Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
12-06-2016, 12:39,
#21
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
http://www.tv-sport-hd.com/DolceSport2-LSH.html

Cel mai bun stream care l-am gasit
Răspunde
12-06-2016, 15:23,
#22
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Daca ar fi picat golul mai devreme ...asta e!rămâne in urma un sezon fantastic, in care daca nu eram bătaia de joc a federaţiei puteam obţine mai mult!
Capul sus si in mod clar in noul campionat vom fi mult mai puternici!
Răspunde
12-06-2016, 21:47,
#23
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Daca marcam mai repede alta era si atitudinea suporterilor de la tribune, din pacate a plouat torential si asta ne-a facut meciul si mai greu, nu am reusit sa construim nimic, sa desfacem jocul asa cum am facut de atatea ori acasa...  Promovarea s-a jucat la Voluntari, acolo daca nu era diferenta asa mare de goluri cred ca la ora asta eram in Liga I, un 2-0, 3-1 era altceva!
Lupta nu a fost egala datorita acestui sistem tur-retur tot la trei - patru zile, un singur baraj cu Dunarea Calarasi era suficient, nu stiu cine a propus acest acest sistem, dar a fost o bataie de joc! Voluntariul trebuia sa retrogradeze direct, nu sa treaca printr-un baraj. O prostie si o mare idiotenie, cred ca fost/este unic in lume acest sistem! Daca retrogradau patru erchipe din Liga I si promovam patru din Liga II (doua din fiecare serie) era mult mai OK! Sunt curios daca din toamna va fi o singura serie de 22 de echipe, probabil iar se vor retrage cateva in plin campionat, costurile vor fi mai mari decat in Liga I si din drepturile tv vin bani de nimic!
 
Sunt multe lucruri pozitive dupa aceste baraje, am vazut multi copii la stadion cu fulare, pe langa juniorii din teren avem si suporteri care vin din spate, avem viitor! La Arad fularul alb-rosu daruit din tata in fiu isi pastreaza traditia!
Răspunde
12-06-2016, 23:44,
#24
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Judecând la rece si realist vorbind noi nu eram pregătiţi din mai multe puncte de vedere pt o eventuală promovare iar faza de azi cu gazonul de pe motorul e o realitate in care trăim!din punct de vedere al suporterului pătimaş ratarea promovării la mustaţă poate fi considerat un eşec însă realist vorbind, raportat la situaţia noastră , faptul ca am ajuns pana aici reprezintă o performanţă ENORMĂ!
Probabil Denis Man si Burla vor urma exemplele Hora ,Purece si Tucudean iar noi o vom lua de la capăt!
În concluzie felicitări acestor băieţi minunaţi pt această performanţă mare!
Răspunde
13-06-2016, 0:01,
#25
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
De unde până unde probabilitatea cu Denis Man și Burlă???!!!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
13-06-2016, 1:49,
#26
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Felicitari tuturor! La anul, tinand de lotul actual + cateva intariri promovam100%!
Răspunde
13-06-2016, 6:21,
#27
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Felicitari tuturor ! Santem mandri de voi ! Va doresc o vacanta minunata la toti, sa va bucurati de ea ! O meritati din plin si chiar mai mult !
Răspunde
13-06-2016, 8:01,
#28
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Echipa a terminat cu capul sus sezonul, reuşind o prestaţie de aplaudat şi la acest ultim meci. Angajament, victorie de palmares, atmosferă vulcanică pe final. Păcat că totul a fost umbrit de felul în care Aradul a fost făcut de ruşine în toată ţara din cauza condiţiilor mizerabile în care jucăm.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
13-06-2016, 9:18,
#29
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Am evitat sa imi spun parerea si oful ieri la cald si am zis ca e mai bine sa ma linistesc.

Incep prin a le multumi inca odata baietilor si stafului tehnic pentru un sezon fabulos. Chiar sunt mandru de ei, de felul cum au luptat, de felul cum au crezut in sansa lor. Ma inclin!
Promovarea am pierdut-o la Voluntari unde toate cele trei goluri le-am luat pe fondul unor greseli individuale pana la urma de inteles si nu pe fondul unui joc elaborat al ilfovenilor. Nu putem spune ca au fost mult peste noi insa fiind mai odihniti si favorizati de conditiile de disputare a barajului, au stiut sa profite.
Au fost mai buni insa au fost si corecti si si-au vazut de fotbal, nu au facut tiganii, nu au apelat la trucuri ieftine si si-au vazut de treaba lor.
Ieri m-a impresionat in mod placut si Bornescu. A fost foarte jovial si fair-play. Bravo lui! In plus e si un portar foarte bun a carui experienta i-a salvat de multe ori pe ilfoveni.

Vreau sa mai spun cate ceva si despre conducerea noastra care inca odata si-a aratat limitele. Nu sunt rautacios, il respect pentru Sanyi Meszar pentru ca el este artizanul principal al acestui proiect insa cu toate astea nu pot sa trec cu vederea balbele oamenilor de sub el:
- au fost n situatii atat in campionatul trecut cat si in campionatul nostru cand am aratat amatorism
- Claudiu Dragan nu mai are ce sa caute la UTA dupa scandalul accesului suporterilor aradeni la Voluntari. Oricum singurul sau scop a fost sa isi faca imagine pentru candidatura la primaria Chisineu-Cris.
- este inadmisibil sa gestionezi atat de prost situatia biletelor. Din punctul meu de vedere exceptandu-le pe cele vandute la stadion, toate biletele trebuia vandute prin Colin la pub pentru ca nu s-ar fi facut abuzuri si Colin s-a oferit sa ajute cu asta. Chiar ii cunoaste aproape pe toti utistii (cel putin dupa fizionomie) ce au venit la stadion in acesti ultimi ani si sunt ferm convins ca nu s-ar mai fi vandut bilete care sa ajunga in mana bisnitarilor.
E adevarat ca si la pub s-au dat bilete pentru grupuri insa alea s-au dat unor oameni de incredere si pot baga mana in foc ca niciun bilet din alea nu a ajuns in mainile cui nu trebuie.
- este inadmisibil sa comanzi niste bilete atat de usor de falsificat. Ieri au fost n bilete false descoperite personal de Colin si de mine pentru ca am mai stat la poarta deoarece am mai vrut sa bagam oameni cu biletele ramase de la diversi suporteri. Acestia ni le lasau noua pentru ca au fost unii care nu au mai venit din cauza ploii. Le apreciez si le multumesc pentru solidaritate mai ales ca biletele au fost distribuite gratis.

Jandarmeria ca de obicei aeriana si defazata de tot ceea ce se intampla. Au vrut sa lase afara vreo 50 de oameni desi toti aveau bilete, asta in conditiile in carese mai putea gasi loc pe stadion. Noroc ca a fost Colin, eu si inca vreo doi-trei baieti din peluza, l-am chemat pe Codru si in final au inteles si jandarmii ca e absurd si abusiv ceea ce vor.
Inteleg ca ai ordine insa este inadmisibil sa provoci asa in conditiile in care acolo sunt copii si chiar o persoana in scaun cu rotile. Imaginati-va ca nici pe Stupi nu au vrut sa il lase sa intre.
Ce vina au oamenii ca a venit ploaia si s-au dus sa se schimbe de hainele ude? Cat de cretin sa fii?
Slabuti sunt si cei de la Elite. Au noroc ca la Arad in galeria lumea isi iubeste echipa si nu vrea nimeni sa ii faca rau ca daca era dupa competenta si abilitatile lor era vai de mama lor. Slaninosul ala mai in varsta cu ochelari mai mult provoaca si odata s-ar putea sa il luam in aer daca se mai incoarda mult. Sa zica merci ca am fost baieti faini si in primul rand, noi cei din peluza am avut grija ca lucrurile sa nu degenereze. Asta nu inseamna ca toti stewarzii lor sunt la fel pentru ca sunt si multi baieti cu bun simt care nu isi fac decat datoria.

Ajung insa si la capitolul infrastructura. Stiam cu totii ce poate oferi "Motorul" insa asa rusine nu mi-a fost niciodata cum mi-a fost ieri. Toate criticile alea pe care ni le-am luat ca si club si oras au fost pe buna dreptate. Astea sunt conditii de judet nicidecum de liga 1.
Degeaba de tot ascundem bai Falca dupa constructia stadionului (apropo, nu s-a mai lucrat de o luna), tu trebuia sa fii acolo la mijlocul terenului, tu cu Dugaesescu si cu toti lingaii tai incompetenti din primarie. Din cauza voastra bai cretinilor ne-am facut de ras, din cauza voastra, a incompetentei voastre si a autosuficientei voastre. Sa te bata Dumnezeu acolo unde esti!

Putem sa le multumim baietilor, adversarilor, arbitrilor, foto-reporterilor pentru ca s-au chinuit cu apa insa asa ceva nu trebuie sa se mai repete niciodata. A fost penibil si ne-am facut de ras ca oras in primul rand!

Burlene, nu te-am uitat nici pe tine. Esti exact aceeasi canalie cum a fost si predecesorul tau. Credeam ca esti altfel insa te doare in p***. In plus de asta esti si aerian in ceea ce faci. Numai ifosele si gargara sunt de tine. Clica de la FRF este aceeasi mizerie!
Răspunde
13-06-2016, 12:50,
#30
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Echipa si-a depasit conditia. Momentele de lopata-galeata-prosop i-a deconectat de la tensiunea meciului ceea ce a facut sa vedem o prima repriza slaba, fara nici o realizare notabila. Nu poti incepe returul unui baraj, dupa un 0-3, scotand apa din teren. e o chestie psihologica determinanta care te "inmoaie" iremediabil. De asemenea Nagy nu a reactionat si nu a schimbat tactica preferand combinatiile pe jos prin balti unor mingi lungi si suturi de la distanta. dar deja meciul e istorie si jucatorii merita felicitati. la fel si antrenorul care si-a inddeplinit obiectivul. si asta de 3 ani. daca pe viitor se va dori mai mult functie si de conditii eu cred ca lotul are potential pentru un joc spectaculos si eficient.
despre infrastructura nu mai e nimic de zis altceva decat a spus Clau. plus un scuipat in falca lui falca
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
13-06-2016, 17:31,
#31
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Păcat ...mare păcat!ar fi fost prea frumos ca această echipa minunată sa se îmbine cu finalizarea unui nou stadion!Din punct de vedere strict fotbalistic cu maximum 3 jucători buni si păstrarea acestui lot, in liga 1 ne băteam la cupe europene!totuşi din punct de vedere al infrastructurii suntem la nivelul ligii a 4 a !e f greu urmează un sezon cu o serie de liga a 2 a, cheltuieli mult mai mari, acasă vom juca tot pe motorul, trebuie sa fim capabili sa păstrăm actualii jucători tentanti din lot si ...cam atât!
Răspunde
14-06-2016, 1:36,
#32
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
La meciul cu Mioveni jandarmii nu l-au lasat nici pe Jorza sa intre pe stadion, desi li s-a explicat ca e legitimat la UTA! A stat la poarta vreo zece minute pana si nu l-au lasat sa intre, cei de la ellite au jignit oamenii care aveau bilet..... Dupe meciul cu Voluntari Mosneag a spus "nu eram pregatiti pentru asa o vreme ploioasa", serios?! daca ningea in ziua meciului intelegeam ca nu erati pregatiti, dar niste T-uri sa nu aveti?
Sunt de acord cu 100% cu Kidu, cip_leu si maryan, au fost si momente psihologice la aceasta partida, totusi echipa poate creste si in sezonul urmator, nu e cazul sa fim pesimisti! Poate incununam o promovare la anul odata cu finalizarea stadionului! Sa nu uitam ca avem jucatori tineri care au multe de spus, trebuie doar sa nu se destrame aceasta echipa si sunt sigur ca odata promovati vom face o figura frumoasa in Liga I!
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
14-06-2016, 10:52,
#33
RE: Baraj #2: UTA - FC Voluntari (12.06.2016, ora 13:00, Digi Sport 1)
Există lucruri care merg în acest club mult mai bine decât în trecut, există însă și unele aspecte în care nu am evoluat prea mult.  Punând în balanță, aș spune că suntem pe plus, ținând cont mai ales de performanțele sportive la nivel de seniori și juniori. Așa că băieții merită felicitați și pentru acest joc, până la urmă o victorie care demonstrează că diferența de valoare dintre UTA și Voluntari nu este atât de mare. Felicitări și lui Roli, meritau cu toții să promoveze!

Este evident că Motorul nu e un teren pe care să se joace fotbal la nivel superior și că aproape totul e improvizat acolo. Cât  a trebuit să insistăm ca să se toarne beton pe sub tribune, pentru că altfel stăteam în noroi până la genunchi la meciul cu Voluntari...Am impresia că Falcă, de vreo câteva luni, mai mult mimează că e la conducerea Primăriei. Adică nu se implică pe bune în nimic, poate nici nu semnează. Nu cred că va risca, cel puțin până la parlamentare, să intre cu Dugăeșescu într-un proces (adică să-l dea afară, iar ăla să conteste imediat în instanță și să pluseze cu niște acuzații gen abuz în serviciu). Uitați-vă câtă tevatură s-a făcut și cu Văcean. Cine știe ce scrie în fișa postului lui Dugăeșescu, cât o fi de acoperit în hârtii. 

Din păcate tot pe Motorul vom rămâne anul viitor și ținând cont de falimentul Rapidului, e posibil să jucăm și în Liga I acolo. Episoade ca cel de duminică ar fi trebuit însă prevenite de către organizatori, mă refer la club dar în special la administratorii bazei sportive. Clubul până la urmă plătește chirie pentru o bază sportivă a cărei întreținere nu cade în sarcina sa. E o chestie ce trebuie lămurită între cele două părți, inclusiv privind achiziția unor unelte sau utilaje de folosit în astfel de cazuri (T-uri, pompă hidrofor mică samd).

Despre bilete, eu reproșez în primul rând faza cu abonații, trebuia totuși să li se rețină biletele măcar o zi. Apoi însă cu o cerere de patru-cinci ori cât capacitatea stadionului nu ai ce criteriu obiectiv să mai folosești. Orice s-ar fi făcut, nu putea fi mulțumită toată lumea. Poate că o idee ar fi fost vânzarea biletelor doar la stadion sau la sediul clublui de pe Calea Victoriei, câte maxim 4 bucăți de cumpărător cu înregistrarea seriei și numărului C.I, între orele 16-20.  Partea pozitivă este că în ambele meciuri, cei care au intrat în stadion au cântat și au susținut activ echipa, aici mă refer în special la cei de la tribuna a II a.

Codru și Claudiu...nu știu cine altcineva ar veni pe un salar mic, luat cine știe cum și când. Nu m-aș dispensa de ei pentru că niciunul nu poate fi acuzat de indolență. Ambii însă mai trebuie să acumuleze experiență în acest domeniu destul de solicitant. Meszar nu le poate face pe toate pentru că el e și director la DJTS, și manager al unor proiecte gen maratoane, pe care cred că le organizează de la A la Z. Relația dintre club și Falcă...știți voi cine e Falcă, eu unul înțeleg situația, chiar dacă nu îmi place. E bine însă că noi temperăm din avântul ăsta și le dăm de înțeles să nu întindă prea mult coarda cu pozele, mesajele sau acțiunile tâmpite.

Echipa are vacanță doar 10 zile, cantonamentul e deja stabilit. După cum zicem, unele lucruri funcționează bine și foarte bine, altele mai puțin bine. Riscând să zic ceva a la Hagi, să păstrăm lucrurile bune și să le îmbunătățim pe cele proaste, mai ales că poate vom juca până la urmă în Liga I.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)