Etapa #38: UTA - Chindia Targoviste (03.06.2017, ora 14:00, Digisport 1)
03-06-2017, 19:08, (Ultima modificare: 03-06-2017, 19:10 de Adrian07.)
#21
RE: UTA- CHINDIA ( 03.06.2017 ORA 14:00)
Hai mai dao naibii... Pune Meszar capitanul, absurd sa gandesti asa. Omul asta chiar se ocupa de UTA si incearca sa tina jucatorii cu banii la zi asa cum se poate!!!
Răspunde
03-06-2017, 20:18,
#22
RE: UTA- CHINDIA ( 03.06.2017 ORA 14:00)
Dupa atata polemica imi zice si mie cineva cum se numeste melodia aleasa la goluri?
Răspunde
03-06-2017, 20:20, (Ultima modificare: 03-06-2017, 20:20 de Giuliano.)
#23
RE: UTA- CHINDIA ( 03.06.2017 ORA 14:00)
„Unsprezecele experimental cu Chindia l-a pus pe Laurențiu Roșu în postura de a alege el căpitanul și asta pentru că niciunul dintre cei cinci fotbaliști votați de vestiar nu s-au aflat pe teren din startul meciului. Gligor, Manea și Miron nu au evoluat deloc, iar Curtuiuș și Chindriș au intrat pe gazon de abia în repriza a doua.

Astfel, antrenorul UTA-ei i-a dat banderola lui Dumitru Copil, considerând – probabil – că e unul dintre cei mai vechi fotbaliști în „alb-roșu”. „Decarul” arădenilor, dar și celalălalt mijlocaș rămas puțin dator în această primăvară, Dumitru Muntean, au făcut risipă de efort, dar nu au reușit realizări notabile. „Atât Copil cât și Muntean au avut o evoluție bună. Într-adevăr, atunci când ești mijlocaș e bine să apari mai mult în joc, să dai pase decisive, poate chiar goluri, să-ți ajuți echipa mai mult. Dar, ambii s-au implicat, au alergat, au centrat, au avut ocazii de gol, ar fi bine să joace și pe viitor cel puțin atât de bine”, a fost comentariul „principalului” utist la adresa elevilor săi la finalul partidei cu Chindia."

http://sportarad.ro/2017/06/03/lipsa-cap...-mult-joc/

Roşule, la faza asta ai arătat că nu prea ai nicio treabă nici cu vestiarul şi nici cu sistemul de valori al unui club cum e UTA. Banderola asta înseamnă ceva, au purtat-o jucători importanţi. Ştim cu toţii cum sunt vremurile şi n-avem pretenţii la jucători de clasă (chiar şi la nivel naţional) dar avem pretenţia (sau eu unul cel puţin o am) ca banderola asta să fie purtată de jucători care au dovedit caracter, loialitate şi care prin comportament sunt un model în vestiar. Degeaba eşti vechi la echipă dacă atitudinea te recomandă mai degrabă ca jucător problemă decât ca model de urmat. Sunt jucători care sunt poate mai tineri sau veniţi mai de puţin timp la echipă dar care au arătat responsabilitate pentru echipa asta. Decizia de astăzi e o jignire şi pentru ei nu doar pentru cei care văd în UTA mai mult decât o sumă de 11 fotbalişti care intră în teren echipaţi în roşu.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
03-06-2017, 20:30, (Ultima modificare: 03-06-2017, 20:30 de Xtreme.)
#24
RE: UTA- CHINDIA ( 03.06.2017 ORA 14:00)
au mai ramas doua meciuri de jucat, dupa se va decide si soarta lui Rosu Smile pana una alta nu cred in conspiratii, conducerea clubului sigurat a vrut promovarea deoarece s-a investit mult in echipa, antrenor, pregatire etc. altfel se putea si mai ieftin Smile
Răspunde
03-06-2017, 20:46,
#25
RE: UTA- CHINDIA ( 03.06.2017 ORA 14:00)
Xtreme, acelaşi lucru îl cred şi eu. Dacă nu promovăm, va fi din cauze multiple: lipsă de calitate în anumite compartimente ale echipei, neseriozitatea unor jucători, lipsă de experienţă pe banca tehnică, unele ezitări sau decizii neinspirate ale conducerii dar, eu unul nu cred că nu se vrea promovarea deoarece cei direct implicaţi au numai de câştigat de pe urma promovării.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
03-06-2017, 20:53,
#26
RE: UTA- CHINDIA ( 03.06.2017 ORA 14:00)
(03-06-2017, 20:46)Giuliano a scris: Xtreme, acelaşi lucru îl cred şi eu. Dacă nu promovăm, va fi din cauze multiple: lipsă de calitate în anumite compartimente ale echipei, neseriozitatea unor jucători, lipsă de experienţă pe banca tehnică, unele ezitări sau decizii neinspirate ale conducerii dar, eu unul nu cred că nu se vrea promovarea deoarece cei direct implicaţi au numai de câştigat de pe urma promovării.

Bravo Giuli pentru comentarii!!! Intotdeauna la.obiect si concret!!!
Răspunde
03-06-2017, 22:48,
#27
RE: UTA- CHINDIA ( 03.06.2017 ORA 14:00)
în alta ordine de idei sper ca jucătorii se uita la meci... asa joaca adevărata "Bătrâna Doamna"! Ambiție și devotament pentru culori și istorie! Daca actualii jucători vor cu adevărat sa rămâne în istorie, atunci să-și dea sufletul și sa castige barajul! Daca nu, înseamnă ca nu au vrut cu adevărat!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)