Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
13-03-2017, 10:06, (Ultima modificare: 13-03-2017, 10:06 de Kidu.)
#1
Video  Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
[Imagine: nva2j8G.jpg]
Răspunde
13-03-2017, 17:00,
#2
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Victorie ...nici o emotie!!!
Răspunde
13-03-2017, 22:09,
#3
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
3 puncte si...ATAT!Nu vom mai pierde nici un meci pana la finalul campionatului!uite asa ajung si eu sa vad Șiria!
Răspunde
18-03-2017, 14:27,
#4
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Juventus-Sepsi 3-1. Dacă învingem terminăm suntem pe locul doi şi după ce etapa viitoare stăm fără puncte. Din păcate s-a anunţat cod galben de ploi, sper ca gazonul de la Şiria să reziste mai bine decât cel de pe Motorul. Asta vom vedea mâine, cert e că iar noi vom fi cei mai dezavantajaţi de terenul prost. După valoarea lotulu, a antrenorului, dar şi ca motivaţie ar trebui să învingem în mod clar. O etapă ideală pentru a ne demonstra statutul de favoriţi la locul 2.
Răspunde
18-03-2017, 17:23,
#5
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Victorie maine 100%!!! Cu totii la meci!
Răspunde
19-03-2017, 12:47,
#6
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Intr-adevar nici o emotie la acest meci .... jucam execrabil, nu stiu parca am fost in cantonament la Sicula ( nu in Spania )... atitudine Superficiala, suntem de nerecunoscut.
Răspunde
19-03-2017, 12:50,
#7
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Lumanari la biserica inainte de meciuri sa nu mai ploua... adevarul ne loveste din nou crunt.
Prima repriza lamentabila, ceea ce ma bucura ii ca schimbam portile si ne ofera un mic avantaj pe partea lui Stratila.
Sper sa reuseasca sa ii trezeasca Rosu pe jucatori acum la pauza
Răspunde
19-03-2017, 13:53, (Ultima modificare: 19-03-2017, 13:54 de Xtreme.)
#8
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
slab, slabut, execrabil...
cu parere de rau dar cred ca vom juca in liga 1 abia cand se va termina stadionul FN... pana atunci ne mananca Siria cu un gazon pe masura. Astazi ne-am batut din nou, nu stiu pentru a cata oara, singuri! Sper sa nu ne ajunga U Cluj din urma...

PS. din pacate avem cea mai slaba aparare din toate timpurile
Răspunde
19-03-2017, 15:16,
#9
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Am impresia ca nu se vrea promovarea... In meciurile importante nu jucam nimic. Sper sa nu mai stam inca un an prin liga 2!!!
Răspunde
19-03-2017, 15:53, (Ultima modificare: 19-03-2017, 15:54 de Giuliano.)
#10
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Nu prea e nimic de analizat, am jucat prost şi am pierdut; un lucru care e normal în fotbal de când există acest sport. Mai deranjantă mi se pare atitudinea nerealistă, superficială şi infantilă a multora dintre noi. UTA nu-i vreo Barcelona a seriei să bată tot, dacă era aşa era pe primul loc şi nu în luptă pentru locul 2. Ne place sau nu ne place, ăsta e nivelul fotbalului românesc din care facem parte; jucătorii sunt mediocri, valorile sunt nivelate şi atunci diferenţa o face forma de moment, inspiraţia. Contează şi calitatea individuală dar să nu ne îmbătăm cu apă rece n-avem jucători de super clasă în echipă cum de fapt nu mai are nicio echipă din fotbalul românesc. Una dintre caracateristicile valorii este constanţa. În fotbalul românesc nu mai există valoare şi de aia nu mai există nici echipe constante şi oricine poate pierde oriunde. Nu înţeleg de unde pretenţia ca noi să fim altfel? Prea facem nunţi din victorii şi înmormântări din înfrângeri. E caz de studiu psihologic modul în care microbistul arădean după fiecare victorie are impresia că echipa asta e vreun monstru care va câştiga toate meciurile. Cum la fel de deplasată mi se pare şi obiceiul tipic mioritic ca la fiecare înfrângere să dăm vina pe atitudine sau pe ipotetice jocuri de culise. Nuuuu, noi avem în echipă numai Messi, Neymari şi Iniesti deci e clar dacă pierdem ori nu au vrut să joace ori au vândut meciul. Băi fraţilor, ne punem problema vreodată că poate în ziua aia, strict fotbalistic, atâta am putut?! Şi că înfrângerea sau victoria dintr-un meci nu reflectă neapărat valoarea echipei?! Că dacă batem nu suntem neapărat cei mai buni sau dacă pierdem neapărat cei mai slabi?! Puţin echilibru ce naiba!

Un alt lucru pe care nu-l înţeleg e de ce naiba ne-am mutat la Şiria dacă gazonul de aici e la fel de prost ca pe Motorul şi acolo nu se întâmplă nimic?! Cred că nu o banală înfrângere trebuie să ne enerveze ci faptul că această echipă este bătaia de joc constantă a administraţiei arădene. Cu complicitatea populaţiei, fie că ne place, fie că nu! Eu cred că dacă trebuie tăiat ceva din denumirea echipei, nu e "Bătrâna Doamnă" ci Arad. Aradul nu merită această echipă! Aşa indolentă şi slabă cum o văd unii dintre noi. Da domnule, sunt nişte indolenţi fără valoare şi fără caracater... dar noi, noi arădenii ăştia foarte duri în analize, noi cum suntem?!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
19-03-2017, 16:20,
#11
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Atmosfera de la Siria nu o sa fie la fel ca la Arad... Multi dintre noi nu suntem lasati sa intram la peluza(in galerie) , nu inteleg de ce... Motivul fiind ca, doar cei cu abonamente. Asta este... Trebuie sa batem tot dar cel mai important sepsi si olimpia!! Chiar ipocrit Falca asta...Unde jucam daca promovam???
Răspunde
19-03-2017, 16:52,
#12
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Crezi ca de asta nu poate dormi Falca noaptea? Nu da doi bani pe sportul asta și pe echipa asta nici atât.
Răspunde
19-03-2017, 17:13,
#13
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Va salut!

E prima postare pe forumul actual, pe cel vechi eram destul de activ. Citeam forumul dar nu simteam nevoia sa postez. Mi-am facut contul de nervi dupa meciul de azi!
Sunt de acord ca falca isi bate joc de UTA si de fotbalul din Arad, sunt de acord ca sunt unii care abia atunci simt ca traiesc cand injura jucatorii si antrenorii. Giuliano, trebuie sa intelegem ca ei atata pot, si nu ei sunt problema noastra in lupta asta pentru promovare.
NU sunt de acord ca suporterii arandeni nu merita ca UTA sa joace in liga 1. Chiar si asa jucand la Siria vin 1500 de oameni. Si ca medie de spectatori in liga a 2-a daca facem un clasament sigur suntem pe loc promovabil direct si chiar si la liga 1 sunt destule echipe care au media de spectatori mai mica decat a noastra, si sa nu uitam...noi nu avem stadion!

Problema cea mare este jocul echipei dupa 4 etape!
Am facut 4 trasnferuri teoretic bune, am facut cantonament profesionist in Spania, avem preparator fizic, avem antrenor scolit in strainatate.
Cu totii am crezut ca vom ara terenurile in retur si vom promova de pe locul 1. Si ce am facut?

- La Braila am inceput tare, am avut 1-0 si deja imi faceam filmul "scor final 0-4". Apoi, inexplciabil am disparut din joc, i-am lasat sa joace si s-a terminat 2-1, cu aceleasi probleme care ne dor in aparare. Am zis...hai ca poate am fost prea increzuti si ne-am invatat lectia.
- A venit meciul cu Resita, am deshis scorul repede si si asta ne-a ajutat foarte mult, dar dupa 2-0 i-am lasat sa joace, sa ne domine o perioada la noi acasa o echipa ca si retorgradata. Mi-am amintit de meciul de la Braila. (nu stiu cati au observat detaliul asta dincolo de 4-0)
- La Mioveni am deschis scorul din faza fixa, impotriva cursului jocului, apoi desi am avut mult timp superioritate numerica, nu s-a simtit asta in jocul nostru. Ba mai mult, defapt si de drept ne-au egalat in 10 oameni...restul nu mai conteaza.
- Azi cu Brasovul am anitcipat dezastrul...jocul a confirmat ca nu suntem o echipa atat e solida pe cum parem pe hartie.

Intrebarea este...de ce?

Sa fie de vina Rosu? (intreb fara sa insinuez si fara sa fiu ironic)
Eu tind sa cred ca nu ne prind foarte bine atatea schimbari si permutari in echipa, nu mai stim cine e titular si cine e rezerva, si nu mai stim nici cu ce sistem de joc abordam meciurile.
Pana in iarna mi-a placut, a venit cu ceva nou, avea tupeu in shimbari, risca, era creativ....dar acum parca e prea mult cat le invarte si le suceste.
Gresesc?
Răspunde
19-03-2017, 17:37, (Ultima modificare: 19-03-2017, 18:43 de psv.)
#14
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
(19-03-2017, 17:13)Cristi_Arad a scris: Va salut!

E prima postare pe forumul actual, pe cel vechi eram destul de activ. Citeam forumul dar nu simteam nevoia sa postez. Mi-am facut contul de nervi dupa meciul de azi!
Sunt de acord ca falca isi bate joc de UTA si de fotbalul din Arad, sunt de acord ca sunt unii care abia atunci simt ca traiesc cand injura jucatorii si antrenorii. Giuliano, trebuie sa intelegem ca ei atata pot, si nu ei sunt problema noastra in lupta asta pentru promovare.
NU sunt de acord ca suporterii arandeni nu merita ca UTA sa joace in liga 1. Chiar si asa jucand la Siria vin 1500 de oameni. Si ca medie de spectatori in liga a 2-a daca facem un clasament sigur suntem pe loc promovabil direct si chiar si la liga 1 sunt destule echipe care au media de spectatori mai mica decat a noastra, si sa nu uitam...noi nu avem stadion!

Problema cea mare este jocul echipei dupa 4 etape!
Am facut 4 trasnferuri teoretic bune, am facut cantonament profesionist in Spania, avem preparator fizic, avem antrenor scolit in strainatate.
Cu totii am crezut ca vom ara terenurile in retur si vom promova de pe locul 1. Si ce am facut?

- La Braila am inceput tare, am avut 1-0 si deja imi faceam filmul "scor final 0-4". Apoi, inexplciabil am disparut din joc, i-am lasat sa joace si s-a terminat 2-1, cu aceleasi probleme care ne dor in aparare. Am zis...hai ca poate am fost prea increzuti si ne-am invatat lectia.
- A venit meciul cu Resita, am deshis scorul repede si si asta ne-a ajutat foarte mult, dar dupa 2-0 i-am lasat sa joace, sa ne domine o perioada la noi acasa o echipa ca si retorgradata. Mi-am amintit de meciul de la Braila. (nu stiu cati au observat detaliul asta dincolo de 4-0)
- La Mioveni am deschis scorul din faza fixa, impotriva cursului jocului, apoi desi am avut mult timp superioritate numerica, nu s-a simtit asta in jocul nostru. Ba mai mult, defapt si de drept ne-au egalat in 10 oameni...restul nu mai conteaza.
- Azi cu Brasovul am anitcipat dezastrul...jocul a confirmat ca nu suntem o echipa atat e solida pe cum parem pe hartie.

Intrebarea este...de ce?

Sa fie de vina Rosu? (intreb fara sa insinuez si fara sa fiu ironic)
Eu tind sa cred ca nu ne prind foarte bine atatea schimbari si permutari in echipa, nu mai stim cine e titular si cine e rezerva, si nu mai stim nici cu ce sistem de joc abordam meciurile.
Pana in iarna mi-a placut, a venit cu ceva nou, avea tupeu in shimbari, risca, era creativ....dar acum parca e prea mult cat le invarte si le suceste.
Gresesc?

Foarte bine punctat Cristi!Si asta ar trebui sa fie principala preocupare a tuturor (conducatori ,antrenori,jucatori)sa detecteze si sa corecteze acum cat inca nu este prea tarziu!
Ceva s-a intamplat intre  finalul de tur si retur ....nu trebuie sa ai ochelari de cal sa iti dai seama ca echipa este blocata(s-a vazut la Braila ,s-a vazut si cu MIoveni chiar daca am castigat cum am castigat).
Ceea ce s-a intamplat astazi este doar consecinta a ceea ce a aratat echipa in primele trei etape din retur!
Sper ca acest dus rece sa prinda bine si sa fie semnalul unei desteptari care trebuie sa vina in primul rand din partea jucatorilor ,asta daca isi (mai)doresc ceva de la acest sezon.
Pe de alta parte sunt anumiti jucatori in lot care au anumite limite (gen Filaret,Chindris,Copil) care par a fi atins nivelul maxim ,iar in astfel de meciuri cu miza acest aspect se vede.
Dezamagirea este mare dar cred ca este momentul ca Rosu sa demonstreze  ca este capabil sa redreseze corabia.
Răspunde
19-03-2017, 18:40,
#15
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Singurul lucru pozitiv (daca se poate spune asa...) dupa meciul de azi e Adili, pe care eu il vad cel mai bun transfer !in rest un joc f slab intr-o atmosfera campeneasca cu miros de mici!asta e...mergem mai departe , mai sunt destule etape!
Răspunde
19-03-2017, 19:21,
#16
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Faptul ca se joaca la Siria, ar fi o sansa destul de mare la nivel de marketing, vanzarea de obiecte promotionale s.a.m.d.
Victorie, egal sau infrangere faptul este consumat. Fiecare meci trebuie jucat la vitorie, necesita seriozitate si suport din partea noastra a tuturor.
Răspunde
19-03-2017, 20:16,
#17
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
(19-03-2017, 15:53)Giuliano a scris: Nu prea e nimic de analizat, am jucat prost şi am pierdut; un lucru care e normal în fotbal de când există acest sport. Mai deranjantă mi se pare atitudinea nerealistă, superficială şi infantilă a multora dintre noi. UTA nu-i vreo Barcelona a seriei să bată tot, dacă era aşa era pe primul loc şi nu în luptă pentru locul 2. Ne place sau nu ne place, ăsta e nivelul fotbalului românesc din care facem parte; jucătorii sunt mediocri, valorile sunt nivelate şi atunci diferenţa o face forma de moment, inspiraţia. Contează şi calitatea individuală dar să nu ne îmbătăm cu apă rece n-avem jucători de super clasă în echipă cum de fapt nu mai are nicio echipă din fotbalul românesc. Una dintre caracateristicile valorii este constanţa. În fotbalul românesc nu mai există valoare şi de aia nu mai există nici echipe constante şi oricine poate pierde oriunde. Nu înţeleg de unde pretenţia ca noi să fim altfel? Prea facem nunţi din victorii şi înmormântări din înfrângeri. E caz de studiu psihologic modul în care microbistul arădean după fiecare victorie are impresia că echipa asta e vreun monstru care va câştiga toate meciurile. Cum la fel de deplasată mi se pare şi obiceiul tipic mioritic ca la fiecare înfrângere să dăm vina pe atitudine sau pe ipotetice jocuri de culise. Nuuuu, noi avem în echipă numai Messi, Neymari şi Iniesti deci e clar dacă pierdem ori nu au vrut să joace ori au vândut meciul. Băi fraţilor, ne punem problema vreodată că poate în ziua aia, strict fotbalistic, atâta am putut?! Şi că înfrângerea sau victoria dintr-un meci nu reflectă neapărat valoarea echipei?! Că dacă batem nu suntem neapărat cei mai buni sau dacă pierdem neapărat cei mai slabi?! Puţin echilibru ce naiba!

Un alt lucru pe care nu-l înţeleg e de ce naiba ne-am mutat la Şiria dacă gazonul de aici e la fel de prost ca pe Motorul şi acolo nu se întâmplă nimic?! Cred că nu o banală înfrângere trebuie să ne enerveze ci faptul că această echipă este bătaia de joc constantă a administraţiei arădene. Cu complicitatea populaţiei, fie că ne place, fie că nu! Eu cred că dacă trebuie tăiat ceva din denumirea echipei, nu e "Bătrâna Doamnă" ci Arad. Aradul nu merită această echipă! Aşa indolentă şi slabă cum o văd unii dintre noi. Da domnule, sunt nişte indolenţi fără valoare şi fără caracater... dar noi, noi arădenii ăştia foarte duri în analize, noi cum suntem?!

Foarte, foarte bine spus Giuliano ! 
Dincolo de aceasta sincopa, eu unul cred ca avem sanse reale sa terminam pe locul 2. Si cred ca Andor nu ar trebui sa lipseasca din primul 11.
In rest, "fuie malca" !
Răspunde
19-03-2017, 20:24,
#18
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
(19-03-2017, 17:13)Cristi_Arad a scris: Sa fie de vina Rosu? (intreb fara sa insinuez si fara sa fiu ironic)

Eu tind sa cred ca nu ne prind foarte bine atatea schimbari si permutari in echipa, nu mai stim cine e titular si cine e rezerva, si nu mai stim nici cu ce sistem de joc abordam meciurile.
Pana in iarna mi-a placut, a venit cu ceva nou, avea tupeu in shimbari, risca, era creativ....dar acum parca e prea mult cat le invarte si le suceste.
Gresesc?

Păi hai să vedem de ce le învârtește:

1. Pentru că Polgar e accidentat iar David a jucat slab și a greșit în toate cele trei meciuri din acest retur
2. Pentru că Burlă a decis că e mai bine pentru el să își bată joc de fotbal și de carieră. Burlă care fiind junior a trebuit înlocuit cu alt junior, Vâlceanu, ceea ce a dus la scoaterea din schemă fie a lui Andor, fie a lui Copil.
3. Pentru că Marius Curtuiuș a fost bolnav iar săptămâna asta a reînceput antrenamentele cu echipa abia joi și era un risc să joace titular.

Da, dacă urmărești ceea ce se întâmplă la echipă doar prin prisma meciurilor, sunt greu de înțeles modificările poate. Dar ținând cont de cele trei puncte enumerate mai sus, pe o scară de la 1 la 10 cât de aiuritoare sau bramburite sunt modificările?
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
19-03-2017, 20:31,
#19
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Și încă ceva... vorbim despre suporteri, cât suntem de grozavi că mergem 1000 de oameni la Șiria. După orice definiție decentă suporterul este cel care are abonament. Cu abonamentele umplem o peluză de pe Motorul și atât. Și ne mai mirăm că vin atât de puțini bani din publicitate. Dacă ați fi un patron de firmă care vrea să își facă reclamă pe stadion la începutul sezonului și la întrebarea ”care este numărul garantat de oameni care-mi vor vedea meci de meci bannerul?” răspunsul e ”în jur de 300”... și banii vor fi pe măsură.
Suporterul e cel care își susține clubul cu abonament și își susține moral echipa la greu (când bați la Mioveni oricine te poate bate pe spate să-ți spună ”bravo băh”). Restul sunt doar povești care să scuze și să acopere lipsa de mentalitate corectă a chibițului român.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
19-03-2017, 20:44,
#20
RE: Etapa #25: UTA - FC Brasov (19.03.2017, ora 11:00, Digisport 1)
Nu stiu ce aveti cu Valceanu...chiar misca baiatul asta!!!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)