Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
04-11-2017, 14:25, (Ultima modificare: 04-11-2017, 14:42 de Cristi_Arad.)
#21
RE: Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
Parerea mea e ca Todea a dezamagit total. Si e efectiv dubios cum face echipa....cand cei 3 se sfatuiesc in privinta primului 11 cum dracu il gandesc asa? dupa ce logica? Oricare din noi ar fi facut un prim 11 mai potrivit. Azi nu mai putem da vina pe mamutii din liga I pentru ca doar Ciuca a fost in teren.
Si pana la urma si Todea a vrut sa fie mare zmeu sa preia el carma unei ditamai corabii aflate iin mijlocul furtunii de parca are experienta necesara sa o redreseze fara sa fi condus macar o barcuta pana acuma.
Răspunde
04-11-2017, 14:50,
#22
RE: Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
Chiar vb inainte de meci cum dracu face Todea echipa?

Cum sa lasi pe banca (deci nu in afara lotului fiindca sunt accidentati) pe Scutaru, Burla, Adili, Grahovac, Carstocea, Pruna si sa incepi cu improvizatii peste improvizatii ?

Cum sa joci cu Manea central si Iuga fundas dreapta ? Cum sa ii tii in teren pe Asani si Stratila dupa pauza cand in prima repriza parea cu joaca pt aia la cate mingi au pierdut? Polgar iarasi central si de data asta singur , cu Pacurar in fata sa. Iar coliva de pe tort il bagi pe buleica dupa 5 minute de la pauza scotandu-l totusi pe Stratila dar dupa ce nu il mai aveai pe Stahl pe teren care putea sa joace cat de cat si la final joci cu Manea mijlocas central ?!?!

Fundasii centrali nu l-au protejat azi nici o secunda pe copilul ala din poarta , la toate cornerele puneau aia o mahula de 2 metri in careul mic in fata lui , efectiv nu vedea nimic de el. Nici Muresan nu are experienta necesara sa forteze un fault la portar astfel incat tot meciul , el nu a vazut nici o centrare din cornere. Asta ,poate Todea nu le vedea de pe margine, cu toate ca se vedeau de pe luna, dar nici Ciuca cu Manea nu s-au sinchisit sa il ajute pe Muresan , nici macar odata. Oricum s-a vazut lipsa de experienta si la Muresan , fapt care ma duce la gandul ca doar cu copii astia in teren 100% , am juca ca si Pancota sau Foresta cu infrangeri de 7,8-0

Mai avem oare multe meciuri din cosmarul asta pana la pauza de iarna ????
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Răspunde
04-11-2017, 15:42,
#23
RE: Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
Daca bagam tineretul nici vorba sa te mai salvezi, dar nici cu astia nu vad cale de iesire...incredibil...
Răspunde
04-11-2017, 15:46,
#24
RE: Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
Eu nu inteleg cum face Todea echipa...total aiurea!
Răspunde
04-11-2017, 15:58, (Ultima modificare: 04-11-2017, 16:03 de Kidu.)
#25
RE: Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
Campionatul se joaca pe puncte. In afara de victoria norocoasa cu Suceava si cea cu Miroslava care e o echipa debusolata mai rau decat noi ce a avut multi indisponibili la meciul cu noi, spuneti-mi si mie ce alte puncte credeti voi ca vom mai aduce pana in iarna?

Inteleg ca exista niste contracte insa acum ai un ascendent moral asupra celor de care vrei sa te scapi si cu putina presiune pot ceda deoarece nu au niciun atu de partea lor. Nu-i mai mentionez pe cei pe care i-as da eu afara ca mai citeste dracu' vreun prost si iar crede ca eu i-am dat afara ca si pe cei de la finele sezonului trecut.

P.S. Regret ca l-am pierdut pe Rosu ca antrenor. Trebuia sa fi mers in continuare pe mana sa, sa ii fi dat liniste si timp de constructie insa in vara toti am fost dezamagiti dupa ratarea unei noi promovari si am considerat ca e mai bine sa ne despartim, inclusiv eu daca e sa fim sinceri, deoarece l-am crezut moale. M-am inselat, omul are viziune, are stiinta si are bun simt. Ca unii jucatori sunt bulangii e altceva insa vina n-a fost a lui. Pacat ca mi-am dat seama doar acum, pacat mai ales ca el a vrut sa continue cu noi.
Răspunde
04-11-2017, 16:17,
#26
RE: Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
Incă sunt convins că s-a făcut o mare greșeală incă de la inceput, cu Mihalcea...dacă aduci jucători cu experiență, curve bătrâne, trebuie să aduci și un antrenor pe măsură, iar eu atunci, ca și acum, sunt 100% convins că Leo Grozavu ar fi fost principalul perfect pentru noi...fără o mână de fier nu faci treabă...și, vorba aia, măcar dacă am avea așa ceva prin conducere...dar și acolo bate vântul...sau, mai rău, amatorismul...vezi cel mai recent caz cu antrenamentul de la Șiria.
Răspunde
04-11-2017, 18:08,
#27
RE: Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
nu cred ca vom retrograda, dar daca cineva imi zicea ca nu terminam turul in primele 3, l-as fi facut nebun.
Răspunde
04-11-2017, 18:13,
#28
RE: Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
Incredibil in ce hal am ajuns , pe lângă jocul penibil mai trebuie sa suporti si atmosfera aia dezolanta de la Siria. Azi au fost maxim 250 de oameni la meci.
Răspunde
04-11-2017, 18:53,
#29
RE: Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
Regret situatia in care am ajuns dar nu regret mediocritatea, deci nu il regret pe Rosu nu am vazut nimic deosebit cu el in teren ba dimpotriva cel mai mult mi-a placut cum am jucat meciurile de la baraj si din Cupa pe vremea cand antrena Nagy pe care si eu il doream schimbat pt a aduce ceva mai bun in jocul echipei... in final s-a dus totul naibi
Răspunde
04-11-2017, 19:11,
#30
RE: Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
E clar, cam toti suntem de acord ca Todea a gresit total meciul asta...si asa este. Imi pare rau, imi place de Todea ca om, caracter, fost jucator, secund, etc., dar palaria de principal e prea mare pentru el, cel putin in momentul asta. E om serios si cred ca va invata din greseli, dar nu e bine sa riscam UTA ca sa invete Todea...Si se pare ca nici nu-i sfatuit bine de cei din conducere (daca a existat vreo consultare). Pai daca vrei sa faci experimente din astea cu formula noua de echipa, aranjenzi un amical in mijlocul saptamanii si ii incerci. Nu risti in meciuri oficiale, dacat daca ai mentalitate de parior, de "gambling"...iar aia poate sa-ti iasa odata, dar nu tine mult.
Dupa dezastrul de azi e greu sa inchizi gura celor care il cer pe I. Popa inapoi la echipa...
Răspunde
04-11-2017, 19:48,
#31
RE: Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
(04-11-2017, 19:11)RedNeck a scris: E clar, cam toti suntem de acord ca Todea a gresit total meciul asta...si asa este. Imi pare rau, imi place de Todea ca om, caracter, fost jucator, secund, etc., dar palaria de principal e prea mare pentru el, cel putin in momentul asta. E om serios si cred ca va invata din greseli, dar nu e bine sa riscam UTA ca sa invete Todea...Si se pare ca nici nu-i sfatuit bine de cei din conducere (daca a existat vreo consultare). Pai daca vrei sa faci experimente din astea cu formula noua de echipa, aranjenzi un amical in mijlocul saptamanii si ii incerci. Nu risti in meciuri oficiale, dacat daca ai mentalitate de parior, de "gambling"...iar aia poate sa-ti iasa odata, dar nu tine mult.
Dupa dezastrul de azi e greu sa inchizi gura celor care il cer pe I. Popa inapoi la echipa...

Nici eu nu il vreau pe I. Popa la UTA, mai ales dupa circul facut dupa meciul de baraj si multe alte lucruri din trecut.
Dar ar fi singurul antrenor cu experienta care poate sa vina acum la UTA, care sa impuna respect si sa zicem cel mai ieftin fata de multi vulpoi care nu iti pot garanta nimic.
Răspunde
05-11-2017, 0:08,
#32
RE: Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
inainte de a schimba din nou jucatori si antrenori poate ar fi mai bine sa schimbam ceva la management... nu de alta, da nu cred ca se poate mai mult amatorism si batjocura ca actualmente. Fara suparare, asta nu este UTA, este o echipa a Aradului. Nici nu ar trebuii sa se numeasca UTA. E o bataie de joc!
Răspunde
05-11-2017, 0:19,
#33
RE: Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
Deja m-am obisnuit cu alcatuirea unui prim 11 ... mai mult decat dubios. De neinteles.
Pana cand mai trebuie sa induram situatia asta care face de rusine numele UTA ??
<--> FORZA UTA <-->
Răspunde
05-11-2017, 13:59,
#34
RE: Etapa #15: UTA - Luceafarul Oradea (04.11.2017, ora 11:00)
(05-11-2017, 0:08)Xtreme a scris: inainte de a schimba din nou jucatori si antrenori poate ar fi mai bine sa schimbam ceva la management... nu de alta, da nu cred ca se poate mai mult amatorism si batjocura ca actualmente. Fara suparare, asta nu este UTA, este o echipa a Aradului. Nici nu ar trebuii sa se numeasca UTA. E o bataie de joc!

Hai sa ne maturizam un pic pentru ca nu punem la nesfarsit placa "asta nu e UTA" atunci cand rezultatele nu sunt cele dorite.
Daca asta nu e UTA, alta nu avem.
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)