Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
25-04-2018, 23:15, (Ultima modificare: 25-04-2018, 23:19 de Smiley.)
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1)
(25-04-2018, 19:58)Gru a scris: 2. Moral vorbind, indiferent de cum au luat biletele respective, ce au incercat sa faca timisorenii se numeste sfidare. Mi se pare normal ca intr-o astfel de situatie sa nu cedezi. Daca incercau sa negocieze din timp, sa gaseasca solutii, chiar cu sanse mici de reusita era altceva, atunci puteai acuza clubul de rea credinta, altfel era normal sa nu se cedeze santajului. Despre metoda aleasa putem discuta, nu aia e esenta insa..
3. Legal, Meszar spune clar ca nu avea voie, il poate contrazice cineva concret? prevederi din regulament...etc

2. S-a anuntat clubul aradean si Jandarmeria inca de sambata ca vom fi 350, ni s-a zis ca avem bilete false si am fost sfidati de sambata pana ieri.
3.
"g) să asigure realizarea şi distribuirea biletelor de intrare astfel încât:
- să se asigure separarea eficientă a grupurilor de suporteri;
- la solicitarea clubului vizitator, să aloce pentru suporterii acestuia un număr de bilete reprezentând MINIM 5 % din capacitatea totală a stadionului;"

Art. 56, lit g din ROAF

Minim 5% ...


Pentru c-am vazut ca se vorbeste despre noi si decizia noastra, as dori sa fac cateva precizari. Echipa este a Universitatii Politehnica din Timisoara dar care e condusa printr-un contract de management de catre AST Druckeria. Decizia de a intrerupe meciul apartine consiliului director Druckeria impreuna cu Institutul Politehnic (nu doar domnul rector cum a sugerat un personaj) si cativa sponsori. De ce nu s-a iesit mai repede, deoarece in prima parte inca se negocia intrarea noastra pe stadion, iar in repriza a doua decizia a ajuns cu greu la banca tehnica, deoarece reprezentantul Druckeria a fost oprit de stewarzi.

PS Tot respectul pentru suporterul venit de la Suceava, dar si noi am avut suporteri veniti special pentru meciul asta de la Munchen si Madrid.

 
Răspunde


Mesaje în acest subiect
RE: Etapa #31: UTA - POLI (24.04.2018, ora 17:00, Digi Sport 1) - de Smiley - 25-04-2018, 23:15

Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)