Transferuri
12-01-2017, 1:08,
#21
RE: Transferuri
Practic a ales sa isi incheie cariera. Cand alegi salar de 2-3000 de euro si sa joci cu camile, in liga a 6 din austria, in cambodgia sau maldive nu are sens sa mai vb de fotbal.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
12-01-2017, 10:35,
#22
RE: Transferuri
(12-01-2017, 1:08)Redpunk_one a scris: Practic a ales sa isi incheie cariera. Cand alegi salar de 2-3000 de euro si sa joci cu camile, in liga a 6 din austria, in cambodgia sau maldive nu are sens sa mai vb de fotbal.
Oare Ousmane N'Doye nu ar fi o solutie pentru noi???am inteles ca nu vrea salar ,doar bani de benzinaSmile!
Răspunde
12-01-2017, 11:19,
#23
RE: Transferuri
Hai sa fim seriosi! Aduci unul din asta si iti strica de cap toti juniorii.
Noi avem alta strategie, alte intentii, noi trebuie sa ne crestem proprii jucatori nu sa aducem mercenari resapati. Nici nu poti stii real ce varsta are.
Răspunde
12-01-2017, 13:17,
#24
RE: Transferuri
Acolo îi ai pe doi dintre juniorii care pot fi titulari indiscutabili, plus Chindriş - jucător la fel de bun şi om de vestiar. Nu avem ce face cu N'doye, zic eu, deşi ca valoare ar face încă faţă.
Răspunde
12-01-2017, 14:13, (Ultima modificare: 12-01-2017, 16:26 de psv.)
#25
RE: Transferuri
Este clar, avand in vedere caracterul sau ca ar putea crea anumite dezechilibre la nivelul vestiarul si sunt de acord cu Kidu ca nu este un model demn de urmat pentru baietii mai tineri din lot dar ca, si calitate cred ca este peste ce avem momentan si cu siguranta ar aduce un plus,oricum probabil nu intra in vederea conducerii noastre!
Referitor per ansamblu la achizitii ,ni se promiteau niste certitudini pe miercuri -joi ,deocamdata nimic....
Răspunde
12-01-2017, 16:07, (Ultima modificare: 12-01-2017, 16:09 de cipri_23.)
#26
RE: Transferuri
Dumitru Muntean la UTA!

Interesantă mutare pentru noi din mai multe puncte de vedere. Un jucător ce cu siguranță ne va ajuta pentru îndeplinirea obiectivului și, totodată, a fost slabită o contracandidată, Satu Mare pierzându-și golgheterul. Se pare că a avut o ofertă și din Liga 1. În prima parte a sezonului, Muntean a fost unul dintre cei mai buni jucători ai Olimpiei, fiind printre primii 11 jucători utilizați cei mai des, plus desemnat căpitanul echipei în trei meciuri.

Așteptăm următoarele transferuri Smile
Răspunde
12-01-2017, 16:09,
#27
RE: Transferuri
Uite ca nu-i asa si avem primul transfer parafat.
Stie Meszar ce face, eu nu am nicio grija.

Citat:Dumitru Muntean a devenit jucătorul UTA-ei

Conducerea clubului UTA a ajuns astăzi la un acord cu polivalentul jucător Dumitru Muntean, care a activat în turul actualei stagiuni la Olimpia Satu Mare.

”Ne bucurăm să anunțăm transferul lui Muntean, un fotbalist cu evoluţii extrem de sigure şi constante,  cu calităţi ofensive excelente, deşi ocupă posturi în defensivă. A fost dorit de staff-ul nostru tehnic, jocul său se pliază perfect pe ce ne dorim acum  la UTA”, a transmis Codru Grădinariu, directorul general al UTA-ei.
”Sunt foarte bucuros că am ajuns la un club de tradiţie precum UTA. Sper să fie un pas înainte pentru mine şi aştept să demonstrez în teren ceea ce pot. Obiectivul meu personal este la fel ca al echipei, promovarea în prima ligă.”, sunt primele cuvinte ale lui Muntean în calitate de echipier al UTA-ei.

Dumitru Muntean, care poate juca atât ca fundaș lateral cât și ca mijlocaș de bandă, s-a născut pe 26 octombrie 1989, la Satu Mare. A debutat la seniori în liga secundă pentru FC Silvania, unde a jucat între 2009 și 2011 (12 meciuri - 1gol). În perioada 2011-2013 a jucat la Luceafărul Oradea (41 de meciuri). Din 2013 a îmbrăcat tricoul Olimpiei Satu Mare (90 de meciuri). În turul actualei stagiuni a înscris 7 goluri.

Bun venit!

sursa: www.uta-arad.ro
Răspunde
12-01-2017, 16:17,
#28
RE: Transferuri
Din cate stiu l-am dorit si in vara ,oricum un jucator foarte bun !
Răspunde
12-01-2017, 16:45,
#29
RE: Transferuri
Un transfer bun, în condițiile în care o marcat 8 goluri în acest sezon din postura de fundaş, sper să se acomodeze cât mai repede.

Cartea de vizită:
http://ro.soccerway.com/players/dumitru-muntean/155993/
Răspunde
12-01-2017, 16:59,
#30
RE: Transferuri
(12-01-2017, 16:45)Oli a scris: Un transfer bun, în condițiile în care o marcat 8 goluri în acest sezon din postura de fundaş, sper să se acomodeze cât mai repede.

Pe tot parcursul turului de campionat din Liga 2, Munteanu a fost folosit la Satu Mare ca și mijlocaș de bandă, nu fundaș. E interesant de urmărit pe ce post îl va prefera Laurențiu Roșu. Cred că mai degrabă a fost adus la Arad pentru a întări linia de fund.
Răspunde
12-01-2017, 18:00,
#31
RE: Transferuri
O rezervă bună pentru cei trei mijlocaşi de bandă, dar şi la Curtuiuş dacă în locul său va fi urcat Copil. Să vedem ce mai urmează.  Smile
Răspunde
12-01-2017, 20:16,
#32
RE: Transferuri
Imi place strategia lui Rosu: vrea sa foloseasca fundas care are si veleitati ofensive, care urca mult, care acopera mult teren. Se pare ca l-am gasit. Sper sa confirme. Succes !
Răspunde
12-01-2017, 21:10,
#33
RE: Transferuri
Întotdeauna mi-au plăcut jucătorii care pot evolua pe mai multe posturi. Oferă alternative antrenorului şi, dacă pot face asta înseamnă că au calităţi care îi fac mai greu de citit de către adversari!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
13-01-2017, 15:11,
#34
RE: Transferuri
io nu cred ca Rosu l-a dorit. insista si acum pe atacant si fundas central. si nou venitul nu e nici, nici Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
13-01-2017, 16:32,
#35
RE: Transferuri
Vorbesti numai sa nu taci. Habar n-ai de cum stau lucrurile insa in nota-ti caracteristica, carcotesti despre orice.
Răspunde
13-01-2017, 20:56,
#36
RE: Transferuri
Mie nu mi se pare nicio caterincă în postarea lui Cipri. Nu-s de acord cu el că "nu l-a vrut Roşu", n-avem de unde să ştim asta dar observaţia că cerinţele prioritare ale antrenorului nu s-au îndeplinit încă prin acest transfer, e corectă.
Altfel, ca off topic, cred că ar trebui să ne respectăm mai mult între noi. Ne cunoaştem de ani de zile şi am realizat lucruri cu adevărat importante împerună. Că unora li s-a cam acrit de faţa altora e omenesc dar asta nu înseamnă că trebuie să ne taxăm reciproc la fiecare postare, cu sau fără motiv. Şi aşa e destul de puţină lume pe forum, dacă îl transformăm într-un mediu toxic cu chiar ne facem singuri rău. Nu zic că trebuie să fie totul flower - power dar ar fi ok totuşi să nu depăşim nişte bariere. Nu de alta dar sunt lucruri pe care ni le aruncăm aici dar când suntem faţă în faţă la o bere nu prea ni le zicem. Aşa că dacă le trecem cu vederea atunci, hai să nu le dăm o amploare mai mare decât e cazul în online.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
13-01-2017, 23:15,
#37
RE: Transferuri
Da Giuli, de acord insa cand cineva vine mereu si arunca numai cu mistouri si carcoteli, n-as zice ca e tocmai o dovada de respect. In fine, am mai avut discutiile astea si in trecut.
Răspunde
14-01-2017, 0:53,
#38
RE: Transferuri
Sa revenim la oile noastre ...si eu cred ca acest Muntean, care vine gratis la noi, e un câștig evident...cei de la SATU Mare cam plâng dupa el...insa numele vehiculate sa vina la UTA nu mi se par ok...nu prea sunt de acord cu Ciolacu asta de la ASA care nu a arătat absolut nimic...si l am urmărit in multe meciuri...Petre si Curtuius sunt peste el...daca tot aducem sa aducem titulari...eu prefer sa luam vârfuri din liga 2 decat expirați din Liga 1... mie mi- ar fi placut sa-l luam pe Cherchez.de la Târgoviște...chiar ar fi meritat efortul ...mie si Matei mi se pare bun ,atacantul ce a fost la Brașov si joaca ptr Suceava acum....poate nu ar strica sa testam si niste străini dar aici e riscant...avem exemple pro si contra in istoria recenta a UTEI...pana acum Meszar si trupa au facut o treaba grozava iar daca merg pe aceasi linie eu zic sa le dam credit...Forza UTA!!!
Răspunde
14-01-2017, 16:43,
#39
RE: Transferuri
Nu ştiu ce să zic. Eu cred că atacul nostru merge foarte bine; de ce să strici ceea ce merge bine? Nu cred că avem nevoie de titulari acolo (prin asta înţeleg jucători care să vină cu pretenţii de începe meci de meci în primul 11) ci de 1-2 rezerve care să ţină sub presiune titularii şi care să constituie o alternativă pe care să ne putem baza în caz de accidentări. Părerea mea e că o echipă de fotbal e mai mult decât o sumă de individualităţi, cred că e la fel de important respectul faţă de jucătorii aceştia care, înainte de orice sunt oameni, sunt persoane. Eu nu cred că cineva are ceva să-i reproşeze lui Curtuiuş, a fost din foarte multe puncte de vedere un model şi un punct de referinţă al echipei. Să-l duci acum, la jumătatea campaniei pe un Cerchez, despre care nici măcar nu ai siguranţa că se adaptează şi va da acelaşi randament ca la Târgovişte, pentru a-l trece pe bancă pe Marius, mi se pare riscant; poţi dinamita toată atmosfera din vestiar. La vară, mai ales dacă promovăm, e altceva, e o linie trasă, la început de sezon toată lumea pleacă din blockstarturi cu aceleaşi şanse.
Unde cred eu că am avea nevoie de un titular cert, un jucător care să se impună şi să fie cu adevărat un lider care să tragă echipa în sus, e în centrul apărării, unde într-adevăr am avut probleme.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
15-01-2017, 1:48,
#40
RE: Transferuri
Pertinenta si postarea ta, draga Giuliano...zici tu ceva dar orice plus ramane un plus...suntem multumiți acum ca suntem pe locul 2...echipa a mers nesperat de bine al doilea an la rând având in vedere greutățile de tot felul....e clar si ptr mine ca nu l as scoate din echipa pe Alin Gligor sa-l bag pe alde Cordos si nici pe Marius Curtuius sa l bag pe Cioloacu ori Cherchez...dar ma gândesc ca un campionat inseamna accidentări,Cartonașe ori forma slaba uneori....aici e meritul antrenorilor sa fie in stare sa gestioneze situația...in rest,gand la gand cu tine Giuliano
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)