Etapa #28: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
07-04-2017, 10:19, (Ultima modificare: 20-04-2017, 10:37 de Kidu.)
#1
Video  Etapa #28: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Victoria singura optiune pentru a mai spera la locurile fruntase!!!
Răspunde
07-04-2017, 11:53,
#2
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Asta e un meci dificil pentru ca Afumatiul este una din echipele care daca prinde o zi buna, poate bate pe oricine din serie. Si in tur la Arad au jucat fotbal, ne-au pasat si greu i-am batut.
Răspunde
07-04-2017, 11:59,
#3
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Deja nici nu mai are rost să vorbim de alt obiectiv decât victoria în acest meci.
Răspunde
07-04-2017, 19:03, (Ultima modificare: 07-04-2017, 19:04 de Triple H.)
#4
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Evident ca singura noastra optiune e victoria. Orice altceva e exclus.
@Kidu: Mda, sunt de acord cu ce spui, dar daca nu bati Afumatiul, ce pretentii sa mai ai de promovare ? Spune tu.
Respectiv meciul cu Sepsi, daca nu-i batem, sa ne luam si revansa fata de acea infrangere urata din tur... ce sansa avem vs celelalte echipe din Liga I si sa evitam retrogradarea ? Pentru ca nu-mi doresc un simplu act de prezenta acolo.

Eu vrea sa vad atitudine, rautate pozitiva pe teren, si daca suntem in stare.. batem Afumatiul, batem pe urma si pe Sepsi.
In schimb, daca vom juca lamentabil, si nu obtinem nimic, asta este. ramanem si in sezonul viitor in Liga 2 si incercam din nou la anul.

Dar ajunge cu asta, sa vedem cum se misca baietii, vreau sa vad o schimbare in joc, sa ne arate ca sunt uniti si ca vor promovarea, pentru ei, pentru noi, pentru UTA si ARAD.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
07-04-2017, 21:39,
#5
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Banuiesc ca vom castiga, atata timp cat Afumatiul e echipa casei .
Răspunde
08-04-2017, 8:57,
#6
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Batem azi si pe sepsi apoi putem spera la PROMOVARE!
Meciul nu e usor dar sper sa ne trezim si sa batem tot pana la final!
Răspunde
08-04-2017, 12:47,
#7
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
slab, foarte slab! UTA joaca cu capul in pamant, inca un sezon ratat de liga a 2-a. pacat
Răspunde
08-04-2017, 13:35,
#8
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Din pacate nu jucam NIMIC!putem castiga doar dintr-o intamplare!
Nu contam in atac ...jucam la intamplare!
Răspunde
08-04-2017, 13:40,
#9
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Cantonamentul din Spania se pare ca a fost un Fiasco total, pregatirea fizica execrabila joc mizerabil excat ca pe vremea lui Roland N. cred ca in acest fel vom pierde din nou la scor si cu Sepsi.... pacat
Răspunde
08-04-2017, 13:51,
#10
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Haideti sa va intreb ceva... CUM SA POTI DACA NU VREI?
Weekend frumos... ne vedem Sambata viitoare...
Răspunde
08-04-2017, 13:53,
#11
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Felicit baietii din galerie care au facut deplasarea, restul dezamagire. Din pretendenta la promovare am ajun o echipa de mijlocul plutonului.
Ave UTA, morituri te salutant !
Răspunde
08-04-2017, 13:54,
#12
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Atitudine zero, agresivitate zero, ambitie zero, joc zero ...scor final 0 la 0 ( doar pt ca ne-a salvat Miron )!
Nu cred ca are rost sa mai spunem ceva!
Răspunde
08-04-2017, 14:18,
#13
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Visam la promovare dar noi din 6 meciuri am casigat 2. Unul acasa cu o echipa retrogradata si unul jucand aproape tot meciul in superioritate, si daca se punea golul lor poate nici nu mai castigam.
De cand am revenit in liga a 2-a nu am avut pana acuma o perioada atat de proasta atat ca joc cat si ca rezultate, nici cand eram iesiti din forma in perioada Nagy. Jucam mizerabil!
Si vreau sa stiu cauzele in conditiile in care avem transferuri, cantonamente in Spania, preparatori fizici, si aintrenori moderni.
Cred ca Sepsi ne vor spulbera etapa viitoare acasa si vor fi la 7 puncte de noi.
Răspunde
08-04-2017, 14:58,
#14
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Din păcate am reuşit să rezolvăm problemele din apărare dar acum nu mai funcţionează atacul. În 3 etape UTA a reuşit 2 puncte şi a marcat un gol. Dramatic pentru o echipă care îşi propune să promoveze.
Ceva şi mai grav decât rezultatele şi jocul este însă atitudinea jucătorilor importanţi din echipă. După Burlă trimis la echipa a doua pentru indisciplină, după Copil care nu joacă nimic dar este primul la nemulţumiri,după Strătilă ajuns din vedeta echipei rezervă de lux, azi l-am văzut şi pe Adi Petre, golgeterul pe care mulţi îl vedeam la naţională, evoluând cu o apatie şi în unele momente chiar cu o scârbă de neacceptat. Nu înţeleg, dintr-o dată este un star cu nasul prea fin pentru liga a doua, a devenit UTA o echipă prea mică pentru talentul său efervescent?! Dacă aşa gândeşte poate ar trebui să-i dăm exemple de jucători care tot aşa după jumătate de sezon de rupt norii şi-au luat-o în cap şi pe la 25 de ani în loc să joace în Primera Division sau Bundesliga, înălţau zmeie pe la alde Sebiş sau Cermei.
Oricum, astfel de atitudini ne oferă explicaţia pentru faptul că jucătorul român nu reuşeşte să se impună în străinătate şi după câteva focuri de artificii pe termen scurt ajunge să frece băncile de rezervă la orice echipă din Occident, indiferent de nivel; pentru că fiţele şi impresiile sunt la nivelul Everestului dar profesionalismul îl căutăm pe fundul mării.
Deja şansele UTA-ei la promovare au scăzut de la importante la aproape teoretice. Dacă nu se va petrece o schimbare dramatică în joc şi în atitudine săptămâna asta, sâmbătă pe la această oră am putea fi deja ieşiţi definitiv din cursa pentru promovare.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
08-04-2017, 15:19,
#15
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Mai avem şanse doar la locul 3, dar nici acolo prea mari. Chiar nu înţeleg ce s-a întâmplat. Poate fi vorba numai de caracterul jucătorilor şi de o inexplicabilă lipsă de idei sau apatie venită de pe bancă. Atunci când l-am văzut pe Roşu ieşind de la vestiare cu capul în pământ mi-a fost clar că nu putem obţine mai mult din acest meci. Până la urmă Afumaţiul a avut ocaziile cele mai clare. Un sezon aproape pierdut. Ne-a mai rămas ca pansament meciul de la Timişoara. Dacă am ajunge la baraj, pe hârtie avem echipă mai bună decât anul trecut. Dar asta doar pe hârtie.  Huh
Răspunde
08-04-2017, 17:57,
#16
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Atitudine dezamagitoare, fara niciun pic de vlaga...inainte, in timpul si dupa meci. Nu asa arata o echipa intr-un meci decisiv pentru promovare, mai ales ca joci cu o echipa fara griji, care a fost preocupata in mare parte sa joace fotbal, nu a fost cazul de duritati sau anti-joc. "Invins" mi s-a parut si Rosu in atitudine. Chiar daca teoretic inca avem sanse, cred ca ar trebui intervenit in echipa cu gandul la viitor. Jucatori care "inoata" de prea multi ani in liga2, jucatori care nu isi mai doresc sau nu mai pot, ar trebui trasi pe linie moarta.

Sa incepem sa ne pregatim pe niste baze sanatoase pentru sezonul viitor...si cine stie, poate avem parte de o surpriza chiar in sezonul in curs. Ca si parte buna, cred ca cel putin doi din noii veniti au confirmat si vor ajuta mult echipa in continuare.
Răspunde
08-04-2017, 20:23,
#17
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Ma abtin sa comentez la cald insa ma gandesc ca poate n-ar fi rau sa mergem la ei si sa discutam dupa un antrenament.
Fara reprosuri, fara nervi, calm, rational, sa vedem si sa auzim si noi care sunt problemele lor de avem parte de astfel de evolutii si adtfel de atitudine.
Răspunde
08-04-2017, 21:09,
#18
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Mi-e ciuda, cand un club,bine organizat,fara probleme(datorii la stat,catre jucatori),care anul trecut s-a batut la promovare jucand jocuri de baraj....nu poate tine pasul cu echipe,culmea,nou promovate,ocupante a primelor doua locuri promovabile.Si uite asa trec pe rand anii....vin alti ...si altii ...si altii.Nu vad pic de rautate,in sensul bun al cuvantului, la jucatori,vorba unui fost jucator de la UTA din anii '90 "si noi am avut zile cand nu puteam sta in ghete,dar faceam noi cumva ca s-o scoatem bine la capat,mai fortam un penalty,mai un galben,un rosu,acum daca nu le merge jocul baga capul in pamant si cam atat.
Răspunde
08-04-2017, 21:55, (Ultima modificare: 08-04-2017, 21:57 de psv.)
#19
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
Oare cati dintre noi ,ne gandeam inaintea de inceperea returului la acest dezastru care urma sa vina?!Ma tot gandesc ,s-a facut cantonament profesionist ,s-au facut eforturi ca salariile jucatorilor sa fie la zi(caz extrem de rar in fotbalul mioritic din zilele noastre),ba s-au mai si adus doi-trei jucatori buni pentru acest nivel ,rezultatul...UTA joaca cel mai slab fotbal din ultimele trei sezoane iar perspectivele sunt greu de prevazut.
Am spus-o si dupa meciul cu Barsov-ul ,Rosu nu pare capabil sa resusciteze echipa ,e clar ca s-a intrat intr-o degringolada totala,acolo unde exista forme proste pentru anumiti jucatori poti sa spui ca este o intamplare dar acolo unde ai aproape toata echipa "moarta" ,deja antrenorul nu mai poate fi absolvit de vina.
frustrarea este maxima si exact ce spunea si R-1946 ,este atat de frustrant ,echipe venite din liga a treia sa conduca cu atata nonsalanta seria iar noi exact atunci cand TOATA lumea era de acord ca clubul este organizat si pregatit mai bine ca niciodata in ultimii 10 ani ,sa ratam in mod lamentabil obiectivul mult visat....
Personal nu vad la acest moment o solutie pentru situatia in care ne aflam ,cred ca nu avem alta optiune pentru acest final de sezon decat sa speram ca cei din conducerea administrativa si cea tehnica vro gasi intr-un final solutii in asa fel incat cel putin sa incheiem intr-un mod onorabil acest sezon ,dar ramane regretul ca chiar se putea mult mai mult .....
Răspunde
08-04-2017, 22:56, (Ultima modificare: 08-04-2017, 22:58 de Xtreme.)
#20
RE: CS Afumati - UTA (08.04.2017, ora 12:00, Digisport 1)
se pare ca jucatorii si-au pierdut speranta intr-o posibila promovare, sa fie zarurile aruncate?! ar fi pacat, da la jocurile de culise din Romania nu m-ar mira nimica...
poate la anu...
si fie vorba intre noi, chiar asa de rău nu au jucat, însa nu și-au dorit cu adevărat victoria! parca joaca la alibi
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)