Tenis
05-06-2014, 22:58,
#21
RE: Tenis
eu aicea m-am uitat....

http://www.flashscore.ro/meci/lhmS4gD9/#sumar-meci
Răspunde
05-06-2014, 23:00, (Ultima modificare: 05-06-2014, 23:34 de Kidu.)
#22
RE: Tenis
Nu vreau sa par din alt film insa ma uit cu surprindere la toata efervescenta asta creata de Simona Halep. Bravo ei, sincer, fata merita toata aprecierea insa eu care in viata mea n-am fost curios de tenis si recunosc ca l-am considerat un sport de fatalai bogati (recunosc, am fost ignorant la faza asta) cum as putea acum sa sar in sus si sa fiu fanul ei cel mai infocat?
O apreciez pe Simona la fel cum l-as aplauda pe orice sportiv sau sportiva care face numele Romaniei cunoscut insa nu pot fi nici ipocrit.

Inca o data: va rog nu ma intelegeti gresit, nu condamn pe nimeni, nu va arat pe voi cu degetul ci doar ma intrebam si eu asa retoric.
Răspunde
05-06-2014, 23:33,
#23
RE: Tenis
Asa am zis si eu, pana am vazut ultimele 3 meciuri ale Simonei de la turneul asta. E chiar placut sa te uiti la tenis, mai ales feminin Big Grin
Semper Fidelis
Răspunde
06-06-2014, 13:15,
#24
RE: Tenis
[Imagine: million-dolar-baby-cat-a-castigat-simona...daca_2.jpg]
Răspunde
06-06-2014, 15:44,
#25
RE: Tenis
(05-06-2014, 23:00)Kidu a scris: Nu vreau sa par din alt film insa ma uit cu surprindere la toata efervescenta asta creata de Simona Halep. Bravo ei, sincer, fata merita toata aprecierea insa eu care in viata mea n-am fost curios de tenis si recunosc ca l-am considerat un sport de fatalai bogati (recunosc, am fost ignorant la faza asta) cum as putea acum sa sar in sus si sa fiu fanul ei cel mai infocat?
O apreciez pe Simona la fel cum l-as aplauda pe orice sportiv sau sportiva care face numele Romaniei cunoscut insa nu pot fi nici ipocrit.

Inca o data: va rog nu ma intelegeti gresit, nu condamn pe nimeni, nu va arat pe voi cu degetul ci doar ma intrebam si eu asa retoric.

Kidule ne dezamagesti. Tenisul e cel mai frumos sport single si daca il practicai in copilarie macar putin ai fi urmarit multe meciuri. De ce e de bogatasi cand iti trebuie o rachate si cateva minci ca sa-l practici. Big Grin
Răspunde
06-06-2014, 15:52,
#26
RE: Tenis
O declaratie neasteptata facuta astazi la Chisinau

Răspunde
06-06-2014, 16:24,
#27
RE: Tenis
[Imagine: image-2014-06-6-17433102-0-scorpionii-ne...-halep.jpg]

http://sport.hotnews.ro/stiri-tenis-1743...-halep.htm
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
07-06-2014, 20:58,
#28
RE: Tenis
Incredibil meci facut de Simona!din păcate azi a pierdut la mustaţă insa viitorul arata excelent pt această minunată sportivă!

Respect Simona Halep!
Răspunde
01-07-2014, 19:08,
#29
RE: Tenis
Dupa Serena Williams si Na Li , azi si Sharapova a fost eliminata de la Wimbledon! Simona Halep e in sferturi unde o va intalni pe Lisicki , finalista de anul trecut si principala favorita acum la castigarea trofeului. Castigatoarea urmeaza sa o intalneasca in semifinale pe castigatoarea meciului Kerber - Bouchard , alte doua jucatoare "pe val" . Chiar si cu favoritele iesite din cursa , Simona nu are un drum prea usor, pana la castigarea titlului urmand sa intalneasca doar jucatoare foarte bune aflate intr-o forma foarte buna. Cu atat mai meritorie ar fi o eventuala victorie a Simonei in cel mai important turneu de Grand Slam al lumii (din pdv a traditiei, a audientelor dar si a premiilor in bani si puncte).

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/ten...r-12864812
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
02-07-2014, 0:34,
#30
RE: Tenis
Lisicki e accidentata, nu cred ca va fi in forma buna in meciul cu Halep. Cred ca Kerber va castiga in fata lui Bouchard.
Răspunde
02-07-2014, 2:23, (Ultima modificare: 02-07-2014, 2:24 de White Shadow.)
#31
RE: Tenis
Pe Lisicki o ajuta primul serviciu, obtine cel putin 2-3 puncte/game doar cu ajutorul serviciului care are o viteza de peste 122 mph, in schimb, al doilea scade drastic pe la 70-72 mph. Deci daca ar parasi'o serviciul, Halep ar avea o sansa, altfel e imposibil, oricat de luptatoare si oricat de bine sta la capitolul mental, iar cel mai bun exemplu e Radwanska...degeaba stai bine la mental si te lupti pentru fiecare minge daca in fata ta e una care loveste numai bombe. Cred ca Lisicki are in continuare ceva probleme la umar si s'ar putea sa fie un meci usor pentru Simona da ramane sa vedem.

Presimt o finala Kvitova-Bouchard cu Kvitova castigatoare desi as vrea ca Bouchard sa castige trofeul. Bine...as vrea sa fie castigat de Halep dar trebuie sa fiu realist si cam asa vad eu situatia in acest moment.
Răspunde
02-07-2014, 15:12,
#32
RE: Tenis
Un meci usor pentru Simona, a facut enorm de multe greseli nefortate Lisicki, sa o punem totusi pe seama accidentarii de la umar, desi cred ca ii lipseste si maturitatea. Din pacate, mai ales in setul intai, Simona nu a jucat bine, dar pe finalul setului doi si-a revenit.

De mentionat ca in semifinala se vor intalni cele mai in forma tenismene in momentul de fata, va fi un meci interesant si sper ca Simona sa castige nu doar semifinala ci si finala. Hai Simona!!!

Si un articol despre prestatia Serenei Williams
http://www.gsp.ro/sporturi/tenis/video-a...29224.html
Răspunde
02-07-2014, 15:39,
#33
Re: Tenis
Cu cine joacă? Cu Bouchard?
P.s. White shadow, daca era așa bună nemtoaica era mai sus. În plus Simona nu e degeaba unde e. Sper să câștige turneul
Semper Fidelis
Răspunde
02-07-2014, 15:43,
#34
RE: Tenis
Conteaza mult si suprafata iar nemtoaica e foarte buna pe iarba...totusi cred ca a avut ceva probleme, prea urat si'a luat'o.

Da, cu Bouchard care nu va ceda psihic...pustoaica asta are tupeu si mentalitate de campioana. Meci greu pentru Simona dar se poate
Răspunde
02-07-2014, 16:54,
#35
Re: Tenis
Nu poți recunoaște că e Simona bună și în formă... Așa greu e?
Semper Fidelis
Răspunde
02-07-2014, 23:20,
#36
RE: Tenis
Semifinala la Wimbledon, prima pt tenisul romanesc feminin, impotriva Eugeniei Buchard "Halep de Canada" cum i se spune deja, cu mentiunea ca Simona e mult mai completa ca si jucatoare parerea mea. "Finala junioarelor" sau meciul celor doua jucatoare care in ultimii doi ani au avut trasee asemanatoare, meci care se anunta a fi memorabil , maine de la 16:30. Probabil dincolo, in cealalta semifinala , Kvitova nu va avea probleme sa se impuna in fata Safarovei , deci toti ochii vor fi pe meciul romancei noastre. Hai Simona!

http://www.dcnews.ro/wimbledon-2014-hale...47680.html
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
03-07-2014, 17:09,
#37
RE: Tenis
(02-07-2014, 16:54)Burebista a scris: Nu poți recunoaște că e Simona bună și în formă... Așa greu e?

Simona e buna si in forma asa cum si Bouchard e buna si in forma.
Răspunde
03-07-2014, 21:11,
#38
RE: Tenis
A luptat Simona, dar de data asta Buchard a fost mai buna.

http://www.gsp.ro/sporturi/tenis/s-a-opr...29282.html
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
04-07-2014, 15:50,
#39
RE: Tenis
http://www.gandul.info/puterea-gandului/...o-12886074

Pământul i-a pus piedică Simonei, dar n-a îngenuncheat-o

Îmi va ieşi greu din minte prim-planul de ieri al zonei din jurul liniei de fund a Centralului de la Wimbledon, cel mai faimos court din lume.

Pământ gol, niciun fir de iarbă pe sute de centimetri pătraţi, o crustă cenuşie, uscată, plină de crăpături. După 6 rânduri de meciuri, mesele de biliard pe iarbă ale lui All England Club arată în partea din spate ca o piele de şacal mâncat de râie.

Imaginea aceea sumbră, ca din Death Valley, mi-a iscat de la început o presimţire rea. Când am văzut cantul adidasului stâng al Simonei proptindu-se în lutul prăfos şi îndoindu-i glezna aproape de ruperea ligamentelor, parcă s-a întrupat presimţirea aceea neagră. Am urlat de furie - ştiam că, dureros şi nedrept, totul e pierdut.

Aşa a fost să fie. Pe iarba chelită de la Wimbledon, jucătorii alunecă, se împiedică, pică în şpagaturi necontrolate, riscul de accidentare e maxim. Putea s-o păţească la fel de bine şi Bouchard. Englezii nu renunţă la această suprafaţă veche de aproape un veac şi jumătate pentru că sunt englezi. Şi tocmai în asta stă farmecul teribil al Wimbledonului.

Accidentările sunt şi ele tenis. Simona a făcut faţă fără să crâcnească, a luptat până la ultima minge, şi-a înfruntat soarta cu demnitate.
Talentata Eugenia, în schimb, a făcut un meci prost. Nu degeaba antrenorul ei n-a ţopăit deloc de fericire. Nu sunt, cum bine ştiţi, un producător de românisme şi patrioţeli în comentariul de sport, dar acum îmi asum următoarea afirmaţie: atât cât a jucat la parametrii fizici normali, precum şi în situaţiile în care nu trebuia să apese pe glezna stângă (frână la deplasarea rapidă pe rever şi la serviciu), Simona Halep a fost peste Bouchard.

Finalul meciului ne-a arătat o combinaţie de ridicol cu tristeţe: canadianca, smucită şi imprecisă, a avut nevoie de vreo 5-6 match points ca să curme un meci fără nicio speranţă pentru Simona. Într-un spectacol de corrida în sudul Franţei am văzut un matador fluierat de toată arena pentru că nu era în stare să ucidă ca lumea taurul rănit, ajuns în genunchi. Dacă joacă aşa în finala cu Kvitova, Eugenia o să ia în braţe tipsia mică în ceva mai mult de un ceas.

Eu, unul, nu am nimic să-i reproşez Simonei. Cu finală la Roland Garros şi semifinală la Wimbledon e la un pas de a fi cea mai mare jucătoare de tenis a României din toate timpurile. Şi minunata ei călătorie în jurul Pământului nu se va opri curând, chiar dacă ar fi să joace şi pe un teren ca un drum de ţară românesc.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
05-07-2014, 17:30, (Ultima modificare: 05-07-2014, 17:32 de White Shadow.)
#40
RE: Tenis
(02-07-2014, 2:23)White Shadow a scris: Presimt o finala Kvitova-Bouchard cu Kvitova castigatoare.

Intelegi Burebista ce ti'am explicat inca din sferturi? Trebuie sa fim totusi realisti si sa nu gandim cu inima si nici s'o dam cu placa aia gen "mai are timp sa castige GS'uri". Simona a avut 2 sanse mari sa castige anul asta si le'a ratat. Vika accidentata, Serena slaba, Aga, Li cu fluctuatii de la turneu la turneu, nici nu se putea mai bine. Asta cu timpul e relativa, cine ne garanteaza ca peste cativa ani Simona va juca tot asa de bine sau ca Serena si Vika nu vor reveni la forma de acum 1-2 ani. Plus ca mai vin si altele din urma care au sanse sa castige GS'uri. Nimic nu ne garanteaza ca Simona va mai prinde finale de GS. Si despre Sorana de ex. se poate spune ca mai are timp sa castige GS-uri, nu? Ii tin pumnii in continuare si ii doresc tot ce e mai bun dar sa nu uite ca viitorul e acum.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)