Echipa NATIONALA
16-10-2014, 21:24,
#61
RE: Echipa NATIONALA
'te dreacu vladutz.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
16-10-2014, 22:19,
#62
RE: Echipa NATIONALA
Trebuia sa fie el contra, sa futa meciu'. Smile
Răspunde
16-10-2014, 22:33, (Ultima modificare: 16-10-2014, 22:34 de I 929.)
#63
RE: Echipa NATIONALA
Aş vedea următoarea ordine a "negocierilor, dintre numele vehiculate:
1. Olăroiu - a confirmat la Steaua, dar şi la arabi. E bun la tactică şi noi va trebui totuşi să jucăm tacticizat pentru că alţi jucători nu are de unde să ia.
2. Andone - pentru titlurile câştigate şi poate pentru felul său de a fi, mai deschis, mai jovial.
3. Dan Petrescu
4. Boloni
5. Viorel Moldovan
6. Contra
Răspunde
16-10-2014, 22:42,
#64
RE: Echipa NATIONALA
Eu unul mi l-as fi dorit pe Lucescu . E totusi cel mai titrat antrenor roman in viata , cu o experienta care l-ar recomanda printre primii 50 de antrenori ai lumii. Dar nu cred ca ii vom propune si nici el nu cred ca va lasa grupele ch league pt o nationala in suferinta unde postul nu ii este sigur decat cativa ani.

Urmatorul ar fi Olaroiu ca rezultate si experienta. Mai apoi Boloni si cam atat dupa parerea mea.

Contra si Dan Petrescu nu m-au impresionat ca antrenori. Sunt prea colerici, nu s-au remarcat decat prin faptul ca sunt tineri si au prins cateva rezultate bune avand insa echipe pe mana in care s-au investit multi bani si li s-au adus jucatori buni (Urziceni cand a luat titlul si Petrolul cand a luat cupa). Sunt insa tineri si mai au ocazia sa ajunga si la nationala daca peste 5-10 ani mai aduna cateva performante.

Dar ca tot a plecat piti.....fie mah cine vreti voi. (si maine sa il vad pe chirila sau la-ca-tus ca in legea lui Mruphy si sa ajung sa plang dupa satana)
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
16-10-2014, 23:09, (Ultima modificare: 16-10-2014, 23:11 de Oli.)
#65
RE: Echipa NATIONALA
(16-10-2014, 22:33)I 929 a scris: Aş vedea următoarea ordine a "negocierilor, dintre numele vehiculate:
1. Olăroiu - a confirmat la Steaua, dar şi la arabi. E bun la tactică şi noi va trebui totuşi să jucăm tacticizat pentru că alţi jucători nu are de unde să ia.
2. Andone - pentru titlurile câştigate şi poate pentru felul său de a fi, mai deschis, mai jovial.
3. Dan Petrescu
4. Boloni
5. Viorel Moldovan
6. Contra

Scoate-l pe Andone ! A castigat titluri datorita smecheriilor. In rest sunt de acord cu lista, Olaroiu sau Petrescu Big Grin
Răspunde
16-10-2014, 23:41,
#66
RE: Echipa NATIONALA
Echipele lui Andone jucau un fotbal frumos, dar nu are fata de selectioner. Singurul antrenor roman e Mircea Lucescu, dar e clar ca nu o sa vina. M-as multumi cu Dan Petrescu, mi se pare gen Simeone, sa ii ,,imobilizeze" ca altceva nu are ce face cu ei in alea 4-5 zile cat stau jucatorii la lot. Nu ii invata fotbal si nu le face pregatire atunci
Răspunde
17-10-2014, 8:48,
#67
RE: Echipa NATIONALA
Si eu l-as vrea pe "Bursuc". Are totusi o prestanta si o personalitate si in plus este si exponentul "generatiei de aur", lucru ce ar putea stopa conflictul dintre Burleanu si Hagi&company.
Răspunde
17-10-2014, 8:49,
#68
RE: Echipa NATIONALA
Andone a câştigat trei titluri, plus că după cum am zis, e alt temperament faţă de Piţurcă. La tactică nu cred că e mult sub Olăroiu sau Petrescu.
Răspunde
17-10-2014, 10:16,
#69
RE: Echipa NATIONALA
http://specialarad.ro/echipa-nationala-m...in-suflet/
Răspunde
17-10-2014, 11:03,
#70
RE: Echipa NATIONALA
http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/puiu-...36609.html

Despre ce vorbim? Iordănescu interimar, Lăcătuş secund??? Mai bine Isăilă principal. Angry
Răspunde
17-10-2014, 11:50,
#71
RE: Echipa NATIONALA
Dar ca tot a plecat piti.....fie mah cine vreti voi. (si maine sa il vad pe chirila sau la-ca-tus ca in legea lui Murphy si sa ajung sa plang dupa satana)

.............MUUUUURPHYYYYYYYYYY Sad((((((((((((((((
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
17-10-2014, 12:04,
#72
RE: Echipa NATIONALA
Si ce ati vrea acum: sa aducem un antrenor doar pentru meciul cu Irlanda de Nord? Miza este aducerea lui Olaroiu dupa cate se pare insa nimeni nu poate sa iti vina de pe azi pe maine fara sa isi aranjeze lucrurile si sa realizeze o despartire amiabila.
Răspunde
17-10-2014, 22:45, (Ultima modificare: 17-10-2014, 22:46 de Vlad.)
#73
RE: Echipa NATIONALA
(17-10-2014, 11:03)I 929 a scris: http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/puiu-...36609.html

Despre ce vorbim? Iordănescu interimar, Lăcătuş secund??? Mai bine Isăilă principal. Angry

Ce jigodie e si RegheSmile)) nu stiu de ce am impresia ca daca batem Irlanda nu mai pleaca nea PuiuSmile)
Răspunde
21-10-2014, 9:57,
#74
RE: Echipa NATIONALA
Daca reuseste sa il convinga pe Lucescu sa vina la nationala atunci ...jos palaria pt Burleanu&co !!!

http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/exclu...36905.html
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
21-10-2014, 10:16,
#75
RE: Echipa NATIONALA
Chiar daca nu imi place de Lucescu sr. ca om, trebuie sa ii recunosc meritele ca si antrenor.
Ar fi de bun augur daca l-ar convinge. Sa vedem daca si poate.
Răspunde
21-10-2014, 18:10,
#76
RE: Echipa NATIONALA
Greu, greu ne trezim . Sanmartean , acum Lucescu sr. ...
Cred ca dupa Dan Petrescu si poate Olaroiu, ar fi totusi cea mai buna alegere.
Răspunde
22-10-2014, 14:36,
#77
RE: Echipa NATIONALA
Sa fie oare adevarat?

"Mircea Lucescu a primit acceptul lui Rinat Ahmetov pentru a prelua nationala Romaniei", scrie vesti.ru, care a aflat ca Lucescu va semna pana in toamna lui 2017, cu optiune de prelungire pana la Cupa Mondiala din 2018, daca ne vom califica la turneul din Rusia!

Mircea Lucescu va antrena si Sahtior in paralel pana vara viitoare, apoi va pleca de la clubul din Donetk, pe care il antreneaza din 2004.

Mircea Lucescu va fi anuntat oficial pana la finalul saptamanii, cand se va ocupa de convocarile pentru partida cu Irlanda de Nord din noiembrie, mai scrie sursa citata.

Mircea Lucescu a mai condus nationala Romaniei intre 1982 si 1985

Sport.ro
Răspunde
22-10-2014, 14:55,
#78
RE: Echipa NATIONALA
Am tot sperat ca pleaca satana cand altii deja au abandonat ideea. Sper si acum la fel sa vina Lucescu chiar daca inca se vorbeste la nivel de zvon. Diferenta intre el si ceilalti antrenori pretendenti de pe lista e ca intre Grupele Ch League si Liga I a lui peste prajit de la noi. Sunt ferm convins ca la experienta lui va face ordine la nationala si va termina cu convocarile "pe pile" ale jucatorilor preferati de anumiti impresari.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
22-10-2014, 15:53,
#79
RE: Echipa NATIONALA
Mai ales ca este un antrenor cunoscut pt constructia de echipe formate din tineri. E ceva nesperat sa vina nea mircea, cu toate hibele lui.
Semper Fidelis
Răspunde
22-10-2014, 16:41,
#80
RE: Echipa NATIONALA
prefer cu ochii inchisi si legat la maini un antrenor strain cu nume care sa nu aiba interese , care sa nu aiba de-a face cu vreun clan becali sau antibecali, cu vreun partid rosu sau portocaliu-galben-albastru, pe care sa nu-l intereseze cine-i impresarul lu mutzi-tuzi-dodel-miaunel si de la ce echipa provine, ci doar valoarea ssi forma sa-l aduca la nationala.
cred ca la faza cu "nea mircea" suntem defazati, din nou , cu vreo 10-15 ani cand cred ca lucescu putea construi si urni o nationala ca inca mai era material. acum material zero, interese maxime, imbarligaturi cat cuprinde si varsta precum si conditiile isi vor spune cuvantul. din pacate
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)