Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
24-04-2017, 13:50, (Ultima modificare: 24-04-2017, 14:40 de Kidu.)
#1
Video  Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
Meci foarte, foarte important. Haideti sa-i impingem pe baieti spre victorie!!!

UTA ARAD!!!
Răspunde
24-04-2017, 14:42,
#2
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
Din cate stiu eu, meciul este televizat de catre DigiSport 1. Stiti voi altceva?
Cat despre meci, un singur obiectiv, victoria. Trebuie sa razbunam infrangerea din tur si totodata ne trebuiesc cele trei puncte pentru promovare.
Răspunde
24-04-2017, 14:47,
#3
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
(24-04-2017, 14:42)Kidu a scris: Din cate stiu eu, meciul este televizat de catre DigiSport 1. Stiti voi altceva?
Cat despre meci, un singur obiectiv, victoria. Trebuie sa razbunam infrangerea din tur si totodata ne trebuiesc cele trei puncte pentru promovare.
Ai dreptate, e televizat pe Digi 1, am verificat programul celor de la Digi!
VICTORIE!!!
Răspunde
24-04-2017, 17:20,
#4
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
Un singur gand: VICTORIE !
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
24-04-2017, 21:30,
#5
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
Sper sa incepem tare ...sa marcam rapid si sa ne facem meciul cat mai usor!
Răspunde
25-04-2017, 17:21,
#6
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
Am gasit un stream live pe youtube: https://www.youtube.com/watch?v=2Q9fUnxRXH0
Răspunde
25-04-2017, 20:25,
#7
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
O victorie ce ne duce pe locul 2...acolo unde vom si ramane pt ca sepsi nu bate la balotesti!
Răspunde
25-04-2017, 20:32,
#8
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
Am început meciul cu gol, l-am terminat cu gol ceea ce e foarte bine, mai ales pentru clasament. Doar că între cele două evenimente nu prea am făcut nimic. Să recunoaştem, ne-a cam dus Marius Curtuiuş în spate azi şi dacă dădeam de o echipă mai hotărâtă putea ieşi rău. Sper ca evoluţia proastă să se fi datorat oboselii acumulate după deplasarea de la Bucureşti de acum 3 zile (deşi au părut cam terminaţi şi unii care n-au jucat sâmbătă). Sper să jucăm altceva la Călăraşi pentru că, din păcate, seria de 4 meciuri fără victorie nu ne-a lăsat marjă de eroare.
Ştie cineva ce s-a întâmplat cu Adi Petre, dacă a avut o problemă medicală şi cât de seioasă e?
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
25-04-2017, 21:23,
#9
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
Am apucat să văd ceva din meci pe telefon şi într-adevăr am jucat subţire, economicos. Sper să fie o evoluţie calculată astfel încât să ne păstreze forţele pentru deplasarea de la Călăraşi. Într-un campionat se mai câştigă meciuri şi aşa. E bine că încep jucătorii noştri talentaţi încep să fie determinanţi: Gligor, Stahl şi Petre cu Sepsi, Copil cu Juventus, Curtuiuş astăzi. 

Felicitări băieţilor, mergem mai departe având cuţitul la gât în continuare. Campionatul e aproape de final şi orice paş greşit îţi poate diminua drastic şansele de a prinde locurile 2 sau 3. Să vedem ce fac mâine şi poimâine contracandidatele noastre.
Răspunde
25-04-2017, 21:58, (Ultima modificare: 25-04-2017, 22:00 de Adrian07.)
#10
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
Felicitari!!! UTA ARADDDDD!!!
Intr adevar ,nu am jucat prea bine dar nici vantul care a fost parca nu te lasa, cum zice Luci ( meciurile se castiga si asa).Sper sa continuam cu victoriile si sa sarbatorim la movi apropierea de promovare!!!
Răspunde
25-04-2017, 23:08,
#11
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
Cum spuneam, incepem meciul cu un singur gand, VICTORIE. Si am obtinut victoria si totodata cele 3 puncte, in ciuda unui joc intr-adevar, subtire, dar cum ar spune unii "am jucat pragmatic" si am castigat.
Am reusit sa legam 3 victorii, toate 3 importante... sper ca asta sa le dea incredere si motivatie baietilor pt acest final de campionat, si sa ne putem bucura cu totii, la final, de o promovare in prima liga.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
25-04-2017, 23:14,
#12
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
asa sa fie... din pacate nu mai sunt multe etape si orice pas gresit ne va costa foarte scump. Al doilea punct slab astazi a fost jocul sau mai bine zis nejocul lui Adi Petre si a lui Andor. Sper sa-si revina amandoi si sa contribuie in meciurile care au ramas decisiv la promovare. Ma bucur insa ca avem alti jucatori care pot substituii aproape la fel de bine jucatorii de baza de pana acuma.
Răspunde
26-04-2017, 8:51,
#13
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
Poti oare sa ai o atitudine mai pozitiva? Poti oare sa le dai un pic de credit si nu doar sa emiti pretentii? Pentru ce pretindeti ca aveti echipa favorita, echipa iubita? ...oare asta nu presupune sa ii dati credit si sa va incredeti in ea chiar si atunci cand trece prin perioade mai putin reusite?
De ce tratati UTA ca pe o echipa pe care puneti la pariuri si daca se intampla sa greseasca, sariti ca arsi?

Fara suparare dar asta nu e mentalitate de utist, asta e carcoteala de chibit care n-are pic de legatura afectiva doar pretext sa scape de fusta nevestei. Cand spun asta nu ma refer doar la tine si nu iti adresez numai tie mesajul asta, ci o fac la general ca prea multi carcotesc prea usor si prea repede au uitat problemele prin care am trecut acum trei ani.
Prea multi nu isi platesc nici macar biletul sau abonamentul dar au pretentia ca UTA sa joace cum vad ei la Barca cu Real.
Nu se poate! Exista mai multe bariere care ne despart de fotbalul ala. Intelegeti sau alegeti-va alta echipa, preferabil una ca si cele mai sus mentionate, o echipa care castiga mai mereu, care va da pretexte sa va puneti statusuri smechere pe FB, o echipa pe care o veti urmari mereu din sufragerie agasat de lamentarile sotiei suparata pentru ca nu o ajutati sa puna gogonele.

Revenind la meciul de ieri, ma bucur ca am fost pragmatici chiar daca jocul nu a excelat insa sunt si circumstante pentru asta: terenul (da, nu credeam ca o spun insa vorbind strict de planeitatea terenului, e mai rau decat "Motorul"), se controleaza greu balonul la Siria si cred ca de asta se recurge mai mult la mingi pe sus, de aia sunt si atatea pase gresite si atatea bubuieli, oboseala (ale dracului conicidente cum se intampla mai mereu ca tot noi sa inchidem sau sa deschidem etapele), adversarii (e greu sa joci fara cusur cand adversarii fac anti-joc, e drept ca ieri Olimpia a fost o echipa bataioasa insa nu toti au fost asa).

Mai auzeam critici ca au avut satmarenii ocazia aia in minutul '90. Fratilor, asta e fotbalul. Nu suntem pe Playstation.
Răspunde
26-04-2017, 10:14,
#14
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
Kidule ai dreptate cu terenul, sare ca naiba mingea din el, am căzut din lac în puţ, e mai rău ca Motorul.

Dubiile mele referitoare la joc se referă la faptul că s-au făcut greşeli individuale destul de mari în raport cu standardul nostru obişnuit nu cu ce vedem afară. Sincer mie mi s-a părut că am jucat mai prost decât cu Braşovul sau Luceafărul dar, asta e de subliniat, există pentru o parte a băieţilor circumstanţa jocului de sâmbătă, oboseala drumului, recuperare, 1-2 antrenamente maxim şi iar meci. Părerea mea e că o echipă ca să îşi atingă obiectivul într-un campionat trebuie să ştie să câştige şi când joacă prost. Eu n-am nicio problemă ca uneori să jucăm prost şi să batem. Grija mea e pentru meciul de la Călăraşi unde o să dăm peste o echipă care-i gazdă, poate n-are nici problemele Olimpiei şi o să fim testaţi mult mai dur decât ieri. E firesc ca oamenii să aibă semne de întrebare la un joc mai prost din cauza recentei serii de 4 meciuri fără victorie pentru că acum chiar nu ne mai permitem asta.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
26-04-2017, 10:49,
#15
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
De acord Giuli insa trebuie sa luam in calcul si faptul ca putem sa ratam promovarea din varii motive si trebuie sa avem taria de a o lua din nou de la capat in sezonul urmator. Inving cei ce nu cedeaza, nu?
Răspunde
26-04-2017, 19:55,
#16
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
Ah păi asta e evident. Ce am putea face altceva?! Cine face o dramă din ratarea unei promovări uită că în ultimele decenii asta a fost starea de normalitate an de an. În aproximativ 35 de ani am avut în total 5 sezoane de Liga I. Am ajuns la stadiul în care perioada de mediocritate e egală cantitativ cu cea de glorie. Trebuie să ne asumăm cine suntem cu ambele faţete, nu putem vedea la infinit doar pedigree-ul glorios. Ideea e că atâta timp cât suntem în cursă trebuie să facem absolut tot ce este posibil pentru a reuşi promovare. Dacă nu suntem destul de buni... asta e, poate o să fim la anul.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
26-04-2017, 23:14,
#17
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
Nu mai putem lăsa pentru ,,la anul". Deja am lasat de anul trecut pe anul ăsta.Nu putem da cu piciorul la şansa asta, mai avem câteva etape iar băieţii trebuie să fie mai motivaţi ca niciodată.Aveam 10 ani ultima dată când am văzut-o pe UTA în Liga 1.. şi atunci ţin minte cu cât suspans aşteptam meciurile să le văd. Sper să promovăm, acum e momentul nostru !
,,Ei cu ei, noi cu UTA."
Răspunde
27-04-2017, 20:12,
#18
RE: Etapa #31: UTA - Olimpia Satu Mare (25.04.2017, ora 17:00, DigiSport 1)
Toata lumea vrea. Numai anumiti tampiti vad conspiratii in tot si-n toate.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)