Etapa #19: UTA - FC Brașov (27.02.2016, ora 11:30, DigiSport 1)
22-02-2016, 13:27, (Ultima modificare: 04-04-2016, 8:53 de Kidu.)
#1
Etapa #19: UTA - FC Brașov (27.02.2016, ora 11:30, DigiSport 1)
Meciul UTA – FC Brașov, transmis de Digi Sport

Prima partidă oficială a anului pentru arădeni se va vedea pe micile ecrane. Digi Sport nu ratează ocazia să transmită în direct confruntarea dintre două dintre formațiile de mare tradiție din fotbalul românesc, ambele cu pretenții de promovare. UTA ocupă locul 3 înainte de reluarea campionatului, iar FC Brașov e pe 5, la doar două puncte în spate.
Confruntarea de sâmbătă, 27 februarie, va începe la ora 11,30, pe arena „Motorul” din orașul nostru.


http://sportarad.ro/meciul-uta-fc-brasov...igi-sport/
Răspunde
22-02-2016, 14:48,
#2
RE: Etapa nr. 19: UTA - FC Brașov (27.02, ora 11:30, DigiSport 1)
In sfarsit incepe ! Sambata cu totii pe Motorul !!!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
23-02-2016, 22:20,
#3
RE: Etapa nr. 19: UTA - FC Brașov (27.02, ora 11:30, DigiSport 1)
FC Braşov mizează doar pe promovare! Vine şi Ştefan Grigorie: ”Ne-am înţeles. Revin cu plăcere”

După Bruno Madeira şi Florin Iacob, un alt fost ”stegar” revine la FC Braşov. Mijlocaşul Ştefan Grigorie (34 de ani) a ajuns, luni seara, la un acord cu şefii clubului de sub Tâmpa. Noua achiziţie a braşovenilor era liber de contract după ce şi-a reziliat înţelegerea cu CSMS Iaşi, iar în această iarnă a purtat negocieri şi cu FC Academica Clinceni.

Grigorie a jucat în 2014 pentru FC Braşov, echipă pentru care a marcat 5 goluri. "Am vorbit cu Gheorghe Popa şi ne-am înţeles. Eu m-am simţit perfect la FC Braşov în urmă cu doi ani, îl cunosc foarte bine pe preşedinte, astfel că revin cu plăcere la această echipă", a declarat Grigorie.

Revenirea lui Grigorie la Braşov a fost confirmată şi de Gheorghe Popa, preşedintele CA al FC Braşov.
http://liga2.prosport.ro/seria-2/bursa-t...e-15084171

FC Brașov vine la Arad cu cinci jucători pe care i-a transferat astăzi din Liga 1!

FC Brașov a pierdut categoric amicalul împotriva Chindiei Târgoviște, scor 0-5, iar după acest meci șefii grupării – se pare că cei din noua conducere – au cerut achiziționarea a nu mai puțin de șase jucători, cinci dintre ei din Liga 1!
Formația din Brașov e pe locul 5 în Seria a II-a,  cu 31 de puncte, la 4 puncte de liderul Baia Mare și la doar 2 puncte de UTA, adversara ei de sâmbătă.
Ardelenii au ajuns la un acord cu ilfovenii de la Concordia Chiajna, dar și cu Rapid pentru a aduce câțiva jucători, scrie GSP.RO.
Este vorba despre portarul Florin Iacob, portar de 22 de ani care a jucat la formația brașoveană din 2010 și până în 2015. Bruno Madeira revine și el la Brașov unde a jucat 81 de meciuri din 2011 până în 2014. Mijlocașul de 31 de ani și-a reziliat contractul cu Concordia și vine din postura de jucător liber de contract. Marian Marin (fundaș central – 28 de ani) va fi și el împrumutat de Concordia Chiajna la FC Brașov până la finalul sezonului. Fotbalistul a mai trecut în cariera sa pe la Petrolul, Fortuna Poiana Câmpina și Dunărea Călărași. Silviu Pană (24 de ani) este și el pe lista jucătorilor împrumutați de Chiajna la Brașov. Mijlocașul central a mai evoluat la echipe precum Viitorul și Săgeata Năvodari. Alexandru Vagner revine și el la FC Brașov după ce și-a reziliat contractul cu Concordia Chiajna. Fundașul dreapta de 26 de ani a semnat un contract pe 6 luni cu formația ardeleană.
Fundașul Nicolae Vasile nu mai prindea echipa în Giulești așa că șefii clubului au decis să-l împrumute la Brașov. Fundașul stânga de 20 de ani era unul dintre cei mai promițători puști de la Rapid. Toți fotbaliștii vor fi înregistrați azi la FRF.
Aceste mutări vin și în contextul în care un grup de finanțatori nemți a apărut ieri la Brașov, unde au avut prima întâlnire cu oficilii brașoveni pentrua prelua clubul! Aceștia trebuie să prezinte garanţii bancare prin care să dovedească faptul că ar putea acoperi datoriile pe care gruparea fanion a Braşovului le are în acest moment, scrie gsp.ro.
http://specialarad.ro/fc-brasov-vine-la-...in-liga-1/
Răspunde
24-02-2016, 13:05,
#4
RE: Etapa nr. 19: UTA - FC Brașov (27.02.2016, ora 11:30, DigiSport 1)
Nu-i ca pe jocurile video unde iei jucători mai buni și gata începi să câștigi imediat. Cu cât sunt mai multe schimbări într-o echipă cu atât mai mult durează omogenizarea lotului iar până la acel moment exprimarea din teren suferă. Așa că pe mine nu mă sperie aceste transferuri ”sonore” de ultimă oră ale brașovenilor. Sigur, schimbările în bine de la nivelul conducerii vor da un impuls moral și trebuie să fim atenți să nu le dăm ocazia unora dintre adversari să-și pună în valoarea calitățile individuale dar altfel, eu ne văd favoriți în acest meci. Sper într-o victorie și cred că ea se va concretiza destul de clar în repriza a doua.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
24-02-2016, 15:16,
#5
RE: Etapa nr. 19: UTA - FC Brașov (27.02.2016, ora 11:30, DigiSport 1)
Si eu unul privesc cu foarte mult optimism meciul de sambata.
Răspunde
27-02-2016, 14:51, (Ultima modificare: 27-02-2016, 14:53 de maryan.)
#6
RE: Etapa nr. 19: UTA - FC Brașov (27.02.2016, ora 11:30, DigiSport 1)
Asa vreau sa văd UTA la fiecare meci!chiar daca am avut un om eliminat (pe nedrept) am continuat sa jucam fotbal!pacat de arbitraj, băiatul asta a fost total depăşit de meci!pana la urma s-a încheiat f bine pt noi, azi am arătat ca o echipa mult mai bună la recuperare si cu un Man mult mai prezent in joc!cele 3 puncte sunt pe deplin meritate!
O victorie f f f importantă pe un teren groaznic, victorie ce sper sa ne faca sa venim cu 3 pct de la baia mare!
Răspunde
27-02-2016, 16:49,
#7
RE: Etapa nr. 19: UTA - FC Brașov (27.02.2016, ora 11:30, DigiSport 1)
Un meci frumos, terminat cu bine. Am jucat destul de bine în prima repriză, dar în a doua am avut emoţii serioase. Noi chiar nu prea ştim să ne apărăm, suntem aceeaşi echipă cu aceiaşi jucători şi acelaşi antrenor. Chiar şi aşa, precum arată şi scorul, am văzut mai mult lucruri pozitive decât negative în jocul echipei. I-aş remarca în mod special pe Denis Man şi Tănase, dar toţi cred că merită felicitaţi, chiar şi Hlistei (a combinat cu Man la primul gol) în timp ce Strătilă a dat centrarea la al treilea. Vor mai veni meciuri cu eliminări, ăsta e regulamentul, trebuie să creştem siguranţa în apărare ca să ţinem mai bine de un rezultat. Deşi miza nu a fost aşa de mare, Manea s-a dus intenţionat să bată un aut de poartă numai ca să tragă şi el de timp până să ia galben.

Felicitări echipei şi antrenorilor. Gazonul...vedeţi ce spune şi Roli. Noroc că vom juca următorul meci acasă peste vreo lună şi ceva.
Răspunde
27-02-2016, 16:53,
#8
RE: Etapa nr. 19: UTA - FC Brașov (27.02.2016, ora 11:30, DigiSport 1)
S-a terminat cu emoții un meci pe care în mod normal trebuia să-l câștigăm la scor. Dar un cumul de factori au dus la o desfășurare periculoasă a evenimentelor: prostia lui Hlistei la primul galben combinată cu cea a arbitrului la al doilea, superficialitatea lui Strătilă la ocazia cu poarta goală, starea sub orice critică a terenului în partea a doua (RUȘINE GHEORGHE FALCĂ, UN NUME, UTA, LA AL CĂRUI NIVEL DE NOTORIETATE ȘI RESPECTABILITATE TU NU AI AJUNGE NICI ÎN 10 VIEȚI, A AJUNS SĂ JOACE PE O OREZĂRIE PENTRU CĂ DINTR-UN ORAȘ CU STADION ÎN FIECARE CARTIER AM AJUNS ÎNTR-UN CIMITIR AL SPORTULUI!!!) au întors meciul. Bine că s-a terminat cu victorie, iar echipa timp de 50 minute a jucat excelent. Cred că avem în continuare probleme serioase cu organizarea apărării (nu neapărat cu valoarea individuală a componenților). Mi-au plăcut în mod deosebit, Man, Tănase, Miron și Copil (în 10 minute cât a jucat a transformat orezăria în Copacabana). Nu mi-a plăcut nici azi Chindriș.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
27-02-2016, 22:10, (Ultima modificare: 27-02-2016, 22:12 de Xtreme.)
#9
RE: Etapa nr. 19: UTA - FC Brașov (27.02.2016, ora 11:30, DigiSport 1)
subscriu, de la un oras unde s-a jucat pentru prima oara fotbal in Romania, cu stadioane si terenuri de fotbal pe care se putea juca oricand si la orice ora cel putin la nivel de liga a doua am ajuns batjocura comentatorilor de tv...
din punct de vedere al jocului e bine ca am castigat, nu-i bine ca am castigat cu emotii din cauza inconsistentei si lipsei asezarii corecte in aparare.
Răspunde
27-02-2016, 23:15,
#10
RE: Etapa nr. 19: UTA - FC Brașov (27.02.2016, ora 11:30, DigiSport 1)
Meci bun facut de baieti chiar daca pe final pe fondul eliminarii ne-am precipitat un pic si i-am lasat sa vina peste noi. Mie mi s-a parut ca Hlistei a simulat acel fault insa nu cred ca se impunea galben si rosu.
Sunt mult mai multe aspecte pozitive la echipa decat cele negative. Eu unul ma declar multumit de baieti si astept cu incredere meciul de la Baia Mare.

De teren, Falca si infrastructura sportiva din Arad nu mai zic nimic pentru ca destul i-am umplut frigiderul. Cat timp o fi papitoiul asta primar nu ma astept la nimic bun de la el.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)