Transferuri, sezonul 2017-2018
28-07-2017, 16:45,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
A apărut pe sport arad zvonul despre ,, repatrierea" lui Purece. Nu știu ce să zic in caz că se concretizează. Clar,are valoare de Liga 1 însă minusurile care le-aș atribuii ar fi oscilațiilor de forma ,adică a avut perioade în care nu auzeam nimic de el câteva meciuri și avea meciuri când era cel mai bun din teren și a doua chestie e că va venii împrumut probabil . Una peste alta nu cred că e de acord să vina in liga 2 fiind unul dintre titularii Viitorului în sezonul trecut.
Răspunde
28-07-2017, 17:58,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
Acum sa vedem ce surse are sportarad.ro!
Purece e cireașa de pe tort la transferurile din vara asta...doar sa vina la noi!
Răspunde
28-07-2017, 18:28,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
sursa este din cadrul clubului, scrie si in articol ... este stire, nu este zvon
viitorul cere multe zeci de mii de euro pe transferul lui Purece, poate doar un imprumut, cu acordul jucatorului ar putea fi realizabil la UTA
Răspunde
28-07-2017, 19:20,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
Un imprumut cu acord de transfer definitiv la promovare , ca si in cazul lui Valceanu anul trecut, nu ar fi de lepadat. Daca ar mai veni si Purece, atunci.................................
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
28-07-2017, 19:45,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
Și eu sunt de aceeași părere! Ar fi perfect un împrumut cu posibilitatea unui transfer definitiv la promovare
Răspunde
28-07-2017, 19:59,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
Poziția lui favorita e acolo unde îl avem acum pe Grigorie dar mai poate juca și lateral. Ar fi dueluri interesante Purece-Stratila respectiv Purece-Grigorie
Răspunde
31-07-2017, 12:53,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
(28-07-2017, 19:59)sRg. a scris: Poziția lui favorita e acolo unde îl avem acum pe Grigorie dar mai poate juca și lateral. Ar fi dueluri interesante Purece-Stratila respectiv Purece-Grigorie

Bineinteles, concurenta e mereu bine-venita. 
Respectiv.. inca un jucator bun acolo in fata cu valoare certa de Liga I, vor fi plusuri importante pt echipa in meciurile decisive si nu numai.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
31-07-2017, 13:49,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
Nu stiu de ce dar pe mine nu ma entuziasmeaza un posibil transfer/imprumut al lui Purece. Nu avem nevoie de el cum nici el nu cred ca are nevoie de noi, mai bine sa nu ne incurcam reciproc.
Răspunde
31-07-2017, 20:28,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
Nici nu cred ca va veni, pana la urma e cu mult peste nivelul ligii a 2 a!
Răspunde
31-07-2017, 22:37,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
Poate nici nu ar avea motivatie sa joace la noi in liga 2-a...depinde numai si numai de el.
Răspunde
02-08-2017, 9:21,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
Daca alege sa semneze cu noi, atunci stie unde vine, si anume in Liga 2, dar in lupta pt promovare, deci cu motivatia se rezolva in momentul in care se decide unde pune semnatura si pe ce contract.
De incurcat nu vad cum, e un jucator de valoare acolo la mijlocul terenului, mai inconstant intr-adevar... dar de valoare.

Probabil va astepta si el sa cantareasca toate ofertele. Ramane de urmarit ce se intampla.
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
10-08-2017, 12:42,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
Mijlocașul Buleică, surpriza UTA-ei de la prezentarea oficială a lotului pentru noua ediție a Ligii a 2-a

Într-un cadru festiv, oferit de sala de evenimente Biavati, suporterii abonați ai Bătrânei Doamne și partenerii clubului, au asistat la prezentarea staffului tehnic și jucătorilor meniți să împlinească visul Aradului fotbalistic, revenirea în Liga 1.

Celor opt achiziții realizate până la meciul de la Târgoviște, din cadrul primei etape, s-a mai alăturat, ieri, și Alin Buleică. Mijlocaș dreapta de meserie, craioveanul a evoluat de-a lungul carierei sale pentru Universitatea, Kavala (Grecia), Petrolul Ploiești, Pandurii Târgu Jiu și Concordia Chaijna. Fotbalistul de 25 de ani se mai descurcă și pe banda dreaptă a defensivei, dar și ca mijlocaș central ofensiv. Este cotat la 200 de mii de euro pe transfermarkt și are la activ și trei selecții la naționala de tineret Under 21.
Buleică s-a despărțit chiar zilele trecute de Chiajna, neintrând în planurile lui Vasile Miriuță. Cu detalii de la prezentarea echipei UTA, desfășurată în această seară, la Biavati, vom reveni.
sursa: http://sportarad.ro/2017/08/09/mijlocasu...e-ligii-2/

Pe hârtie suntem în mod cert favorită la promovare după aceste transferuri. Mioveni, Chindia şi altele poate sunt echipe bune, dar nu au un astfel de lot. De acum încolo, totul este despre concentrare, seriozitate, muncă, şi renunţarea la orice alibiuri gen "fum de mici". Strătilă, Grigorie, Cârstocea, Buleică, Asani sunt cinci seniori pe maxim trei posturi la mijloc. Curtuiuş şi Dan Roman pe un post în atac. Scutaru, Ciucă, Manea în apărare. Grahovac.  Pe juniori nici nu-i mai scriu. "Dacă nu acum atunci când?" - dar atenţie că în fotbal nu vine nimic de-a gata. 
Răspunde
10-08-2017, 13:53,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
Transfer bun,jucător obișnuit cu liga 1,întrebarea e unde o sa joace? Teoretic postul favorit al lui e pe poziția lui Stratila însă aș vrea să vad cum se descurca ca și fundaș dreapta iar Adili să urce ca mijlocaș la închidere.
Răspunde
10-08-2017, 23:17,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
Probabil Buleica a fost adus pentru a a-l dubla pe Stratila, care din ce se vede nu este unul dintre favoritii lui Mihalcea si de asemenea nu este exclus ca in iarna sa ne despartim de Adili la modul in care joaca si in functie de locul ocupat in clasament. Buleica se poate integra in colectiv de pe acum, iar daca va fi sa plece Adili, atunci primul ar fi o solutie naturala pentru banda dreapta. 

P.S. E doar o ipoteza personala plecarea lui Adili.
Răspunde
10-08-2017, 23:44,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
O ipoteza care sper ca e doar in mintea ta si nu e la nivel de zvon...
Răspunde
12-08-2017, 12:55,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
Mai e nevoie de un atacant nu se poate echipa pretendenta la promovare sa ai doar 2 atacanti de meserie in lot.
Răspunde
12-08-2017, 13:13,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
(12-08-2017, 12:55)Man09 a scris: Mai e nevoie de un atacant nu se poate echipa pretendenta la promovare sa ai doar 2 atacanti de meserie in lot.

Grigorie poate juca acolo fara probleme
Răspunde
12-08-2017, 15:07,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
Ar fi ideal un atacant de explozie...Curtuius și Roman par același gen de atacant,poate Curtuius mai rapid dar nu cu mult . Ambii sunt vârfuri de finalizare,careu...îți trebuie un jucător rapid care sa plece pe spatii și să hărțuiască in permanenta apărarea adversa. Nu te putem baza doar pe viteza lui Stahl, Stratila și mai nou Buleica care nu a arătat rău după ce a intrat . Nu știu dacă se mai vrea un transfer dar eu zic că ar fi chiar benefic un astfel de atacant,mai ales că în lot nu ai alti atacanți înafara de Curtuius și Roman.
Răspunde
12-08-2017, 18:27,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
De asta l-as fi adus pe Cipri Rus daca a ramas acelasi jucator pe care il stim noi.

In alta ordine de idei vad calitate la multi dintre jucatorii nostri, experienta, siguranta in executii insa astazi n-a intrat in ate. Nu-i nimic, recuperam, se mai sudeaza si relatiile de joc si victoriile vor veni firesc.

Un week-end placut tuturor!
Răspunde
14-08-2017, 16:41,
RE: Transferuri, sezonul 2017-2018
Văd că a apărut azi in presa zvonuri despre aducerea lui Bud. Un jucător bun cu experiență și destul de activ în ultimele sezoane din Liga 1(exceptând perioada când a fost accidentat) ,insa nu cred că el e omul care ne lipsește in atac. Bud are profilul de atacant asemănător cu a lui Roman și Curtuius...o spun din nou,după părerea mea e nevoie de un atacant de viteza ...
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)