UTA Under 19
05-04-2017, 14:01, (Ultima modificare: 05-04-2017, 14:03 de Kidu.)
#1
UTA Under 19
Dupa ce a castigat prima mansa a semifinalei la Arad cu 1-0 impotriva celor de la CFR Cluj, UTA Under 19 castiga cu acelasi scor si returul de la Cluj si pentru al doilea an consecutiv suntem in finala Cupei Romaniei la Fotbal Under 19 dupa ce anul trecut am castigat competitia.

Bravo baieti! Suntem mandri de voi si prin generatia voastra cat si prin colegii vostri de la generatiile mai mici, UTA are un viitor plin de sperante.

Urmatorul meci: finala de la Mogosoaia.
Răspunde
05-04-2017, 14:16,
#2
RE: UTA Under 19
Am citit in urma cu vreo 2 sau 3 saptamani in ProSport daca imi aduc bine aminte, ca se vrea aceasta finala la Under19 a se disputa in data de 27.05.17 pe Arena Nationala in deschidere la Finala Cupei Romaniei - daca se concretizeaza ar fi ceva frumos de vazut.
Răspunde
05-04-2017, 14:45,
#3
RE: UTA Under 19
Ar fi prea frumos. Sper sa se concretizeze.
Răspunde
05-04-2017, 15:15,
#4
RE: UTA Under 19
Cand vad ca multi carcotasi dau in Meszar ca avem prea multe echipe de juniori imi vine sa ma iau de cap, multi carcotasi care vorbesc aiurea. Felicitari , dupa mult timp avem un club solid, uitandu -ne la ce vine din spate!!!
Răspunde
05-04-2017, 15:43, (Ultima modificare: 05-04-2017, 15:43 de red11.)
#5
RE: UTA Under 19
Felicitari tinerilor utisti! Le doresc succes in finala!
Răspunde
05-04-2017, 19:10, (Ultima modificare: 05-04-2017, 19:10 de RedNeck.)
#6
RE: UTA Under 19
Excelent ! Sa jucam finala dupa ce anul trecut am castigat cupa e extraordinar ! Felicitari echipei si tuturor celor implicati ! Viitorul arata bine...si nu vorbesc de viitorul lui Hagi Smile
Răspunde
06-04-2017, 9:19,
#7
RE: UTA Under 19
Din pacate pentru finala , majoritatea acestei echipe sunt angrenati in lupta promovarii in liga I la prima echipa (Tanase, Jorza, Petre, Mara, Stahl,Copaci, Costin)

Performanta e cu atat mai notabila cu cat, fara acesti jucatori deja promovati la prima echipa , noua generatie din 99 a reusit sa ajunga pana in finala al doilea an la rand .

Din pacate insa si capitanul echipei Rafa Iuga (care a fost liderul acestei echipe si anul trecut) a luat rosu ieri la Cluj astfel ca va rata finala .

Oricum felicitari baietilor si sa ii vedem pe toti in prima echipa la UTA cat mai repede !!!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
06-04-2017, 20:45,
#8
RE: UTA Under 19
Rosu a anuntat ca ii va lasa sa joace deoarece UTA va sta in acel weekend

http://sportarad.ro/2017/04/06/rosu-dat-...-clubului/
Răspunde
06-04-2017, 21:23,
#9
RE: UTA Under 19
In sfarsit o decizie buna a FRF (pe langa aia cu obligativitatea cluburilor de Liga 1 de a folosi juniori): faptul ca a programat finala asta inaintea finale mari, aratand oarecum ca pune importanta si pe juniori. Iar daca meciul va fi televizat va fi si mai bine.
Răspunde
22-04-2017, 11:01,
#10
RE: UTA Under 19
S-a decis unde şi când se dispută finala Cupei României Under 19, dintre UTA Bătrâna Doamnă şi FC Viitorul. Meciul va avea loc în deschiderea altei finale. Finala Cupei României dedicată echipelor Under 19, în care se vor întâlni UTA Bătrâna Doamnă şi FC Viitorul, se va desfăşura pe 27 mai, pe stadionul ”Ilie Oană” din Ploieşti, şi va avea loc înaintea finalei Cupei României pentru seniori. Astra Giurgiu şi ACS Poli Timişoara, respectiv CS U Craiova şi FC Voluntari se luptă în semifinale pentru accederea în acest meci la finalul căruia vor ridica trofeu deasupra capului.

Membrii Comitetului Executiv al FRF, întrunit vineri, 21 aprilie, la Casa Fotbalului, a decis cu unanimitate de voturi ca finala Cupei României, ediţia 2016-2017, să se dispute la Ploieşti, pe stadionul ”Ilie Oană”. Oraşul reşedinţă al judeţului Prahova va găzdui în premieră o finală de Cupa României.

De asemenea, finala Cupei României la juniori Under 17 se va disputa vineri, 26 mai, pe stadionul ”Anghel Iordănescu” din Voluntari, meci în care vor evolua Dinamo Bucureşti şi Csikszereda Miercurea Ciuc. Orele de disputare vor fi anunţate ulterior, în urma negocierilor cu instituţiile media deţinătoare ale drepturilor tv, anunţă site-ul FRF.

Cât priveşte programul semifinalelor Cupei Românieipentru seniori, acesta este următorul:

marţi, 25 aprilie, ora 20:00, Giurgiu
Astra Giurgiu - ACS Poli Timişoara

joi, 27 aprilie, ora 20:30, Drobeta Turnu Severin
CSU Craiova - FC Voluntari

Returul e programat în perioada 16-18 mai.

http://liga2.prosport.ro/seria-1/diverse...e-16242067
Răspunde
22-04-2017, 19:51,
#11
RE: UTA Under 19
Interesant duel intre Dinamo si Csikszereda Miercurea Ciuc la U17. De echipa asta din Miercurea Ciuc eu nu stiu nimic. Poate se uita conducerea nostra la ceva juniori interesanti pentru un eventual transfer.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)