Etapa #36: UTA - CS Balotesti (25.05.2017, ora 17:30, Digisport 1)
26-05-2017, 19:53,
#41
RE: Etapa #36: UTA - CS Balotesti (25.05.2017, ora 17:30, Digisport 1)
PSV, eu nu am susţinut aşa ceva. Roşu are un obiectiv şi, fie că unora place, fie că nu, deocamdată se află în lupta pentru îndeplinirea lui. Dacă reuşeşte mi se pare firesc să rămână, dacă nu, să se caute o altă variantă, mai bună, dar neapărat privind în VIITOR şi nu în TRECUT. Mie aşa mi se pare corect. Nu ştiu însă cât de corect ar fi să nu i se prelungească contractul dacă ar reuşi promovarea. Eu zic că n-ar fi corect.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
27-05-2017, 1:24,
#42
RE: Etapa #36: UTA - CS Balotesti (25.05.2017, ora 17:30, Digisport 1)
Asa-i Giuliano, santem la 2 meciuri de promovarea in Liga 1 ! Ce atata vaicareala ?!
Doua finale cu oricine ar fi sa cada din Liga 1 ! Clar ca avem sansele noastre.
Pana atunci hai sa ne bucuram de finala juniorilor, iar in meciul cu Chindia sa nu folosim absolut nici un jucator care e la risc de fi suspendat si sa asteptam cu calm si luciditate barajul.
Răspunde
27-05-2017, 9:49, (Ultima modificare: 27-05-2017, 9:50 de Kidu.)
#43
RE: Etapa #36: UTA - CS Balotesti (25.05.2017, ora 17:30, Digisport 1)
Puteam fi chiar promovati dar ne-am batut singuri joc de sansa noastra prin atitudinea si indolenta jucatorilor.
Daca nu se trezesc, mergem la baraj numai sa nu stam acasa si apoi vom invoca iarasi scuze.
Răspunde
27-05-2017, 13:24, (Ultima modificare: 27-05-2017, 13:26 de I 929.)
#44
RE: Etapa #36: UTA - CS Balotesti (25.05.2017, ora 17:30, Digisport 1)
Repet a n - a oară, atât aici cât şi în discuţii cu prietenii: avem echipă mai bună decât anul trecut, mai odihnită şi potenţial adversar mai slab. Avem mai multe şanse decât anul trecut. Dacă nu se mai accidentează niciun jucător din apărare mai ales, printre titulari nu vom avea nicio improvizaţie. Polgar trebuie să joace cu Chindia fundaş central, să fie chiar şi căpitanul echipei, pentru a avea măcar un meci întreg în picioare. Petre nu trebuie lăsat la naţională, sau dacă e lăsat, meciul trebuie amânat. Nu văd de ce să fim discriminaţi în raport cu echipele de Liga I. Anii trecuţi, când Ţucudean şi Purece au fost la naţională, am reuşit să ne amânăm meciurile din Liga a  II a. 
Trebuie să ne concentrăm total asupra celor două meciuri. Atenţie mare în apărare, la fazele fixe şi luciditate plus efort maxim în atac.  Nu e de speriat nici Chiajna, deşi pe hârtie pare o echipă clar mai bună. 
Roşu cred că vede mai bine jocul decât Nagy, atât doar că poate încă mai trebuie să îşi adapteze puţin ideile despre fotbal la realitatea noastră din terenul ligii a doua pe la sate sau în mocirlă. Eu i-aş da şanse şi anul viitor chiar dacă ratăm promovarea. 
Să fim alături de băieţi în aceste două meciuri. Şi ei, ca şi noi, au plusurile şi minusurile lor. Să nu mai ratăm un al doilea baraj consecutiv!

Dacă într-adevăr intră în vigoare legea cu banii pentru sport de la buget, posibil să fie mult mult mai greu anul viitor dacă noi vom rămâne doar cu banii pe proiecte.
Răspunde
27-05-2017, 14:13,
#45
RE: Etapa #36: UTA - CS Balotesti (25.05.2017, ora 17:30, Digisport 1)
Anul asta , visul ARADENILOR se indeplineste!!! Promovam!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)