Transferuri
15-01-2017, 3:33,
#41
RE: Transferuri
Ma bucur ca nu se grabesc cei din conducere cu decizii pripite, in momentul de fata echipa are un lot suficient pentru retur, retur ce ne poate prinde pe un loc promovabil,
Orice decizie se rezuma la bani, e de preferat de adus inca un fundas si un atacat cu contract pana in vara si maxim pe 2000 de euro pe luna
Cine vrea jucatori vedete sa scoata el banii pentru el, bugetul nu ne permite
Peste cativa ani lotul trebuie adigurat 80% din pepiniera noastra
Prefer stabilitate financiara si crezare jucatorilor tineri
Oare nu am invatat nimic din trecutul echipei cu urcarile si coborarile periculiase!
Răspunde
15-01-2017, 19:18, (Ultima modificare: 15-01-2017, 19:21 de Kapa.)
#42
RE: Transferuri
Mevlan Adili a semnat cu UTA!!!
Conducerea clubului UTA anunță transferul fotbalistului macedonean Mevlan Adili. Fotbalistul în vârstă de 22 de ani evoluează pe postul de fundaș central și vine de la FK Shkupi (continuatoarea vechii Sloga Jugomagnat Skopje), grupare ce a terminat sezonul trecut pe locul 6 în prima ligă a Macedoniei.

În turul actualei stagiuni, Adili a jucat în 17 meciuri pentru Skhupi și a înscris un gol.

”Sunt foarte fericit că am ajuns la UTA și mulțumit de condițiile de aici. Îmi doresc să promovăm, voi da întotdeauna sută la sută, așa cum am fost obișnuit”, e mesajul noului component al echipei noastre.
Mevlan Adili s-a născut pe 30 martie 1994. Are 1,86 m înălțime și 75 kg, iar cluburile la care a jucat până acum sunt KF Beshiktash Çair (juniorat), KF Albarsa, KF Shkëndija și FK Shkupi. A fost component al reprezentativei Under 21 a Macedoniei.
Excelent transfer !!!
Răspunde
15-01-2017, 20:58, (Ultima modificare: 15-01-2017, 21:03 de adymax.)
#43
RE: Transferuri
Pare un trasfer bun cel putin dupa clipul de promovare, are viteza, joc de cap, iese repid din aparare cu mingea la picior, intra bine prin alunecare si cel mai important e obijnuit cu terenurile micriloase Smile: https://youtu.be/fg2oxagQ1gw
Răspunde
15-01-2017, 21:00,
#44
RE: Transferuri
Mevlan Adili a semnat cu UTA!!!

Conducerea clubului UTA anunță transferul fotbalistului macedonean Mevlan Adili. Fotbalistul în vârstă de 22 de ani evoluează pe postul de fundaș central și vine de la FK Shkupi (continuatoarea vechii Sloga Jugomagnat Skopje), grupare ce a terminat sezonul trecut pe locul 6 în prima ligă a Macedoniei.

În turul actualei stagiuni, Adili a jucat în 17 meciuri pentru Skhupi și a înscris un gol.

”Sunt foarte fericit că am ajuns la UTA și mulțumit de condițiile de aici. Îmi doresc să promovăm, voi da întotdeauna sută la sută, așa cum am fost obișnuit”, e mesajul noului component al echipei noastre

”Ne bucurăm că am reușit să-l aducem pentru că l-am urmărit de mult timp, a fost unul din fotbaliștii determinanți ai primei ligi din Macedonia și are și vârsta perfectă pentru proiectul nostru. Ne bazăm pe el pentru obiectivul nostru imediat, dar și pentru viitor, de aceea am semnat un contract pentru doi ani și jumătate”, a transmis Claudiu Drăgan, directorul de competiții al UTA-ei.

Mevlan Adili s-a născut pe 30 martie 1994. Are 1,86 m înălțime și 75 kg, iar cluburile la care a jucat până acum sunt KF Beshiktash Çair (juniorat), KF Albarsa, KF Shkëndija și FK Shkupi. A fost component al reprezentativei Under 21 a Macedoniei.


http://uta-arad.ro/stiri/mevlan-adili-a-...u-uta/3508




Se pare ca e oficial intr-adevar!

Chiar ca super miscare. Un international de tineret care la 22 de ani e de 2 ani o piesa fixa in aparare la o echipa de liga I in Macedonia e totusi o schimbare de liga I.

Daca am reusi sa mai aducem un fundas stanga si un atacant chiar avem lot de promovare lejer.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
15-01-2017, 21:24,
#45
RE: Transferuri
Bravo!!!
Răspunde
15-01-2017, 21:57,
#46
RE: Transferuri
(15-01-2017, 21:00)Redpunk_one a scris: Mevlan Adili a semnat cu UTA!!!

Conducerea clubului UTA anunță transferul fotbalistului macedonean Mevlan Adili. Fotbalistul în vârstă de 22 de ani evoluează pe postul de fundaș central și vine de la FK Shkupi (continuatoarea vechii Sloga Jugomagnat Skopje), grupare ce a terminat sezonul trecut pe locul 6 în prima ligă a Macedoniei.

În turul actualei stagiuni, Adili a jucat în 17 meciuri pentru Skhupi și a înscris un gol.

”Sunt foarte fericit că am ajuns la UTA și mulțumit de condițiile de aici. Îmi doresc să promovăm, voi da întotdeauna sută la sută, așa cum am fost obișnuit”, e mesajul noului component al echipei noastre

”Ne bucurăm că am reușit să-l aducem pentru că l-am urmărit de mult timp, a fost unul din fotbaliștii determinanți ai primei ligi din Macedonia și are și vârsta perfectă pentru proiectul nostru. Ne bazăm pe el pentru obiectivul nostru imediat, dar și pentru viitor, de aceea am semnat un contract pentru doi ani și jumătate”, a transmis Claudiu Drăgan, directorul de competiții al UTA-ei.

Mevlan Adili s-a născut pe 30 martie 1994. Are 1,86 m înălțime și 75 kg, iar cluburile la care a jucat până acum sunt KF Beshiktash Çair (juniorat), KF Albarsa, KF Shkëndija și FK Shkupi. A fost component al reprezentativei Under 21 a Macedoniei.


http://uta-arad.ro/stiri/mevlan-adili-a-...u-uta/3508




Se pare ca e oficial intr-adevar!

Chiar ca super miscare. Un international de tineret care la 22 de ani e de 2 ani o piesa fixa in aparare la o echipa de liga I in Macedonia e totusi o schimbare de liga I.

Daca am reusi sa mai aducem un fundas stanga si un atacant chiar avem lot de promovare lejer.
Pai Dumitru Muntean ce e?Eu in locul lui Burla mi-as face probleme...Incerc si un 11 pentru retur raportat la ce avem acum:Miron-Manea,Adili,Gligor,Dumitru Muntean-Stratila,Tanase,Chindris,Andor-Curtuius,Petre!
Răspunde
15-01-2017, 22:07,
#47
RE: Transferuri
Dumitru Munteanu e polivalent insa juca mijlocas dreapta si fundas dreapta. Am inteles ca poate juca intr-adevar si pe stanga deci teoretic s-ar putea sa ai dreptate si sa fie o solutie pt noi si pe partea lui Burla.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
15-01-2017, 22:24,
#48
RE: Transferuri
La cum arată macedoneanul în poză n-ar trebui să luăm mai mult de 10 goluri returul ăsta Big Grin
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
15-01-2017, 22:28,
#49
RE: Transferuri
(15-01-2017, 22:24)Giuliano a scris: La cum arată macedoneanul în poză n-ar trebui să luăm mai mult de 10 goluri returul ăsta Big Grin

Smile)) Da Giuli, asa sa fie!
Răspunde
15-01-2017, 22:32,
#50
RE: Transferuri
Are doar o selectie la echipa U21. Se pare ca este etnic albanez, dar cel mai mult conteaza sa joace bine.

Cartea de vizita:
http://ro.soccerway.com/players/mevlan-adili/299153/
Răspunde
15-01-2017, 22:57, (Ultima modificare: 15-01-2017, 22:58 de cipri_23.)
#51
RE: Transferuri
(15-01-2017, 21:57)psv a scris:
(15-01-2017, 21:00)Redpunk_one a scris: Mevlan Adili a semnat cu UTA!!!

Conducerea clubului UTA anunță transferul fotbalistului macedonean Mevlan Adili. Fotbalistul în vârstă de 22 de ani evoluează pe postul de fundaș central și vine de la FK Shkupi (continuatoarea vechii Sloga Jugomagnat Skopje), grupare ce a terminat sezonul trecut pe locul 6 în prima ligă a Macedoniei.
Pai Dumitru Muntean ce e?Eu in locul lui Burla mi-as face probleme...Incerc si un 11 pentru retur raportat la ce avem acum:Miron-Manea,Adili,Gligor,Dumitru Muntean-Stratila,Tanase,Chindris,Andor-Curtuius,Petre!

@psv  În formula asta ai uitat de regula celor trei U21 Smile
Răspunde
15-01-2017, 23:38,
#52
RE: Transferuri
Asa este. Juniorii nostri care au prins cele mai multe minute sunt Petre, Tanase (care e cu mana rupta momentan dar sper sa isi revina si sa prinda cat mai mult din cantonament) , Jorza, Burla , Stahl, Celea , Copaci, Covaci si Costin. Daca Chindris joaca e clar ca Burla are prima sansa sa fie al treilea junior in teren dupa Petre si Tanase/Jorza. Nu cred ca Celea, Copaci sau Covaci sa fie testati in centrul apararii iar Costin poate juca doar daca Stratila (sau mai nou Dumitru Munteanu) nu joaca la mijloc.

Asa cum arata acum lotul eu il vad in formula asta Miron - Polgar (David), Manea, Adili, Burla (D. Munteanu, Gligor) - Stratila , Jorza/Tanase/Chindris (oricare din cei 3 pot juca titulari in fctie de strategia lui Laurentiu) , Andor - Petre, Curtuius

Ne-ar trebui optiune de atacant , daca s-ar putea unul peste cei doi care ii avem acum sa creeze concurenta si sa reprezinte o solutie in cazul unei accidentari sau suspendari. Asa ca si varianta de junior cred ca Stahl s-a miscat destul de bine insa el joaca mai mult mijlocas ofensiv decat atacant la Uta II si la U19 asa ca si pe varianta de junior in atac am putea aduce concurenta pt Petre.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
15-01-2017, 23:44,
#53
RE: Transferuri
Ma bucur ca nu a semnat Cordos, il stiu din perioada care juca pentru U cj, de atunci a fost la multe echipe si pe unde a jucat nu a rupt gura targului, probabil de aia a si schimbat atatea echipe! Mevlan, e tanar, vine cu alta mentalitate si sunt sigur ca nu se gandeste doar la bani! Ma bucur ca a semnat pe doi si jumatate, inseamna ca a fost urmarit si au incredere in el! Succes! E bine ca a venit si Muntean, pe langa ca am slabit o contracandidata e si un jucator polivalent. Sa nu uitam ca David a facut ceva greseli, Polgar se accidenteaza destul de des, e o solutie si pe stanga si pe dreapta, dar eu l-as folosi in locul lui Copil!
Istoria adevarata nu se invata la scoala!
Răspunde
16-01-2017, 0:24,
#54
RE: Transferuri
Cred că Roşu mai repede l-ar scoate pe Manea din echipă decât pe Gligor, cred că îl are mai repede la ochi după episoadele alea cu nervii când era să fie eliminat şi l-a schimbat. În plus, va sta la fiecare galben şi atunci poate că mai bine omogenizează cuplul Gligor-Adili. Dar e doar o presupunere, Roşu va decide. 
Un transfer care pe hârtie pare foarte bun. Sper să confirme. 

Mai scriu o dată: Muntean va fi soluţia pentru schimbarea a doua ofensivă sau la mijloc, sau a treia dacă vine un atacant. E foarte bine că a fost adus, pentru că altfel dacă ne lipseşte unul dintre Strătilă-Copil-Andor nu mai sunt schimbări ofensive viabile. Oare Stahl nu poate fi forţat al doliea vârf, să intre pe final în meciurile mai uşoare?
Răspunde
16-01-2017, 0:58, (Ultima modificare: 16-01-2017, 0:59 de psv.)
#55
RE: Transferuri
(15-01-2017, 22:57)cipri_23 a scris:
(15-01-2017, 21:57)psv a scris:
(15-01-2017, 21:00)Redpunk_one a scris: Mevlan Adili a semnat cu UTA!!!

Conducerea clubului UTA anunță transferul fotbalistului macedonean Mevlan Adili. Fotbalistul în vârstă de 22 de ani evoluează pe postul de fundaș central și vine de la FK Shkupi (continuatoarea vechii Sloga Jugomagnat Skopje), grupare ce a terminat sezonul trecut pe locul 6 în prima ligă a Macedoniei.
Pai Dumitru Muntean ce e?Eu in locul lui Burla mi-as face probleme...Incerc si un 11 pentru retur raportat la ce avem acum:Miron-Manea,Adili,Gligor,Dumitru Muntean-Stratila,Tanase,Chindris,Andor-Curtuius,Petre!

@psv  În formula asta ai uitat de regula celor trei U21 Smile

Da...mea culpaSmile,in cazul asta l-as vedea pe Muntean  pe dreapta si pe Burla pe stanga!
Tocmai am citit opinia lui I929,dar personal nu cred ca Muntean a fost adus sa fie rezerva,mai ales ca  lui Rosu ii place ca fundasii laterali sa fie cat mai ofensivi iar Muntean se pliaza pefect pe o astfel de perceptie !
Răspunde
17-01-2017, 0:10,
#56
RE: Transferuri
Parca ar merge sa avem si un playmaker...ca ai nostri mijlocașul centrali sunt mai mult cu pasa înapoi sau lateral...noi tot ce construim o facem pe benzi...pe centru suntem deficitari la capitolul asta...ar fi bun aici un mijlocaș de creație dar asta e o problema generală ca nu prea mai sunt in fotbalul românesc...iar daca e sa dezvoltam in continuare pe benzi singura varianta de vârf e cel de tipul alor doi pe care i avem...buni la cap Smile
Răspunde
17-01-2017, 20:57,
#57
RE: Transferuri
La aia mă gândeam şi eu că în fotbalul românesc nu mai există acel mijlocaş box to box capabil să închidă în faţa apărării, să bage un tackling profesionist dar să şi iasă cu mingea la picior şi să dea o pasă filtrantă. Pentru aşa ceva cred că doar piaţa externă ne poate oferi soluţii
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
17-01-2017, 21:28,
#58
RE: Transferuri
(17-01-2017, 20:57)Giuliano a scris: La aia mă gândeam şi eu că în fotbalul românesc nu mai există acel mijlocaş box to box capabil să închidă în faţa apărării, să bage un tackling profesionist dar să şi iasă cu mingea la picior şi să dea o pasă filtrantă. Pentru aşa ceva cred că doar piaţa externă ne poate oferi soluţii

Acel mijlocas poate sa fie Jorza, alaturi de Stahl si Petre, probabil cel mai talentat jucator din lot. Returul asta de campionat mi se pare perioada ideala de maturizare pentru el, una in care sa adune jocuri si minute in liniste. In felul asta, la anul, am putea avea un titular de drept la mijlocul terenului.

Mi se pare ca la mijloc suntem de departe cel mai acoperiti, in niciun caz nu as aduce acolo pe cineva care sa blocheze evolutia jucatorilor nostri actuali.
Răspunde
18-01-2017, 16:26,
#59
RE: Transferuri
(17-01-2017, 0:10)CristiPopa a scris: Parca ar merge sa avem si un playmaker...ca ai nostri mijlocașul centrali sunt mai mult cu pasa înapoi sau lateral...noi tot ce construim o facem pe benzi...pe centru suntem deficitari la capitolul asta...ar fi bun aici un mijlocaș de creație dar asta e o problema generală ca nu prea mai sunt in fotbalul românesc...iar daca e sa dezvoltam in continuare pe benzi singura varianta de vârf e cel de tipul alor doi pe care i avem...buni la cap Smile


Sigur ca avem nevoie de un playmaker, tot fotbalul romanesc duce lipsa de playmakeri, si cel mai clar se vede asta si la nationala.
Revenind la UTA, Alami (fost la Dunarea Calarasi) de departe cel mai bun playmaker care s-ar potrivi la noi. E si tanar, 24 de ani. S-a vazut in meciurile directe de baraj cu Dunarea ce poate. El si Kanda se vedea de departe ca au calitate. Kanda inca se afla la Calarasi, fiind capitan acolo din ce stiu eu.

http://www.transfermarkt.com/saifeddine-...ler/225577

A semnat pe 1 an cu FC Paris din liga a 3-a franceza, daca promovam... la vara, ar fi top-priority din pct meu de vedere, e un jucator care nu trebuie ratat. Fiind in ultimele 6 luni de contract, poti deja discuta cu el.
Un jucator ca el merita dupa parerea mea un salariu mare (in limita posibilitatilor UTA-ei bineinteles), si pe urma vandut mai departe pe bani buni.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
25-01-2017, 12:00,
#60
RE: Transferuri
E un semn bun că l-am refuzat pe Florin Costea. Nu îi contest calitățile, doar motivația. În plus, posibil să fie încă accidentat.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)