Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
13-06-2017, 14:24,
#1
Baraj: UTA - ACS Poli Timisoara (15.06.2017, ora 17:30)
Digisport anunta ca Joi transmite in direct meciul de la Siria. Stie cineva cum sa ajuns la intelegere, a platit ceva pana la urma cei de la Digi?
Răspunde
13-06-2017, 16:36,
#2
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Se pare ca nu va fi difuzat Sad Digi spune ca are contract pe 3 ani cu lpf pt toate competitiile organizate de ei si lpf trebuie sa ne dea bani noua. lpf spune c anu are de unde sa ne dea ca au impartit banii integral la cele 16 cluburi din subordine fara sa mai tina cont si de meciul retur de baraj, organizat la echipa de liga II (pe care cred ca s-au bazat ca oricum "fraierii" din liga II nu vor avea pretentii).

Digi vor veni la siria insa am inteles de la Meszar ca nu vor avea acces sa transmita meciul si se pot judeca pt asta cu lpf .

Deci ferice de cei care vor fi pe stadion, ca noi restul (inclusiv eu care nu voi fi in oras la ora meciului Sad(() vom urmari doar livetext


Asta e.

Deci toata lumea pe stadion !!!!!
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
13-06-2017, 17:03,
#3
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Nu se poate trasmite online pe youtube cu o camera?
Răspunde
13-06-2017, 17:15,
#4
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Nu stiu ce rezolvam ca nu-i lasam sa transmita meciul atat timp cat am fost de acord sa ne transmita un sezon intreg pe bani de-o inghetata!  
Ma f.t in el live-text  Angry
Răspunde
13-06-2017, 18:14, (Ultima modificare: 13-06-2017, 18:18 de Redpunk_one.)
#5
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Chiar daca sunt afectat si eu in mod direct interesul clubului este sa nu fie luat de fraier de lpf si digi. Mi-as dori sa pot vedea meciul cel mai important al sezonului, insa nu accept ca UTA sa fie tratata de sus de cei in cauza.

Deci fie platesc digi si lpf drepturi tv asa cum se cuvine, fie vom urmari livetext meciul.

Cum ziceam, ferice de cei care vor lua parte la acest meci si ii vor purta pe baieti spre liga I

Later edit :

http://sportarad.ro/2017/06/13/inghet-re...le-ecrane/

Si a aparut si stirea de care va ziceam
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
13-06-2017, 18:25,
#6
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Popa e disperat si cred ca si jucatorii de la ACS Recas si-au cam pierdut increderea. Trebuie sa-i calarim din primele secunde ale meciului. Vreau primul gol inainte de minutul 1.  :Smile O sa fie nebunie la Siria !!!
Răspunde
13-06-2017, 18:26,
#7
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Putem trece de ăștia din timiș (nici nu știu cum sa le spun recaș sau poli a sau b - dracu să-i faca ghem cu popa cu tot) , cu puțin curaj și dăruire exemplara a jucătorilor noștri...cu noi lângă ei tot meciul sunt convins ca se poate! Ei au superioritatea unor jucători căliți in jocurile ligii 1 însă au și limitele lor...au apărători masivi dar greoi iar Stratila, Stahl, Petre și Curtuius ii pot depăși ușor în relație 1 la 1!in plus îl au pe bufonul de popa ce de cele mai multe ori a dat cu bățul în balta și sper sa o facă și acum! Acest om și - a mai arătat încă o data caracterul infect și sper din suflet ca viata să-l pună la respect iar primul episod sa fie joi!

Cu toții la Șiria și la final sa declanșam Fiesta!
Răspunde
13-06-2017, 18:43,
#8
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
(13-06-2017, 18:14)Redpunk_one a scris: Chiar daca sunt afectat si eu in mod direct interesul clubului este sa nu fie luat de fraier de lpf si digi. Mi-as dori sa pot vedea meciul cel mai important al sezonului, insa nu accept ca UTA sa fie tratata de sus de cei in cauza.

Deci fie platesc digi si lpf drepturi tv asa cum se cuvine, fie vom urmari livetext meciul.

Cum ziceam, ferice de cei care vor lua parte la acest meci si ii vor purta pe baieti spre liga I

Later edit :

http://sportarad.ro/2017/06/13/inghet-re...le-ecrane/

Si a aparut si stirea de care va ziceam

am ajuns sa o traiesc si pe asta, in ce an suntem? Sa le fie rusine, atat celor de la lpf cat si celor de la digi!
Răspunde
13-06-2017, 19:05, (Ultima modificare: 13-06-2017, 19:06 de Giuliano.)
#9
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Red11 înţelegerea iniţială pentru banii de televiziune a fost că o parte din bani se împart în mod egal iar cealaltă parte în funcţie de televizări. Doar că aşa cum se întâmplă de obicei la naţia asta de care suntem foarte mândri, înţelegerea n-a mai fost respectată şi am ajuns, cum bine precizai, să primim bani de îngheţată. Doar că nu clubul e vinovat de asta.

Eu pot înţelege frustrarea celor care nu sunt în / din Arad şi îmi pare rău pentru ei, chiar sunt victime colaterale. Pe de altă parte sunt bucuros într-un fel că îşi iau ţeapă "suporterii" de rezultat şi de conjunctură: cei care au alergie la cuvântul abonament, cei care vin doar la meciurile "mari" sau cei care au aşteptat meciul tur pentru a vedea dacă "are rost" să vină la meci. Încă odată, lăsând la o parte excepţiile nefericite ale celor care din motive obiective nu pot fi la meci, în rest toţi cei care chiar şi-au dorit să susţină UTA, au deja bilet la meci.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
13-06-2017, 19:44,
#10
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Discutabil. Sa nu uitam ca, dincolo de suporterii de "rezultat" sau "divizie", exista fani in toata tara, din Bucuresti si Targoviste, Alba ori Iasi. Mai sunt cei din SUA, Canada , Germania etc. Chiar daca si-ar dori sa vina la meci, cheltuielile, distantele, betesugurile si, nu in ultimul rand, capacitatea stadionului ii impiedica sa o faca. Si sunt convins ca acesti suporteri rasfirati in toata zarile sunt, toti la un loc,  mai multi decat vin pe stadion meci de meci sau la acest baraj.
Pe de alta parte, televizarea unui meci aduce are si alte efecte benefice implicite: promovarea orasului Arad, a clubului UTA, a jucatorilor , a galeriei, a sponsorilor etc. Ar fi o actiune de marketing extrem de utila, in special daca se reuseste un meci bun si/sau promovarea.
Inteleg si ACCEPT ca nu se doreste a fi luati de fraieri, nici de televiziuni, nici de LPF ori FRF, dar nu cred ca un 15-20.000 euro (sper ca nu va faceti iluzii ca s-ar plati mai mult) ar contrabalansa elementele pozitive enumerate mai sus.
Daca am fi avut un stadion ca DP  si numarul de locuri aferent (uitati-va si la rezultatele financiare ale primului meci) mai treaca-mearga, tineam coada in sus ca oricum aveam spectatori si locuri suficiente , mai si ieseam pe plus cu un maruntis, dar asa ....
Răspunde
13-06-2017, 19:52,
#11
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
(13-06-2017, 19:05)Giuliano a scris: Eu pot înţelege frustrarea celor care nu sunt în / din Arad şi îmi pare rău pentru ei, chiar sunt victime colaterale... lăsând la o parte excepţiile nefericite ale celor care din motive obiective nu pot fi la meci..."

Mi se pare aiurea să fiu nevoit să mă citez singur dar poate trebuia să bolduiesc acest pasaj...

Altfel, cred că şi deminitatea şi respectul sunt branduri şi produse de marketing, ce spuneţi? Mi-aş dori să vă întreb când a fost ultima dată când vreun şmecheraş v-a combinat să-i faceţi un serviciu gratuit şi aţi acceptat? Că aşa, să dăm altora lecţii despre cum să gestioneze banii clubului (care apropo, repet, vin de la suporteri aşa cam într-o proporţie de maxim 5% din bugetul clubului) e uşor. Am tot respectul pentru suporterii UTA-ei din alte părţi dar o să am şi mai mare respect când voi vedea un astfel de suporter că la începutul sezonului îşi achiziţionează un abonament, ştiind că nu va ajunge la 99% dintre meciuri, doar pentru a ajuta clubul pe care-l susţine. Că, după câte ţin eu minte, termenul de "suporter" cam asta înseamnă. Să oferi tu sprijin complet clubului nu să ceri clubului să renunţe la bani pentru tine.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
13-06-2017, 20:15,
#12
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
(13-06-2017, 19:52)Giuliano a scris: ...Am tot respectul pentru suporterii UTA-ei din alte părţi dar o să am şi mai mare respect când voi vedea un astfel de suporter că la începutul sezonului îşi achiziţionează un abonament, ştiind că nu va ajunge la 99% dintre meciuri, doar pentru a ajuta clubul pe care-l susţine. Că, după câte ţin eu minte, termenul de "suporter" cam asta înseamnă. Să oferi tu sprijin complet clubului nu să ceri clubului să renunţe la bani pentru tine...

De acord cu Giuliano aici. Eu, de exemplu stau in SUA si nu pot ajunge la meciuri, dar sant de parere ca un adevarat suporter trebuie (si asta e un minim necesar, parerea mea) sa aiba abonament pe sezon daca e suporter local, iar daca nu locuieste in zona ar trebui sa fie membru Suporter Club UTA. Eu cel putin, platesc cotizatia la SCU de ani de zile.
Nici mie nu-mi place ca nu e televizat meciul, dar pot sa accept asta. Singurul regret pe care toti il vom avea daca nu va fi televizat meciul este ca nu o sa putem revedea peste ani de zile imagini video de calitate cu o promovare istorica !!!
Răspunde
13-06-2017, 20:24,
#13
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Giuliano, ai dreptate in multe din ceea ce spui. Am vazut foarte bine ce ai scris, nu e nevoie sa ma iei peste picior si nici sa-mi sari la gat. Am vrut doar sa subliniez faptul ca, probabil, sunt foarte multi prin toata lumea care sunt vaduviti de o astfel de decizie, mai multi decat se strang in mod normal la un meci. Si acest lucru am spus-o ca un element pozitiv (faptul ca UTA are mai multi fani decat banuiesc unii dintre noi) si nicidecum ca o critica sau mai stiu eu ce. Si, NU, nu pot impartasi parerea unora care spun ca suporterii adevarati sunt doar cei care merg la fiecare meci si au abonamente.
Cum de altfel nu pot fi de accord nici cu cei cativa, fie ei si moderatori, care mereu au un ghimpe impotriva celor care nu le impartasesc parerea. Nu sunt nici eu nou pe forum, si nici tanar nu mai sunt, si chiar daca nu am mai postat de cativa ani nu inseamna ca nu am citit zi de zi. Am fost lezat de o afirmatie a catorva ca daca nu esti aradean nu esti suporter al UTA-ei adevarat si de aceea am luat o pauza. Nu intru in polemica, nu merita.
Si din nou iti dau dreptate, si la faza cu abonamentele. Sper sa pot gasi sectiunea pe forum unde ma pot informa cum pot comanda de la distanta abonament si alte material promo, daca nu un PM ar fi util si apreciat. Multam pt sugestie.

(13-06-2017, 19:52)Giuliano a scris:
(13-06-2017, 19:05)Giuliano a scris: Eu pot înţelege frustrarea celor care nu sunt în / din Arad şi îmi pare rău pentru ei, chiar sunt victime colaterale... lăsând la o parte excepţiile nefericite ale celor care din motive obiective nu pot fi la meci..."

Mi se pare aiurea să fiu nevoit să mă citez singur dar poate trebuia să bolduiesc acest pasaj...

Altfel, cred că şi deminitatea şi respectul sunt branduri şi produse de marketing, ce spuneţi? Mi-aş dori să vă întreb când a fost ultima dată când vreun şmecheraş v-a combinat să-i faceţi un serviciu gratuit şi aţi acceptat? Că aşa, să dăm altora lecţii despre cum să gestioneze banii clubului (care apropo, repet, vin de la suporteri aşa cam într-o proporţie de maxim 5% din bugetul clubului) e uşor. Am tot respectul pentru suporterii UTA-ei din alte părţi dar o să am şi mai mare respect când voi vedea un astfel de suporter că la începutul sezonului îşi achiziţionează un abonament, ştiind că nu va ajunge la 99% dintre meciuri, doar pentru a ajuta clubul pe care-l susţine. Că, după câte ţin eu minte, termenul de "suporter" cam asta înseamnă. Să oferi tu sprijin complet clubului nu să ceri clubului să renunţe la bani pentru tine.
Răspunde
13-06-2017, 21:29,
#14
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
http://www.digisport.ro/

Intre timp, dati fiecare un "Search" (cautare) pe pagina digisport si puneti: UTA, ca sa vada si ei ca exista interes enorm pentru acest club si ca sant niste fraieri daca nu transmit meciul.
Răspunde
13-06-2017, 23:10,
#15
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Sa ma f** in ei unguri si televiziunea lor. Mi-am luat liber de la munca sa vad meciul si nenorocitii se zgarcesc la asa meci....
Respect pentru club ca au luat atitudine.

/ Pe de alta parte... nu poate UTA sa faca un serviciu contra cost unde sa se poata vedea meciul?
Răspunde
13-06-2017, 23:18,
#16
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
da chiar asa, deci ungurii sunt de vina... si suporterii care nu-si iau abonament, ah astia nu sunt suporteri... poate e mai bine pentru noi care suntem departe sa nu vedem meciul deoarece umplem forumul cu tot felul de comentarii care deranjeaza pe unii sau pe altii
Răspunde
13-06-2017, 23:22,
#17
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Eu cred ca o sa se inteleaga la o suma pana la urma...
Răspunde
13-06-2017, 23:27,
#18
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Giuli nu e momentul potrivit pentru a le  demonstra celor de la digi ca tu ai c****, parerea mea. Cine crezi ca are de suferit prin netransmiterea meciului, digi? sau suporterii de rezultat? Sau va creste cererea de abonamente pentru sezonul viitor?

Sunt suparat ca nu voi putea vedea meciul si asta e, imi vars naduful aici..nu mi-o lua in nume de rau.
Răspunde
14-06-2017, 0:32,
#19
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
Frumos ar fi ca Digi sau oricare televiziune sa faca o oferta UTA-EI!!! Nu suntem oricine, suntem UTA ARAD! Si ma gandesc ca, castiga si ei ceva banuti frumosi pe urma meciului si toata tara o sa vada atmosfera si promovarea in liga 1!!!
Răspunde
14-06-2017, 0:53,
#20
RE: Baraj: ACS Poli Timisoara - UTA (12.06.2017, ora 20:30, Digisport 1)
(13-06-2017, 23:18)Xtreme a scris: da chiar asa, deci ungurii sunt de vina... si suporterii care nu-si iau abonament, ah astia nu sunt suporteri... poate e mai bine pentru noi care suntem departe sa nu vedem meciul deoarece umplem forumul cu tot felul de comentarii care deranjeaza pe unii sau pe altii

Si eu sunt departe si ma doare sufletul ca pierd meciurile....iar afirmatia mea se referea la Digi, tocmai de aceea prin sistem PPV cred ca s-ar mai obtine ceva bani(gen 10euro/utilizator).
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)