Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
26-04-2018, 10:10,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
A plecat Todea! Primul act de curaj și decenta din partea lui! Așa cum zicea cineva in postările anterioare e o diferență fff mare intre Todea jucatorul și Todea antrenorul! Tot respectul pt ce a făcut pt noi că jucător dar e mult prea mult statutul de principal la nivelul ligii a 2 a!
Răspunde
26-04-2018, 10:43,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Todea trebuia sa plece in pauza dintre tur si retur si iesea mult mai onorabil din toata ecuatia asta.
Asta e acum, multumim si succes pentru viitor, Cristi!
Răspunde
26-04-2018, 12:01,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Si Popa fuge cum primeste un ciolan din liga 1...dar un e panica man, doar face Codru cursurl de antrenori. Smile
Răspunde
26-04-2018, 13:15,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Partea cu prezenta la meciurile din Europa este a nu stiu cata oara cand o repeti si deja suna a placa stricata. Guess what? ...nu esti singurul.
Răspunde
26-04-2018, 13:43, (Ultima modificare: 26-04-2018, 13:44 de mourinho.)
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Am sters postarea fiindca efectiv n-are niciun sens sa scriu ceva aici. De fiecare data apare o persoana care ori te ataca, ori raspunde nepoliticos (ca sa nu zic altfel). Nici nu e de mirare ca multi au renuntat in a mai posta pe forum.

PS: oricum, as fi curios sa aflu unde am mai postat eu vreo informatie despre faptul pe care-l invoci (pe forumul asta sau pe cel vechi). Prin viu grai e exclus sa fi aflat fiindca nu ne cunoastem. Asta asa, ca sa fim exacti cind atacam pe cineva. Si, btw, chiar crezi ca mai stii pe cineva cu meciuri vazute in 21 de tari europene ? Mentiunea era facuta nu pt a ma lauda ci doar pt a intari cele spuse fiindca nu am intilnit pe undeva in lumea asta sa se intimple ce-si doreau suporterii ASU Politehnica.
Răspunde
26-04-2018, 15:35,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Doc, tu ai zis cu gura ta ca pentru tine asta nu mai e UTA, ce rost mai au polologhiile astea?
Răspunde
26-04-2018, 17:37, (Ultima modificare: 26-04-2018, 17:49 de mourinho.)
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Am postat o parere proprie (cu pretentie de neutralitate) ca urmare a faptului ca l-am vazut pe unul Smiley ca se plinge de modul in care au fost tratati suporterii ASU Politehnica (si, de fapt, "polistii" se vaita cam peste tot).
Sectorul destinat oaspetilor s-a inventat tocmai pt a preintimpina eventuale conflicte intre suporterii gazda si cei oaspeti. Pt ce s-ar mai fi inventat daca suporterilor oaspetilor (cei care vin in mod organizat, ca galerie, cu insemne si scandari) li s-ar permite sa stea oriunde pe stadion ? Daca vii pe cont propriu si stai cuminte in banca ta (adica nu reprezinti un potential focar de conflict), nu-ti va interzice nimeni accesul pe stadion daca ai bilet. Asta-i tot.

PS: totusi, nu mi-ai raspuns cind am mai scris eu pe forumul asta (sau altundeva) ca am fost la vreun meci afara din tara. Cum dracu poti afirma ca repet "a nu stiu cita oara" ? Stiu sigur ca in ultimii 8 ani am postat doar in 2012 si 2016, exclusiv in perioada concursurilor cu pronosticuri. Chiar doream sa particip si a 3-a oara la concurs (daca se mai organizeaza vara asta) dar, sincer, cred ca e mai indicat sa nu mai scriu vreodata.

PS2 si, asa, ca fapt divers: vrei sa stii la cite meciuri din deplasare ale nationalei Romaniei a existat in sectorul oaspetilor un singur fular cu UTA ? La multe....
Răspunde
26-04-2018, 17:48,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Cum spui tu. Toate cele bune si vezi sa nu iti dea usa un sut in cur la iesire.
Răspunde
26-04-2018, 18:32,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
(26-04-2018, 17:48)Kidu a scris: Toate cele bune si vezi sa nu iti dea usa un sut in cur la iesire.

Voi avea grija. Mersi pentru atentionare.
Răspunde
27-04-2018, 19:38,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
(25-04-2018, 23:15)Smiley a scris:
(25-04-2018, 19:58)Gru a scris: 2. Moral vorbind, indiferent de cum au luat biletele respective, ce au incercat sa faca timisorenii se numeste sfidare. Mi se pare normal ca intr-o astfel de situatie sa nu cedezi. Daca incercau sa negocieze din timp, sa gaseasca solutii, chiar cu sanse mici de reusita era altceva, atunci puteai acuza clubul de rea credinta, altfel era normal sa nu se cedeze santajului. Despre metoda aleasa putem discuta, nu aia e esenta insa..
3. Legal, Meszar spune clar ca nu avea voie, il poate contrazice cineva concret? prevederi din regulament...etc

2. S-a anuntat clubul aradean si Jandarmeria inca de sambata ca vom fi 350, ni s-a zis ca avem bilete false si am fost sfidati de sambata pana ieri.
3.
"g) să asigure realizarea şi distribuirea biletelor de intrare astfel încât:
- să se asigure separarea eficientă a grupurilor de suporteri;
- la solicitarea clubului vizitator, să aloce pentru suporterii acestuia un număr de bilete reprezentând MINIM 5 % din capacitatea totală a stadionului;"

Art. 56, lit g din ROAF

Minim 5% ...


Pentru c-am vazut ca se vorbeste despre noi si decizia noastra, as dori sa fac cateva precizari. Echipa este a Universitatii Politehnica din Timisoara dar care e condusa printr-un contract de management de catre AST Druckeria. Decizia de a intrerupe meciul apartine consiliului director Druckeria impreuna cu Institutul Politehnic (nu doar domnul rector cum a sugerat un personaj) si cativa sponsori. De ce nu s-a iesit mai repede, deoarece in prima parte inca se negocia intrarea noastra pe stadion, iar in repriza a doua decizia a ajuns cu greu la banca tehnica, deoarece reprezentantul Druckeria a fost oprit de stewarzi.

PS Tot respectul pentru suporterul venit de la Suceava, dar si noi am avut suporteri veniti special pentru meciul asta de la Munchen si Madrid.

 

Cu alte cuvinte voi ati sfidat fortand achizitionarea unui numar mai mare de bilete decat cel alocat, clubul a raspuns cu aceeasi moneda. Faptul ca i-ati pus in fata faptului implinit nu mi se pare ca ajuta cu nimic...

Meszar spune practic ca stadionul din Siria nu era pregatit sa "- să se asigure separarea eficientă a grupurilor de suporteri" invocand lipsa de garduri corespunzatoare si de cale de acces distincta. Am intrebat daca abereaza el sau astea sunt prevazute odata cu omolagarea stadionului?
Răspunde
27-04-2018, 22:10,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Cred că se face prea mult tam tam pe neintrarea suporterilor timișoreni pe stadion!sincer stadionul din Siria nu poate asigura prezenta a 300 de suporteri ai echipei adverse ...mai ales timișoreni!in rest vinovați putem găsi...începând cu cel mai mare... Falcă!dar în cazul asta conducerea a procedat f corect! (părerea mea!)
Răspunde
28-04-2018, 0:52, (Ultima modificare: 28-04-2018, 1:14 de Cristi_Arad.)
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Desi era frumos sa avem un duel al galeriilor (total altfel ar fi fost si atmosfera si meciul in sine), daca analizam la rece, intr-adevar s-a luat decizia corecta.
Avand in vedere ca jandarmii nu aveau voie in stadion si ca nu existau garduri despartitoare, era extrem de greu sa bagi 350 de timisoreni in peluza. Mai ales ca timisorenii poate aveau niste polite de platit dupa actul de curaj ala aradenilor din meciul tur...
Daca SCU si galeria vroiau neaparat sa ii vada pe movi pe stadion atunci ar fi trebuit discutat cu cateva zile bune inainte cu ei, cu cei din conducere, cu jandarmeria si cu primarul din Siria, astfel incat sa pregateasca terenul pentru o "situatie mai speciala".
Dar asa cum totul s-a intamplat cam pe nepusa masa, iari movii au mai si venit cu arogante gen "pe banii nostrii noi facem ce vrem" ( dar regulile nu le respectam ), de data asta degeaba lovesc cei din SCU in conducere.

PS: Cred ca nu au nici o sansa sa castige procesul cu care ameninta pentru ca in instanta nu merge cu romantisme...ca sa vezi ca noi vroiam pace, atmosfera si coregrafii 3D.
Si chiar sper sa ramana cu buza umflata cei care si-au cumparat biletele pe combinatie.
Răspunde
28-04-2018, 9:13,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Nu stiu unde sa postez treaba asta, insa are oarecum legătură cu meciul ...
I-am trimis un mesaj de "incurajare" lui meszar pe fb dupa care am primit un fel de ban pe pagina de fb Uta Arad. Precizez ca mesajul a fost ctitic dar perfect decent.

A mai patit careva?
Răspunde
29-04-2018, 10:13,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Văd că sunt unii și aici care evită argumentele care nu le convin. Din partea mea fiecare e liber să înghită mizeria aruncată oficial de conducătorii UTA-ei dar evidența e un singură:

1. Se știa că timișorenii au în jur de 300 de bilete cu câteva zile înainte de meci. Deci era timp suficient să se mărească sectorul oaspeților și să se facă amenajările de rigoare.

2. 300 de bilete reprezintă un număr care se încadrează în marja procentuală de 5-10% care îi prevede regulamentul pentru sectorul oaspeților.

Dincolo de asta vreau să mai adaug două aspecte:

1. Atunci când a vrut conducerea clubului s-a dat peste cap pentru a rezolva astfel de probleme organizatorice. La barajul cu ACS Recaș au adus tribune mobile din Ungaria iar acum încearcă să ne explice că n-au putut ridica în 2-3 zile niște amărâte de garduri pentru a mări sectorul oaspeților.

2. Cei care îi mângâie pe cap pe Mezsar și Grădinarul omit faptul că această conducere se face vinovată în fapt de sechestrare de persoane deoarece nu poate fi numită altfel decizia de a interzice ieșirea din stadion a unor oameni. Aia cum o justifică?! Și acolo n-a fost vorba de timișoreni.

3. Conducerea UTA-ei se declară foarte scrupuloasă cu regulamentele dar a făcut pipi pe regulament cu aceeași ocazie deoarece regulamentul obligă la asigurarea unui loc la tribuna oficială reprezentanților echipei adverse. Este evident că dacă vorbim de REPREZENTANȚI ai echipei adverse aceștia în mod logic poartă însemnele celor pe care-i reprezintă și e la fel de evident că gazdele trebuie să le asigure nu doar locurile ci și protecția... lucru pe care conducerea UTA-ei nu l-a făcut. Deci când nu ne convine regulamentul nu mai e sfânt ci poate fi încălcat.

Cine trece cu vedere sau aprobă aceste fapte este în opinia mea complice la încă o batjocoră adusă UTA-ei care a fost adusă în situația de a încălca regulamente, legi și bun simț.
"If you're going through hell... keep going!" (Winston Churchill)
Răspunde
29-04-2018, 12:35,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Exact voi sunteti cei care evita argumentele care nu le convin si pentru ca aveti razboiul vostru personal cu cei din conducere refuzati sa mai fiti obiectivi.

1. Din cate stiu sambata seara pe la 8 au anuntat timisorenii ca detin peste 300 de bilete. Practic conducerea ar fi avut doar ziua de luni si dimineata de marti ca sa se ocupe de organizare. Dar pentru asta era indicat ca cei din SCU si galerie sa poarte discutii cu meszar si sa caute solutii imrpeuna, nu doar sa vina cu comunicate pe facebook.
Avand in vedere ca jandarmii nu aveau voie pe stadion, chiar ar fi fost riscant sa bagi in peluza 300 de timisoreni, ca poate aveau si de platit niste polite dupa meciul tur.
Clubul a respectat regulamentul si nu a vrut sa riste nimic, voi ati vrut ceva mai mult si atunci trebuia sa va fi implicat altfel in problema, nu sa mergeti la nogicieri cu 30 de minute inainte sa inceapa meciul.
Pana la urma de ce sa va faca Meszar voua mofturile doar pt ca asa vreti voi, asta dupa ce in urma cu cuateva saptamani l-ati injurat si pe el si pe familia lui.
Si sa nu fiu inteles gresit, si eu as fi vrut sa fie galeriile in stadion, se poate vedea din postarile mele anterioare chiar si faptul ca initial am fost de partea voastra, dar analizand la rece am ajuns sa le dau dreptate celor din conducere.

2. Dar si 70 de bilete se incadreaza chiar mai bine in marja procentioala de 5-10% avand in vedere cine erau oaspetii, si care erau conditiile de la Siria. Repet, nu ma bucur de situatia asta, aici il puteti injura pe Falca cat vreti. Si eu as fi vrut sa fie 1000 la UTA in galerie si 500 la Poli, iar meciul sa se joace la Arad.

3. La barajul cu ACS Recas tribunele mobile au fost aduse pentru suporterii echipei UTA, la un meci cu o miza foarte mare in care oaspetii au primit 70 de bilete!
Deci da, conducerea s-a dat peste cap, dar pentru UTA-isti nu pentru polisti.

4. Nu stiu nimic despre evenimentul cu perooanele care nu au fost lasate sa iasa din stadion, dar cu siguranta au existat motive intemeiate, nu de dragul de ai sechestra, ca alata treaba n-or avea cei din conducere numa sa sechestreze persoane.

5. Stadionul din Siria nu are o tribuna oficiala in adevaratul sens al cuvantului, oficialii oaspetilor ajung sa stea printre aradeni in tribuna si nu poti da vina pe Meszar pentru situatia asta! Iarasi injurati-l pe Falca cat va tin plamanii.
Răspunde
29-04-2018, 14:03, (Ultima modificare: 29-04-2018, 14:05 de Kidu.)
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Bine Cristi, daca tu crezi ca noi suntem aia care refuza dialogul si conducerea noastra ultra-profesionista are dreptate, treaba ta insa uite ca am mai reusit o data sa ne facem de rasul intregii tari. A catea oara?!

Dupa ce o sa treaca si ecourile acestui meci sa vedem pe unde o sa isi mai scoata camasa cand n-o sa mai tina vrajeala cu aruncatul vinei pe "huligani".
Sa vedem cine o sa mai fie alaturi de echipa daca o sa ne zbatem in continuare la evitarea retrogradarii cu Meszar la conducere care nu indrazneste sa iasa din cuvantul lui Falca si un Gradinariu care rumega pe nemestecate dumele lui de pseudo-intelectual.

Daca stiam acum cinci ani ca aici se va ajunge, nu as mai fi miscat un deget pentru proiectul lui Meszar si mi-as fi vazut strict de viata personala pentru ca as fi avut ce face cu timpul meu.

Avem primarul pe care il meritam, clubul pe care il meritam si starea Aradului de asemenea e pe deplin meritata. Dupa fapta si rasplata.
Răspunde
29-04-2018, 14:19,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Eu am avut o perere sitrict legaat de postarea lui @Giuliano.
Stiu si eu cum e conducerea, si am scris si aici. Nu tin partea nimanui, dar daca avem o conducere neporfesionista care gafeaza fecvent si daca avem un primar rau intentionat, asta tot nu inseamna ca avem noi ca suporteri dreptul sa le impunem lor ce sa faca si sa agitam apele si mai mult.
Cui audce profit tot tambalaul asta? La ce ajuta intepaturile trimise prin comunicatele ironice la adresa "conducerii demisionare"?
S-au gandit cei din SCU ce facem daca in vara pleaca Meszar si pe falca il va durea in fund si mai tare?
Răspunde
29-04-2018, 14:58, (Ultima modificare: 29-04-2018, 15:02 de maryan.)
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Oricât o întoarceți conducerea ( strict în cazul asta) a procedat F corect!
Răspunde
29-04-2018, 16:30,
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Degeaba, trebuie gasite surse de finantare, trebuie gasita o cale de continuitate dar cei din conducere trebuie sa lase pe altii.Ar fi bine ca din conducere sa faca parte si reprezentanti ai suporterilor ( SCU si altii care vor fi alesi).
Răspunde
29-04-2018, 18:57, (Ultima modificare: 29-04-2018, 19:06 de adymax.)
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
Bun, avem conducere de amatori, care sunt sotuliile?

 Pleaca Mezsar si preia SCU?  O sa mai primeasca UTA finantare de la primarie?
 Care va fi colaborarea cu Atletico? 
 
Doar pun aici niste intrebari, care ar fi solutia ideala si realizabila?

In the mean time: I Popa pe prima pagina la gsp: http://www.gsp.ro/fotbal/liga-b/foto-ion...38377.html
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)