Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
13-06-2017, 9:23,
RE: BARAJ promovare liga I
Hai sa nu ne mai purtam cu ei ca si cu niste fetite de 5 ani. Pana la urma criticile ar trebui sa fie constructive si sa inteleaga ceva din ele! Cu totii suntem alaturi de ei, ca de aia mergem la meciuri si ragusim! Si mai ales pt asta fiecare isi poate spune parerea!
Răspunde
13-06-2017, 9:34,
RE: BARAJ promovare liga I
BogdyS sa ii spui unui jucator care a dat golul care te tine in viata pt retur ca nu are ce cauta la Arad nu e critica constructiva. 

Sunt de acord cu I929 , acum e momentul pt unitate si sa le fim alaturi 100% pt Asaltul Final!

Sa ii aratam circarului kosovo la siria, daca asta si-a dorit si sa castigam barajul asta cu INIMA!!!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
13-06-2017, 9:41, (Ultima modificare: 13-06-2017, 9:41 de dedei.)
RE: BARAJ promovare liga I
Cred ca joi cel mai important e sa nu luam gol in prima repriza. In repriza a doua cu siguranta vor cadea fizic cei de la ACS. In plus, presiunea care va fi din partea noastra e posibil sa ii faca sa cada si psihic daca reusim sa marcam.

Joi tot stadionul trebuie sa sustina echipa indiferent de rezultat pentru ca moralul este cel mai important intr-un asemenea meci.

Este al doilea baraj consecutiv pentru noi si cu siguranta anul acesta este anul nostru,

Nu uitati, joi tot stadionul canta tot meciul!

Haide UTA, hai Aradu'!
Răspunde
13-06-2017, 9:42,
RE: BARAJ promovare liga I
Pentru ce a jucat sezonul asta cam asa sta treaba! Poate invata ceva din asta daca vrea! Poate lua exemplul lui Chindris, care de cateva meciuri e printre cei mai buni jucatori, dupa ce in tur ne-a scos peri albi! Oricum nu decidem noi, asa hai sa ne vedem de MECI!
Răspunde
13-06-2017, 10:16, (Ultima modificare: 13-06-2017, 10:28 de Xtreme.)
RE: BARAJ promovare liga I
(13-06-2017, 8:56)I 929 a scris: Oare chiar nu ne putem abține de la critici acum, între tur și retur? Ce naiba câștigăm dacă înșirăm acum greșelile fiecăruia împreună cu sentințe de genul „nu are ce căuta”? Tot cu ei jucăm și joi, sunt arădeni cei mai mulți, își doresc (e clar), dar e greu, contra unei echipe ce a făcut cu 14 puncte în plus față de ceea ce li s-a scris în dreptul lor în clasament. În plus, avem șanse palpabile, s-a văzut că le putem face față și că avem posibilitatea să promovăm! Din partea mea un bravo tuturor pentru sacrificiu, pentru meciul bun din a doua repriză și baftă joi la Șiria! Vom fi acolo, în KOSOVOOOOOOO!

Mai ales pentru că nu va avea drept de joc în retur, vreau doar să-l evidențiez pe Chindriș, cel mai bun jucător al nostru ieri, atât ca realizări cât și ca dăruire. Bravo Kiki!

Dupa cate stiu suntem pe un forum de discutii. ACS Poli ne-a dat pur si simplu cu terenul in cap. Cine crede ca mai avem sanse, crede inca in mos craciun. Scorul ne este favorabil, insa statistica ne spune altceva. Plus ca e un scor foarte periculos. Daca luam gol, sau chiar doua, ne putem lua adio de la promovare. Cu actuala aparare si speranta moare. Sper sa ma insel. Chiar nu stiu de cate oportunitati mai au nevoie unii jucatori pentru a demonstra ca vor si ca pot face diferenta.

PS. Eu zic ca apararea va face differenta in retur. Chiar daca e sa pierdem sper sa o facem cu capul sus, ai nostrii sa fuga mai mult si mai la minge decat adversarul, sa lupte cum a luptat Stratila, Curtuius si chiar si Stahl pe final. Sa dea totul pentru ca e cel mai important meci din cariera lor. Sa constientizeze ca nu au ce pierde! Vreau o minune, vreau sa cred in mos craciun!
Răspunde
13-06-2017, 10:20, (Ultima modificare: 13-06-2017, 10:21 de psv.)
RE: BARAJ promovare liga I
Nici eu nu sunt multumit de jocul echipei cum nu sunt multumit de atitudinea unor baieti din lot in acest sezon cand cu un pic de atentie se putea promova lejer, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa dam totul atat NOI cat si echipa pentru acest ultim asalt .E timpul sa lasam la o parte orice lamentare ,nemultumire ,frustare si orice sentiment care ne incearca .. si sa dam TOTUL ...suntem atat de aproape
S-au intamplat atatea in ultimul timp ,am vazut atatea semne ,ca nu are cum sa nu iasa bine joi!
Răspunde
13-06-2017, 10:33,
RE: Baraj promovare: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Kosovo?  Confused mi se pare deplasat!...

Pe Ionut Popa deja il cunostem cu totii, chiar nu m-a surprins cu nimic. Ceea ce a facut ieri este "cantecul lebedei".. stie si simte si el ca acum, cu acest baraj, s-a cam terminat totul pentru el!
Răspunde
13-06-2017, 11:25,
RE: Baraj promovare: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Prima repriza am fost inexistenti, am avut o singura faza fixa si atat, n-am ajuns la poarta... n-am inteles de unde atata timorare, in repriza a doua si-au mai revenit, am reusit sa marcam, insa la fel de bine mai puteam incasa, apararea fiind... hai sa folosesc un termen frumos, vulnerabila.

Am suferit mult in acest meci in aparare dar si in zona mijlocasilor centrali, Copil fiind pe nicaieri, bramburist, nu prea tinem mingea, nu prea avem posesie, sa mai luam presiunea de pe fundasi.
Ce m-a intristat e ca n-am putut forta mult mai mult egalarea, am avut o ocazie foarte mare in min.84, dar fiind cu un om in plus pe teren voiam mai mult.

Ei au avut multe ratari in prima parte, insa nu sunt atat de buni, am intrat noi prea timorati, de asemenea observ o cadere fizica in repriza a doua in randurile lor... Barbut, Croitoru fiind afectati rau. Tot ei, impreuna cu Mailat sunt usor de enervat si pot lua rosu relativ usor, lucru de speculat (se intampla si la case mai mari)
Popescu le-a iesit accidentat, m-am bucurat fiind un atacant bun, a intrat paluga de Pedro si cu bulan, respectiv largul concurs al fundasilor a reusit, culmea, fix el, sa marcheze.

De acord total si cu cei care spun ca e nevoie de intariri peste nivelul actual al echipei daca vrem sa speram sa facem fata in Liga I... pana atunci insa, strangem randurile, cu totii la Siria, si haideti sa bagam in "B" aceasta echipa... artificiala din toate punctele de vedere. 

Pentru retur imi doresc in primul rand o echipa care sa intre pe teren avand incredere in ea, aici e poate cel mai important aspect, FARA FRICA BAIETI! SE POATE ! Astia nu sunt altceva decat niste paduchiosi care fac in pantaloni de frica sa nu retrogradeze, respectiv sa se intalneasca cu "cealalta" Poli. Avem ocazia sa le bagam "mortu-n casa"... si n-au decat sa-si dispute intre ele duelul Timisoarelor vechi si noi.

Iar noi, suporterii trebuie sa le insuflam incredere in acest retur incurajandu-i incontinuu. Simt ca la acest meci, vor avea nevoie de toata sustinerea pe care o pot primi. E nevoie de UNITATE 100% !!!


PS: Tot pentru retur, imi doresc pe Ionut Tanase (in locul lui Copil eventual) si Albert Stahl titulari, Chindris e o pierdere importanta, iar Adrian Petre... hai sa spun doar ca astept mai multe de la el, Curtuius fiind excelent si in acest meci.
Concluziile le putem trage la final, dupa ce, speram cu totii, reusim promovarea! Aleee UTA aleeee!
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
13-06-2017, 11:34,
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Pe facebook a scris cineva că Chindriș va avea drept de joc. Eu am ținut minte că înainte de meciul cu Chindia ai noștri se fereau de galbene (și de roșii, bine-nțeles), ca să nu fie suspendați la baraj. Cu atât mai bine dacă nu vom avea suspendați.
Răspunde
13-06-2017, 11:40,
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Joi toti trebuie sa cantam, JOI o sa impingem jucatorii de la spate, un vulcan la SIRIA!!!

UTA ARAD!

Stratila omul meciului, a si marcat!!! UTA ARAD!
Răspunde
13-06-2017, 12:07, (Ultima modificare: 13-06-2017, 12:07 de Cristi_Arad.)
Big Grin  RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Fratilor!!! De ce trebuie sa avem o mentalitat atat de paguboasa si "romaneasca"?
Unii deja dau verdictul final doar pentru ca in prima repriza nu am jucat nimic.  Ok, s-a intamplat din cauza ca am respectat adversarul prea mult, si am fost extrem de timorati! La retur sunt convins ca va fi total altceva! Si chiar il cred pe Stratila cand spune ca la retur va fi groasa si avem sanse reale sa le bagam mortul in casa!
In reprpiza a 2-a am aratat ca daca avem curaj putem face fata, iar timisorenii si-au pierdut mult din prospetime.
La Siria daca stadionul va fi un vulcan si va fi atmosfera ca la meciul cu Calarasi, si cu siguranta va fi, chiar cred ca putem inclina balanta in favoarea noastra.
Am pierdut la limita cu gol marcat, sperante avem, joi ii asteptam in Kosovo sa ii aruncam in aer! Smile
Răspunde
13-06-2017, 12:27, (Ultima modificare: 13-06-2017, 12:37 de psv.)
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
(13-06-2017, 11:34)I 929 a scris: Pe facebook a scris cineva că Chindriș va avea drept de joc. Eu am ținut minte că înainte de meciul cu Chindia ai noștri se fereau de galbene (și de roșii, bine-nțeles), ca să nu fie suspendați la baraj. Cu atât mai bine dacă nu vom avea suspendați.

Liga a doua a fost o competie organizata de FRF,barajul de promovare-mentinere este organizat de LPF, ar fi o ineptie sa se contorizeze cartonasele din campionat.
 Cred ca si Manea a luat galben ieri,asa ca judecand dupa aceasi masura ar trebui si el sa fie suspendat din moment ce in liga 2 statea la fiecare galben.
Răspunde
13-06-2017, 12:36,
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
S-au anulat galbenele inainte de baraj. Chindris va avea drept de joc. Smile #ImpreunaPentruUnVis
Joi promovam!
Răspunde
13-06-2017, 14:21,
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Haideți sa lăsam discuțiile si analizele pentru ca acum nu isi au rostul, aceste meciuri trebuie câștigate indiferent cum, indiferent de joc.Acum contează doar dorința si ambitia jucătorilor,iar noi trebuie sa ii susținem si sa trecem peste aberațiile din ultimele zile la care multi au pus botul si unii au ales sa nu susțină echipa,dar restul care credem trebuie sa ii încurajam pe baieti pana la capăt. Gunoiul ala de popa este exact cum il știm toti, un circar ieftin care simte ca este pe marginea prăpastiei.
Răspunde
13-06-2017, 14:22,
RE: Baraj promovare: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
(13-06-2017, 10:33)red11 a scris: Kosovo?  Confused mi se pare deplasat!...

Pe Ionut Popa deja il cunostem cu totii, chiar nu m-a surprins cu nimic. Ceea ce a facut ieri este "cantecul lebedei".. stie si simte si el ca acum, cu acest baraj, s-a cam terminat totul pentru el!

Joi sa batem, sa scoatem din zona de comfort autoritatile locale, sa desfiintam ACS-ul, domnul antrenor Popa sa isi vada de afacerile dansului, iar UTA sa isi continue drumul spre performanta.  

Mi-am adus aminte de un episod din 2011. 
"Sfârşitul lunii septembrie, cu ocazia derby-ului cu UTA, i-a adus lui Stanciu cel mai dificil adversar. „Mi-a dat o perversă de stânga în arcada dreaptă”, spunea managerul sportiv, după ce a încasat un upercut în toată regula de la arădeanul Dan Stupar, în pauza jocului cu UTA, desfăşurat la Arad. Urmele furiei lui Stupar sunt şi azi vizibile. Faţă de celelalte bătăi încasate, aceasta s-a lăsat şi cu un drum la spital, pentru ca Stanciu să primească îngrijiri medicale, semn că Stupar ştia că adversarul său se clatină extrem de greu, indiferent de persoana care îi stă în faţă. A fost primul KO din cariera de încasator a conducătorului de la Poli."
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)