UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
26-10-2017, 10:48,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
Tare mi-e ca nici Meszar nu a avut o prea mare contributie la transferuri! Directivele cred ca au venit mai de sus!
Răspunde
26-10-2017, 10:51,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
Goluri ca-n curtea scolii, toate ghinioanele parca vin pe noi sezonul acesta...
Răspunde
26-10-2017, 10:56, (Ultima modificare: 26-10-2017, 10:56 de Kidu.)
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
(26-10-2017, 10:48)BogdyS a scris: Tare mi-e ca nici Meszar nu a avut o prea mare contributie la transferuri! Directivele cred ca au venit mai de sus!

Prostii! Doar nu crezi ca i-a transferat Falca pe Buleica, Carstocea sau Ciuca?
Răspunde
26-10-2017, 10:59,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
Nu personal! Sau nu nominativ. Parerea mea e ca s-a vrut ceva in vara, care mai apoi s-a destramat!
Răspunde
26-10-2017, 12:08,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
Haideți sa recunoastem ca toti am fost wooowww cand clubul a transferat jucatori ca Ciuca, Buleica, Carstocea... asta e nu a iesit, nu sunt în formă sau nu vor să fie. Ce sa faca Meszar după ce a fost criticat sezonul trecut cum ca forțăm juniori?. Oricum la partea cu juniorii trebuie si ceva experienta ca altfel....
Răspunde
26-10-2017, 12:27,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
Asa este, si eu m-am aventurat si am zis ca anul asta promovam si daca jucam in kekecs.
Eu inca am incredere in inteligenta oamenilor care inconjoara clubul si incep sa invete din greselile facute, poate pentru sezonul viitor se organizeaza mai bine.
Răspunde
26-10-2017, 12:47,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
La fel vad si eu lucrurile si de asta am zis ca voi inceta sa ma mai vaicaresc de forma actuala. A nu se intelege ca nu am pretentia sa castigam meci de meci insa pana in iarna oricum n-avem ce face si trebuie sa defilam cu ce avem.
As cauta o solutie sa ma despart amiabil de jucatorii pe care nu ii mai doresc si as cauta antrenor pe care sa il aduc in iarna. La o adica l-as readuce chiar pe Rosu care mi-a placut atat ca om cat si ca filozofie de antrenor.
Răspunde
26-10-2017, 13:33,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
E
(26-10-2017, 10:38)Kidu a scris: In plus de asta doar nu puteti crede ca transferurile au fost facute de capul lui Codru?
In sfarsit, atat timp cat m-am bucurat in vara pentru ca "ne facem echipa de liga I" nu are sens sa dau acum in conducere pentru ca transferurile au fost ratate.
Nici in cele mai sumbre scenarii nu ma puteam gandi ca vom da o astfel de gherla. Astia suntem, cu astia defilam pana in iarna.

Să nu ne trezim că defiăm cu ei până la finalul campionatului Sad.
La situația actuală nu știu pe cine am putea atrage la echipă care să ne ajute cu adevărat . De urmărit ce se va întâmpla in pauza de iarnă, e clar că trebuie schimbat amatorismul ăsta.
Răspunde
26-10-2017, 13:37,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
(26-10-2017, 12:47)Kidu a scris: La fel vad si eu lucrurile si de asta am zis ca voi inceta sa ma mai vaicaresc de forma actuala. A nu se intelege ca nu am pretentia sa castigam meci de meci insa pana in iarna oricum n-avem ce face si trebuie sa defilam cu ce avem.
As cauta o solutie sa ma despart amiabil de jucatorii pe care nu ii mai doresc si as cauta antrenor pe care sa il aduc in iarna. La o adica l-as readuce chiar pe Rosu care mi-a placut atat ca om cat si ca filozofie de antrenor.
 
Și eu sunt de acord cu readucerea lui Roșu , dar avem nevoie și de jucători care doresc să facă performanță cu UTA.
Răspunde
26-10-2017, 13:47,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
Eu nu sunt de acord cu readucerea lui Rosu sincer imi doresc mai mult ( acum sa vedem si daca se poate ) il prefer pe Multescu.
Răspunde
26-10-2017, 14:41,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
Sa fim seriosi... Nimeni nu iti poate garanta promovarea fie el Multescu  sau Rosu ( exemplu, sezonul acesta prin aducerea jucătorilor experimentati), până nu vad echipa sus si un joc cat de cat bun nu o sa ma gandesc la promovare. Cum zice si Kidu , ar trebui să scăpăm cumva de cei cu salarii mari si cu care nu mai avem planuri de viitor și conturarea lotului pentru a ataca promovarea sezonul următor si normal, o altă strategie privind salarizarea, salarii mai mici si bonusuri mari privind performanța!!!
Haide UTA!
Răspunde
26-10-2017, 20:09,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
Apar multe păreri, lumea este debusolată pentru că, să fim serioși, nici in cel mai urât scenariu posibil nu ne puteam inchipui că vom fi in situația asta...spun și eu, in iarnă trebuie să facem curățenie, să păstrăm jucătorii care au demonstrat , in frunte cu Florea, care după mine, merită câți bani cere, să aducem un antrenor cu carte de vizită și să ne pregătim serios pentru sezonul viitor...in vară, eventual, aduși maxim 3 jucători...și altfel te prezinți in sezonul viitor cu un lot omogen, cu un antrenor care să știe să gestioneze unele momente mai tensionate.
Răspunde
26-10-2017, 20:55,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
Pai in primul rand trebuie vazute rezultatele si felul in care jucau echipele antrenate de Multescu... despre ce vorbim, daca i-ati urmarit cariera si evolutia acestui antrenor si nivelul la care a antrenat chiar nu sunt prea multe de comentat, dar nu imi fac nici o iluzie.
Răspunde
26-10-2017, 23:22,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
Gheorghe Mulţescu: 27 de ani de antrenorat, 27 de echipe! Cred că e record mondial. În fotbalul românesc abia anul trecut a bifat primul sezon complet!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
27-10-2017, 1:26,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
Sa vina atunci Gigi Boruga
Răspunde
27-10-2017, 9:26,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
Detectez unpic de ironie în răspunsul tău. Eu n-am făcut decât să merg pe solicitarea ta referitoare la Mulțescu: ”trebuie vazute rezultatele si felul in care jucau echipele antrenate de Multescu... despre ce vorbim, daca i-ati urmarit cariera si evolutia acestui antrenor si nivelul la care a antrenat chiar nu sunt prea multe de comentat”. Bănuiesc că vroiai să sugerezi opusul dar eu n-am nicio vină că asta spun cifrele și statisticile. Nu contest că echipele lui joacă frumos dar nu crezi că o medie de o echipă pe sezon e cam mult?!
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
27-10-2017, 10:29,
RE: UTA in Cupa Romaniei, sezonul 2017-2018
Si eu sunt cumva in asentimentul lui Giuliano si in plus am impresia ca Multumescu e depasit. Poate ma insel desi cred ca are si asta o legatura cu lipsa lui de continuitate si statornicie pe la cluburile pe unde a fost.
In sfarsit, poate ar fi bine sa mutam discutia pe un topic separat.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)