Stiri, sezonul 2017-2018
08-06-2018, 15:35,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Omul a făcut o evaluare și probabil urmează să prezinte situația celor care, spune el, ar dori să investească.
Totuși, jur că nu ințeleg ce dracu se intâmplă, fraților...in curând o să avem un stadion nou nouț, avem o istorie frumoasă in spate, un palmares, suporteri infocați....cum dumnezeii mă-sii nu atrage clubul ăsta?
Răspunde
08-06-2018, 16:23,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Fara transparenta, un plan bine dezvoltat in care sa se precizeze perioada pe care se bazeaza, sursele de finantare, obiective, nu pot sa am incredere in indiferent cine vine. Toata lumea vrea sa faca bani, nu am nimic impotriva, dar UTA trebuie sa mearga inainte si toti sa fim fericiti.
Răspunde
08-06-2018, 16:30, (Ultima modificare: 08-06-2018, 16:31 de Cristi_Arad.)
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
S-ar putea sa fie si vina lui Falca...care poate nu e suficient de primitor si care vrea sa traga el toate sforile.
Si hai sa fim seriosi ca noi abia acum daca incepem sa devenim atractivi. In anii trecuti ( ma refer pana la noul proiect) am fost tot in datorii mari si cu stadionul vechi.
Acum da, cineva cu viziune poate face treaba pentru ca vom avea stadion, probabil si emulatie, iar clubul curat fara datorii insemnate.
Răspunde
08-06-2018, 16:38,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Eu pe stan îl văd la fel de periculos ca martean si manea, in plus asta e și versat! El ar vrea sa conducă și atât ...nu va aduce nici un investitor pt că nu există acești investitori!timpul o sa le lămurească pe toate ...marți o sa vina o noua abureală și tot așa! Deja episodul asta se repeta de ceva ani la noi și e f dureros !e păcat că un club ca UTA a ajuns în situația asta și că nu reușim să ieșim din bezna mediocrității!
Răspunde
11-06-2018, 14:57,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Ciao baietii,

Nu mai stim nimic nou de Stan patitul si al nostru club? Atacam promovarea o ba?
Răspunde
11-06-2018, 16:40,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Stai ca abia maine e marti...
Răspunde
12-06-2018, 8:53,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
N-o fi nimic de aici, vorba unui mucalit. Asta stie doar ca vrea sa fie manager insa pe ce bani si pe ce surse de finantare mai vede el. Stim bine ca lucrurile nu pot functiona asa.
Răspunde
12-06-2018, 13:37,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
http://www.aradon.ro/se-fac-primele-stra...ta/2058216
Răspunde
12-06-2018, 14:04,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Adevarul e ca deja devine enervanta secretomania asta legata de investitori. Daca nici cei din club nu stiu cine ar fi investitorii, atunci e cam dubios. E absurd, ei fac strategii, liste de transferuri, slarii si prime, fixeaza obiectiv promovarea, dar nci macar Meszar nu stie de unde vin banii. Ce rahat e asta?
Răspunde
12-06-2018, 14:26,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Tratati stirea cu rezervele de rigoare mai ales ca e scrisa de Leo Sfara pe care il stiti cu totii cate parale face.
Răspunde
12-06-2018, 15:30,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Chiar si lipsa asta de comunicare cu exteriorul reprezinta un amatorism cras. Asa plaeca usor, usor fanii de langa o echipa. Acum in intersezon se vand abonamente, materiale promo, suporterii sunt atrasi spre stadion in noul sezon, dar nu si aici la Arad. Aici totul e Twin Peaks...
Răspunde
12-06-2018, 20:21,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Sper sa iasa ceva, sa ne propunem ceva măreț sezonul urmator, daca vine Stan trebuie lasat sa faca treaba!!!
Răspunde
13-06-2018, 5:11,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Si eu sper ca la mirosit Shoni pe Stan si sa-l trimita sa caute alte echipe pe la care sa fie sef pe banii altora.
Răspunde
13-06-2018, 9:52,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Toti managerii buni sunt sefi pe banii altora, dar clar Stan eu unul din sistem si fie ca ne place, fie ca nu...doar cu astfel de sefuti, fosti arbitri pusi directori, un Stan, un Dinu vama, un Memeu etc se poate face treaba la noi in fotbal.
Răspunde
13-06-2018, 10:47,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Cu o astfel de mentalitate fotbalul nostru nu se va schimba niciodata si ne vom zbate intr-o continua submediocritate alaturi de tari care pana acum 10-15 ani nici nu existau pe harta fotbalului.
Răspunde
13-06-2018, 11:01,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Mda, dar nici cu o floare nu se face primavara, si in subsoulul ligii a 2, ce viitor crezi tu ca are UTA? Iti spun eu, precum Foresta, Olimpia, FC Bihor etc. Eu as prefera, desi e posibil sa nu fie varianta normala, sa promovam cu un Stan de ex, sa stam 5-7 sezoane in liga 1 si cu poate prezente in eurocupe/ podium / cupa si apoi si daca ar fi sa o luam din liga 3-4...tooot alta emulatie si viitor ar avea echipa. Repet, posibil sa vad eu subiectiv toata treaba... Sad
Răspunde
13-06-2018, 11:03,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Ai impresia ca esti singurul care isi doreste promovarea? Observ insa ca nu ai nicio problema cu faptul ca nu stie nimeni de unde se va finanta clubul, Marius Stan asta nu are niciun ban, nicio idee cum va finanta clubul, stie in schimb ca vrea sa conduca.
Răspunde
13-06-2018, 12:44, (Ultima modificare: 13-06-2018, 12:46 de maryan.)
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
De la inceput am simțit faptul că stan vrea sa conducă, nu e nici o problema ...poate conduce clubul, însă problema Nr 1 rămâne ...și anume finanțarea!
Până la urmă și manea a vrut sa conducă ...nu există mari diferențe între ăștia doi! Poate doar faptul că stan e mai versat, ocupând și funcții publice în cariera lui ,,manageriala"!

In concluzie lălăiala asta duce la incertitudine și nu cred că așa se pregătește un sezon în care îți dorești performanță!
Răspunde
13-06-2018, 15:07,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Cred ca si daca se materializeaza zilele astea venirea lui stan&co vom avea doar un alt manager nu si investitori.

Pasul pe care tot vrea meszar sa il faca in spate de cativa ani, ne tinea oricum intr-o incertitudine continua .

Iar in privinta atragerii unor sponsori, investitori alaturi de el in club , sigur nu are cum stan&co sa fie sub actuala conducere (meszar&gradinariu) care nu a atras nici un sponsor in toti acesti ani, decat cei adusi de diversi suporteri din diverse medii .

Deci eu cred ca va fi un plus ca manager in club sincer, insa nu stiu daca va reprezenta un plus si ca investitori atrasi , dar de asta ne vom lamuri destul de rapid .

Sincer decat sa continuam asa cum am ajuns in ultimele 6 luni , orice schimbare o vad binevenita acum, atata timp cat aduce un plus in club .
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
13-06-2018, 15:34,
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Dar aradon si sportarad in ultimele articole pe tema asta dau de inteles ca Stan cam bate oarecum in retragere. Azi e miercuri, iar Stan a spus ca vine marti si da un verdict final, dar pana la ora asta nimic. La comentarii pe sportarad apar murmure cum ca Stan e deranjat ca ar urma sa se ocupe doar de echipa mare cand el defapt ar vrea sa "controleze" si grupele de copii si juniori.
Ba mai mult cica l-ar fi trimis Prodanca la combinati pe la noi. Astea sunt doar comentarii preluate de la altii, nu stiu cat adevar contin!
Dar desi in prima faza mi-a facut imrpesie buna si am fost optimist, acum nu prea mai sunt...ceva pare ca nu merge conform planului si se vede asta si din declaratiile lui de genul "Chiar daca eu nu sunt la la Arad clubul poate sa faca transferuri ( pai pe ce bani si in ce scop? promovare/mentinere?) si daca e sa nu mai vin, tot va dau lista mea de jucatori ca sa va faceti echipa buna".... Serios?
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 9 Musafir(i)