fac nuntă după victoria cu Austria dar totuși e o echipă care în fața noastră a aliniat un 11 dintre care 9 sunt jucătorii de Bundesliga (și nu dinăia care umplu lotul ci oameni care chiar joacă în campionatul ăla). Aerul proaspăt l-am simțit, sper doar să nu fie o adiere. Și când spun asta nu mă refer neapărat la rezultate pozitive, a căror constanță depinde de regulă de o calitate de care eu încă mă îndoiesc, ci la abordare și mentalitate. După ani de zile de vorbărie pare că într-adevăr avem un antrenor hotărât să schimbe ceva în abordarea tactică și în atitudinea de pe teren. Sper să continue, să fie lăsat să continue și să fie susținut chiar și atunci când rezultatele îi vor fi împotrivă.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
08-09-2020, 15:58,
RE: Echipa NATIONALA
De acord, Giuli, departe de mine gandul de a-l blama, din contra vreau sa fie consecvent si sa mearga pe drumul sau.
Răspunde
08-09-2020, 16:11,
RE: Echipa NATIONALA
Inceputul e bun! Treaba a facut si la U21, deci nu ne ramane decat sa speram ca va ramane pe acelasi drum.
Răspunde
08-09-2020, 17:42, (Ultima modificare: 08-09-2020, 17:42 de RedNeck.)
RE: Echipa NATIONALA
Daca Radoi isi face treaba fara interferente de la FRF si presiuni din zona Bucale, vom vedea o nationala mult imbunatatita in vreun an. In schimb la nationala mica, cu Mutu la timona, vom vedea o regresie, poate chiar mai repede de un an, indiferent de interventii ?
Răspunde
09-09-2020, 8:31,
RE: Echipa NATIONALA
Ca sa fii un bun antrenor trebuie sa ai in primul rand inteligenta pentru ca de aici rezulta restul de calitati necesare pentru a fi antrenor. La Mutu e discutabil daca poseda sau nu aceasta prim-calitate necesara.
Răspunde
11-09-2020, 15:17,
RE: Echipa NATIONALA
In 2 meciuri ale nationalei am marcat 4 goluri dar am primit 3 !
Rezulta din nou ce important este sa sti/ sa te si poti
apara intr-o echipa de footbal ( nu ma refer strict la portar si fundasi )
La echipele mari ( de club/nationale) participa mai eficient
si ceilalti jucatori. Aceasta problema a avut-o si UTA anul trecut,
parca se observa acum o imbunatatire in Liga I - este ultranecesar !
Sper ca antrenorii sa puna accent major si  pe acest aspect.


WE  Heart UTA !
Răspunde
12-10-2020, 17:02,
RE: Echipa NATIONALA
Nationalei noastre s-ar potrivi urmatoarea fraza : Anti-talente cu figuri de vedete.
Ca deobicei, mediocrii Europei, nimic mai mult. Imi pare rau dupa generatia de la EURO 2008 sincer
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
12-10-2020, 23:33,
RE: Echipa NATIONALA
Poza de la imn din meciul cu Islanda spune tot,noi cu fotbalisti "mici si tehnici" (jucator tehnic roman nu am vazut de vreo 10-12 ani) si ei cu sportivi adevarati ! Tehnic la nivel european nu inseamna ca driblezi bine contra Clinceni sau Chindia....
Răspunde
26-03-2021, 1:30, (Ultima modificare: 26-03-2021, 1:31 de sRg97.)
RE: Echipa NATIONALA
Interesant ca Radoi a stat doar 10 zile in carantina și cu toate astea a fost pe banca României in aceasta seara. Și mai interesant e ca Balint a trecut prin aceasta problema și din câte știu avea 13 zile de când era in carantina ,cu toate ca avea teste negative la fel ca și Radoi dar el nu a fost lăsat sa stea pe banca . S-a schimbat regula de carantinare de o luna încoace ? Intreb la modul serios,nu sunt la curent cu toate prostiile astea ...sau regulile nu se mai aplica când e vorba de un interes național ?
In alta ordine de idei,felicitări naționalei ,chiar dacă am învins cu emoții pe final,mai e de lucrat...mai ales pe plan defensiv .
Răspunde
27-03-2021, 14:44,
RE: Echipa NATIONALA
La nivelul miticilor, legislația se aplică ...altfel!
Răspunde
30-03-2021, 19:48,
RE: Echipa NATIONALA
U21: cu toate ca Germania e un alt calibru meciul de astazi seamana cu jocul lui Adi Petre in tricoul UTA-ei. Din pacate Adi nu e in forma optima si nici "tactica" lui Mutu nu-l avantajeaza. Zici ca te uiti la meciul de acasa al UTA-ei...
Răspunde
30-03-2021, 21:24,
RE: Echipa NATIONALA
Adi Petre a fost din nou pieton ...apatic flegmatic si miserupist, complet iesit din forma si nedorind sa puna osul la bataie( s-a multumit cu participarea la acest turneu final)la capitolul gesticulari in schimb a punctat din nou.
Dezamagitor
Răspunde
31-03-2021, 21:37,
RE: Echipa NATIONALA
Rușine naționala astăzi in Armenia . Cel puțin pentru mine ,acest rezultat este de neconceput iar nivelul nostru se pare ca este jos rău de tot . Man cu toate ca ii arădean...se pare ca ii s-a urcat vedetismul la cap,o faza nu a făcut in toate cele 3 meciuri disputate ,arogant,miserupist și așa mai departe . Probabil crede ca adversarilor le este frica de el când aud ca o echipa care probabil retrogradează la finalul sezonului din Seria A a dat pe el 15 milioane de euro când el se plimba in marea majoritate a timpului pe teren și e mai mult decât previzibil când își pune 90% din mingi pe piciorul stâng ,ca apoi sa fie tot el ăla arogant sa plece direct la vestiare nemulțumit când este înlocuit . De Pușcaș nu mai zic...are vreo 200 de minute jucate in ultimele 4-5 luni la echipa de club și este folosit titular intr-o naționala care are pretenții de mondial,eu ce puțin atacant mai imobil decât Pușcaș nu am văzut niciodată la naționala mare,lista poate continua cu Chiriches,Tosca pe poziția de fundaș central și așa mai departe . De Radoi nu am ce sa mai zic, nu gândește nici măcar la jumate precum gândesc 50% din antrenorii din Liga 1. Mie unu mi-e sila de tot ce de întâmpla de câțiva ani la naționala României ,sa ajungi sa ai emoții cu echipe precum Armenia,Macedonia,Irlanda de Nord și așa mai departe ...
Răspunde
31-03-2021, 23:01,
RE: Echipa NATIONALA
De cand Burleanu este "conducator" de federatie .....fotbalul romanesc este in copac!
Răspunde
01-04-2021, 8:54,
RE: Echipa NATIONALA
Partea cea mai trista, din punctul meu de vedere, este ca nici emotii nu mai am pentru aceasta nationala, ma uit cum ma uit la Andorra cu Malta si nu pentru ca nu as avea sentimente pentru nationala in general ci pentru ca scarbele astea ce se invart in jurul FRF-ului n-or sa reuseasca niciodata nimic deoarece pe langa faptul ca sunt ticalosi sunt si prosti.
Nu il plang pe Mircea Sandu si nu trebuie sa ne reintoarcem la dinozaurii aia insa fata de el si de Mitica "Puscarie" Dragomir, nici Burleanu si Iorgulescu nu sunt cu nimic mai buni, ba din contra...
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)