Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
30-05-2016, 14:24, (Ultima modificare: 30-05-2016, 14:43 de Kidu.)
#1
Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Citat:De câteva minute, Comisia de Competiții a Federației Române de Fotbal i-a anunțat pe arădeni că vor disputa prima manșă a barajului de promovare cu ocupanta locului secund din seria de Est în deplasare. Partida va avea loc miercuri seara, de la ora 18, la Călărași, returul urmând să aibă loc sâmbătă, de la aceeași oră, pe arena „Motorul” din orașul nostru. Sau, dacă televiziunile ce au drepturile de transmisie doresc să modifice ora de începere a partidei de la Arad, o pot face în zilele ce urmează. Deocamdată, se știe, că întâlnirea de peste două zile va fi transmisă în direct pe Digi Sport 1.

În proporție de 90%, „alb-roșii” vor zbura cu avionul de pe Aeroportul din Timișoara la București, urmând ca cei 130 de kilometri până la Călărași să-i parcurgă cu autocarul. Toată această operațiune se va întâmpla mâine, detaliile de plecare urmând a fi stabilite în orele ce urmează.

Sper ca miercuri baietii sa ne faca cate o bucurie pentru fiecare copil din noi. Haide UTA!
Răspunde
30-05-2016, 14:29,
#2
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00)
Doamne ajuta!!!!
Răspunde
30-05-2016, 15:34,
#3
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Strict sportiv e ok să joci primul meci afară. Altfel nu e ok pentru că noi suntem cei care trebuie să facem deplasarea de pe o zi pe alta iar pentru suporteri e și mai greu. Sper să nu acuzăm un fel de șoc al faptului că echipa din Călărași este necunoscută. Nu pot fi mai zmei decât Chindia sau Mioveni, zic eu.

Baftă băieților și noi, restul, să ne vedem bucuroși la pub pentru meci miercuri seara!
Răspunde
30-05-2016, 19:17, (Ultima modificare: 30-05-2016, 19:18 de Giuliano.)
#4
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Am înțeles că au un atacant foarte bun și de asemenea un mijlocaș central ofensiv și unul de bandă dreaptă periculoști. Atenție mare la apărare! Ar fi important să marcăm și să încercăm să ținem scorul în limite rezonabile. Un egal ar fi aur iar o victorie... platină! Smile
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
30-05-2016, 20:20,
#5
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Pt meciurile de baraj abonamentele nu mai sunt valabile, deci sa va cumparati bilete din timp si sa veniti cu o ora inainte de meciurile de acasa , asta daca nu vreti sa nu ramaneti la tv.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
30-05-2016, 20:34,
#6
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
(30-05-2016, 19:17)Giuliano a scris: Am înțeles că au un atacant foarte bun și de asemenea un mijlocaș central ofensiv și unul de bandă dreaptă periculoști. Atenție mare la apărare! Ar fi important să marcăm și să încercăm să ținem scorul în limite rezonabile. Un egal ar fi aur iar o victorie... platină! Smile

Da, și mie mi-e frică să nu ne ia tare și să ne pierdem ca în deplasările proaste pe care le-am făcut în campionat. Ar fi important să dăm măcar un gol.
Răspunde
30-05-2016, 20:59,
#7
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
O prostie și o lipsă de respect pentru suporterii fideli! Mulți dintre cei care au susținut clubul financiar prin abonamentul cumpărat și care și-au dovedit astfel fidelitatea vor rămâne pe dinafară în defavoarea unora care vin acum la masa pusă. Dacă nu va exista măcar o facilitate de genul ”abonații au prioritate la bilete până cu o zi înaintea meciului” mă gândesc foarte serios să nu vin la meci.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
30-05-2016, 21:33,
#8
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
(30-05-2016, 20:59)Giuliano a scris: O prostie și o lipsă de respect pentru suporterii fideli! Mulți dintre cei care au susținut clubul financiar prin abonamentul cumpărat și care și-au dovedit astfel fidelitatea vor rămâne pe dinafară în defavoarea unora care vin acum la masa pusă. Dacă nu va exista măcar o facilitate de genul ”abonații au prioritate la bilete până cu o zi înaintea meciului” mă gândesc foarte serios să nu vin la meci.

Si eu sunt de aceiasi parere cu Giuliano. Abonatii trebuie sa aiba aceasta mica facilitate de a avea intaietate la bilete. Si eu vad in ultimele zile tot mai multe persoane care stiu ca nu au fost deloc la partidele echipei pe stadion dar care acum doresc cu ardoare sa vada partida live. Sunt de acord ca astfel de partide pot sa trezeasca microbul in unii suporteri, dar marea lor majoritate, din pacate, sunt acei suporteri de rezultat de care amintea galeria la partida cu FC Brasov.
Răspunde
30-05-2016, 21:51,
#9
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Aveti dreptate. Am sa ii transmit solicitarile lui Meszar.
Răspunde
30-05-2016, 22:45,
#10
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Totuşi nu exista si posibilitatea suplimentarii locurilor prin montarea unei tribune mobile (în spatele portii unde nu e tribună)!
Pana la urma un nr cât mai mare de spectatori ar fi in folosul echipei noastre (atat financiar cât si din alte puncte de vedere)!
Răspunde
30-05-2016, 22:57,
#11
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Nu ştiu dacă se poate mobiliza primăria ca până sâmbătă să le monteze. Oricum şi alea sunt nişte structuri provizorii, şubrede, cele care au fost montate în centru la raliu, cred. Cele mai faine tribune mobile au fost pe Gloria, la europeanul de aruncări. Din păcate am înţeles că au fost duse la Bucureşti...
Răspunde
30-05-2016, 23:52,
#12
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Eu zic ca se poate monta o tribună de 1000 locuri in spatele porţii unde e spaţiul gol (sunt totuşi 4 zile la dispoziţie-plus ca in perioada electorală se poate orice)!
Răspunde
30-05-2016, 23:58,
#13
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Acolo nu exista nici gard, degeaba se monteaza tribune, fara gard oricum nu este regulamentar sa stea acolo spectatori.
Răspunde
31-05-2016, 0:46,
#14
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Am vorbit astazi cu Meszar si i-am facut aceeasi sugestie. A spus ca se lucreaza la asta si spera sa reuseasca. Totul depinde si de primarie.
Gardul se poate monta, ala sa fie cea mai mare problema.
Răspunde
31-05-2016, 8:37, (Ultima modificare: 31-05-2016, 8:38 de BogdyS.)
#15
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Ar fii frumos ca abonatii sa aiba macar locul asigurat.

In alta ordine de idei, bilete pe cand si de unde?
Răspunde
31-05-2016, 12:33,
#16
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Ideea e ca toţi doritorii sa poată vedea meciul live iar abonaţii sa aibă prioritate la achiziţionarea biletelor si toţi sa ne bucurăm sambata de trecerea de primul baraj! Doamne ajută
Răspunde
31-05-2016, 13:28,
#17
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
http://liga2.prosport.ro/seria-1/nu-se-v...u-15401335

Ganea, antrenor la Călărași până în iarnă,face niște acuzații despre oamenii din conducerea echipei.
Răspunde
31-05-2016, 14:38,
#18
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Bumbac, față în față cu trecutul utist: „Cea mai puternică echipă și cel mai titrat club la care am evoluat vreodată, suporterii sunt unul atuurile Aradului”


Pentru a ajunge în „finala” pentru Liga 1 cu Voluntariul, „Bătrâna Doamnă” a fotbalului românesc va trebui să treacă de Dunărea Călărași în dublă manșă. Primul meci are loc chiar mâine, începând cu ora 18, pe malul Dunării, acolo unde Adrian Mihalcea gândește o defensivă cu ex. utistul Constantin Bumbac în centrul ei.

Masivul fotbalist a jucat în „alb-roșu” în stagiunea 2007-2008 de Liga 1, când a fost antrenat pe rând de Marius Lăcătuș (care îl avea ca secund pe Roland Nagy), Marin Barbu, Gabi Stan și pentru o foarte scurtă perioadă de timp Nagy ca și „principal”.  A fost coleg de echipă cu Cristi Todea, iar după plecarea din Calea Aurel Vlaicu, fiind „blocat” trei luni de zile la Gloria, i-a cunoscut pe Copil, Manea, Filaret și Chindriș. „Pot să afirm cu toată certitudinea că acea echipă a UTA-ei a fost cea mai puternică în care am evoluat vreodată. Și, bineînțeles, cel mai titrat club. Îi aveam colegi pe Huțan, Miu, Chiriță, Chița, Hora, Todea, Florin Dan, Bălțoi sau Oprița,  era multă calitate și experiență la Arad atunci. Eu aveam numai 23 de ani, veneam de la CFR Timișoara, am avut ce învăța de la ei. Nu am evoluat prea mult, de fapt am fost folosit de abia în retur, când echipa își diminuase șansele de salvare. E mare păcat că UTA a retrogradat atunci și că au rămas în urmă toate acele datorii, care m-au afectat personal. Țin minte că am fost pus sub sechestru ca și bun al clubului și am fost nevoit să rămân la Arad, la Gloria. Apoi, am plecat la Alba Iulia și am promovat în Liga 1”. Despre perioada scurtă petrecută ca și elev al lui Roland Nagy, fotbalistul a adăugat: „Era la începutul carierei sale, era un antrenor tânăr și ca toți antrenorii tineri era foarte apropiat de jucători”.

Bumbac a vorbit la superlativ și despre fanii arădeni. „Mi-a amintesc foarte atașați de echipă și sunt convins că au rămas așa. I-am văzut recent și la TV, la un meci de pe teren propriu și e clar că suporterii au rămas unul dintre atuurile Aradului. Dar, avem și noi fani pasionați, chiar dacă e clar că Dunărea Călărași nu e obișnuită cu performanețele istorice ale UTA-ei. Atmosfera va fi frumoasă pe ambele stadioane, șansele de calificare fiind, după părerea mea, împărțite egal”, a adăugat fundașul de 1,92 de metri, care îi compară pe fanii „alb-roșilor” cu cei ai Rapidului, cu care s-au familiarizat în cele patru jocuri din acest sezon.

Stabilit la Constanța, Constantin Bumbac are marea dorință a de mai juca odată în Liga 1 în tricoul Dunării Călărași. „Avem o șansă mare să promovăm, deși suntem conștienți că atât UTA, cât mai ales Voluntariul, vor fi greu de bătut. Dar, dacă am ajuns până aici și am demonstrat de ceea ce suntem în stare, suntem datori să încercăm să ajungem în Liga 1. Oricum, le doresc multă baftă și celor de la UTA, sunt convins că mai repede sau mai târziu, vor ajunge din nou acolo unde le este locul”, a încheiat adversarul de mâine al atacanților utiști.
http://sportarad.ro/bumbac-fata-fata-cu-...e-la-arad/
Răspunde
31-05-2016, 19:31,
#19
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Marius Avram fluieră pe UTA!

Comisia Centrală de Arbitri din cadrul FRF a dat publicităţii, în urmă cu puţine minute, brigada de arbitri care va oficia în prima manşă a barajului pentru promovarea în Liga I la fotbal, confruntarea Dunărea Călăraşi – ACS UTA Bătrâna Doamnă, programată miercuri, ora 18 (în direct pe DigiSport 1).

Dreptatea va fi împărţită de purtătorul ecusonului FIFA, bucureşteanul Marius Avram, care va fi ajutat de asistenţii: Mircea Orbuleţ (Bucureşti) şi Ovidiu Artene (Vaslui), rezervă fiind delegat Florin Chivulete (Bucureşti). Observatori vor fi: Cristian Nica (Ploieşti) – pentru arbitrii şi Adrian Mihalcea (Bucureşti) – pentru organizare.

Sursa: http://www.aradon.ro/marius-avram-fluier...ta/1649420
Răspunde
31-05-2016, 19:40,
#20
RE: Baraj #1: Dunarea Calarasi - UTA (01.06.2016, ora 18:00, Digi Sport 1)
Sper că observatorul FRF e altul decât antrenorul Călărașiului.  Big Grin Big Grin Big Grin

Altfel, vad ca se face tot posibilul ca jucatorilor sa le fie ok deplasarea:  merg cu avionul, stau o noapte in Bucuresti la hotelul lui Negoita de la Dinamo, merg maine la Calarasi unde dorm la ceva hotel pana joi cand se intorc tot cu avionul.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)