Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
22-05-2017, 8:28,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
Bravo jucătorilor și antrenorilor, au demonstrat ce diferență de valoare există între cele două echipe. Mi-a plăcut foarte mult dăruirea lui Chindriș și mă bucur încă o dată pentru Gligor că a dat gol. Sper ca accidentările să nu fie serioase.

Despre deplasare...am arătat mai bine decât mă așteptam, s-a cântat mai bine decât mă așteptam la scandările mai simple și...populare. Big Grin  Păcat de ocolul aiurea făcut la dus, drumul pe jos și căldura ne-au moleșit pe mulți, dar și așa ne-am prezentat bine.

Felicitări băieților care s-au implicat în organizarea deplasării, coregrafie, mesaje.

Am bătut 3-0 la Timișoara!!! Ultimele două victorii la trei diferență pe terenul lui Poli au fost în anii 50!
Răspunde
22-05-2017, 8:47,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
A meritat deplasarea cu trenul, a meritat oboseala si marsul pe care a trebuit sa il facem (cred ca este cel mai lung traseu pe care l-am parcurs de cand ma duc eu la meciurile astea).

Baietii au fost extraordinari si am batut fara sa apasam prea mult pedala de acceleratie. A fost asa cum anticipam, daca am dat gol in prima repriza meciul a fost la discretia noastra. In a doua repriza, movii erau atat de disperati incat trageau de timp sa nu le dam mai multe. O fi si asta o strategie. Smile

Atmosfera a fost frumoasa, s-a cantat bine, multi tineri insa trebuie sa recunosteam ca atat de la noi cat si de la ei, putea veni mult mai multa lume la stadion. Asa am fost un 11-12.000 care reprezinta ceva pentru Romania insa tot era loc de mult mai mult bine.
Răspunde
22-05-2017, 9:30,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
Da, într-adevăr am întâlnit o echipă rudimentară (unii băieţi în alb - violet nici să faulteze nu ştiu), pe care am învins-o cam la 3/4 din efort, într-un meci pe care l-am controlat din primul până în ultimul minut. Dar ştiţi ceva? Peste ani amănuntele astea vor fi uitate; pentru că în statistici va figura aşa:

21.05.2017, Timişoara, stadion Dan Păltinişanu
Poli Timişoara - UTA Arad 0-3

Şi mulţi poate se vor întreba cu regret... cum am putut rata aşa ceva? Cred că singurul avantaj al celor care au stat acasă e că au scăpat de nişte beşici la picioare de la marşul infernal prin jumate de Timişoara. Dar până la urmă şi urmările astea au farmecul lor; chiar şi la 41 de ani cât am eu, aşa că vârsta nu-i o scuză!

Important e ca acum jucătorii să-şi şteargă din minte victoria asta şi să fie 100% conectaţi la meciul ce urmează. Noi putem fi euforici, ei nu. De multe ori fotbalul dă de pământ cu tine imediat după ce te-ai suit pe un norişor rozaliu de unde cânţi la harfă precum Mozart. Gata, am învins în derby, ne-am făcut datoria, am demonstrat ce era de demonstrat, acum trebuie să fim serioşi şi concentraţi cu Baloteştiul. Ştiu, e prozaic şi poate enervant să cobori din realitatea virtuală a ceea ce ar putea fi fotbalul românesc (derby de tradiţie cu număr de spectatori format din 5 cifre) la realitatea cruntă a care înseamnă terenul denivelat de la Şiria, tribunele miniscule, fumul de mici şi adversari cu nume desprinse de pe etichetele de pufuleţi expiraţi din alimentarele României ceauşiste. Dar trupa lui Roşu trebuie să facă asta!

p.s. Toate golurile au fost frumoase dar cel al lui Curtuiuş a fost... meserie!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
22-05-2017, 11:07,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
Mie mi-a placut plonjonul lu´ Miron  Big Grin . Timisoara ieri a parut o echipa de amatori, rudimentara si speriata. Pacat ca am avut momente in care am intrat in clinciuri cu ei si am incasat si noi destule galbene. Nu am o statistica dar sper sa nu ne expuna niciunui pericol acest fapt.

Felicitari tuturor celor care au facut deplasarea!
Răspunde
22-05-2017, 11:16,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
Stiti ce imi place cel mai mult? ...infatuarea aia exagerata a lor, felul lor superior de a ne privi si de a ne discredita cand de fapt stiu foarte bine si ei cum stau lucrurile, stiu foarte bine ce sechele au si ce rani le-au lasat aradenii.
Ei ne fac pe noi complexati insa de fapt complexele le au ei.

Chiar s-a cantat bine ieri chiar daca uneori s-a exagerat cu injuraturile insa e greu sa vii si sa pretinzi decenta in scandari cand tu din "...aradene, fiu de curva" nu ne scoti. Hai sa stam stramb si sa judecam drept, sa lasam ipocrizia deoparte si sa ne privim asa cum suntem.
Răspunde
22-05-2017, 12:09,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
Sa nu uitam si conditiile in care am facut deplasarea(ma refer la cele doua ore dus pe jos de la gara la stadion) si sa nu mai vorbim de conditiile execrabile pe care le-am avut in stadion ,sa nu ai tu conditii sa bei o apa de calitate ,dupa o deplasare pe jos in caldura pentru mai bine de doua ore....si ei vorbesc de modul impecabil in care a fost organizat meciul ...jenant!
Răspunde
22-05-2017, 12:19,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
Da, apropo de condiții, puteau găsi  o soluție să pună un stand cu răcoritoare și la noi în zonă, ar fi făcut vânzare bună, chiar și la prețuri mai mari.  Altfel am observat că înafara peluzei, cele două tribune au fost cam silențioase - semn că în absența performanței sportive oamenii nu se apropie de echipă în ciuda eforturilor făcute de cei din conducere.  E războiul lor „intern” care continuă, mai rece acum decât anii trecuți, dar să vedem dacă nu vom intra iarăși în joc peste câteva săptămâni.
Răspunde
22-05-2017, 12:28,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
Da Luci, scaldatul asta prin ligi inferioare indeparteaza lumea, ca sa atragi trebuie sa faci performanta... ca vrem sau nu, asa sunt suporterii in tara noastra, Am vazut chestia asta si la ei, pur si simplu nu au reusit sa faca T1 si T2 sa cante cu ei... prea multi ARADENI oare in tribune?
Răspunde
22-05-2017, 13:32,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
PRIVITI TABELA !! ... PRIVITI TABELA !!
[Imagine: 10sas9c.jpg]
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
22-05-2017, 14:37,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
Vreau sa ii felicit pe băieți pentru victorie , nu neaparat pentru scor ci pentru dăruire , efectiv i-am demolat, ai noștri tot timpu primii la minge.In minutu 80 li s-a golit tribuna aia, pe aia nu o sa ii mai aducă prea curând la meciurile lor. Arogantele lor ma lasă rece , le-am dat cu terenu in cap. Ar trebui sa fie multumiți ca au adunat atâția oameni pentru ca au avut derby cu noi, altfel media lor pe paltinisan ii baga in faliment demult .
Răspunde
22-05-2017, 19:31,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
https://youtu.be/9W8U8W3Q0vg

https://youtu.be/E2rQOdCsqL0
Răspunde
22-05-2017, 20:11,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
https://www.youtube.com/watch?v=Ic4bd_fCLes
Ave UTA, morituri te salutant !
Răspunde
22-05-2017, 21:31,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
Superba a fost ziua de ieri!
Nimic nu e mai frumos decat o victorie la scor de neprezentare pe terenul rivalilor.
Felicitari echipei care s-a conectat cum trebuie la miza acestui meci, majoritatea fiind aradeni s-a vazut ca joaca cu sufletul.
Felicitari si fanilor, atomosfera a fost foarte frumoasa. Desi inainte de meci speram sa fim mai multi, a fost foarte bine si asa si s-a vazut ca UTA inca traieste prin fanii ei, cu un mic minus..ma asteptam la o coregrafie de inceput. 
Sa nu uitam nici de importanta punctelor care ne tin in lupta pentru locul 2 si tinem presiunea pe Sepsi.

Cat despre timisoreni...bine zicea Kidu, se vede infatuarea aia exagerata la ei si pana la urma chiar asa e, complexele sunt ale lor dar nu pot accepta asta si atunci se mint singuri si isi creaza iluzii de superioritate.
S-au remarcat doar prin mult fum care da bine in poze, dar cu decibelii cam slabut, mult mai slabut fata de vremurile bune. Au fost destule momente in care i-am dominat fonic la ei acasa, dar ei spun ca ne-am auzit doar la goluri Smile)
Din 10 000 au fost 1500 de fani Asu Poli inca 1500 de fani "fum si debandada" (astia au stat in peluza), iar restul suporteri de ocazii speciale care au fost si la ACS -FCSB. E evident asta din moment ce aia din tribuna 1 si 2 parca erau la teatru.
Răspunde
22-05-2017, 22:27, (Ultima modificare: 22-05-2017, 22:28 de Giuliano.)
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
Morţi, plante, ficuşi! Unde-s timişorenii de altă dată, ăia răi de la tribuna I care ne-ar fi mâncat la micul dejun dacă ar fi putut, care făceau spume la fiecare fază controversată, dar care în ciuda fanatismului ştiau şi fotbal pentru că au văzut multe la viaţa lor?! S-a dus naibii spiritul comunităţii şi la ei şi, sincer, nu mă bucur de asta. Dar astea-s vremurile în care trăim.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
22-05-2017, 22:35,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
Sincer nu avem cum sa ne comparam si nici nu trebuie sa ne comparam cu baietasii astia cu care am jucat duminica! Astia sunt cu indulgenta o echipa de primele 5 locuri din liga a 3-a! In timp ce noi daca promovam si pastram lotul actual , cu 3 transferuri gandite bine ...putem juca in cupele europene la anul!
Răspunde
23-05-2017, 0:13,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
Acum m -am uitat la reluarea meciului, chiar ne-am auzit foarte bine!!! Felicitar tuturor!!!
Răspunde
23-05-2017, 1:50,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
Felicitari baietilor pentru concentrare si tuturor care au incurajat echipa, un meci de care ne era dor tuturor!
https://youtu.be/q1TFOHO6vFA
Răspunde
23-05-2017, 6:08,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
(22-05-2017, 22:35)maryan a scris: Sincer nu avem cum sa ne comparam si nici nu trebuie sa ne comparam cu baietasii astia cu care am jucat duminica! Astia sunt cu indulgenta o echipa de primele 5 locuri din liga a 3-a! In timp ce noi daca promovam si pastram lotul actual , cu 3 transferuri gandite bine ...putem juca in cupele europene la anul!

Sa ramanem totusi cu picioarele pe pamant, suntem departe si de nivelul si asa scazut al ligii 1.
Răspunde
23-05-2017, 11:05,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
Editorial: Ce face efectiv Aradul pentru fiorii unui Poli – UTA?

http://sportarad.ro/2017/05/22/editorial...-poli-uta/

Bun editorialul. Ma gandeam si eu dupa meciul de la Timisoara cat de bune ar fi fost acum inca 2 puncte pierdute pe mocirla din tur si care in alte conditii erau obtinute usor.
Un alt detaliu la care ma gandeam si eu este faptul ca meciurile de la Timisoara au ramas mai mult in minte ca si atmosfera, dar asta din cauza faptului ca noi nu am avut un stadion cu peluze adevarate. Era frumos sa fi fost actualul stadion gata la inceputul anilor '90.
Răspunde
23-05-2017, 19:12,
RE: Etapa #35: Poli - UTA (21.05.2017, ora 19:00, Digisport 1)
http://www.digi24.ro/emisiuni-regionale/...lar-729676
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 3 Musafir(i)