Champions League
06-05-2015, 23:48,
#21
RE: Champions League
Temelie, le-a rupt coloana la nemti.
Talentul bate munca serioasa.
Răspunde
07-05-2015, 0:21,
#22
RE: Champions League
Slabi nemtii ...
Răspunde
07-05-2015, 8:41, (Ultima modificare: 07-05-2015, 8:43 de Kidu.)
#23
RE: Champions League
Nu le caut motive pentru ca nu Bayern este formatia mea favorita din Germania insa trebuie notate si indisponibilitatile lui Bayern. Practic Bayern s-a intalnit intr-una din cele mai nefaste perioade cu Barcelona in varf de forma.

P.S. Pentru cei ce-i canta in struna ar fi fost cazul ca acum Pep sa isi arate geniul si nu cu Porto cum nu mai conteneau unii sa il ridice in slavi. Sper ca Bayern sa il dea afara dupa sezonul asta pentru ca nu e suficient sa castigi numai Bundesliga. Acolo oricum nu mai au adversar.
Răspunde
07-05-2015, 9:02, (Ultima modificare: 07-05-2015, 9:05 de Vlad.)
#24
RE: Champions League
bun Kidu... Si acum 2 ani nu tot asa a stat situatia? Pe langa lotul decimat al Barcelonei mai au fost si greseli de arbitraj


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   
Răspunde
07-05-2015, 9:49,
#25
RE: Champions League
Barca la acea vreme nu a avut atatia indisponibili cheie cat a avut Bayern-ul ieri. Repet, asta nu stirbeste cu nimic din meritul Barcei de aseara. Tripleta Messi, Neymar, Suarez este un cosmar pentru orice defensiva.
Răspunde
07-05-2015, 10:06,
#26
RE: Champions League
Bayern anul acesta a fost decimata de accidentari (inclusiv Lewandowsky a jucat aseara cu fractura de mandibula nevindecata complet) . Improvizatiile lui Pep aseara au tinut mai bine de o ora, dar cateva minute de magie din partea lui Messi si totul s-a dus de rapa. Mi-as fi dorit meciul asta in finala fiindca dincolo in cealalta semifinala sunt doua echipe urate, care nu ar merita sa ajunga in finala dupa parerea mea. Dar am o consolare ca vom avea ocazia sa ii vedem fata in fata pe Messi si Ronaldo , si ca argentinianul va mai demonstra inca odata de ce este cel mai bun jucator al lumii (din toate timpurile dupa parerea mea).
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
12-05-2015, 23:01,
#27
RE: Champions League
BARCELONA 2009 RELOADED
Răspunde
12-05-2015, 23:15,
#28
RE: Champions League
E anul lor, sunt cei mai buni.
Răspunde
07-06-2015, 22:15,
#29
RE: Champions League
dupa un an 2015 extraordinar barcelona castiga tot ce se putea castiga, fiind la a doua tripla, performanta singulara deocamdata in Europa. o finala foarte intensa si frumoasa, cu un Juventus consistent si merituos si cu o Barcelona la acelasi nivel, maxim. asta e fotbalul. cu lacrimi de bucurie si de tristete din partea lui Xavi si Pirlo. cu calitate si intensitate.
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
10-06-2015, 12:20,
#30
RE: Champions League
Barcelona este un fenomen pe care nu are rost sa mai insist. O echipa fantastica cu niste jucatori ireali de buni.

Mi-a placut totusi modul in care a luptat Batrana Doamna a fotbalului italian. Nu imi sunt deloc simpatici juventinii, ba chiar dimpotriva, insa pentru modul in care au jucat finala as vrea sa ii felicit. De aceea postez un editorial de pe Gsp dedicat lui Andrea Pirlo & Co.

http://blogsport.gsp.ro/andreicraciun/20...sc-andrea/

În ultimele decenii, l-am văzut pe Andrea Pirlo făcînd tot ce se poate face pe un teren de fotbal, l-am văzut driblînd, l-am văzut sfidînd legile fizicii, l-am văzut pasînd, l-am văzut gîndind înaintea tuturor, l-am văzut – arareori – chiar și zîmbind, l-am văzut înălțînd Cupa Mondială spre cer.

L-am văzut pe Andrea Pirlo fără barbă și l-am văzut cu barbă, l-am văzut plecînd de la Milano la Torino, fără ca la Milano să i se ceară moartea, căci nimeni n-ar îndrăzni să i se adreseze tocmai lui în termenii aceștia, l-am văzut îmbătrînind, l-am văzut devenind monument, încărcîndu-se de glorie, fără să se prăbușească în trufie. Dar nu l-am văzut niciodată plîngînd așa. Andrea Pirlo plînge exact așa cum mă așteptam: Andrea Pirlo plînge sincer, plînge frumos.

Juventus Torino a pierdut, dar cu acest gest, atît de scandalos, atît de omenesc, Andrea Pirlo a arătat tot ce era de arătat, a fost exact, a fost la obiect, a mers în inima lucrurilor. Oamenii au fost învinși deci de extratereștri. Să ne bucurăm că mai sînt încă oameni care știu cum se plînge la o finală pierdută. La această altitudine, toți bărbații de pe teren sînt sau vor fi milionari în dolari americani și alte bancnote. La această altitudine, altceva contează. Aici e o afacere de inimă.

Ce ați făcut în ultimii nouă ani? Mai exact: ce ați făcut din 9 iulie 2006 pînă astăzi? Atunci a fost o altă finală. Finala Campionatului Mondial. Andrea Pirlo a cîștigat acea finală. Gigi Buffon a cîștigat acea finală. Se știe ce au făcut acești bărbați în ultimii nouă ani. Se cunosc războaiele pe care le-au purtat, se cunosc – mai ales în cazul lui Gigi – pînă și păcatele pe care le-au ispășit.

Pentru mine, că Andrea Pirlo s-a întors după nouă ani la Berlin într-o altă finală, că s-a întors tot fotbalist, fără să-și fi epuizat geniul, că a intrat pentru o ultimă mare luptă care se anunța, ca să fim sinceri, pierdută, exact așa cum fac eroii din cărțile lui Dino Buzzati, pentru mine asta a fost adevărata știre.

Se aude că Andrea Pirlo se va despărți de Europa, se aude că va trece și el Oceanul. Ar fi dramatic, ar fi cumplit, ar fi trist, ar fi firesc, așa cum sînt toate sfîrșiturile. Europa rămîne – iată – o bătrînă fără bătrîni. De la anul se va juca fotbal pe continentul acesta fără Gerrard, fără Xavi și, poate, fără Pirlo, deci fără ultimii mari pasatori, fără aceia care au deschis în adîncime jocul în ultimele decenii. Ce va fi?

Pirlo a fost consolat de Pogba. Viitorul îmbrățișînd trecutul mi se pare o metaforă suficientă. Fotbalul nu se va sfîrși nici acum – ba dimpotrivă, fără Blatter, putem spune că tocmai a mai primit o șansă la viață.

Dar ne va fi dor de Andrea, și cei care ar trebui – de fapt – să plîngem sîntem noi, și la cum ne cunosc n-o să o facem. Ne grăbim și în viteza din secolul vitezei cine mai are timp să înțeleagă ce înseamnă, de fapt, lacrimile lui Pirlo?
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
05-08-2015, 23:16,
#31
RE: Champions League
Mireeeeeel Radoooooooooooooi, are de la Gigi oi. Si-a bagat finu', p***-n ea calificare.  Big Grin
Răspunde
19-10-2016, 23:41,
#32
RE: Champions League
Arsenal - Ludogorets 6-0
Bayern Munchen - PSV 4 -1
Barcelona - Mancheter City 4-0
Dinamo Kiev - Benfica 0-2
Napoli - Besiktas 2-3
PSG - Basel 3-0
Rostov - Atletico Madrid 0-1
Celtic - Borrusia Monchenglabach 0-2

Destul de animat UCL cu 28 de goluri in 8 meciuri.
Răspunde
02-11-2016, 12:42,
#33
RE: Champions League
Ce gol frumos a dat Oezil aseara! Moti saracu' cred ca si acum mai are iarba in cur de la alunecarea aia.
Răspunde
09-03-2017, 1:18,
#34
RE: Champions League
Un meci de povestit, mai ales ultimele 10 minute, Barcelona a aratat ca are forta si determinare.
Cel putin in faza urmatoare sper sa nu joace Borussia cu Barcelona.
Răspunde
09-03-2017, 1:41, (Ultima modificare: 09-03-2017, 1:43 de fanatic.)
#35
RE: Champions League
Forta, determinare si backup cand ceea ce face pe teren (chiar daca e fantastic, fara indoiala) nu e si suficient.

Completare : cu vizibilitate perfecta de la arbitrul de linie si musca pe caciula de la primul penalti
https://gfycat.com/KindlyAggressiveEyra
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)