Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
19-06-2017, 10:56,
#1
Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
Meciuri amicale, sezonul 2017-2018.
Răspunde
07-07-2017, 10:33,
#2
RE: Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
Mâine de la 11:00 amical cu Șoimii Șimand, la Sânnicolaul Mic.
Răspunde
08-07-2017, 14:32,
#3
RE: Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
UTA – Șoimii Șimand 6-3
In prima repriza Asani a fost utilizat la creatie-recuperare cu Grigorie in spatele varfului Curtuius. Se vede calitatea la amandoi, ambii vazand bine jocul si avand executii curate. Am remarcat miscarea buna in teren si personalitatea in joc a juniorului Pruna care poate deveni o solutie pentru locurile de junior. De asemenea l-am remarcat si pe juniorul Dinculescu care din punctul meu de vedere este peste Copaci. Pe parcursul reprizei a intrat si Izet Ajrullahu care si-a aratat deja calitatile si se anunta un candidat cert pentru postul de junior. In partea a doua am remarcat tehnica buna a juniorului Toma care are insa un fizic destul de firav. Per ansamblu impresia mea este ca lotul are mai multa calitate decat sezonul precedent si cu o buna pregatire fizica putem spera in mod realist la promovare.
Răspunde
18-07-2017, 9:01,
#4
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Citesc pe Sport Arad ca ne vom intoarce mai repede cu o zi din cantonamentul din Austria din lipsa de adversari seriosi pentru amicale insa inteleg ca vom juca sambata seara la cu ACS Ghiroda la ei acasa pentru ca isi inaugureaza nocturna.
Nu stiu ce sa zic insa nici timisenii astia nu imi par cine stie ce adversari redutabili, fie doar si pentru un amical.
Răspunde
18-07-2017, 9:05,
#5
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Sunt nou-promovați în C, după doi ani în care s-au cam luptat cu ASU și Ripensia. Nu pot fi cu mult sub Lipova sau Cermei.
Răspunde
18-07-2017, 10:22,
#6
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
O echipa bunicica,arțăgoasa dar totusi sper sa gasim un adversar macar de liga 2-a pentru amical.
Răspunde
18-07-2017, 10:31,
#7
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
Probabil nu au gasit adversari in zona in afara de sv spitall si alte cluburi de liga a 4-5 asi au preferat sa se intoarca pentru un amical in plus in tara.

Daca din liga I inteleg ca a inceput si nu mai poti juca cu nimeni de acolo, nu inteleg totusi refuzul unor echipe de liga a II-a din zona care nu vor sa joace amical cu noi.

Am vazut declaratia lui Mihalcea tot pe sportarad in care spunea ca a fost refuzat de cateva echipe de liga a II a din zona si ca vom juca doar cu cei de liga a III a din zona noastra sau ceva echipe din Ungaria daca se gasesc variante.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
18-07-2017, 10:35,
#8
RE: Stiri, sezonul 2017-2018
De la unguri am inteles ca avem un amical stabilit cu Videoton, un adversar de calibru insa oare nu mai gasim si alte echipe, poate de la sarbi?
Răspunde
19-07-2017, 12:42,
#9
RE: Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
S-a schimbat schimbarea,jucam sambata cu Szeged la ora 18:00 in Sinnicolau Mic
Răspunde
19-07-2017, 12:48,
#10
RE: Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
Echipa buna Szeged, haideti sa-i vedem pe baieti la treaba!!!
Răspunde
19-07-2017, 12:53,
#11
RE: Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
Asa da! Szeged-ul ai echipa bunicica pentru un meci de testare.
N-am nimic cu Codrea, chiar daca e timisorean, respect munca lui insa Ghiroda nu e de nasul UTA-ei. Fara suparare.

Chiar ma intrebam daca nu putem gasi alt adversar pe la unguri si uite ca cei din conducere s-au orientat bine. Sper sa ramana in picioare si amicalul cu Videoton.
Răspunde
19-07-2017, 15:35,
#12
RE: Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
O nouă schimbare: UTA pleacă mâine de la Mallnitz și joacă un amical în Slovenia!
Maine 19:30 amical in Slovenia cu formatia de liga 2- a ND Mura 05.
http://sportarad.ro/2017/07/19/o-noua-sc...-slovenia/

sursa sportarad.ro
Răspunde
19-07-2017, 15:49,
#13
RE: Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
Cam strâns programul cu două meciuri la două zile distanță, plus drum, dar până la urmă e ok că am găsit adversari disponibili.
Răspunde
22-07-2017, 19:57, (Ultima modificare: 22-07-2017, 20:01 de adymax.)
#14
RE: Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
UTA – Szeged 2011 3-0
UTA: Grahovac – Polgar, Scutaru, Ciucă, Burlă – Asani – Strătilă, Grigorie, Prună, Stahl – D. Roman

Min. 34 GOL UTA
Burlă a executat bine o lovitură liberă de la 19 metri, poziție centrală, mingea atins ușor și un jucător maghiar din zid și a intrat lângă bara din stânga lui Szantai

A început repriza a doua. La UTA joacă Barna, Manea, Tănase, Izet și Curtuiuș, în locurile lui Grahovac, Ciucă, Prună, Strătilă și Roman

Min. 47 GOL UTA
Stahl a pasat în centru de pe dreapta, mingea a ajuns la Grigorie în 6 metri, acesta a tras în blocaj în două rânduri, mingea a ajuns la Asani care a trimis din prima, cu dreptul, în vinclu din 15 metri!

Min. 60
A intrat și Costin în locul lui Scutaru la UTA.

Min. 68
Schimbări la UTA: Burlă și Asani le lasă locurile în teren lui Dinculescu și Toma.

Min. 74 GOL UTA
Costin a intrat în centru de pe dreapta, a trimis cu exteriorul în adâncime, iar Curtuiuș a trimis cu stângul pe lângă portarul advers din 12 metri, ușor lateral dtânga
Răspunde
22-07-2017, 20:37,
#15
RE: Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
Cum s-a miscat echipa?
Răspunde
22-07-2017, 23:49,
#16
RE: Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
In prima repriza slabut. Tactica a fost cea cu migi aruncate de aparatori pentru Dan Roman care avea misiunea sa devieze mingile catre aripi care apoi desfaceau jocul. Nelegandu-se nimic a schimbat tactica Mihalcea si am jucat cu mingi pe jos si ghici... a mers. Am marcat goluri din actiune. S-a legat jocul. Si apropo, mijlocasul pe care il cauta Mihalcea eu zic ca este Asani. El joaca exact pe postul considerat de Mihalcea deficitar si nu a facut un joc deloc rau per ansamblu din punctul meu de vedere, a recuperat multe mingi, a creat superioritate in atac, insa a si gresit o data si ne putea costa greseala lui. Per total a fost un test cu o echipa care nu a pus prea multe probleme reale, nivelul lor fiind de liga 3 la noi, parerea mea.
Răspunde
23-07-2017, 9:15,
#17
RE: Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
Baiatul asta Ajrullahu daca I se va da incredere va ajunge departe,are o ambitie iesita din comun.In rest am jucat slab la ce lot avem ,in schimb acceptabil daca ne gandim ca este primul joc in aceasta formula.Cred ca principalul nostru adversar in acest inceput de sezon va fi lipsa de omogenitatea dar cred si sper sa o putem suplini prin valoarea individuala a baietilor.
Răspunde
23-07-2017, 9:54,
#18
RE: Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
Un meci amical util cu o echipa artagoasa , bine legata , care pe alocuri a jucat mai bine ca noi.

Ca o parere despre jocul nostru cred ca Grigore inca nu este folosit cum trebuie (sau nu mai poate el?) si in prima repriza cat s-a jucat cu el si Pruna in fata lui Asani la mijloc, mingile cam ii sareau cu bataie direct pe Roman si in afara de Asani au avut un rol mai mult de fileu si pe recuperare.

Stratila s-a zbatut in prima repriza insa fara prea mult efect, Stahl a iesit la rampa in a doua repriza cand a fost trecut in dreapta in locul lui Stratila si pe stanga a aparut Izet, iar mingile recuperate de Jorza si Tanase la mijloc au fost aduse mai usor in fata. Curtuius mi s-a parut mai activ din cauza asta decat Roman in fata .

In aparare insa singurul post unde am avut dificultati a fost fundasul dreapta unde Polgar (si poate si Stratila) a fost depasit cu usurinta de cateva ori. Probabil Adili va rezolva acest post. Dinculescu si Burla se vor lupta de la egal la egal pt banda stanga , cu un plus de siguranta pt Burla insa care mai are avantajul talentului la loviturile libere sau la executia cornerelor pe faza de atac.

Ciuca si Scutaru par titularii pe centru , cu Manea si Iuga rezerve destul de sigure pe aceste posturi. In poarta si Grahovac si Barna au fost siguri pe iesiri si interventii cu un plus evident pt bosniac .

Jocul inca e in faza de cautari insa solutii sunt pe banca, iar schimbarea sistemului de joc din mers cu 8-9 juniori in teren care insa s-au adaptat cerintelor destul de bine e un lucru datator de sperante.

Urmeaza inca doua amicale miercuri si sambata , iar daca mai vine din cate am inteles inca un mijlocas puternic la mijloc (cu toate ca aici sper ca Grigore sa isi revina/sa fie folosit la adevarata sa valoare) eu zic ca nu vom avea probleme.

Sper sa ne ajute si tragerea la sorti cu niste adversari mai accesibili in primele meciuri sa avem timp sa ne sudam relatiile de joc din mers.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
23-07-2017, 13:25,
#19
RE: Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
Si mie mi s-a parut in sezonul trecut ca Stahl a fost mult mai periculos si a finalizat cu assist-uri si gol cand a jucat pe dreapta, centru-dreapta.
Răspunde
23-07-2017, 14:47,
#20
RE: Meciuri amicale, sezonul 2017-2018
Sper sa explodeze sezonul asta Stahl! Dacă pune și putina masa musculara va fi peste Man!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)