Etapa #11: UTA - Pandurii Târgu Jiu (08.10.2017, ora 15:30, Digisport 1)
08-10-2017, 21:13,
#21
RE: Etapa #11: UTA - Pandurii Târgu Jiu (08.10.2017, ora 15:30, Digisport 1)
In repriza a doua am jucat destul de bine, s-a vazut dorinta din partea jucatorilor, si ce e mai important, am reusit sa dam goluri si sa avem o oarecare consistenta in atac. Se simte ca sunt in teren Hlistei si Florea.
Legat de meciul cu movii...sa nu ne scape un detaliu ca tot vorbim de moral, ei au batut in deplsare la Olimpia si au un moral foarte bun!
Răspunde
08-10-2017, 21:24,
#22
RE: Etapa #11: UTA - Pandurii Târgu Jiu (08.10.2017, ora 15:30, Digisport 1)
pacat de penaltiul ratat...
Răspunde
08-10-2017, 21:28,
#23
RE: Etapa #11: UTA - Pandurii Târgu Jiu (08.10.2017, ora 15:30, Digisport 1)
Si mie mi-a placut Carstocea azi. Chiar a facut un meci bun.
Pacat ca n-am reusit sa intoarcem rezultatul!
Răspunde
08-10-2017, 21:59, (Ultima modificare: 08-10-2017, 22:05 de adymax.)
#24
RE: Etapa #11: UTA - Pandurii Târgu Jiu (08.10.2017, ora 15:30, Digisport 1)
Cum sa-l lasi pe Burla sa execute 11m, eu unu am fost sigur ca rateaza.
Răspunde
08-10-2017, 22:46,
#25
RE: Etapa #11: UTA - Pandurii Târgu Jiu (08.10.2017, ora 15:30, Digisport 1)
O primă jumătate de oră lamentabilă după care ne-am revenit. O repriză secundă foarte bună, păcat de ratări. Hlistei un gol superb, Florea cel mai bun de pe teren, Cârstocea o surpriză plăcută. N-aș da în Burlă, a mai bătut penaltyuri și le-a marcat. Poate ar fi cazul ca sarcina asta să fie preluată de un jucător mai cu experiență. Poate chiar de clănțăul de Ciucă, foarte tare-n gură. Dar cu specimenul ăsta sper să stăm de vorbă după meciul de la Timișoara. În rest, mărturisesc că n-am înțeles de ce a ajuns Adili a treia variantă de fundaș dreapta după Manea și Polgar.
Începând de mâine intrăm în Săptămâna Mare și toate gândurile și vorbele sunt direcționate către Derby. TREBUIE SĂ CÂȘTIGĂM!!!
p.s. Foarte dezamăgit de tribuna de la Șiria. Dacă eram pe Motorul în repriza a doua ăia făceau pe ei. Așa, unii vin doar ca la teatru. Păcat, e și echipa lor cred, nu doar a noastră.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
09-10-2017, 9:17,
#26
RE: Etapa #11: UTA - Pandurii Târgu Jiu (08.10.2017, ora 15:30, Digisport 1)
Asa e, e dezamagitoarea atitudinea unor spectatori ce vin sa vada UTA la Siria. Atmosfera de pe "Motorul" era mult mai calda si chiar nu ma asteptam sa fie asa diferenta.
Toate meciurile de la Siria le jucam ca-ntr-o deplasare unde avem totusi galerie numeroasa. Prea putine persoane de la tribune incurajeaza echipa si cu atat mai dezamagitor e ca nu reactioneaza la imboldurile galeriei, chestiune ce pe Francisc Neumann sau pe Motorul era de neconceput.
Răspunde
09-10-2017, 11:13,
#27
RE: Etapa #11: UTA - Pandurii Târgu Jiu (08.10.2017, ora 15:30, Digisport 1)
Mda. Se pare ca Florea trebuia sa bata 11 m , dar cum el fusese faultat si nu se simtea in stare urmatorul pe lista era Burla. Asta e, pacat ca nu s-a marcat fiindca altfel era moralul si atmosfera pt meciul cu liliachii. Acum nu mai conteaza .

http://sportarad.ro/2017/10/08/florea-pu...timisoara/

În săptămâna în care a îmbrăcat de două ori tricoul de titular la UTA, Daniel Florea a reușit trei goluri în contul arădenilor. Realizase „dubla” la Sebiș, în Cupă, după care a fost accidentat la cap și prezența pe teren cu Pandurii era incertă. În cele din urmă și-a revenit și a evoluat aripă „stânga” în sistemul de joc utilizat inițiat de Todea și apoi atacant, lângă Marius Curtuiuș.

Practic, Florea a dat tonul revenirii „Bătrânei Doamne” cu reușita din finalul primei părți. „Din păcate, golul de azi nu a fost contat atât de mult, poate doar pentru moral, ca să revenim în joc. Am intrat la pauză cu 1-2, puteam să și câștigăm la final. Nu am avut șansă, am avut foarte multe situații de poartă, dar nu am reușit să câștigăm. Sper să răzbunăm ocaziile ratate la meciul de la Timișoara, să-i facem fericiți pe acești suporteri minunați. Am auzit și am simțit și și azi ce ardoare au suporterii față de meciul cu Poli. Acest derby ne mai poate salva pe noi față de ei, ne mai poate repara și situația în clasament, e clar că ne dorim să facem un meci bun și să câștigăm”, a spus fostul atacant al Astrei Giurgiu.

Daniel Florea este cel care a spart gheața pentru UTA la capitolul goluri marcate după 426 de minute de secetă în campionat. A făcut-o chiar la debutul pe gazon din Șiria, nu prea apreciat de unii dintre colegii săi. „Și terenul a fost bun, chiar vorbeam cu băieții că poate vrea Dumnezeu să dea puțină apă ca să meargă mingea. A ținut cont de rugămintea noastră, am avut toate condițiile. Terenul și oamenii au fost cu noi, ocaziile, de asemenea, doar că mingea nu a intrat în poartă măcar de trei ori”, a mai explicat atacantul.

Chiar dacă au lipsit de la meci în prima jumătate de oră, „roș-albii” au fost la un penalty transformat distanță de toate punctele cu Pandurii. Burlă a fost cel care a ratat, dar executantul ar fi trebuit să fie altul. „Eu am fost desemnat să execut lovitura de la 11, dar aproape tot meciul am jucat într-un picior, din pricina unei probleme musculară. Apoi, la faza penalty-ului, am fost călcat pe tendon, îmi amorțise piciorul și am zis că, decât să dau eu care nu sunt 100%, mai bine las pe cineva în plenitudinea forțelor. Nici nu am văzut execuția lui Burlă, eu abia mă ridicasem de pe gazon și am realizat că s-a ratat. Nu mai contează acum, i se poate întâmpla oricui, trebuie să ne concentrăm de acum pe derby-ul cu Poli. Situația în care ne află e neplăcută, eu mi-am făcut o părere, dar nu pot să mă pronunț. E prea devreme, tot ce-mi doresc este să fac tot posibilul să ajut cât de mult pot această echipă pentru că merită”, a încheiat Florea, care a recunoscut că a fost amăgit cu contracte peste hotare de unii impresari toată vara și, astfel, a ajuns să coboare, pentru un timp, în Liga 2-a.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
09-10-2017, 12:41,
#28
RE: Etapa #11: UTA - Pandurii Târgu Jiu (08.10.2017, ora 15:30, Digisport 1)
In primul rand felicit echipa pentru risipa de energie din aceasta partida....ieri am vazut in sfarsit o echipa care vrea .Mi-a placut in mod special ieri Carstocea care in sfarsit a aratat ca si un jucator care a trecut prin liga 1.Un mare plus reperezinta si venirea lui Florea sau Hlistei,si s-a demosntrat inca odata ca, cheia haosului in care a intrat echipa a fost lipsa numerica si de valoare in compartimentul ofensiv!Nu ai cum sa castigi un joc fara atacanti!
Jucand si pe viitor cum am facut-o ieri ,nu are cum sa nu apara si rezultatele.
Referitor la Ciuca ,cred ca conducerea ar trebui sa se dispenseze imediat de astfel de specimene care nu fac decat rau vestiarului si asta, cu orice risc!
Răspunde
09-10-2017, 12:54,
#29
RE: Etapa #11: UTA - Pandurii Târgu Jiu (08.10.2017, ora 15:30, Digisport 1)
Ciuca e bun,baga material acolo in aparare, se vede ca are experienta insa atitudinea sa lasa de dorit, nimeni nu are voie sa -i reproseze nimic zici ca e vre-o super vedeta, parca n ar trage cu echipa.
Răspunde
09-10-2017, 13:35, (Ultima modificare: 09-10-2017, 13:35 de Kapa.)
#30
RE: Etapa #11: UTA - Pandurii Târgu Jiu (08.10.2017, ora 15:30, Digisport 1)
Da intr-adevar e foarte bun Ciuca ... apus umarul din plin la rezultatele senzationale de pana acum
Răspunde
09-10-2017, 14:46,
#31
RE: Etapa #11: UTA - Pandurii Târgu Jiu (08.10.2017, ora 15:30, Digisport 1)
Daca jucam ca si in repriza a doua tot meciul ii nenorocim pe movi! A fost prima repriza in care am jucat ceva fotbal in sezonul asta! Cand am vazut transferul lui Florea am zis ca am luat alta parasuta, alt expirat gen Roman...imi pare bine ca m-am inselat. Punctul de azi i se datoraza in mare masura. Burla nu trebuia lasat sa bata penalty-ul, mai ales ca nu a dat nici o centrare buna tot meciul.
Cea fost a fost, important e sa batem duminica, doar asa isi vor spala din pacate!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)