Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
06-06-2017, 12:03, (Ultima modificare: 13-06-2017, 10:56 de Kidu.)
#1
Video  Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Tinand cont ca abia maine vom sti datele exacte si zilele pt meciurile de la timis si siria am facut topicul pt ambele meciuri de baraj .

Prima veste buna este ca Adrian Petre a fost lasat de frf sa joace barajul si a fost "scutit" de prezenta la nationala

http://liga2.prosport.ro/seria-1/adrian-...i-16410765
Adrian Petre a fost lăsat să ajute UTA în lupta pentru promovare!

 Atacantul arădean fusese convocat la naţionala de tineret a României

Iniţial, din lotul naţionalei de tineret a României convocat pentru meciul cu Liechtenstein, care va avea loc pe 13 iunie, făceau parte şi trei jucători din Liga 2, Relu Stoian (Juventus Bucureşti), Vlad Olteanu (Sepsi OSK) şi Adrian Petre (UTA Bătrâna Doamnă). Acesta din urmă nu s-a mai prezentat însă la lot, fiindcă UTA are nevoie de ajutorul său în barajul pentru promovarea în Liga 1.
Reprezentativa Under 21 a României se pregăteşte în aceste zile la Centrul Naţional de Fotbal de la Buftea înaintea meciului cu Liechtenstein, anunţă site-ul frf.ro. Ieri dimineaţă, de la ora 10:30, elevii lui Daniel Isăilă au avut programat un antrenament de aproximativ 90 de minute în cadrul căruia s-au efectuat mai multe exerciţii tactice. Olimpiu Moruţan, mijlocaşul care a evoluat duminică seară pentru FC Botoşani, s-a pregătit separat de colegii lui. De asemenea, George Puşcaş se va alătura lotului pe 9 iunie, el fiind încă implicat în lupta pentru promovarea în Seria A, în Italia.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
06-06-2017, 12:33,
#2
RE: BARAJ promovare liga I
Toate panzele sus spre baraj!!! PIRATII sunt gata, trecem la atac!!!

UTA ARAD!
Răspunde
06-06-2017, 16:42,
#3
RE: BARAJ promovare liga I
ACTUALIZARE: Tragerea la sorți are loc mâine, 7 iunie, la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal.

Deci abia maine aflam detaliile, baieti!
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
06-06-2017, 17:19,
#4
RE: BARAJ promovare liga I
Organismele ce conduc fotbalul românesc pun barajul de menținere/promovare în Liga 1, dintre ACS Poli și UTA, la capitolul…și altele. Din câte se pare, de abia mâine vom cunoaște echipa gazdă a manșei tur și implicit data și ora la care cele două mari rivale ale Vestului vor da prima bătălie. Digi și Dolce Sport își fac și ele planuri de transmitere a partidelor, însă cel puțin pentru cea de la Șiria au mică problemă. „Bătrâna Doamnă” și-a cedat drepturile TV pentru meciurile din Liga 2-a FRF-ului, care le-a tranzacționat pe…bani mărunți (asta e o altă discuție pe care am purtat-o la timpul ei), iar barajul e organizat de Liga Profesionistă de Fotbal. Aceasta din urmă are – într-adevăr – un contract (de vreo 80 de ori mai bănos) cu ACS Poli, dar niciunul cu arădenii. Prin urmare: „Credem că solicitarea noastră adresată Federației, ce ne-a reprezentat interesele în cedarea drepturilor TV în sezonul 2016-2017, este de bun simț. Probabil, se va ajunge la LPF, așa că așteptăm o ofertă oficială din partea lor pentru televizarea meciului de la Șiria, cu ACS Poli”, a punctat Codru Grădinariu, directorul general al UTA-ei.

Unul dintre promotorii meciului de baraj este cel mai prolific fotbalist al „Bătrânei Doamne” de după Revoluție. Adrian Petre, nu s-a mai prezentat la reunirea naționalei de tineret, ce începe în Liechtenstein campania de calificare la Euro 2019, Daniel Isăilă fiind de acord să îl lase la echipa de club în perspectiva jocurilor cu ACS Poli. În schimb, sub „tricolor” a ajuns un alt fotbalist crescut la Arad, de Atletico, din generația lui Petre. Este vorba despre mijlocașul Răzvan Oaidă, care acum îmbracă tricoul italienilor din Serie B, Brescia Calcio.
http://sportarad.ro/2017/06/06/utistii-a...barajului/

BRAVOO conduceri ca le cer bani celor de la LPF. Poate se trezesc odata si includ si Liga 2 in LPF si impart banii tuturor echipelor.
Răspunde
06-06-2017, 18:47,
#5
RE: BARAJ promovare liga I
Deci iar jucam la 3 zile (sau la 4 zile distanta).
Apropo, Manea e recuperat ?
Răspunde
06-06-2017, 20:00,
#6
RE: BARAJ promovare liga I
(06-06-2017, 18:47)RedNeck a scris: Deci iar jucam la 3 zile (sau la 4 zile distanta).
Apropo, Manea e recuperat ?
Din ce stiu eu face recuperarea, sper sa iasa conducerea cu un comunicat in privinta lotului.
Răspunde
06-06-2017, 21:28,
#7
RE: BARAJ promovare liga I
Ce comunicat vrei? O sa vezi la conferinta de presa.
Răspunde
06-06-2017, 22:57, (Ultima modificare: 06-06-2017, 22:57 de RedNeck.)
#8
RE: BARAJ promovare liga I
Sa nu uitam ca jucam cu echipa pe care FRF-ul a tinut-o artificial in Liga 1 anul trecut, atunci cand Rapid a falimentat si noi trebuia sa-i luam locul ! Iata ca soarta a facut ca acum sa depinda de barajul cu noi ca sa stea in Liga 1 ! Ce poate fi mai perfect decat sa-i retrogradam ?!
Răspunde
07-06-2017, 12:26,
#9
RE: BARAJ promovare liga I
Jucam in deplasare primul meci.
Răspunde
07-06-2017, 12:44,
#10
RE: BARAJ promovare liga I
S-a hotarat, primul meci se joaca Luni la Timisoara ( inca nu se sie ora ) returul in 15 dupa cum se stia deja.
Răspunde
07-06-2017, 12:47,
#11
RE: BARAJ promovare liga I
Dar de ce luni si nu sambata sau duminica???
Răspunde
07-06-2017, 12:55,
#12
RE: BARAJ promovare liga I
Ca sa nu fie prea multi suporteri de la Arad.
Răspunde
07-06-2017, 13:05, (Ultima modificare: 07-06-2017, 13:08 de Adrian07. Motivul editării: completare )
#13
RE: BARAJ promovare liga I
Mari, mari sanse de promovare cu un gol dat sau o remiza in meciul tur!!! Si uite ca dupa doua meciuri putem sarbatorii promovarea , facem ca inimile ARADENILORr sa bata din ce in ce mai tare pentru iubita noastra echipa. Timpul a trecut, ziua judecatii a trecut, o decizie buna SCU si toti ceilalti.
Un spirit extraordinar, o familie extraordinara de suporteri, UTA leaga prietenii, pastreaza amintiri si... HAIDETI SA TINEM MINTE SAPTAMANA CE URMEAZA!!!

PROMOVAM! UTA ARAD!
Răspunde
07-06-2017, 13:06,
#14
RE: BARAJ promovare liga I
Pentru ca sunt meciurile nationalelor pentru calificarea la CM 2018 si nu aveau loc in grila
Răspunde
07-06-2017, 13:12,
#15
RE: BARAJ promovare liga I
Fata de efervescenta creata de obicei cu cateva saptamani inaintea unor meciuri importante observ o liniste o tacere nefireasca ( din punctul meu de vedere )inaintea celor mai importante 2 meciuri din acest sezon, a multora dintre greii suporterilor cel putin dintre cei cu o activitate veche pe acest forum. Sa inteleg ca se stiu mai multe despre acest baraj vizavi de dorinta reala de promovare a UTA -ei ... nu stim amanunte dar am fost bombardati cu o multime de zvonuri ( multe demobilizatoare) dar stiti cum se spune ... si tacerea e un raspuns.
Răspunde
07-06-2017, 13:27, (Ultima modificare: 07-06-2017, 13:28 de I 929.)
#16
RE: BARAJ promovare liga I
Yoy dar despre ce prostii vorbim iar, Kapa? Nu știu cine ești, dar atitudinea ta nu este cea bună și te-aș ruga să-ți revizuiești postarea. Dacă tu crezi că cineva știe mai multe, stai acasă, nu mai intra pe forum, dar nu ne enerva cu scenarii tâmpite.

Digi a făcut jocurile, asta e, oricum deplasarea la tm era în zi lucrătoare, joi dacă nu luni. Deci cine chiar vrea să meargă la meciul ăsta, își poate lua o zi liberă de la lucru.

Jucătorii noștri trebuie să joace, să dea cel mai bun dintre ei, și noi trebuie să-i susținem. Din păcate ne-am dat mari în iarnă, cu toții ne-am crezut promovați înainte de vreme, și acum nu mai acceptăm limitele jucătorilor noștri. Vom merge în deplasare, probabil vom merge și la un antrenament la finalul acestei săptămâni, lucrurile se pun în mișcare.
Trebuie să credem în șansele noastre, ăsta e primul lucru pe care trebuie să îl facem. Apoi trebuie să fim conștienți de valoarea diferită a celor două echipe și de pericolul reprezentat de personajul de pe banca recășenilor. Deci, cu toții la Timișoara și apoi la Șiria, indiferent de rezultat!
Răspunde
07-06-2017, 13:28,
#17
RE: BARAJ promovare liga I
E agitatie, crede-ma Smile)) Poate nu atat pe forumuri , dar e agitatie .

Timisenii nu ne dau binenteles decat 5% bilete pt meciul de luni.

Maine vom avea o prima sedinta in privirea organizarii pt baraje

Nu mai vreau sa discut zvonuri despre tampenii .

Credeti-ma ca s-a facut si se face tot ce tine de club numai si numai pt PROMOVARE !!!

Anul acesta chiar avem o sansa si e mult mai mare decat anul trecut.

NU mai are sens sa ne uitam in trecut , la locul 2 ratat . A trecut , campionatul e gata. Am ajuns aici , la BARAJ !!!

Avem 2 meciuri, 180 de minute care ne pot duce in liga I

Acum e momentul sa fim , asa cum scrie si pe promoul de promovare facut de club pt acest baraj, IMPREUNA PENTRU UN VIS !!!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
07-06-2017, 13:32,
#18
RE: BARAJ promovare liga I
Daca tot se stiu atatea detalii din culise si vrem sa evitam promovarea, atunci de ce a cerut UTA sa aiba un reprezentant la tragerea la sorti?
Doar asa ca sa fie scenariul regizat foarte bine?
Si da...fata de anii trecuti e o tacere trista. Ai baraj pentru promovare cu Timisoara si e o liniste deplina. Sunt 3-4 oamenii care mai comenteaza cate o stire odata la 2-3 zile.
Si ce e culmea e ca s-au retras chiar cei care sareau ca arsi inainte cand aparea cate unu sa spuna ca proiectul asta e o combinatie Falca-Meszar-Atletico si ca se doreste doar vanzarea de jucatori, sacrificand performanta.
Răspunde
07-06-2017, 13:36,
#19
RE: BARAJ promovare liga I
De acord cu cele precizate de Redpunk... avem primul meci in deplasare, eu zic ca e mai bine asa.

Orice gol marcat la Timisoara va conta enorm in economia barajului.

Toti pentru UTA si UTA pentru toti ! Liga I venim !

UTA ARAD !
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
07-06-2017, 14:53,
#20
RE: BARAJ promovare liga I
La Timisoara...cu totii la timisoara...

Muieeeee, muieeeee, muieeee!!!!

Vrem autocare, pentru deplasare!

Muieeee, muieeee, muieeeeeee!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)