Stiri, sezonul 2017-2018
21-06-2017, 13:38,
#21
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
stie careva ceva de o anumita investigatie penala la UTA?
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
21-06-2017, 13:46,
#22
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Vezi la domnul presedinte desi nu stiu de unde ai scos-o.
Răspunde
21-06-2017, 13:46,
#23
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
cica ceva control anaf dar cu mascati Smile
If stupidity was fatal, it would be a wonderful world and a lot less crowded.
Răspunde
21-06-2017, 14:19,
#24
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Daca te referi la asta: http://specialarad.ro/perchezitii-de-amp...-sportive/
, atunci cred ca esti in eroare pentru ca nu are legatura cu ANAF-ul ci cu DIICOT-ul si nimic in comun cu UTA.
Răspunde
21-06-2017, 14:33,
#25
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Acuma am iesit de la primarie si am fost cu Meszar acolo la discutiile legate de situatia stadioanelor , faza cu gazonul sintetic/natural si finantare sezonul urmator.

Nu stiu de ce vorbesti Cip si nici nu s-a vorbit nimic de asa ceva.

Stirea aia are legatura vad cu ceva spargeri la case si firme din Arad.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
21-06-2017, 14:43,
#26
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Și ceva concluzii după discuția de azi?
Răspunde
21-06-2017, 16:13,
#27
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Kkturi de-a lui falca. Sa dam noi bani la UTA daca pe el il injuram. S-a innegrit si mai rau decat era dupa ce i-am spus ca a schimbat sinteticul de pe motorul in natural. Si el tot sustinea intr-una ca nu s-a schimbat nimic si ca se pune sintetic pe Motorul si e gata . Pana la chemat pe Ignat si i-a spus ala ca el nu poate pune sintetic decat daca face licitatie pe SEAP si doar gazon , cu firma de la Oradea apropo, il poate face rapid pe reparatii si nu sintetic. teatru sau real ,cu toate ca nu cred ca era teatru ci mai mult uluiala ca era combinatie din care era exclus, falca i-a spus ca sa faca sintetic si cum si-a permis sa faca el schimbari daca a stabilit altceva. Si pe urma discutii despre noul sezon, finantare si a ramas Meszar sa discute pana la urma de buget, antrenori, blablabla dar in principal de modul de acordare al banilor de la buget (Meszar vroia pe legea noua pe proiecte sa poata plati si salarii, iar falcosul vrea in continuare sa plateasca doar cazari si masa si de restul sa mearga "la tucudean la cotta")

Acum am aflat ca suntem audiati ca am fi incercat sa ii convingem pe suceveni sa joace contra lui sepsi (ei atunci vroiau sa se retraga). Ma bucur ca juventus si sepsi care au cumparat 90% din meciuri sunt bnie mersi in liga I si noi suntem luati la intrebari ca ne rugam de unii sa joace contra lor Sad(( Fotbal de kkt
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
21-06-2017, 16:26,
#28
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Sa puna ce vor ei, dar sa puna ceva si sa fie gata pana incepe sezonul, din cate vad nu exista comunicare, Ignat asta face ce vrea el, Falca habar nu are, nici nu cred ca stie cat se plateste pe gazon, nici ce gazon se pune... il lucreaza asstia!!!
Răspunde
21-06-2017, 17:06,
#29
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
(21-06-2017, 16:13)Redpunk_one a scris: Acum am aflat ca suntem audiati ca am fi incercat sa ii convingem pe suceveni sa joace contra lui sepsi (ei atunci vroiau sa se retraga). Ma bucur ca juventus si sepsi care au cumparat 90% din meciuri sunt bnie mersi in liga I si noi suntem luati la intrebari ca ne rugam de unii sa joace contra lor Sad(( Fotbal de kkt

Of cate mai trebuie sa induram, noi cel mai corect si cinstit club....pana cand?!
Răspunde
21-06-2017, 17:07, (Ultima modificare: 21-06-2017, 17:09 de dedei.)
#30
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
ODNA a luat cu asalt clubul UTA! Grădinariu și Drăgan, audiați de procurori

Surpriză, în această dimineață, la clubul UTA, unde procurori ai DNA, însoțiți de mascați au venit și au ridicat doi oficiali ai clubului, dar încă nu cunoaștem motivele.

Managerul clubului, Codru Grădinariu, și directorul sportiv, Claudiu Drăgan au fost audiați de către procurorii DNA, dar conform surselor noastre nu au fost reținuți. Președintele grupării arădene, cel din acte, Florian Voinea, se pare că va fi nevoit să facă un drum la București unde va fi audiat în această speță. Momentan nu cunoaștem motivele, dar, tot din sursele noastre, se pare că vizita celor de la DNA este legată de anumite meciuri jucate de echipa UTA în campionatul care tocmai s-a încheiat.
http://specialarad.ro/dna-a-luat-cu-asal...procurori/

Sa vedem... poate totusi am avut 500 de lei sa le dam unor adversari.
Sau poate ca s-au facut cateva blaturi, bineinteles nu de pizza ca si in era Gio...
Totusi tind sa cred ca e vorba de spalare de bani, cei proveniti din partea CL (a se citi Consiliu Local..doar nu va gandeati Champions League..)

Asteptam reactia oficiala a clubului sau a DNA-ului.
Răspunde
21-06-2017, 17:14,
#31
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
http://m.liga2.prosport.ro/seria-1/campi...i-16502886
Si amendati pt fumigene.
Răspunde
21-06-2017, 17:27,
#32
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
P
(21-06-2017, 17:07)dedei a scris: ODNA  a luat cu asalt clubul UTA! Grădinariu și Drăgan, audiați de procurori

Surpriză, în această dimineață, la clubul UTA, unde procurori ai DNA, însoțiți de mascați au venit și au ridicat doi oficiali ai clubului, dar încă nu cunoaștem motivele.

Managerul clubului, Codru Grădinariu, și directorul sportiv, Claudiu Drăgan au fost audiați de către procurorii DNA, dar conform surselor noastre nu au fost reținuți. Președintele grupării arădene, cel din acte, Florian Voinea, se pare că va fi nevoit să facă un drum la București unde va fi audiat în această speță. Momentan nu cunoaștem motivele, dar, tot din sursele noastre, se pare că vizita celor de la DNA este legată de anumite meciuri jucate de echipa UTA în campionatul care tocmai s-a încheiat.
http://specialarad.ro/dna-a-luat-cu-asal...procurori/

Sa vedem... poate totusi am avut 500 de lei sa le dam unor adversari.
Sau poate ca s-au facut cateva blaturi, bineinteles nu de pizza ca si in era Gio...
Totusi tind sa cred ca e vorba de spalare de bani, cei proveniti din partea CL (a se citi Consiliu Local..doar nu va gandeati Champions League..)

Asteptam reactia oficiala a clubului sau a DNA-ului.
Ziariști de cacat...Dragan este in Turcia pana mâine...CU UTA PANA LA MOARTE
Răspunde
21-06-2017, 17:30,
#33
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
(21-06-2017, 17:06)Chere a scris:
(21-06-2017, 16:13)Redpunk_one a scris: Acum am aflat ca suntem audiati ca am fi incercat sa ii convingem pe suceveni sa joace contra lui sepsi (ei atunci vroiau sa se retraga). Ma bucur ca juventus si sepsi care au cumparat 90% din meciuri sunt bnie mersi in liga I si noi suntem luati la intrebari ca ne rugam de unii sa joace contra lor Sad(( Fotbal de kkt

Of cate mai trebuie sa induram, noi cel mai corect si cinstit club....pana cand?!

Daca e adevarat ca suntem anchetati pentru ca ne rugam de aia sa joace si altii sunt in liga I cu toate meciurile cumparate , tie cum ti se pare ?

Daca poti sa te bucuri de asa mizerie atunci ....no comment.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
21-06-2017, 17:32,
#34
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Pai daca suntem corecti nu ne rugam de nimeni sa bata pe altii. Batem noi tot sau stam inca un an doi trei in liga a 2a, pt ca dupa cum am spus, conducerii ii place in liga a 2a. Primul loc nepromovab dc se poate.
Răspunde
21-06-2017, 18:00,
#35
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
(21-06-2017, 17:32)dedei a scris: Pai daca suntem corecti nu ne rugam de nimeni sa bata pe altii. Batem noi tot sau stam inca un an doi trei in liga a 2a, pt ca dupa cum am spus, conducerii ii place in liga a 2a. Primul loc nepromovab dc se poate.

Sa stii dedei ca asa e. 

De aia umbla acum sa dea cu subsemnatul pe la Dna astia, ca se rugau de aia sa nu se retraga, ca vroiau doar un loc caldut si ferit de scandaluri. 

Stai.......

 Aveam pretentii de la unii dintre voi sincer . 

Inteleg daca suntem anchetati ca am vandut si cumparat meciuri, sau pariuri sau alte cacaturi de care vorbeau unii paranoici. Daca e asa sper sa infunde puscaria toti vinovatii .

Dar sa fii anchetat ca te-ai fi rugat de aia sa nu piarda, sa nu le dai bani (teoretic din cate inteleg nu s-a facut flagrant daca vina cum dupa atatea saptamani) si altii sunt bine mersi in liga I cu majoritatea meciurilor aranjate mi se pare o mizerie. 

Si nu inteleg cum va puteti bucura parca , unii dintre voi de mizeria asta. 

In ambele variante chiar ma intreb pentru ce atata agitatie .

Nu mai bine ne plangem toti de mila, suntem EMO, ne taiem venele, agatam sigla in pub si ne vedem fiecare de treaba lui ???

 Nu e mai linistita toata lumea (sau ma rog unii sigur sunt ca am vazut deja reactia asta) , dar de ce sa ne mai agitam si noi restul prostilor ?
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
21-06-2017, 18:04,
#36
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Din cate am citit din presa nici un oras nu s-a grabit sa aloce fonduri pe legea noua intrucat lucrurile nu sunt foarte clare nu exista norme de aplicare,si ar intra in conflict cu alte legi etc in plus ar fi nevoie de o rectificare de buget.
Răspunde
21-06-2017, 18:39,
#37
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Cei de la Sepsi infirma ca ar fi facut vreo plangere.
Răspunde
21-06-2017, 18:58,
#38
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Ma intreb ce antrenor sanatos la cap mai vine la noi cand vede in ce suntem bagati?!
Răspunde
21-06-2017, 19:07,
#39
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Trist ...
Răspunde
21-06-2017, 19:09,
#40
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Daca intradevar astea ar fi acuzatiile si nu exista un flagrant sunt absolut ridicole nu poti sa terfelesti imaginea unui club de traditie pt niste conversatii sau milogeli.
Stim cu totii cum a fost pus Burleanu si l-au saltat pe Popescu inainte de alegeri probabil erau nevoie de niste dosare ,,bomba'' si UTA a fost prinsa la mijloc.
Daca se va dovedi doar un foc de paie clubul si orasul va trebui sa tarasca in procese statul si DNA-ul 100 de ani de acum incolo.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 6 Musafir(i)