Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
30-04-2017, 22:00,
#41
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
Da ai dreptate, incearca sa transmiti asta jucatorilor intr-un mod cat mai eficient
Răspunde
30-04-2017, 22:04,
#42
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
O mana de suporteri au ramas langa aceasta echipa si au avut lupte nu usoare de dus. Incepand din liga a IV-a pana acum. Ca sa nu mai vorbim despre anii si mai indepartati. Fideli, loiali cu multa pasiune si devotament au luptat pana la capat. Multi bagatori de seama si tot felul de prunci isi dau cu parerea despre situatia actuala. In urma cu cativa ani nu era nici unul... bine puncta Kidul, suntem departe de o mentalitate sanatoasa ca si oras in aceasta privinta.
Răspunde
30-04-2017, 22:54, (Ultima modificare: 30-04-2017, 23:16 de Triple H.)
#43
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
Mda, era frumos sa fi legat a 4-a victorie la rand... dar parerea mea e sa nu disperam si sa incepem sa "dam in echipa".

Kidul are dreptate in legatura cu mentalitatea, dar ...e greu de schimbat asa ceva, foarte greu, trebuie sa treaca mai mult timp, si posibil sa nu treaca defel (si nu din cauza ca as fi vreun pesimist). In fine, hai sa nu mergem in directia asta..

Jocul este cum este, nu foarte convingator, insa e bine ca am batut Sepsi, Juventus si Satu Mare. In etapele ramase haideti sa fim alaturi de baieti pana la final, sa vedem ce putem reusi in acest sezon. Si eu cred ca avem sanse mai mari anul acesta la baraj decat anul precedent... si e posibil sa dam piept cu Chiajna (cred), pe care chiar cred ca o putem depasi si am putea promova intr-o astfel de ipostaza.

La finalul campionatului, putem trage concluziile aferente jocului, atitudinii, valorii aratate atat de jucatori cat si de antrenor+stafful tehnic. Pana atunci, repet, haideti sa strangem randurile, si sa speram pana la final ca vom obtine cel putin locul 3. UTA ARAD !!!
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
30-04-2017, 23:46,
#44
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
Dupa urmatoarele 2 etape vom fi pe locul 2!se vor incurca si sepsi stati linistiti!echipele ce se bat pt locul 2 si 3 (noi, sepsi, chindia, brasov si mioveni) sunt sensibil egale valoric si diferenta nu o va face neaparat jocul, ci o gramada de factori de la atitudine, ambitie, daruire, prospetime, dorinta a promovarii, pana la arbitrii ...si nu in ultimul rand NOROCUL!
Eu zic ca avem sansa noastra in lupta asta...o sansa mai realista decat campionatul trecut!
Răspunde
30-04-2017, 23:52,
#45
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
Pe mine ma deranjeaza un lucru...cred ca unii insinueaza ca cei care vad si aspectele negative si "isi permit" sa isi dea cu parerea si sa critice uneori fiind dezamagiti, sunt mai putin suporteri sau nu sunt deloc. De unde pana unde esti superior lor doar pentru ca tu privesti o situatie dintr-un alt unghi?
La noi in tribune si pe forumuri de multi ani au aparut probleme de genul asta, unii erau superterii model din rasa superioara iar altii erau samantari, tarani cu plase de billa, suporteri de rezultat, carcotasi etc..
Răspunde
01-05-2017, 0:29,
#46
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
(30-04-2017, 23:52)Cristi_Arad a scris: Pe mine ma deranjeaza un lucru...cred ca unii insinueaza ca cei care vad si aspectele negative si "isi permit" sa isi dea cu parerea si sa critice uneori fiind dezamagiti, sunt mai putin suporteri sau nu sunt deloc. De unde pana unde esti superior lor doar pentru ca tu privesti o situatie dintr-un alt unghi?
La noi in tribune si pe forumuri de multi ani au aparut probleme de genul asta, unii erau superterii model din rasa superioara iar altii erau samantari, tarani cu plase de billa, suporteri de rezultat, carcotasi etc..

Cristi problema e alta. Nu face nimeni diferenta, nimeni nu insinueaza nimic dar sunt multi care nu au ambitie ,multi care nu lupta, multi care nu se mandresc ca sunt privilegiati ca o au pe UTA. Fotbalul e un hobby , o placere de weekend, UTA leaga prietenii, UTA e o familie. Dar ca sa reusesti trebuie sa faci sacrificii, trebuie sa lupti si aici nu e doar despre UTA e din viata de zi cu zi.
Răspunde
01-05-2017, 9:32,
#47
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
Nu cred ca are (sau nu ar trebui) nimeni pretentia sa vedem UTA ca si pe Bayern sau Real Madrid, dar trebuie sa ne ingrijoreze jocul pe care-l practica echipa. Daca echipa ar fi jucat fotbal adevarat, s-ar fi vazut daruire dar a pierdut, atunci intradevar, nu puteai zice nimic. Dar cand de etape bune, noi nu jucam nimic, jucatorii par blazati (unii), iti pui niste semne de intrebare. Eu la Stratila vad gesturi de vedeta, la fel si la Andor, pe Copil nu inteleg de ce-l joaca, Kiki a ajuns la un punct maxim, nu pare a mai evolua, Curtuius din pacate se zbate mult dar mai mult nu stie, Burla pare ca "s-a nascut talent si moare speranta". Nu stiu care este solutia sa-i faci pe toti sa "functioneze" cum trebuie, dar de asta sunt antrenorii acolo si ei trebuie sa raspunda pentru asta.
Cu toate ca jucam prost (ca sa fiu elegant), suntem in continuare in lupta pentru promovare. In conditiile date, normal s-ar pune intrebarea ce o sa facem in prima liga. Sincer nu imi fac prea multe griji. Asta cred ca spune foarte mult de nivelul in care a ajuns fotbalul romanesc...
Si eu, ca si Luci, cred ca avem sanse mari la baraj daca ajungem acolo.
Semper Fidelis
Răspunde
01-05-2017, 10:04,
#48
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
Ar fi f multe de spus...nimanui nu-i place piarda!cu siguranta nici Rosu nu a revolutionat fotbalul la Arad, insa tot acesti baieti au batut Sepsi si la Juventus ...haideti sa le dam credit pana in ultima etapa, sa mergem fff multi la movi si sa ne sustinem echipa!suntem peste ce am fost anul trecut la baraj, dar stati linistiti vom promova de pe locul 2!
Răspunde
01-05-2017, 12:44,
#49
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
Eu nu am spus niciodata ca sunt mai suporter decat altii insa ca mai tot timpul in viata, faptele arata de ce vorbele nu au aproape nici o valoare.
Răspunde
02-05-2017, 4:23,
#50
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
Inteleg frustrarea unor suporteri, dar nu pot sa inteleg atitudinea asta de defetism. Kidu are dreptate. Ce, am pierdut un meci si gata, totul e terminat ? Unii inca n-au inteles ca un sezon de fotbal e maraton, nu e sprint. OK, santem pe 3 (sau pe 4), dar la finalul sezonului am putea fi chiar pe 2. Avem meciuri accesibile de acum incolo, Petre probabil si-a revenit si v-a juca si el de acum incolo, Piccioni poate o sa dea si el goluri, vine meciul cu Poli si un suflu nou in tribuna, iar promovarea o putem juca poate chiar in ultima etapa. Ce usor uita unii ca ne-a trecut glontul pe la ureche si acum 3 ani ne puneam intrebarea daca o sa mai existam. Uite ca SCU a luat decizia corecta atunci cand am decis sa incepem din Liga 4 si acum avem sanse bune de a promova. Ce-i chiar asa negru in toate astea ? Si eu sant dezamagit si frustrat cand nu castigam, dar imi trece. Poate pe unii ii afecteaza mai tare si le tine supararea mai mult, deci pun comentariile lor pe seama asta. Hai sa fim uniti, sa ne ajutam unii pe altii, sa avem o sarbatoare minunata la Poli si mai vedem dupa aia !
Răspunde
02-05-2017, 22:49,
#51
RE: Etapa #32: Dunarea Calarasi - UTA (30.04.2017, ora 11:30, Digisport 1)
Este vorba mai mult despre jocul echipei... ce aratam, cum aratam, cum jucam, ce atitudine avem, ce trimit jucatorii echipei noastre inapoi suporterilor care ii incurajeaza neconditionat zic eu cu multa dragoste si in final este vorba despre performanta.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)