Transferuri
18-08-2016, 20:20, (Ultima modificare: 18-08-2016, 20:23 de I 929.)
#1
Transferuri
Nu am avut topicul ăsta de când s-a schimbat forumul? Edit: a fost mutat şi el în arhivă, l-am găsit pe cel vechi acolo.

Aşadar, să-i trecem şi pe băieţii de mai jos la acest capitol. Sper să fie achiziţii care să confirme şi la prima echipă. Lucrurile se mişcă la club, sunt curios cum se va descurca UTA II în campionat. Mă aştept  să se bată la primele locuri.  Big Grin

"UTA își ia „stranieri” până în 21 de ani. Care sunt cei 7 fotbaliști care aspiră la un tricou la prima echipă?


Twe
Selecția s-a încheiat și la UTA II sau cel puțin e greu de crezut că mai poate apărea cineva din rândul fotbaliștilor tineri pentru a-i convinge rapid pe Dan Oprescu, Cristian Păcurar, Adi Ungur și Vasile Sin că merită un loc la UTA. Pentru început la echipa a doua, dar cu șanse de a promova dacă ies în evidență prin antrenamente și jocuri. 
Practic, tehnicienii de la „satelit” au făcut selecție doar printre fotbaliștii tineri, până în 21 de ani. Astăzi, printre portari, la amicalul cu ACS Poli, a apărut și Alex Barna, goalkeeperul de 23 de ani ales de Dan Țapoș încă de săptămâna trecută. Acesta a evoluat în ultimii trei ani de zile la Ceahlăul Piatra Neamț, debutând în prima ligă chiar la ultimul meci petrecut de nemțeni pe prima scenă a fotbalului românesc, o victorie cu 2-1 în fața celor de la Craiova. Barna a fost portarul titular al nemțenilor în sezonul precedent de ligă secundă, apărând poarta în 21 de partide.
Daniel Celea a evoluat constant în ultimele sezoane la Pandurii II în Liga a 3-a. E un fundaș central cu un fizic bun, soluție de fotbalist Under 21 pentru atât în eșalonul doi, cât și în eșalonul trei. Roland Nagy și-a spus deja punctul de vedere despre Celea, care se antrenează cu UTA II de mai bine de trei săptămâni.
Robert Gîrbiță e generația lui Celea. De altfel, cei doi sunt buni prieteni din vremea Liceului, pe care l-au absolvit împreună la Craiova. Gîrbiță e fotbalist de piciorul stâng, e de meserie mijlocaș central, dar se descurcă și ca fundaș stânga.
Ionuț Coadă are 19 ani și provine de la CSȘ Drobeta Turnu Severin. Și el e mijlocaș central, cu sarcini preponderent defensive și a primit deja „girul” tehnicienilor pentru a fi cooptat la UTA II.
Alexandru Istrate a jucat constant pentru Oțelul Galați în stagiunea trecută de Liga a II-a, are 18 ani și e mijlocaș ofensiv. Poate juca oriunde în linia de trei din sprijinul atacantului în sistemul pentru care, cel puțin deocamdată, au optat tehnicienii arădeni.
Radu Ungurianu  e din Piatra Neamț și a mai evoluat în cariera sa la Cetate Suceava și Ceahlăul, iar ultima oară a răspuns comenzilor lui Dan Oprescu la Turnu Măgurele, în seria a III-a a Ligii a 3-a. E mijlocaș ofensiv de bandă stânga sau dreapta și are un fizic destul de bun.
Teodor Ignea (1,84 metri) e născut în Pașcani, a evoluat sezonul trecut 15 partide în eșalonul secund în tricoul celor de la SC Bacău și a marcat și două goluri. În vara anului trecut, atacantul de careu a făcut parte și din generația Clubului Sportiv Municipal Pașcani care a câștigat titlul național la juniori A1 (4-1 în finala cu Bihorul Beiuș), Ignea  fiind declarat jucătorul meciului.
„Am dori să-i ținem pe toți, iar în acest sens am rugat conducerea clubului să deschidă negocieri cu ei. Din câte știu eu, băieții s-au înțeles în mare asupra unor contracte de joc, mai rămâne să aibă și toate actele de transfer în regulă. Vorbim despre jucători tineri, pe care eu și colegii mei îi vedem în stare să aspire și la prima echipă”, a precizat Cristi Păcurar, unul dintre tehnicienii UTA-ei II.   
Ca și noutăți, tot în lotul UTA-ei II se mai află Ovidiu Ghergar și Ovidiu Mandache, dar cei doi sunt arădeni, mai vechi cunoștințe „alb-roșii”.
FOTO (de la stânga la  dreapta): Barna, Ignea, Ungurianu, Coadă, Istrate, Gîrbiță, Celea. "


sursa: http://sportarad.ro/uta-isi-ia-stranieri...ma-echipa/
Răspunde
30-08-2016, 18:12,
#2
RE: Transferuri
http://sportarad.ro/baiatul-lui-papi-isi...-alb-rosu/

Dacă se concretizează, nu cred că va fi un transfer rău. Mă gândesc că unii dintre juniorii aduşi vara aceasta ar putea face faţă, măcar ca rezerve, şi la echipa mare. Avem peste 30 de jucători la UTA I şi II care ar putea face parte din lotul primei echipe. Să vedem dacă nu se va plânge Roli mai devreme sau mai târziu (la prima înfrângere sau primele probleme mai serioase de lot) de absenţa mai multor jucători cu experienţă...Sper să-i încerce încet-încet şi pe noii veniţi care au mai prins meciuri în liga a II a.
Răspunde
21-12-2016, 21:13,
#3
RE: Transferuri
Florin Cordos (22 ani) vrea sa plece de la FC Brasov, ar fi o solutie pentru noi in linia de fundasi ?
Răspunde
21-12-2016, 21:30,
#4
RE: Transferuri
Cand incepe perioada de transferuri ?
Răspunde
29-12-2016, 12:26,
#5
RE: Transferuri
Din câte ştiu eu, la 1 ianuarie.

Tot pe acelaşi subiect:

"UTA, interesată direct de soarta ASA-ul: Mai mulți jucători mureșeni sunt în atenția arădenilor

Niciuna dintre cele trei-patru achiziții de care a pomenit Laurențiu Roșu după căderea cortinei peste lunga toamnă fotbalistică nu a prins contur deocamdată. Asta nu înseamnă că șefii arădenilor nu au apucat unele „piste”, majoritatea dintre ele îndreptându-se spre ASA Târgu Mureș, unde colapsul pare inevitabil.

Antrenorul Dan Alexa a plecat deja, iar majoritatea fotbaliștilor au și ei deja contacte cu alte grupări. Fiecare dintre ei e interesat să rămână în Liga 1 sau să prindă un contract bun peste hotare, dar iau în calcul și o coborâre în eșalonul secund, la formațiile cu pretenții de promovare. Printre acestea se află și UTA, ocupanta locului secund, care e interesată în special de fundașii și atacanții mureșenilor.

Din informațiile noastre, M. Constantin, Cordoș, Ciolacu, Morar și Kuku (ultimii doi, foto) sunt pe placul lui Laurențiu Roșu și ar ocupa posturi cheie considerate deficitare la UTA. Probabil, însă, arădenii au de așteptat până ce ASA-ul va închide oficial „obloanele” sau cel puțin se va despărți de unii fotbaliști considerați scumpi sau care nu doresc să mai facă sacrificii și la primăvară. Apoi, oferta „Bătrânei Doamne” trebuie să fie mai convingătoare decât altele, iar în prezent „roș-albii” au atuul salariilor achitate la timp și perspectiva unei prezențe pe prima scenă din vară. Fanii ar dori să-l vadă din nou și pe Cipri Rus în „alb-roșu”, doar că ruptura dintre atacantul arădean și conducerea clubului pare definitivă.

Dunărea Călărași și Chindia Târgoviște alte echipe de unde utiștii ar dori jucători, însă nu e exclus să apară, începând de la mijlocul lunii ianuarie, și fotbaliști străini în probe."

http://sportarad.ro/uta-interesata-direc...radenilor/
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
29-12-2016, 14:10,
#6
RE: Transferuri
As face tot posibilul sa il readucem pe Cipri Rus. Ar trebui lasate orgoliile deoparte, are si el copil acum, i-ar fi mult mai bine acasa.
Aici lumea il apreciaza, il iubeste. E pacat!
Răspunde
29-12-2016, 14:35,
#7
RE: Transferuri
Rus da, Marius Constantin...acceptă oare liga a doua, terenuri praf și un salar sper nu cu mult peste 1000 de euro? Oricum nu aș risca. Poate mai repede cu Cordoș, dar nu știu dacă e mult peste Manea sau Gligor.
Răspunde
29-12-2016, 16:26,
#8
RE: Transferuri
Și eu cred că Cipri Rus ar mai merita o șansă din partea conducerii.
Răspunde
29-12-2016, 17:06,
#9
RE: Transferuri
Întrebarea este dacă Cipri Rus a făcut primul pas spre o eventuală împăcare şi a fost respins sau dacă nu cumva aşteaptă să fie rugat. Pentru că, din punctul meu de vedere, când pleci de undeva că ai vrut tu şi vrei să te întorci, tu eşti cel care trebuie să pună mâna pe telefon.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
29-12-2016, 18:33,
#10
RE: Transferuri
De acord 100% cu Giuliano
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
03-01-2017, 13:56,
#11
RE: Transferuri
http://sportularadean.ro/uta-incepe-tato...iei-vizor/
Nu merge copy paste, dar cică într-un ziar din Târgoviște ar fi apărut că tatonăm situația lui Neguț, 21 de ani, al doilea golgheter al Chindiei. Nu poate fi un jucător rău, dar nu cred să fie Chindia într-o situație atât de proastă financiar încât să-l piardă atât de ușor.
Răspunde
03-01-2017, 14:02,
#12
RE: Transferuri
Merge aici :

http://liga2.prosport.ro/seria-1/bursa-t...i-16044147

FC Braşov şi UTA vor golgheterii Chindiei. Târgoviştenii s-au despărţit deja de doi jucători

Chindia Târgovişte n-a mai reuşit în acest sezon al Ligii 2 să se ridice la standardele pe care le-a atins campionatul trecut, atunci când s-a clasat la doar un punct în spatele echipelor Gaz Metan Mediaş şi UTA Bătrâna Doamnă, care au promovat direct, respectiv mers la barajul de promovare. Gruparea dâmboviţeană începuse bine actualul campionat, cu cinci victorii consecutive, însă după primul eşec a cedat şi n-a mai ţinut pasul cu echipele pretenţioase la promovare.

Chindia a rămas însă una dintre echipele spectaculoase ale Ligii 2, cu jucători talentaţi, tineri, care au atras atenţia. Doi dintre aceştia sunt golgheterii echipei, Cristian Cherchez (25 ani) şi Cristian Neguţ (21 ani), cu 12, respectiv 9 goluri marcate în cele 20, respectiv 21 de jocuri bifate în prima parte a sezonului. Sunt poate cei mai buni fotbalişti pe care Nicolae Croitoru îi are acum în lot, iar ofertele pentru ei nu au întârziat să apară.

Potrivit ziarului local Jurnal de Dâmboviţa, golgheterii Chindiei au devenit interesanţi pentru echipe fruntaşe din eşalonul secund. Cherchez (foto principal, în centru) a intrat în vizorul celor de la FC Braşov, însă e greu de crezut că ”stegarii” îşi permit să-l cumpere, ţinând cont de problemele financiare cu care se confruntă, în timp ce pe Neguţ (foto mic) şi-l doreşte UTA Bătrâna Doamnă, doar că şi aici se deschide o discuţie mai amplă, întrucât pretenţiile Chindiei sunt cu mult mai mari decât oferă arădenii, ţinând cont că vorbim despre un jucător Under 21.

Dacă va reuşi să-l transfere pe Cristian Cherchez, FC Braşov ar da o mare lovitură, având în vedere că talentatul atacant a mai fost dorit şi de Dinamo, pe gratis însă, sau de Guingamp, echipă din prima ligă franceză.

Alţi jucători foarte tineri din lotul Chindiei care se anunţă a fi viitoare ţinte pentru transferuri sunt: portarul Mihai Aioani (17 ani), mijlocaşii Vlăduţ Parghel (21 ani) şi Crinel Stoica (20 ani) sau atacantul Alin Nisipeanu (20 ani).

Bicher şi Rosciugă, primii jucători la care s-a renunţat

În altă ordine de idei, asociaţii clubului Chindia se vor întâlni zilele acestea într-o Adunare Generală pentru a trage linie la final de an. Se vor lua în dispuţie viitoarele transferuri, ce jucători vor pleca de la echipă, dar şi soarta antrenorului Nicolae Croitoru, care, din ultimele informaţii, va primi credit în continuare pentru a rămâne pe banca tehnică, la fel cum i se va acorda şi preşedintelui Marcel Ghergu.

Cert este că, până acum, Chindia a renunţat la serviciile portarului Alexandru Bicher (20 ani) şi mijlocaşului Alberto Rosciugă (20 ani), readuşi în vară de la echipa din Liga 3 FC Aninoasa. Bicher nu a prins niciun meci în această primă parte a sezonului, în timp ce Rosciugă a evoluat timp de 460 de minute pe durata a nouă jocuri de Liga 2.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
03-01-2017, 14:54,
#13
RE: Transferuri
(03-01-2017, 13:56)I 929 a scris: http://sportularadean.ro/uta-incepe-tato...iei-vizor/
Nu merge copy paste, dar cică într-un ziar din Târgoviște ar fi apărut că tatonăm situația lui Neguț, 21 de ani, al doilea golgheter al Chindiei. Nu poate fi un jucător rău, dar nu cred să fie Chindia într-o situație atât de proastă financiar încât să-l piardă atât de ușor.

Din moment ce l-au dat pe Popa la Dinamo pentru 35000 de mii euro ,chiar nu cred sa nu se dispenseze de Negut in cazul unei oferte in jur de 25000 de mii .Chindia traieste exclusiv din banii CJ Dambovita iar una din importantele surse de supravietuire pentru ei este(si) vinderea de jucatori ,mai ales ca ,chiar exista acolo cativa  baieti extremi de promitatori iar Targovistea a  fost dintotdeauna  un izvor de talente!
Ca si o parere personala ,cred ca  fotbalistic Cherchez ar fi mai util dar...am auzit  vorbe nu tocmai frumoase despre comportamentului lui in cadrul grupului,iar avand in vedere ca unul din atuurile noastre este forta grupului ,nu stiu daca s-ar integra ,..... de aici cred si optiunea clubului de a se orienta spre Negut care pe langa Cherchez are ca atuu de partea si varsta (jucator sub 21 de ani)!
Răspunde
03-01-2017, 21:06,
#14
RE: Transferuri
Cerchez dacă vine, nu vine să stea pe bancă. Adi Petre e de neclintit iar Curtuiuş... nu ştiu, e un băiat care şi-a făcut treaba, e profesionist, serios... o trecere a lui pe bancă în dauna unui nou venit ar putea tensiona atmosfera din vestiar. Din punctul ăsta de vedere şi mie mi se pare că Neguţ ar fi o variantă mai ok.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
09-01-2017, 16:35,
#15
RE: Transferuri
UTA este în negocieri cu două cluburi din Liga 1 pentru aducerea a doi jucători! Doi atacanți și un fundaș

UTA a reușit un final de an 2016 aproape perfect. Echipa antrenată de Laurențiu Roșu a reușit șapte victorii în ultimele opt meciuri și un rezultat de egalitate, cel din derby-ul cu Poli Timișoara pe mocirla de pe arena Motorul.

Practic de la instalarea lui Roșu în funcția de antrenor principal, Bătrâna Doamnă a pierdut un singur meci, cel de la Satu Mare, scor 0-3. A fost primul joc pe banca echipei UTA a lui Laurențiu Roșu.

„Vreau câte trei jucători pentru fiecare post. Suntem angrenați în lupta pentru promovare și avem nevoie de un lot puternic atât ca și calitate cât și ca și cantitate. Nu este de ajuns să dublăm posturile pentru că avem multe meciuri de disputat, iar unul dintre jucători se poate accidenta, iar un altul ar putea fi suspendat și ambii să joace pe același post. De aceea avem nevoie de jucători”, ar fi spus Laurențiu Roșu la plecarea în vacanță către oficialii clubului.

Atacanți din Liga 1

După plecarea lui Dennis Man la Steaua, UTA a rămas practic în doi atacanți: Adrian Petre și Curtuiuș. Atunci când lipsea unul dintre ei, Roli Nagy și apoi Laurențiu Roșu au fost nevoit să improvizeze în atac fie cu Andor, fie cu Dumitru Copil.

Conform informațiilor noastre, UTA este în negocieri cu Gaz Metan Mediaș pentru aducerea unui atacant. Pe listă ar fi arădeanul Cristian Gavra, care a marcat 10 goluri în returul campionatului trecut, reușite care au contribuit decisiv la promovarea echipei din Mediaș în Liga 1. Gavra a jucat foarte puțin în prima parte a campionatului în Liga 1 pentru că a suferit o accidentare gravă care a necesitat o intervenție chirurgicală. Dacă Gavra va rămâne la Mediaș, UTA l-ar putea aduce tot de la Gaz Metan pe Andrei Predescu.

gavra

FOTO: Cristian Gavra, atacantul arădean de la Gaz Metan Mediaș, a revenit la antrenamente după o gravă accidentare. El este în discuții pentru un împrumut la Arad, jucătorul fiind și la Mediaș împrumutat de clubul FC Viitorul patronat de Gică Hagi



Un alt club cu care oficialii Bătrânei Doamne negociază în aceste zile este FC Botoșani. Gruparea din Moldova se pare că întâmpină anumite probleme financiare, probleme care l-au făcut pe antrenorul Leo Grozavu să declare: „Obiectivul meu personal este să rămânem în prima ligă ținând cont de ceea ce se întâmplă. Nu ştiu dacă se mai renunţă la cineva. Dacă mai pleacă şi alţii e posibil să plecăm cu toţii. Cine mai ştie cine o să înceapă campionatul. E destul de dificil. Nici nu putem să facem grădiniţă şi să jucăm în prima ligă. Eu înţeleg că e criză, condiţii dificile dar nici nu putem de la an la an să schimbăm echipa”. UTA încearcă să profite de problemele de la Botoșani și ar dori să-l aducă la Arad pe atacantul Andrei Herghelegiu în vârstă de 24 de ani, jucător care a mai evoluat la CS Universitatea Craiova și Poli Iași. Herghelegiu a jucat puțin în prima parte a campionatului. Din informațiile noastre, se pare că singura problemă care a mai rămas pentru rezolvarea acestui transfer este legată de salariu jucătorului.

Fundaș de la Chindia Târgoviște

Chindia Târgoviște a ieșit din lupta pentru promovare după un final de tur catastrofal. Roșu ar dori să aducă de sub cetatea Chindiei unul dintre fundașii centrali. În detrimentul experienței lui Vătavu, care are 35 de ani, se pare că Laurențiu Roșu ar dori cooptarea lui Denis Ispas, jucător de 23 de ani.

ispas-targoviste

Tot de la Târgoviște UTA l-ar fi dorit pe atacantul Cristian George Cherchez. În cazul acestuia nici nu s-a mai ajuns la tratative, jucătorul refuzând transferul. Totuși, în cazul în care UTA nu va reuși achiziționarea unuia dintre atacanții de la Mediaș sau Botoșani, oficialii arădeni se gândesc la varianta transferului atacantului Cristian Neguț, tot de la Chindia.



UTA se reunește luni 16 ianuarie

UTA se reunește luni, 16 ianuarie, și timp de aproape două săptămâni se va pregăti în zonă. Cum terenurile la Arad cu excepția celui sintetic de pe Șega nu sunt practicabile, cel mai probabil că Bătrâna Doamnă se va deplasa, din nou, la Battonya, în Ungaria.

http://specialarad.ro/uta-este-in-negoci...ndas-foto/
Răspunde
09-01-2017, 16:51,
#16
RE: Transferuri
(09-01-2017, 16:35)sabau15 a scris: UTA este în negocieri cu două cluburi din Liga 1 pentru aducerea a doi jucători! Doi atacanți și un fundaș

UTA a reușit un final de an 2016 aproape perfect. Echipa antrenată de Laurențiu Roșu a reușit șapte victorii în ultimele opt meciuri și un rezultat de egalitate, cel din derby-ul cu Poli Timișoara pe mocirla de pe arena Motorul.

Practic de la instalarea lui Roșu în funcția de antrenor principal, Bătrâna Doamnă a pierdut un singur meci, cel de la Satu Mare, scor 0-3. A fost primul joc pe banca echipei UTA a lui Laurențiu Roșu.

„Vreau câte trei jucători pentru fiecare post. Suntem angrenați în lupta pentru promovare și avem nevoie de un lot puternic atât ca și calitate cât și ca și cantitate. Nu este de ajuns să dublăm posturile pentru că avem multe meciuri de disputat, iar unul dintre jucători se poate accidenta, iar un altul ar putea fi suspendat și ambii să joace pe același post. De aceea avem nevoie de jucători”, ar fi spus Laurențiu Roșu la plecarea în vacanță către oficialii clubului.

Atacanți din Liga 1

După plecarea lui Dennis Man la Steaua, UTA a rămas practic în doi atacanți: Adrian Petre și Curtuiuș. Atunci când lipsea unul dintre ei, Roli Nagy și apoi Laurențiu Roșu au fost nevoit să improvizeze în atac fie cu Andor, fie cu Dumitru Copil.

Conform informațiilor noastre, UTA este în negocieri cu Gaz Metan Mediaș pentru aducerea unui atacant. Pe listă ar fi arădeanul Cristian Gavra, care a marcat 10 goluri în returul campionatului trecut, reușite care au contribuit decisiv la promovarea echipei din Mediaș în Liga 1. Gavra a jucat foarte puțin în prima parte a campionatului în Liga 1 pentru că a suferit o accidentare gravă care a necesitat o intervenție chirurgicală. Dacă Gavra va rămâne la Mediaș, UTA l-ar putea aduce tot de la Gaz Metan pe Andrei Predescu.

gavra

FOTO: Cristian Gavra, atacantul arădean de la Gaz Metan Mediaș, a revenit la antrenamente după o gravă accidentare. El este în discuții pentru un împrumut la Arad, jucătorul fiind și la Mediaș împrumutat de clubul FC Viitorul patronat de Gică Hagi



Un alt club cu care oficialii Bătrânei Doamne negociază în aceste zile este FC Botoșani. Gruparea din Moldova se pare că întâmpină anumite probleme financiare, probleme care l-au făcut pe antrenorul Leo Grozavu să declare: „Obiectivul meu personal este să rămânem în prima ligă ținând cont de ceea ce se întâmplă. Nu ştiu dacă se mai renunţă la cineva. Dacă mai pleacă şi alţii e posibil să plecăm cu toţii. Cine mai ştie cine o să înceapă campionatul. E destul de dificil. Nici nu putem să facem grădiniţă şi să jucăm în prima ligă. Eu înţeleg că e criză, condiţii dificile dar nici nu putem de la an la an să schimbăm echipa”. UTA încearcă să profite de problemele de la Botoșani și ar dori să-l aducă la Arad pe atacantul Andrei Herghelegiu în vârstă de 24 de ani, jucător care a mai evoluat la CS Universitatea Craiova și Poli Iași. Herghelegiu a jucat puțin în prima parte a campionatului. Din informațiile noastre, se pare că singura problemă care a mai rămas pentru rezolvarea acestui transfer este legată de salariu jucătorului.

Fundaș de la Chindia Târgoviște

Chindia Târgoviște a ieșit din lupta pentru promovare după un final de tur catastrofal. Roșu ar dori să aducă de sub cetatea Chindiei unul dintre fundașii centrali. În detrimentul experienței lui Vătavu, care are 35 de ani, se pare că Laurențiu Roșu ar dori cooptarea lui Denis Ispas, jucător de 23 de ani.

ispas-targoviste

Tot de la Târgoviște UTA l-ar fi dorit pe atacantul Cristian George Cherchez. În cazul acestuia nici nu s-a mai ajuns la tratative, jucătorul refuzând transferul. Totuși, în cazul în care UTA nu va reuși achiziționarea unuia dintre atacanții de la Mediaș sau Botoșani, oficialii arădeni se gândesc la varianta transferului atacantului Cristian Neguț, tot de la Chindia.



UTA se reunește luni 16 ianuarie

UTA se reunește luni, 16 ianuarie, și timp de aproape două săptămâni se va pregăti în zonă. Cum terenurile la Arad cu excepția celui sintetic de pe Șega nu sunt practicabile, cel mai probabil că Bătrâna Doamnă se va deplasa, din nou, la Battonya, în Ungaria.

http://specialarad.ro/uta-este-in-negoci...ndas-foto/
Denis Ispas o achizitie excelenta daca se materializeaza!Alura,joc de cap excelent ,plasament bun ,tanar ....
Răspunde
10-01-2017, 14:06,
#17
RE: Transferuri
Nu sa gandit nimeni sa-l readucem pe Cristian Ianu din Elvetia? Ultima oara juca in liga a 4 a la Fc Muri.Experienta si valoarea lui ne-ar fi de ajutor e peste Curtuius 100%.
Răspunde
10-01-2017, 14:15,
#18
RE: Transferuri
Cred că s-a mai vorbit cu Ianu, el e elvețian sută la sută acum, n-ar avea rost să se întoarcă în mocirla asta de aici pentru nimic. Probabil că deja știe și ce să facă după ce termină de jucat fotbal.

Transferurile anunțate sunt ok, să vedem și ce se concretizează. E clar că sunt transferuri pentru promovare și e logic că trebuie să profităm de locul în clasament pe care suntem, dar și de problemele existente pe la alte echipe.
Răspunde
11-01-2017, 16:59,
#19
RE: Transferuri
Din cate inteleg Andrei Cordos (28 ani) de la ASA a ales campiona celor din Maldive (Maziya Sport & Recreation) in detrimental nostru. Interesanta decizie!!!
Răspunde
11-01-2017, 20:31,
#20
RE: Transferuri
Nu putem fi supăraţi pe băiat. Cum să refuzi Maldivele pentru nămolul de Techir... ăăă, pardon, Motorul Big Grin
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)