Stiri, sezonul 2017-2018
06-06-2018, 17:12,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Până nu aflăm cine sunt oamenii din spatele lui, daca au bani, cat sunt dispuși să investească...și mai ales daca se ajunge la o înțelegere...nu are rost sa ne facem speranțe!
Răspunde
06-06-2018, 17:15,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Daca vor aparea oamenii cu bani, pe termen scurt sigur ne va fi mai bine, dar nu se stie ce va fi pe termen mediu sau lung...
Cred ca depinde de cat de compatibile sunt "interesele" lui Falca si ale lui Meszar cu ale celor care vor sa vina.
Răspunde
06-06-2018, 17:19,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Interesul ar trebui să fie comun UTA și ... performanța!
Răspunde
06-06-2018, 17:59,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
(06-06-2018, 17:19)maryan a scris: Interesul ar trebui să fie comun UTA și ... performanța!

 Bine punctat ,, ar trebui “ dar din păcate in ultimii ani tocmai din cauza ca unii trăgeau intr-o parte iar alții in direcția opusă , ( deși se declarau in aceeași barcă) , UTA bate pasul pe loc.

De urmărit ...
Răspunde
07-06-2018, 10:46,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Marius Stan pare cel mai serios tip dintre cei care au cochetat in ultimul timp cu clubul nostru.Omul este extrem de precaut si echilbrat in vorbe ,(comparati-l doar cu Manea) , chiar mi-a placut si interventia pe care a avut-o pe aradon.Sper sa se concretizeze ceva deoarece e clar ca nu ne mai permitem un sezon de cosmar ca si cel din acest an.
Răspunde
07-06-2018, 11:06,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Pe mine m-a deranjat putin totusi un lucru. A spus ca suntem in pantaloni scurti, facand referire probabil la faptul ca nu avem stadion si baza decenta de antrenament. Dar totusi, in 2 ani vom avea si stadion frumos, si baze de antrenament, iar daca motorul va fi gata pana la inceperea campionatului, chiar nu ar trebui sa incurce pe nimeni situatia din prezent.
Din contra, daca te gandesti la potential si perspctive de viitor stam chiar ok.
Răspunde
07-06-2018, 11:33,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Da, dar situatia actuala este asa cum a descris-o el!Ca o fi pe viitor e alteceva , dar care viitor ,ala apropiat sau indepartat??Cred ca ne -am facut toti o parere referitor la timpul estimativ in care este capabila administratia sa implementeze un proiect(un mare UNKNOWN ) ...si cu asta am spus tot!
Răspunde
07-06-2018, 12:43,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Am citi pe sportarad ca liderii SCU s-au intalnit cu Stan.
Ce impresie v-a lasat?
Răspunde
07-06-2018, 17:01,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Chiar s-a întâlnit cineva din partea suporterilor cu Stan?
Răspunde
07-06-2018, 17:23,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
„Eu am cerut întâlnirea cu suporterii, prin liderul lor, Dan Proca. Sunt foarte multe nemulțumiri, cel mai mare «of» derivând din lipsa rezultatelor. Ca o concluzie, după două ore de discuție, am constatat o patimă controlată, care poate fi un plus mare pentru UTA, galeria fiind un al doisprezecelea jucător. Averea cea mai mare la UTA e palmaresul și sigla, care sunt un tezaur. Dar el, fără a fi îmbrăcat cu rezultate, nu înseamnă nimic. O echipă fără suporteri, fără palmares, ce nu are trecut, e greu să ceară ceva pentru ea. Am fost pus la curent și de nemulțumirile legate de Ionuț Popa, de disensiunile cu administrația locală, de faptul că echipa joacă la Șiria” – spune Marius Stan.

http://www.aradon.ro/marius-stan-75-mana...ta/2055944
Răspunde
07-06-2018, 18:59, (Ultima modificare: 07-06-2018, 19:15 de Miki.)
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Bravo SCU ca ati lasat de la voi cu privire la I Popa, pana la urma e mai important sa avem un suflu nou si ceva investitori/manageri.
Tot cu Popa antrenor!
Legat de cine va antrena echipa, Stan a spus: „Voi continua cu Ionuț Popa pe banca tehnică, am și girul suporterilor, care mi-au spus că dacă mă decid să vin la UTA și ultimul punct de pe agenda mea e Ionuț Popa, celelalte probleme fiind rezolvate, ei sunt de acord să mergem mai departe cu el pe bancă”.
Răspunde
07-06-2018, 20:05, (Ultima modificare: 07-06-2018, 22:00 de maryan.)
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Tare imi e că și stan ar vrea sa vina dar ...să încă nu are identificată o finanțare clara!

In plus aș adăuga faptul că stan e cel mai versat dintre toți cei ce ne-au petit in ultimii ani!
Răspunde
07-06-2018, 22:57,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
"Marius Stan, 75% manager la UTA!

„Caut investitori chiar și în Arad. În proporție destul de mare cred că vin la club”.

Lucrurile par să se miște în privința sosirii lui Marius Stan la UTA. După întâlniri cu primarul Falcă și conducerea clubului, a venit rândul celor de la SCU să stea față în față cu Marius Stan.
„Eu am cerut întâlnirea cu suporterii, prin liderul lor, Dan Proca. Sunt foarte multe nemulțumiri, cel mai mare «of» derivând din lipsa rezultatelor. Ca o concluzie, după două ore de discuție, am constatat o patimă controlată, care poate fi un plus mare pentru UTA, galeria fiind un al doisprezecelea jucător. Averea cea mai mare la UTA e palmaresul și sigla, care sunt un tezaur. Dar el, fără a fi îmbrăcat cu rezultate, nu înseamnă nimic. O echipă fără suporteri, fără palmares, ce nu are trecut, e greu să ceară ceva pentru ea. Am fost pus la curent și de nemulțumirile legate de Ionuț Popa, de disensiunile cu administrația locală, de faptul că echipa joacă la Șiria” – spune Marius Stan.
Cine vine cu banii?
Un subiect extrem de important e cel legat de bani. Iată cum vede Marius Stan problema: „Nu am încă nicio poziție oficială la UTA, încerc că vorbesc detașat, ca o persoană care evaluează încă problema. Vreau să mă mai întâlnesc inclusiv cu oameni de afaceri din Arad, care au mai fost, sau poate vor mai fi la club, sunt tare curios să știu cei care au fost de ce nu mai sunt. E important să ști ce nu a funcționat, să încerci măcar să eviți greșelile predecesorilor. Multe nu aș putea să vorbesc în faza aceasta, nu cred că intrăm în criză de timp, deoarece împreună cu cei din conducere și Ionuț Popa vom face lista cu lotul de jucători care ar urma să se reunescă pe 18 iunie. Avem o listă cu jucători, să fiți siguri. Nu am văzut echipă fără jucători, poate doar jucători fără echipă. Eu cred că în proporție de 75% sunt ca și venit la UTA. Evident, e nevoie de un suflu financiar, asta îmi doresc, de aceea vin și plec, vreau să mai evaluez, să văd cu ce putem sprijini și cât de repede. Am văzut cam ce ar fi necesar”.
Tot cu Popa antrenor!
Legat de cine va antrena echipa, Stan a spus: „Voi continua cu Ionuț Popa pe banca tehnică, am și girul suporterilor, care mi-au spus că dacă mă decid să vin la UTA și ultimul punct de pe agenda mea e Ionuț Popa, celelalte probleme fiind rezolvate, ei sunt de acord să mergem mai departe cu el pe bancă”."

http://www.aradon.ro/marius-stan-75-mana...ta/2055944
Răspunde
08-06-2018, 5:14,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Intrebarile raman:

1) De ce UTA si nu alta echipa de traditie?
2) Fara bani poate sa vina la UTA cel mai bun manager din lume, de unde o sa provina bugetul? Asta cu "belgenii" care o sa fie greu convinsi mi se pare abureala.
Răspunde
08-06-2018, 8:44,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Cine si in numele cui i-a spus lui Stan ca are girul suporterilor pentru Ionut Popa?
Din punctul meu de vedere Ionut Popa nu mai are ce cauta la UTA, nu s-a schimbat nimic, nu m-a surprins cu nimic, a ramas acelasi caracter abject.
Răspunde
08-06-2018, 8:54,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Omul vrea sa vina manager ...cu banii vedem poate apar și niste "belgieni" pe un cal alb sau poate ii convingem noi că trebuie să investească la noi!mda....
Răspunde
08-06-2018, 10:39,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Tind deja sa suflu si in iaurt.
http://www.tolo.ro/2017/02/22/adamescu-j...ra-primar/
http://m.prosport.ro/fotbal-intern/perse...t-16142603
Dupa ce am aruncat un ochi prin interviuri, fel si fel de articole prin presa romaneasca, raman la parerea ca ii un foc de paie, un politician care nu isi are locul la UTA. Din pacate, conjunctura in care a ajuns fotbalul din Romania, in special cel din Arad, unde cultura fotbalistica dispare pe zi ce trece, ne impinge spre administratia locala unde faraonul decide ce si cum. Sunt de parere ca ne asteapta 2 ani de mediocritate, fara stadion, fara sansa de promovare, supravietuire la limita, eventual o promovare in anul alegerilor locale incoronata cu finalizarea stadionului, eventual un amical cu ceva echipa puternica. 
Stan, Popa... Falca... sunt nume care as dori sa nu mai fie asociate cu UTA, indiferent de context.
Răspunde
08-06-2018, 10:44,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Foarte bine sintetizat!
Răspunde
08-06-2018, 11:21,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Sa avem totusi rabdare. Eu cred ca sunt sanse sa fie ceva si ma bazez pe faprul ca atat Stan cat si Popa stiu bine ca fara finantare nu au ce sa faca la UTA nici unul nici celalalt. Daca Popa inca nu a plecat, nu cred ca sta doar pe vorbe goale. Probabil belgienii aia exista si sunt dispusi sa investeasca in anumite conditii...
Răspunde
08-06-2018, 12:24, (Ultima modificare: 08-06-2018, 12:25 de maryan.)
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
De existat poate exista dar trebuie sa aiba bani și mai ales sa fie dispuși să investească la noi! Nu îmi plac plecările astea gen plec azi vin marți, combinate cu secretisme gen sa vedem cum ii atrage UTA pe belgieni să investească și altele ...nu îmi inspiră încredere! Dar bine ar fi sa mă înșel și să fie stan asta marele salvator ce îl așteptăm de atâta timp!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)