Cătălin Hlistei
28-10-2017, 19:35,
#1
Cătălin Hlistei
http://sportarad.ro/2017/10/28/hlistei-g...l-turului/

UTA a câștigat cu 3-2 la Suceava împotriva Forestei și leagă astfel a doua victorie consecutivă în Liga 2. A fost un meci nebun, cu răsturnări de situație. Deși moldovenii au deschis scorul, Cătălin Hlistei a reușit să egaleze repede, după o pasă de la Polgar. Tot Hlistei a fost co-autor  la golul de trei puncte, când a pasat ideal pentru Păcurar, chiar la ultima fază a meciului.

Fotbalistul revenit în „alb-roșu” de o lună de zile este la al doilea gol în campionat pentru arădeni și la al doilea doilea „assist”. „A fost un meci greu, disputat pe un teren la fel de greu. Suceava a fost un adversar incomod, dar e bine că am reușit să luăm cele trei puncte. Ne-au dat gol la prima ocazie avută, în rest am controlat noi prima repriză și am dat și cele două goluri… A doua repriză a fost una de luptă, cu multe mingi lungi, nu am reușit să avem prea mult posesia și ne-am văzut egalați, din nou, dintr-o fază fixă. Totuși, am crezut până la final și suntem fericiți că am obținut toate punctele. Sper să legăm aceste două victorii din campionat și cu celelalte etape care au mai rămas până la finalul turului” , a spus Hlistei pentru uta-arad.ro.
Răspunde
28-10-2017, 22:24,
#2
RE: Cătălin Hlistei
Bravo, Cata!

Ma bucur atat de mult pentru ca ai revenit acasa. Se simte si se vede in jocul echipei. Tu ai nevoie de UTA, UTA are nevoie de tine.

Cand ma gandesc ca Mihalcea nu te-a vrut...
Răspunde
28-10-2017, 22:29, (Ultima modificare: 28-10-2017, 22:35 de Kapa.)
#3
RE: Cătălin Hlistei
Eu cand am spus de Hlistei nu m-am inselat, indiferent de principiile lui Meszar stiam ca e o greseala ca nu au vrut sa il primeasca inapoi nu avem alt jucator de valoarea lui si totusi e Aradean.
Răspunde
29-10-2017, 4:15,
#4
RE: Cătălin Hlistei
H
(28-10-2017, 22:24)Kidu a scris: Bravo, Cata!

Ma bucur atat de mult pentru ca ai revenit acasa. Se simte si se vede in jocul echipei. Tu ai nevoie de UTA, UTA are nevoie de tine.

Cand ma gandesc ca Mihalcea nu te-a vrut...

Ce bine ar fi fost și Cipri Rus lângă el!
Răspunde
29-10-2017, 18:10,
#5
RE: Cătălin Hlistei
Stiu, Zoli. Am insistat tare mult in iarna sa vina inapoi, m-am rugat si de Cipri si l-as vrea oricand inapoi insa nici el si nici Meszar nu au vrut sa ajunga la un numitor comun. Pacat!
Răspunde
20-06-2019, 20:11,
#6
RE: Cătălin Hlistei
http://liga2.prosport.ro/seria-1/bursa-t...l-18177604


Ce ii totusi aicea, mi se pare o telenovela incredibila...una zice impresarul, alta zice Crapid..
Răspunde
20-06-2019, 21:30, (Ultima modificare: 20-06-2019, 21:31 de maryan.)
#7
RE: Cătălin Hlistei
Doar nu ne așteptam la altceva de la băieții maronii!?
Răspunde
24-08-2019, 21:14, (Ultima modificare: 24-08-2019, 21:16 de Kapa.)
#8
RE: Cătălin Hlistei
Am vazut pe Digisport interviul cu Hlistei in care a fost intrebat de catre reporter dece nu a fost la terminarea partidei sa salute si el galeria Timisoarei la fel ca toata echipa Rapidului iar el a raspuns ca este arădean și nu poate face asa ceva!
Răspunde
24-08-2019, 21:21,
#9
RE: Cătălin Hlistei
Tot respectul pentru el! Ne-a demonstrat inca o data ca ramane utist chiar daca drumurile noastre s-au despartit deocamdata.
Răspunde
24-08-2019, 21:43,
#10
RE: Cătălin Hlistei
Bravo Cata!
Răspunde
24-08-2019, 22:12,
#11
RE: Cătălin Hlistei
Respect Cata!
Esti un jucator bun... sper sa te intorci acasa!
Răspunde
25-08-2019, 9:59,
#12
RE: Cătălin Hlistei
Jos pălăria pentru coloană! Și cred că știm cu toții ce risc își asumă să intre în gura galeriei Rapidului. Acolo nu-i ca la noi.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
25-08-2019, 13:37,
#13
RE: Cătălin Hlistei
I se rupe lui de deciziile "staborului", e fotbalist profesionist, isi face treaba in teren si chiar si-o face pentru ca e cel mai bun jucator de la ei.
Ce ramane peste ani este caracterul sau ferm. Bravo!
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)