Etapa #2: UTA - Metaloglobus București (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
11-08-2017, 14:13, (Ultima modificare: 31-08-2017, 14:38 de Kidu.)
#1
Video  Etapa #2: UTA - Metaloglobus București (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Citat:UTA se pregătește de duelul cu Metaloglobus. Mihalcea: ”Mă interesează foarte mult să debutăm acasă cu victorie”

Sâmbătă, 12 august 2017, e ziua în care UTA revine pe arena ”Otto Greffner” din Șiria. Primul meci de pe teren propriu din noua stagiune aduce în fața trupei arădene formația bucureșteană Metaloglobus, o nou-promovată pe care roș-albii anunță că o vor trata cu atenție.
Antrenorul Adrian Mihalcea ia ca punct de plecare victoria din runda inaugurală. ”M-a mulțumit atitudinea jucătorilor până în ultimul minut, avem nevoie de aceeași atitudine și acum. Meciul e foarte important, avem date precise despre ei, știm că încearcă să joace fotbal, că au un antrenor foarte bun, care anul trecut a promovat la pas cu această echipă. E foarte important ce vom exprima noi în teren, băieții știu că avem experiența și valoarea de partea noastră, dar rămânem modești. Mă interesează foarte mult să debutăm acasă cu victorie. Nici nu mă interesează cum jucăm. Contează doar să câștigăm, iar echipa se aliniază la această idee”, a explicat fostul atacant.
Veste bună și dinspre Ștefan Grigorie, mijlocașul și-a reluat antrenamentele și e bun de joc.

SURSA: www.uta-arad.ro
Răspunde
11-08-2017, 21:33,
#2
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00)
Un joc important, primul acasa... avem ocazia sa-i vedem pe baieti la treaba! UTA ARAD!
Răspunde
11-08-2017, 22:16,
#3
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00)
Un meci ce sper sa ni-l facem ușor marcând repede și apoi sa ne facem jocul!
Răspunde
11-08-2017, 23:45,
#4
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00)
Bilete se vând și la fata locului  (stadion siria), sau?
Răspunde
12-08-2017, 0:41,
#5
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00)
(11-08-2017, 23:45)Xtreme a scris: Bilete se vând și la fata locului  (stadion siria), sau?

Doar acolo se vand...
Răspunde
12-08-2017, 5:22,
#6
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00)
Concetrare si determinare meci de meci indiferent de adversar! FORZA UTA!
Răspunde
12-08-2017, 7:25,
#7
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Citat:UTA - Metaloglobus se vede pe TV Arad


Pentru suporterii noștri aflați la distanță, meciul dintre UTA și echipa bucureșteană, programat mâine, 12 august, la ora 11:00, poate fi văzut în direct și pe TV Arad. Întâlnirea se vede și în mediul online, la adresa www.tv-arad.ro, precum și pe paginile de Facebook TV Arad și UTA Arad. 
Răspunde
12-08-2017, 12:54, (Ultima modificare: 12-08-2017, 13:35 de Kapa.)
#8
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Mai este mult pana departe... desi am observat valoarea individuala a jucatorilor nostri se vede ca suferim la relatiile de joc, plus oamenii din atac azi au fost modesti, pacat de punctele pierdute...
Apropo Grigorie ce accidentare are ???
Răspunde
12-08-2017, 13:50, (Ultima modificare: 12-08-2017, 13:52 de maryan.)
#9
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Anul trecut (competițional) eram subțiri în apărare, acum avem o apărare cât de cât solida, însă nu punem probleme în atac! Totuși suntem la început, nu putem trage concluzii! Batem în deplasare și avem apoi meci greu acasă în intermediara cu mioveniul!
Răspunde
12-08-2017, 14:24,
#10
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Sper sa se apuce astia de motorul odata. Sa te pui sa il injuri pe Adilli care a fost printre cei mai buni astazi mi se pare jalnic... Nu ne a intrat astazi, n am putut sa i desfacem. Extraordinar Ciuca, nici o greseala, Grahovac foarte bun si nebun. Buleica a intrat bine.
Uta Arad!!!!!
Răspunde
12-08-2017, 15:03,
#11
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Sunt câțiva la tribuna de unde s-a filmat azi, ce se cred mai buni ca Mihalcea, se auzeau și în timpul meciului comentau continuu...plus de asta nu e posibil sa îți înjuri jucătorii în etapa a 2 a, nu se poate asa ceva! Echipa vine după o victorie în deplasare la chindia și chiar dacă nu a excelat azi eu zic ca suntem pe drumul cel bun!
Răspunde
12-08-2017, 15:09,
#12
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Prima repriza am stat in peluza , a doua am mersi pe partea opusa pentru a ma intalni cu cineva si nu am mai fost lasat sa vin inapoi asa ca am ramas acolo, te miri ce auzi, Adilli injurat( nu joci nimic... etc) Intra Petre (cand colo era Roman) te si miri ce auzi, multi habar nu au ce echipa avem. Niste suporteri de rezultat , degeaba ... te apuca greata ce auzi si ce mari antrenori avem in tribune. Of of...
Sper sa ne mutam pe Motorul si sa promovam sa le dam peste botic la toti carcotasii astia de weekend.
Răspunde
12-08-2017, 15:12,
#13
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Din pacate nu ne mutam pe motorul... oricum foarte putina lume la meci...
Răspunde
12-08-2017, 15:12,
#14
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Echipa a vrut , calitate individuală avem asta e cert,mai ales în defensivă . Azi ne-a lipsit norocul , Metaloglobus a jucat la cutie încă din prima repriză , au încercat doar pe contraatac sa joace și era sa le iasă ,adică au avut ocaziile mai mari ale meciului. Transferurile sunt bune , se vede experiența sutelor de meciuri ale lor ,poate de la Roman așteptam mai mult dar cum am zis ,nici nu prea a avut mingi in care sa demonstreze ce poate,a avut parte doar de dueluri aeriene și redublari(pe care am văzut că se insistă de când a venit Mihalcea). Nu este o tragedie fiindcă e începutul sezonului doar ,avem timp sa ne redresăm , doar sa ne trezim cat mai repede.
Răspunde
12-08-2017, 15:47,
#15
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Pacat ca nu a profitat Curtuius de ocaziile avute.
Răspunde
12-08-2017, 15:53, (Ultima modificare: 12-08-2017, 15:59 de I 929.)
#16
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Să spunem că e vorba de lipsa omogenităţii şi de ghinion. Altfel s-a vrut, diferenţa de valoare individuală s-a văzut, însă în special jucătorilor de atac le-a lipsit concentrarea, vâna. 

Jucători precum Cârstocea, Buleică, Scutaru, Dan Roman trebuie să demonstreze la UTA că sunt jucători de Liga I. Nu spun că nu au jucat bine (cu excepţia lui Roman au jucat bine), dar ei trebuie să facă diferenţa contra unor anonimi şi trebuie să se vadă asta. Dacă la Liga I se pot pierde prin mulţime cu jocuri aşa şi aşa, aici, în B, contra lui Metalogobus şi Ripensia, ei trebuie să facă diferenţa. Şi alte echipe bune s-au împedicat, dintre cele cu 6 puncte Ripensia şi Tg Mureş au jucat cu Suceava. 

Hai să vedem formulele de start ale unor echipe din această etapă şi să tragem apoi concluziile fiecare:

UTA: Grahovac – Adili, Scutaru, Ciucă, Burlă – Asani, Cârstocea – Strătilă, Jorza, Stahl – Curtuiuş

ASA: Florin Iacob - Băjan, Cornel Ene, Florin Ilie, Panait, Paul Iacob, Mijocovic, Dumitru Muntean, Licu, Schieb, Petriş
Mioveni: F. Croitoru - Tirică, Gugu, Ichim, Ed. Stoica - Andor, Mîrzeanu, Lazăr - Ed. Florescu, Ayza (cpt.), Năstăsie
Ripensia: Gakos - Ad. Popa (cpt.), Vlădia, Hecsko, Toma - Dumiter, Bobină - Zaluschi, Ungureanu, Matiş - Ndiaye
Hermannstadt: Cabuz - Tătar, Crişan, Stoica, Pamfile, Dalbea, Dumitriu, Lupu, Rusu, Petrişor Petrescu, Blănaru
Răspunde
12-08-2017, 18:41, (Ultima modificare: 12-08-2017, 18:45 de Kidu.)
#17
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Nu puneti la suflet carcoteala unor taranoi fara pic de cultura fotbalistica. Nu vreau sa fiu lipsit de recunostinta fata de Primaria Siria, din contra e de apreciat cum au amenajat baza sportiva, cum au marit capacitatea si cum s-au pregatit ca si gazde pentru UTA. Chiar comentam astazi cu baietii ce treaba buna s-a facut, chiar poate fi exemplu pentru "Motorul" dar cine sa ne auda de la km 0. Cu toate astea insa tot nu suntem acasa dar tine numai de noi sa schimbam asta.

Strict despre meciul de astazi: e altceva, avem calitate la multi fotbalisti insa e drept ca inca suferim la nivelul automatismelor si al relatiilor de joc.

Legat de galerie si incurajat: avem repertoriu bogat si noi lalaim aceleasi melodii, avem cantece ce pot fi cantate minute in sir insa unii sunt greu de urnit. Am pretentii de la voi. Vreti sa reconstruim galeria, sa fie ca in vremurile bune, atunci hai sa ne comportam ca niste peluzari, ca niste suporteri exemplu.
Pentru cei ce nu au putut fi astazi prezenti: galeria sta in peluza opusa, accesul e separat atat la noua noastra peluza cat si la tribuna a II-a.
Răspunde
14-08-2017, 9:28,
#18
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Incep sa ma conving tot mai tare ca cea mai mare greseala a fost mutarea la Siria. Lasand la o parte chestiunile legate de teren(cei de la Siria chiar isi dau interesul sa fie totul bine), in tribune e plin de oligofreni. Nu e posibil ca in minutul 10 sa incepi sa ii injuri pe Albert si Amir si sa strigi in gura mare sa nu ii mai lase la lot ca ii strica! NU e posibil sa il injuri pe Adili(care a fost cel mai bun atat ca joc si mai ales ca determinare), sa ii faci pe toti pensionari si sa ii trimiti la origini! Si la Arad existau din astia dar parca nu atatia! Nu mai bine beti 3 beri de cei 10 lei si ne scutiti de prezenta voastra groteasca? (In gara la Siria e 3 lei berea!)
Răspunde
14-08-2017, 12:49, (Ultima modificare: 14-08-2017, 13:11 de red11.)
#19
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Sa nu fim chiar asa de aspri cu sirienii, s-ar putea ca cei despre care vorbiti sa fie aradeni. Nu de putine ori am citit aici pe forum despre cei din spatele bancilor de rezerve de pe Motoru care injurau de la incalzire pana la final pe oricine le intra in campul vizual, ca sa nu mai vorbesc de incidentele dintre fotbalistii echipei si anumiti spectatori care s-au lasat cu paruiala si excluderi din lot, nu mai departe de vreo doi ani jumate in urma, tot pe Motoru. Asta, din pacate, este cultura fotbalistica de la noi, se intampla peste tot in Romania, chiar si la echipa nationala.
Daca e sa ne plangem de ceva eu cred ca ne-am putea plange de starea gazonului care, cu toate eforturile primarului de acolo, este cam denivelat, si tare(dur) mi s-a parut mie la meciul cu bucurestenii. Topaia mingea si cand circula la firul ierbii. Nu stiu, nu exista posibilitatea sa fie udat cu cateva ore inainte de meci?
Răspunde
14-08-2017, 15:09, (Ultima modificare: 14-08-2017, 15:09 de adymax.)
#20
RE: Etapa #2: UTA - Metaloglobus Bucuresti (12.08.2017, ora 11:00, TV Arad)
Astia care striga la jucatori si la arbitri, ma refer la apostrofari si jigniri ar trebui zburati afara de pe stadion. Sa-i puna sa semneze la cumpararea buletului/abonamentului niste reguli care trebuie respectate pe stadion. Nu le respecti esti zburat.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)