Etapa #20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
29-02-2016, 12:03, (Ultima modificare: 04-04-2016, 8:52 de Kidu.)
#1
Etapa #20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Meciul dintre FCM Baia Mare și UTA Arad e programat duminică, 6 martie, la ora 11,00. Confruntarea va fi televizată de Digi Sport și Dolce Sport, iar suporterii Bătrânei Doamne pot urmări principalele evenimente pe site-ul oficial și pe pagina de facebook.
UTA a învins sâmbătă pe FC Brașov cu 3-2 și a urcat pe poziția secundă a clasamentului. Baia Mare a pierdut confruntarea de la Târgoviște cu 1-0 și stă pe locul 3.
În tur, la Arad, rezultatul a fost egal, 1-1. Echipa din Dealul Florilor a deschis scorul prin Arnăutu (21), UTA revenind grație golului marcat de căpitanul Sorin Botiș (81).

http://www.uta-arad.ro/stiri/baia-mare-u...inica/3076
Răspunde
05-03-2016, 23:22,
#2
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Nu ar trebui ca Vasilache şi Emil Dică să fie peste Strătilă, Tănase sau Copil.  E bine că Roli îi dă încă o şansă lui Denis Man, o merită după meciul cu Braşov - sper să profite şi de data aceasta. Şi Tănase mai merită o şansă, aşa că Burlă e posibil să fie rezervă, aşa cum dau echipa cei de la sportarad. Să vedem ce va fi, drum bun celor care fac deplasarea şi să vă întoarceţi victorioşi!
Răspunde
06-03-2016, 0:10,
#3
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Cei doi au jucat în ultima periadă la Turnu Măgurele respectiv Zaria Bălți. N-avem niciun motiv să ne speriem de numele lor. Dacă e să ne batem în nume, amândoi la un loc n-au ajuns la nivelul unui Botiș care a luat campionatul cu Ferencvaros. Iar prezentul îl vom vedea mâine în teren; și zic că ne va da nouă câștig de cauză. Pe mine nu mă impresionează cu nimic echipele care aduc dinozauri dinăștia; am făcut-o și noi de-a lungul timpului și cam toate achizițiile de genul ăsta au fost un fiasco
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
06-03-2016, 9:57,
#4
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
(05-03-2016, 23:22)I 929 a scris: Nu ar trebui ca Vasilache şi Emil Dică să fie peste Strătilă, Tănase sau Copil.  E bine că Roli îi dă încă o şansă lui Denis Man, o merită după meciul cu Braşov - sper să profite şi de data aceasta. Şi Tănase mai merită o şansă, aşa că Burlă e posibil să fie rezervă, aşa cum dau echipa cei de la sportarad. Să vedem ce va fi, drum bun celor care fac deplasarea şi să vă întoarceţi victorioşi!

Astfel de "proiecte " gen Baia Mare sunt falimentare prin definitie si nu m-ar mira ca din vara sa arunce prosopul in cazul in care nu vor promova .Echipa noastra poate merita sa pormoveze si datorita faptului ca este clubul cu cel mai serios si argumentat proiect din liga a doua,dar nu va fi o tragedie daca  nu o vom face!
Legat de meciul de maine cred ca vom juca in formula :Miron-Polgar,Botis,Gligor,Burla-Stratila,Chindris,Tanase,Copil-Man,Curtuius!Manea nu a facut un meci grozav cu Brasov ,in consecinta cred ca va lua loc pe banca.
Răspunde
06-03-2016, 12:10,
#5
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Incredibil ce teren la Baia Mare,...asta nu mai este fotbal....
Răspunde
06-03-2016, 12:13,
#6
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Terenul asta imi aminteste de Romania - Danemarca 2-5...
Răspunde
06-03-2016, 12:49, (Ultima modificare: 06-03-2016, 12:50 de psv.)
#7
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Pacat ,suntem condusi nemeritat ...Stratila saracu' inoata pe teren !
Răspunde
06-03-2016, 12:51,
#8
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Impresia mea e că suntem echipa mai bună dar starea terenului și mai ales lipsa de curaj a ținut meciul în echilibru. Și când tu nu profiți de cadouri o fac adversarii. La 0-1 cred că e cazul să lăsăm prudența la vestiare și să punem stăpânire pe joc, să combinăm (atât cât se poate) și să ne creăm ocazii mai des; pentru că putem.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
06-03-2016, 13:01,
#9
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Stratila e total ieşit din formă, nu înţeleg cum îl laşi sa bată 11 m? Baia mare a avut jumătate de ocazie si conduce la pauză!frustrant...f frustrant!meciul asta îl aveam in mâna la cum a început!
Sa sperăm ca întoarcem in repriza a 2 a!
Răspunde
06-03-2016, 13:45,
#10
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
teren foarte prost, arbitraj anost, strategie de joc neinspirata, multe pase gresite si pierdute, asta este
Răspunde
06-03-2016, 13:49,
#11
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Am pierdut lamentabil cu o echipa foarte slaba!
Răspunde
06-03-2016, 13:49,
#12
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Am văzut azi cum se poate pierde un meci ce l-am avut in mâna!incredibil!juniorii noştri cu crampe musculare ...nu ştiu ce ar mai putea sa se spună despre acest meci!

Concluzia : trebuie uitat rapid acest eşec ruşinos
Răspunde
06-03-2016, 13:59, (Ultima modificare: 06-03-2016, 14:02 de psv.)
#13
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Din pacate plecarea lui Marius Bortis pare sa se simta ,echipa pare extrem de fragila fizic.Inexplicabila si atitudinea unor jucatori care cica doresc sa ajunga fotbalisti ,astazi a fost cazul lui BUrla ,etapa trecuta a fost Adi Petre.Pacat ,mare pacat ,am jucat cu o echipa "carpita" fara un cantonament in spate ,de aceea regretul este si mai mare pentru ca astazi chiar se putea...
Răspunde
06-03-2016, 14:03,
#14
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
O evoluție după chipul și asemănarea antrenorului: fricoasă și fără vlagă. Argumente: schimbarea lui Copil cu Burlă și modul în care înțelege Roli să pună presiune pe adversari: trimițând mijlocașii în față dar ținând linia de fundași la 30 de metri de propria poartă. Nu poți pune presiune cu o echipă lăbărțată și cu o gaură cât toate zilele la mijlocul terenului.
Nu-i vorba însă doar de antrenor. Calitatea individuală a jucătorilor în ansamblu lasă și ea de dorit. Și nu mă refer la cea tehnică, aia e cumva acceptabilă având în vedere nivelul. Supărătoare e însă lipsa totală de inteligență tactică. Sunt jucători care pur și simplu nu înțeleg jocul de fotbal, n-au nici cea mai vagă idee despre cum și unde trebuie să stea în teren. Eu aș fi foarte curios câte meciuri de fotbal urmăresc acești profesioniști în timpul lor liber.
Un alt aspect supărător: avem jucători cu experiență de Liga I și cu contracte pe măsură bănuiesc. Nu e normal ca în momente grele, cei mai influenți jucători ai tăi să fie juniorii Man și Tănase iar dinspre Curtuiuș sau Strătilă să fie... tăcere!
Apropos de Strătilă. Nu uit niciun moment multele lucruri bune pe care le-a făcut, faptul că a readus entuziasmul în tribune prin momentele de fotbal adevărat oferit. Nu șterg astea cu buretele. Dar nu pot să nu constat că etapa trecută a ratat cu poarta goală după care era cât pe ce să fim egalați iar azi a ratat un penalty în minutul 3. Da, se poate întâmpla oricui dar când treci printr-o formă mai slabă și când tu nu poți juca mai mult de 70 de minute aștept mai multă modestie și mai puțin teatru, vociferări și vedetisme în teren.
Și o ultimă concluzie pe final: cu regret pentru stafful nostru tehnic: din punct de vedere fizic suntem praf! După minutul 80 n-am mai putut alerga, crampe musculare, accidentări la faze obișnuite de joc... nu-i prea bine.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
06-03-2016, 14:06,
#15
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Stratila ar trebui lasat putin pe banca ca are aere de ultra mega hiper vedeta cel putin de Real Madrid super indolent
Răspunde
06-03-2016, 14:09,
#16
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Sa te bata o echipa fara cantonament facut,iar noi cu cantonamente suntem de rasul curcii nu avem nici o victorie in deplasare cu echipe fruntase o sa vedeti va dau in scris ca o sa pierdem si la targoviste clar
Răspunde
06-03-2016, 14:18,
#17
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
RIO ce cantonament am făcut noi? Câteva zile la Moneasa unde am alergat prin păduri pentru că terenurile erau impracticabile?! Ăla nu-i cantonament, aia e cel mult tabără de cercetași.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
06-03-2016, 14:47,
#18
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Weekendul viitor mergem la Resita, unde Nagy ar trebui sa utilizeze rezervele si juniorii care au prins mai rar lotul si jucatorii gen. Stratila sa stea pe margine un pic sa-si revina.
Răspunde
06-03-2016, 15:03,
#19
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Ai mare dreptate Giuliano dar totusi aia saraci nu au facut nici aia
Răspunde
06-03-2016, 16:12,
#20
RE: Etapa nr. 20: FCM Baia Mare - UTA (06.03.2016, ora 11:00, DigiSport 1)
Era clar că la un moment vom vedea consecinţele negative ale problemelor avute în pregătire, însă tot atât de adevărat este că nici alte echipe nu au avut condiţii mult mai bune, cu excepţia Mediaşului. Baia Mare s-au rederesat pe final, însă iată că Pâncota aproape desfiinţată scoate egal la Mioveni, acolo unde noi am făcut un joc chiar mai prost decât cel de azi. Nu-l laud pe "Mister", doar constat că în anumite condiţii poţi face meciuri ok chiar şi fără cine ştie ce pregătire. Să nu uităm că am făcut o singură achiziţie care, bine-nţeles, "nu s-a adaptat". 

Pentru a suplini carenţele din pregătire trebuie să pui ceva în loc, ca antrenor şi conducător, ori la noi în meciul de azi nu prea s-a văzut nimic proaspăt .Antrenorul trebuie să ştie cum să motiveze jucătorii şi să găsească soluţii tactice atunci când treaba nu merge. Vlad Michel e peste Burlă la implicare în joc şi seriozitate, însă ultimul e, într-adevăr, mai talentat. Dar degeaba, azi pe stânga nu am construit nimic-nimic. Gligor nu mai e la prima tinereţe să urce în atac, este şi mai înalt. A făcut-o pe dreapta Polgar de câteva ori, uneori cât de cât periculos. Nici pe dreapta nu am jucat cine ştie ce, nu am avut un corner!  Oare Strătilă chiar nu mai putea să joace 20 de minute? Manea sau Gligor trebuiau scoşi la schimbarea cu Rus, nu la final când s-a accidentat Tănase şi astfel au rămas amândoi pe teren.  Revenind la problema motivaţională, Cipri Rus intră întotdeauna destul de greu în ritm de competiţie şi atunci când a dat golurile alea decisive a făcut-o ca atacant. Ce face Roli ca să-l ajute să treacă peste fazele astea? Pe Hlistei, un jucător foarte talentat, de ce nu reuşim să-l "maturizăm" puţin? Pe Strătilă de ce îl "pierdem" tot mai mult dpdv mental, în loc să-l ţinem motivat? După meciul ăsta Roli  trebuie să pună piciorul în prag. Nu are presiune, suntem aproape calificaţi în play off, să nu mai facă echipa în funcţie de cine se supără şi cine nu, indiferent cum se numesc.

Nu vreau să-l critic pe Meszar după toate câte a făcut pentru echipa asta, dar sper că acum după ce se termină Cupa Davis se va ocupa mai mult de club şi nu va fi implicat în tot felul de maratoane, concursuri de bicicletă sau alte competiţii de făcut imagine lui Falcă. Din păcate la noi în ţară când cel care mai poate juca rolul de zbir nu e pe fază, lucrurile sunt scăpate din mână.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)